Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 125 of 183

Thread: Evo neshto slatko i vrlo zanimljivo opisano gledanje na Ljubav! ;)

  1. #101
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    LJUBAV JE....
    Da pobliže objasnim ljubav
    Počinjem s Ja
    I s pitanjem zašto?


    Ljubav ne može nikada biti ponovo ista
    Postoji ljubav prije i ljubav poslije
    Ljubav je Anno Domini broj jedan


    Ljubav je stablo što se grana u meni
    Granice preko kojih i onkraj kojih dopirem
    Ljubav to je neprestano iznova rađati se


    Ljubav je Chagallova plava boja
    Godunov i Guérnica
    Neizgovorena riječ
    Nada poslije smrti
    Proljeće ujesen
    Sretna tuga puna pupoljaka cvjetnih


    Naći utočište u svagdanjern trenutku i čekati

    Istraga pomoću otisaka prsta
    Tragovi uspomena zajedno proživljenih
    Ljubav je drhtanje vjetra u časovima svježine
    Kada su sjećanja stvarnost i se takvim čine


    Ljubav je zelenkastoplavi mozak u Izniku
    Tepih iz Gordesa pohaban i crven

    Osvrt na prošlo vrijeme bliskosti
    Ljubav ispunjava očaj živom lavom

    Ljubav je šalica pileće juhe

    Ljubav je portret plavuše
    Nebeski plave oči
    Ona osjećajna i sramežljiva


    Ljubav je jutarnji osmijeh

    Bjelina drevnog mramora koji oblikujem nježno
    S bjelokosnom kožom šapata
    Zajedničke uspomene
    Sjedinjene velikim slovima toplim i muževnim


    Ljubav je čekanje onda kad ona neće doći

    Telefonsiki poziv svake noći u ponoć
    Nazvati te u ponoć nakratko
    Onda kad svaki trenutak postaje ponoć


    Ljubav je onda kada se nema vremena
    Njen izgled izgubljen u svakoj ženi
    Udarac srca u mnoštvu
    Sresti je za vrijeme prve pauze
    Razodijevanje srca
    Uključena električna struja
    Zaboravljena žestina skrivena pod kožom


    Ljubav je drugo popodnevno brijanje
    Kada se moja koža budi samo za tebe
    Dostižući te u žudnim snovima


    Ljubav je pojava istog lica u svakom trenutku
    Osjećaj vremena u kojem nismo živjeli
    Potraga za divljinom minulih vremena


    Ljubav je dugo čekanje vječnosti

    Ljubav to je žena u samo jednom dodiru

    Voljeti ne samo dva oka nego čitavu ženu
    Ljubav to je biti potpun u jedinstvenoj množini

    Ljubav to znači živjeti tebe
    Osjećati se dijelom tvoje kože
    Svakog te dana gubiti
    I ponovo te nalaziti


    Voditi ljubav s tijelom duše
    Ljubav to je voljeti iznutra prema van

    To su valovi plime koji brišu tvoju prošlost
    Želje nezadovoljene strasti neispunjene

    Ljubav to su daljine koje se rastaju
    Da bi se srele u svakom dahu u svakom
    treptaju srca


    Ljubav to je napisati istu pjesmu s više ljubavi

    Razbiti samotnu školjku
    Uzvišeno putovanje
    Zajedničko jednozvučje


    Zaklon pod kvadratnim korijenom radosti

    Zamisao u plodnom tlu uma
    Ljubav je imati zamisao u snu
    Stvarna više nego istinita


    Ljubav je u pravu kad je sve drugo u zabludi

    Povećani spas u očima vremena

    Ljubav je težnja za vječnošću

    Nikada više ne biti nevoljen
    Nikada se ne vratiti u bilo koju prošlost
    Kada je vrhunska, ljubav je kompas
    tvoga života


    U željeznoj hladnoći neljubavi
    Kada ljubav zadugo iščezne iz polumrtvih srca
    Kada je svatko zatvoren u svoju dušu
    Zatvoren u svoju ćeliju
    Zatvoren u svoju nesputanost
    Usred mnoštva u gradovima
    U potrazi za nečim
    Kada se može naći još mnogo ljubavi
    Neistrošena rabljena nova
    Ljubav krvari ljubav


    Kada gledam u tvoje guste trepavice
    ...........

