Neki covek,njegov konj i pas su putovali drumom.Kad su se zadesili pored jednog ogromnog drveta,udari grom i sve ih pokosi.Ali,covek jos ne shvativsi da je napustio ovaj svet,nastavi put sa svoje dve zivotinje.Nekada je,naravno,i mrtvima potrebno vremena da uvide sta ih je snaslo.

Put je bio dug i tezak.Stalno su se penjali uzbrdo,po suncu koje je peklo.Bili su premoreni,znojavi i zedni.Iza jedne okuke ugledase velelepnu kapiju,svu od mermera,koja je vodila na trg poplocan zlatnim plocama.Nasred trga stajala je cesma iz koje je tekla kristalno bistra voda.Putnik se obrati cuvaru na ulazu:
"Dobar dan"-rece.
"Dobar dan"-odvrati strazar.
"Koje je ovo ovako lepo mesto?"
"To vam je Nebo"
"Sreca sto smo stigli na Nebo,jer umiremo od zedji"
"Mozete da udjete slobodno i da pijete do mile volje"-rece strazar i pokaza na cesmu.
"Ali moj konj i pas su takodje zedni"-rece covek.
"Zao mi je,zivotinjama je ulaz zabranjen"-odvrati strazar.

Covek je bio strasno razocaran,jer ga je morila strasna zedj,ali nije hteo sam da pije.Zahvalio se strazaru i nastavio put.Jos dugo su tako svo troje hodali uzbrdo,kad naidjose na drugu kapiju.Ovog puta,ona je bila trosna i oronula.Od nje je vodila zemljana staza oivicena drvecem.U hladu,ispod jednog drveta,lezao je neki covek sa sesirom natucenim preko lica,verovatno zadremao.
"Dobar dan"-rece mu putnik.
Covek samo klimnu glavom.
"Strasno smo zedni,ja,moj konj i moj pas".
"Tamo u steni ima jedan izvor gde mozete da pijete do mile volje"-rece covek pokazujuci prstom i pravcu izvora.

Covek,konj i pas odose do izvora i utolise zedj.
Kada se vratise,putnik se zahvali coveku.
"Dodjite kad god hocete"-odgovori covek.
"Samo jos nesto da vas priupitam..Kako se zove ovo mesto?"
"Nebo".
"Nebo?Ali strazar ispred mermerne kapije mi je rekao da je ono Nebo".
"Ono nije Nebo,ono je Pakao".
Putnik je bio zbunjen:
"Treba da im zabranite da se koriste vasim imenom.Taj lazni naziv sigurno stvara veliku zbrku."-zakljuci putnik.
"Ni govora,naprotiv!Oni nam cine veliku uslugu.Jer...
TAMO OSTAJU SVI ONI KOJI SU U STANJU DA IZNEVJERE NAJBOLJE PRIJATELJE..."