  2. #102
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Gledaj na to ovako: Ja sam najbolja stvar koja ti se nikada nije dogodila, a ti si najbolja stvar koju sam ikada imao. Znam da izgleda loše, a tako i zvuči. Ali, ne mari. Ovo je poslednji put da smo poželeli najbolje za sebe. Sada barem znamo da je pogrešno pokušati samoubistvo u samoodbrani.

    Gledaj na to ovako: Nikada nećeš saznati šta si propustila, i to je najbolje u celoj priči. Jer, istina je precenjena. Svako jednom, u trenutku nesmotrenosti, pomisli da ce sve ovo večito trajati; da će njegova ljubav ostati ista: jednostavna i čista. Zato budi pažljiva kada sledeći put nešto poželiš.

    Gledaj na to ovako: Nema sećanjá osim onih koja smo sami izmislili, naknadno. Tek kada smo bili sigurni da se završilo ono za šta nikada nećemo priznati da je gotovo. I nema sile koja će učiniti da tvoje suze budu krupne kao rano sazrele trešnje, nema slike u kojoj nešto takvo kaplje po mojim položenim dlanovima. Bila si dete, pa si se tako i ponašala. Rukovanje maramicama prepusti meni, rekao sam ti, i svakako da pamtim kako si me pogledala – očima zakolutanim iznutra, a ipak izvan sebe od nekontrolisanog sjaja.

    Gledaj na to ovako: Možeš pobeći sa mnom, ali ne možeš pobeći od onoga što drugi zovu “sudbina”. Gledaj na to ovako: Izašao sam iz sna i ušao u ubalavljeni jastuk, zario ruku negde ispod i izvukao bočicu za podizanje ravnoteže. Odbrojao sam uobičajeni broj pilula i nije mi trebalo mnogo da zgnječim mozgove dostavljača i onih koji prijavljuju pacove za deratizaciju. A onda sam ugledao kišu. Padala je kao da hoće da nas opere od amfetaminskih spustova. Možda sam se osećao bolje, ali ne želim da znam kako sam izgledao dok sam te tražio na zajedničkoj polovini kreveta. Ne, ne želim da znam šta sam učinio jer više nisam mlad.

    Gledaj na to ovako: Imaš očev nos, imaš majčinu kosu; jagodice, vrat, obrve, usne, brada – takođe su od sorte nalik njihovoj. Ali, imaš moju dušu. Tužna je kao vojnička truba koja nema za koga da odsvira poslednje ura. Možda bi pomoglo da dobro provetriš spavaću sobu na spratu, kada ispratiš goste sa svećom i šampanjcem u rukama. Pala si na mom testu jer sam odmah shvatio da si najbolja.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #103
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Gledaj na to ovako: .............................
    ........................Pala si na mom testu jer sam odmah shvatio da si najbolja.
    mmmmmmmmm...lijepooooooo...Shta je ovo, Ljiljo?

  4. #104
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up Miroslav Antić

    U svakom septembru ima nečega nalik na tihe rastanke.
    Primetiš to po igrama koje polako počinju da se sapliću.
    Primetiš to po iskraćalom odelu, koje ostavljaš mlađem bratu.
    Primetiš i po bajkama, koje smo do sad tako lepo izmišljali.
    Primetiš kako nam i bajke sve manje veruju.
    Ustvari, velika je to varka. Baš kao što je i svet sa one strane svoga oka.
    Onome koga posmatraš u ogledalu s nadom, Ti si nada koju on gleda iz svog sveta.
    Ne veruj ničemu što se može primetiti samo sa jedne strane vida.
    Trči i sastani se sam sa sobom. I izgubi se u daljinama sebe kao kap čiste svetlosti.
    Retki su oni koji shvataju granicu slobode.
    Još ređi oni koji shvataju slobodu granice.
    ”Ne zidaj vrata veća od kuće”, kažu Eskimi.
    To isto znači što i zidati prozore manje od očiju.
    Stvarno videti, znači: umeti videti kišu kako pada uvis.
    Videti kako padaju uvis krovovi kuća i reke u kojima se talože vrhovi planina.
    Ovako sam to čuo: ”Ko nije nebo ugledao u vodi, taj nema pojma šta su ribe na drveću.”
    Pa ako se i oklizneš, nekada, u životu, ne gledaj to kao pad u sunovrat nego kao pad uvis.
    I uvek, uvek se seti Aleksandra Makedonskog: ”Niko me na svetu nije pokorio sem mene.”
    Treba umeti videti nebo, puno zrnevlja svetlosti kako se uspravlja nad zemljom i razgranava u svome padu. Cveta.
    I videti pad vetra kako raste duboko u doline, u ponornice blagosti, sine moj.
    I snove valja videti kako rastu dok toneš polagano u njih i paraš se,
    baš kao što i ove reči ćutanja, tuđe i moje, tonu noćas, a nadvisuju krov i oblake,
    i nadvisuju nebo i rastu u jednu predivnu vasionu koju smo izmislili sebi u visovima opalog septembra.


  5. #105
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Djevojka upita svog decka: 'Da li si zaljubljen u mene?'
    On odgovori:'Ne!'
    Ona ga upita:'Da li misliš da sam lijepa?'
    On odgovori:'Ne!'
    Ona ga opet upita:'Da li sam ja u tvom srcu?'
    On odgovori:'Ne!'
    Na kraju ga upita:'Da te napustim da li bi plakao za mnom?'
    On odgovori:'Ne!'
    Okrenula se veoma tužna i odlucila da ode od njega.
    On je na to zagrli i rece joj:'Ja nisam zaljubljen u tebe - JA TE VOLIM!!!!
    Ja mislim da nisi lijepa - JA MISLIM DA SI PREKRASNA!!!
    Ti nisi u mom srcu - TI SI MOJE SRCE!!!
    Ja ne bih plakao kad bi ne ostavila - UMRO BIH!!!'
    Znali su se 6 mjeseci, prije nego što su prohodali, posavadali su se, ali su se posle te svadje zbližili još više.
    Jednog dana mu je rekla da je bolesna, da ima bolest srca. U trenutku ju je zagrlio i poceo plakati.
    Ubrzo kada je trebala ici na operaciju, kada je trebala uci u avion, nije se ni pozdavio s njom.
    Kada je došla oporavljena sa operacije nije ga vidjela. Pitala je mamu gdje je.
    A ona odgovorila:'ZAR NE ZNAŠ KO TI JE DAO SRCE!!'
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  6. #106
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    mmmmmmmmm...lijepooooooo...Shta je ovo, Ljiljo?
    napisao je slobodan neki umjetnik..Zoran Ciric....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #107
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet se sjecam tvog sanjivog pogleda. Nostalgija ubija u ovim tihimnocima, kao da bas tada postaje sve jaca i jaca. Tvoj pogled me budi iztih tihih,kisnih noci i tvoje oci kao da govore nesto menipoznato...Bude me,kao iz dubokog sna i vidim jasno njihov sjaj.Onajmeni poznat sjaj koji stvara toplinu,prodire u dusu i para misrce.Pocinjes ponovo da mi pricas svoj neobican san.Gledam tvoje usnekako pomicu izgovarajuci svaku rijec i zelim ih ponovo.Pustam te dapricas,jer zelim slusati tvoj dragi glas koji mi odzvanja uusima.Slusam taj meni poznat glas, kome se radujem kao malo dijete izelim da ga slusam jos dugo.Na nasim licima je zavladao osmijeh inase usne su se ponovo dodirnule.Taj trenutak srece za koji pozelimoda nikad ne prestane.Uzeo si me u zagrljaj strasno i pricas mi nestodrugo,ali brzo i zivahno.
    Kao da je u tom trenutku srece stalomilion nasih zelja.Ne mogu da odvojim pogled od sjaja u tvojimocima.Kao da me opija i ozivi svaki novi put kad ga pogledam...
    Iopet, kao da me i nocas,bude tvoje oci u ovoj tihoj noci...



    Last edited by ChocolateMne; 20-06-11 at 11:18.

  8. #108
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rešila je ovaj rebus od mog života prosto, poput kafanske zagonetke sa šibicama u kojoj pomeranjem jednog jedinog drvceta promeniš smisao svega, i onako u prolazu, kao da traži prašinu na polici vitrine, izdrobila je pod prstima delić natrule cirkuske mreže nad kojom sam tako nepromišljenohodao po žici, i istog tog trena postao sam svestan nad kakvim sam bezdanom, i pod kakvim sam bezdanom, i kakav to bezdan nosim u sebi...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  9. #109
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    napisao je slobodan neki umjetnik..Zoran Ciric....
    Tnx! Zbilja mi se svidjelo... pa reko da ishchachkam shta je

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    You must spread some Reputation around before giving it to ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ again.
    Ovaaaj...kEako 'e???



    "Ni sama ne zna kako se to dogodilo!Nevidljivi Cigani iz šljivika veoma tiho zasviraše ”Jesenje lišće već opalo je...” i ona se nađe u njegovom zagrljaju.Noge im same od sebe počeše da prate korake tog starog laganog valcera po škripavom patosu trema,koji kao da se za tu priliku i sam trudio da ne cvili previše i da ih ne budi iz tog slatkog sna.
    -Začudo,ispostavi se da Maki ne igra tako loše kao što je očekivala.Držao je u rukama pažljvo i nežno,poput kakve retke dragocenosti koja lako može da se polomi ili razbije,a ona se osećala kao da igra sa moćnim živim stubom,sačinjenim od mišića,tetiva i uzbudljivog mirisa kože.Slopila je oči i zagnjurila nos u zlatne mrlje na njegovim grudima,istovremeno želeći i da muzika prestane i da nikad ne utihne.Vodio je u plesu lagano oko stola po tremu,a onda, u jednom trenutku ona kao da izgubi svest,stopala joj se odvojiše od zemlje.Činilo joj se,kao kad je bila mala djevojčica,da sanja da propada i da se diže,oslobođena težine.
    -Podigao je u naručje.Cigani se nečujno povukoše u dubinu šljivika,odakle je njihova muzika dopirala kao cvrčanje cvrčaka,dok je unosio u Veliku sobu.Plahta vezana u čvor na grudima razveza se i šumno pade na patos,a on je položi na zelenu bilijarsku čoju.
    -To je ličilo više na okršaj nego na vođenje ljubavi.Rat,koji su Petrovići i Jovanovići nastavljali da vode na bilijaru,vođen je zubima,noktima,znojem,prigušenim jaucima i kricima,napetim mišićima ruku i nogu,stomacima skliskim od znoja,ali i jezicima u ušnim školjkama,grickanjem trepavica,tepanjem,skarednostima,kikotom i slatkim ugrizima.Na kraju-SPERMOM!
    -Bila je to prava bitka u kojoj su se mešali ljubavna glad sa starim nenaplaćenim računima i jš starijim porodičnim rivalstvomdugim na stotine godina.Obostrano prećutna privlačnost svojom magnetskom snagom spajala je ova dva tela.Ko će koga da nadjača i pobedi?U tom ljubavnom grču dvoje nagih spletenih boraca, na kraju,pobedila je ljubav.Od početka veka,kada je kupljen i donešen iz Pešte,nikad čudniji karambol nije odigran na ovom bilijarskom stolu.Žilavi živi bilijarski štap pokušao je da probije oblu loptu i da je pribije za zelenu čoju,a ona se trudila da ga polomi svojom beskrajnom putenošću.
    -Probiću te!-urlao je štap
    -Slomiću ti ga!-vrištala je kugla
    -Od tih silnih pokreta,kuća je podrhtavala od temelja do tavana,a čokanjčići okačeni o luster zvocali su tresući se kao da je zemljotres.Ne zna se koliko dugo je trajao ovaj ljubavni duel,možda još od onih davnih noći kada su Jovanovići povaljivali čobanice Petrovićke po vlažnom senu,a Petrovići zadizali suknje Jovanovićkama,prepadajući ih otpozadi kad su sagnute prakljačama udarale po čaršafima na potoku i sad je ,po prvi put,plodno seme Petrovića palo na podatnu njivu Jovanovića.Izmoreni borci kao da su se prenuli iz tog starog snai klonuli,oznojeni i umorni od ljubane bitke.
    -Maki se hitro spusti sa bilijarskog stola i stidljivo,na brzinu navuče najpre beli prsluk,a potom i ostalu odeću,pa se poput senke izgubi među krošnjama.Muzika je već odavno utihla,a umesto nje cvrčci ponovo preuzeše ulogu orkestra dok je bledela zora nad šljivikom.Samo je Prorok,skriven iza žbunja,kroz otvoren prozor još uvek virio u Veliku sobu bled od užasa šta je sve video ove noći.
    -Ivana naga izađe na trem.Sve se odigralo tako neočekivano i toliko brzo, da nije bila sasvim sigurna da joj se od vreline noći i punog meseca nije sve pričinilo.Telo joj reče da nije.Boleo ju je svaki mišić."

    "Ivana" Momo Kapor

  10. #110
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    malo je neobicno al je proizvod crnogorske narodne poezije o ljubavi i modernom dobu koje vlada medj nama


    Virtuelna stvarnost

    Našla si me na fejsbuku, addovala istog trena
    sad lajkuješ moje fotke, naslonjena na plast sijena
    sa ju tjuba pjesme skidaš i na profil kačiš vješto
    frendovi ti šalju srca, smajlije i svašta nešto.
    ...
    u vezi smo elektronskoj, da te vidim to je teže,
    ponekad me samo cimneš da te zovem s' 3-G mreže
    esemesom ti barataš, mult'medija i te fore
    ja te zovem sa smart fona da ćaskamo mi do zore.
    ...
    profil ti je vrlo fensi, ti izgledaš premoderno,
    al' je*i ga mala moja sve je samo virtuelno,
    ništa nije kao nekad, odlećeše lijepi dani
    družimo se - ljubavimo internetom začarani.
    ...
    Nisam ni ja vesla siso jer softverskog dara imam
    na te fotke s fotošopom nije da se lako primam
    daunloaduješ tuđe slike, uljepšavaš svoje stanje
    al' ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje.
    ...
    Okani se ti od mene, pa izgugluj nekog tamo
    dilitni me iz frendova, zaboravi da se znamo
    nadji nekog amatera pa se zezaj sa tom blesom
    ako krenem da te jurim naći ću te GPS-om.
    OJ HA!
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #111
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav je nesto sto olako shvataju, nesto sto je lomilo i cemu se nadas i danas zelis je za sebe, od svih tebi bitnih. Onda kad upoznas nekoga predosecas je sa strahom ali kad pocne... onda ne mozes da utices na to. Volis ono sto neko jeste, sta nosi u sebi i kad to zavolis, volis ga uvek, ako ne postane drugaciji. Pocinjanje ljubavi je kada pocinjes da upoznajes nekoga. Mnoge stvari, paznja cini da ga-je zavolis ali ono sto se voli najvise jeste ostati u losim trenucima, biti jedno. Imati svog Zahira...

  12. #112
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    na svijetu postoji ogroman broj ljudi koji se nikada ne bi zaljubili da nisu culi kako se o tome govori.
    marfi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #113
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Studenti počeše da zapitkuju svog profesora:
    “Vi ste tako mudri i iskreni. Svi vas poštuju, žele da vas oponašaju i da vas slijede. Ali ipak, sve nas jako zanima jedna stvar, zašto se još uvijek niste oženili?”Profesor, zatečen ovim pitanjem, u početku se je snebivao, ali ubrzo poče da se otvara i da priča:
    “Vidite, ja sam uvijek tražio Savršenu Ženu! I u tom traženju, proputovao sam mnogo zemalja. Jednom sam volio jednu prelijepu djevojku. Bila je nevjerovatno, nevjerovatno lijepa. Nijedan muškarac nije mogao da odoli njenoj ljepoti. Ali nažalost, njena duša nije imala takvu ljepotu, pa smo se nakon izvjesnog vremena i razišli. Poslije toga sam sreo još jednu mladu djevojku. Ona je bila i lijepa i pametna i obrazovana. Ali nažalost, karakteri su nam bili potpuno različiti i morali smo da prekinemo našu vezu.
    Vidio sam od tada mnogo predivnih žena, ali ja sam još uvijek tragao za onom svojom Savršenom.”“I šta se desilo, zar niste nikada sreli takvu?”“Jesam. Sreo sam je! Jednoga dana pojavila se baš takva: Savršena Žena – pametna, lijepa, očaravajuća, produhovljena, elegantna, dobra…prostim riječima: samo savršenstvo!”“I tada ste se oženili?!” – oduševljeno i nestrpljivo uglas upitaše studenti.“Ne! Na moje veliko razočarenje, ispostavilo se da ona traži SAVRŠENOG MUŠKARCA!!!”

  14. #114
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,938
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default



    Ovo mi je popravilo dan

  15. #115
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "... Ljubav je osecanje koje je rezultat svih drugih osecanja, zbir svih mogucnosti covekovih, najvisih i najcistijih. Ljubav je najveci izvor snage za iluziju, i najdublji dokaz moci za akciju. Ljubav je svedocanstvo zdravog spola i dubokog morala; jer za ljubav treba imati pre svega mnogo fizicke sile i neizmerno mnogo dobrote ...
    ... Ljubav je dokaz inteligencije, jer covek bez ideja i prostak bez vaspitanja, ne mogu biti zaljubljeni, posto je ljubav najveca mudrost i najfinija dusevnost. Ljubav je zato uvijek bila privilegija najvosih dusa, ako ne i najvecih duhova...
    ... Ljubav je, najzad , i najvisi produkt kulture. Kod primitivnih ljudi ne postoji ljubav nego prohtev, ni san nego pozuda. Sto je veca kultura jednog naroda, utoliko je ljubav dublja, jer je komplikovanija i fatalnija. Zena nije vise zenka nego licnost, znaci mnogostruka lepota;umetnicko delo, dusa i duh. Zbog ovog je osecanjr ljubavi tesno vezano za neciju inteligenciju i dobrotu. Biti zaljubljen, verovati u ljubav kao u nebo, to je ziveti u najvecoj cistoti i krajnjoj sili dobrote. Ljubav je najveci stepen svega sto nosi nekoristoljubivo srce, najvece pregnuce, totalno samoodricanje, zivot u drugom bicu i za drugu licnost, usadjenu u zenit jednog doba naseg zivota. - Zato je apsurdum i nesreca sumnjati u nesto sto volimo, pa je apsurdum sumnjati i u zenu ako je cemerniji paradoks bozji, cak i nepremostiva fatalnost za ljude od srca i ponosa. Jer, najcesce, koliko je ljubav veca, utoliko je i sumnja veca. Medjutim, za punu srecu u ljubavi, treba biti nesebican, i prema sebi krajnje neosetljiv: ljubav iskljucuje samoljublje, i ne poveruje ni u ono sto je ocevidno. Ideal i nije u stvarima nego iznad njih. Tesko srcu koje uzima san o sreci kao sliku srece koja je mogucna. Nema srece koja se ne daje porusiti u prasinu, ako je samo vise tumacimo nego sto je osecamo... "

  16. #116
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Originalnost. Bas sad razmisljam o tome. U novoj vezi. To je sasvim normalno vidjenje veze.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Jednom se tako naslonila na dovratak, prekrstila ruke i potrazila me dugim, tajanstvenim pogledom.
    Zamislio sam je kako pegla male decije stvari, video sam sebe sa novinama otvorenim na sportskoj strani, i cuo sam radio sa vecernjim zeljama slusalaca...
    Znam, nije to idealna slika, stavise, feministkinje bi je rado iscepkale u parampacad, ali, ja je nisam spomenuo misleci da je idealna. Niposto. Hteo sam da objasnim sta se dogadjalo sa mnom.
    Dotad sam djevojke, razmisljajuci o njima, uglavnom svlacio do gole koze. U mojim malim nocnim fantazijama bile su postrojene kao na sistematskom pregledu, i retko koja je uspela da sacuva na sebi par crnih carapa, ili neku slicnu perverznu krpicu.
    Ona je bila prva koju sam obukao u nesto..."

  18. #118
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default




  19. #119
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default


  20. #120
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Romantična ljubav pamti što godi drugoj osobi, što ju uzbuđuje, i što ju iznenađuje. Romantična ljubav djeluje u malim znakovima pažnje i bliskosti. Ti znakovi govore: ti si mi najvažnija osoba na svijetu.

    Ako je romantika namjera, motiv, a ne postupak, onda romatnika bez ljubavi ne postoji. onda postoji samo trik i ne postoji kroz manifestaciju. romantika postoji kroz namjeru.
    Romantična ljubav se dogodi; ona se ne postiže naporom – ona vas sama pohodi. Opsjednuti ste voljenom osobom i ne možete misliti ni na što drugo. Gubite volju za neovisnošću i želite se stopiti s drugim i biti dio nje.

  21. #121
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znate kako u onim glupim časopisima za populaciju, koja izuzev u slučaju Konkordije, prva napušta brod koji tone, odnosno žene i decu, krenu da smaraju sa glupim primerima kako je ljubav ovo i ono, sve sa onim malim stripićem sa dvoje golišavih koje nešto filozofiraju . . Ljubav je kad joj daš lizalicu, a ona tebi kolačić, ljubav je kad pada kiša, a vas čisto bole ***** za to, ljubav je kad imate šifru jedno drugom od fejsbuka i takve nebuloze, nigde pravog saveta i one prave životne priče šta je zapravo prava ljubav.
    Evo pravih 25 muških primera šta je to ljubav:

    Ljubav je:

    1. - kad pada kiša, a ona razume da te mrzi da je ispratiš do autobuske stanice

    2. - kad pijete pivo iz iste flaše iako njoj smrdi iz usta na pivo

    3. - kad idete gradom i držite se za ruke i onda naiđe tvoja devojka pa ti napravi skandal na sred ulice, a ona ti ne raspali šamarčinu jer joj nisi rekao da imaš devojku

    4. - kad se toliko volite i verujete jedno drugom da se đorate sekusalno prenosivim bolestima i zarazama pri svakom snošaju

    5. - kad je ona *****, a ti joj to tolerišeš

    6. - . . uz šamarčinu ili dve, za koje zna da je zaslužila i ćuti

    7. - kad ona nema svoj život da bi bila sa tobom, ali se ne meša u tvoj život

    8. - kad ti imaš šifru od njenih profila na Fejsu, Skajpu, MSN-u, Tviteru i Gmailu, a ona tvoje nema

    9. - kad te šifre koristiš da oteraš sve njene kvazipratioce, prijatelje i prijateljice koji su prepreka vašoj ljubavi

    10. - . . i onda joj za svaki slučaj ugasiš sve te naloge na socijalnim mrežama da ti se ne bi *****la iza leđa

    11. - kad jedete sarmu, a ona tebi da svoje meso, a ti njoj kupus

    12. - kad ona istetovira tvoje ime na levoj sisi

    13. - . . i prezime na desnoj

    14. - kad ona hoće trojku sa nekom devojkom, a ti nećeš trojku sa tipom

    15. - . . i da ta druga devojka bude ravnopravna u trojci, znači dinge jednoj, dinge drugoj, a ne samo da bude tu, da se malo ližu i da “greje atmosferu”

    16. - kad se na jedinom televizoru koji imate gleda Liga šampiona iako u isto vreme “Lišće pada u Turskoj”

    17. - kad ona kuva kafu dok ti gledaš utakmicu, a kad gleda svoju seriju, kafu spremi ranije da ne mora da ustaje i prekida gledanje.

    18. - kad sabajle očisti sneg ispred ulaza da ne strepiš da li će usput negde da se slomi kad ode do trafike da ti kupi cigarete

    19. - kad na izborima glasa kako ti kažeš i mora da ti pokaže listić

    20. - kad svršiš, a ona te ne smara posle toga da se grlite, ljubite i slično

    21. - . . i donese ti sendvič u krevet

    22. - . . ili još bolje donese ti dva sendviča u krevet i ode kući

    23. - kad se probudiš, a ona je otišla na posao i ostavila ti kintu za džeparac

    24. - kad ti veruje da to što vidi nije onako kako izgleda

    25. - kad ona ne ukapira ovaj tekst ali ipak ćuti, ne pita se sa kakvim se to ženama družis i ne filozofira o pravima koje je naučila na različitim nivoima edukacije feminističkog pokreta, nego čita Bibliju i Tarzaniju.


    Ljubav je kad se žene razneže dok gledaju ovu sliku, a samo pravi znalci vide da je ona, prava žena u pravoj ljubavi srećna, što u svakom trenutku može da mu rukom "ispolira štafetu".
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  22. #122
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ‎"Ne znam zašto od svakog koga upoznam pokušavam da napravim savršenu tebe. I ne znam zašto se poslije svega uvijek vraćam tvojoj nesavršenosti... Valjda je to ljubav, mila.."
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  23. #123
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve su glumile princeze i svetice.
    Verovatno svaka od njih bi tražila da prestanem cugat', pušiti,da se ponašam pristojnije...
    Sve bi one tražile da ih držim kao kap vode na dlanu, da ne zbijam šale na
    njihov račun.
    Tražile da ih izvodim na neka fina mesta i slično...
    A ona?
    Ona je prihvatila svaki deo mene i nikada nije tražila da se menjam,a promenila me.
    Jedina je kojoj sam uistinu rekao šta osećam.
    Nije tražila da je držim kao kap vode na dlanu.
    Činjenica da je volim bila joj je sasvim dovoljna..
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  24. #124
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    U sredu smo se prvi put sreli,
    a do tada se nismo znali.
    U petak smo se zavoleli.
    U ponedeljak posvađali.
    Opet je sreda. Sad svima kažem
    dok lutam po korzu sam:
    ne, nije ona lepša ni draža
    od drugih devojčica koje znam.
    Pa kad je sretnem - oči krijem.
    Zviždućem. Gledam u nešto drugo.
    I mislim: zbilja, svejedno mi je...
    Al okrećem se dugo... dugo...
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  25. #125
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "On je moj razlog, moja mala unikatna dragocenost u zalagaonici ovog ludila."
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zanimljivo :)
    By N-I-K-O in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 27-04-09, 14:22
  2. slatko, ljuto, kisjelo...
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 90
    Last Post: 24-09-07, 00:26
  3. Zanimljivo poredjenje
    By NSX in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 05-05-05, 14:35
  4. Nesto slatko
    By Hari Krisna in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 30-10-04, 12:57
  5. Slatko - slano :)
    By independent girl in forum Gastronomija
    Replies: 30
    Last Post: 14-08-04, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •