Page 196 of 755 FirstFirst ... 96146186192193194195196197198199200206246296696 ... LastLast
Results 4,876 to 4,900 of 18873

Thread: Fotografije, uopšte

  1. #4876
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ah kako ste se udruzili vas dvoje. brao vam ga.
    Majo sta si to osvajala? pofali se samo mi se nemoj zahvaljivat 'lepo'

    EDIT: zeznuh se. trebao sam da editujem post. jbg sad

  2. #4877
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    nema srece threadu dje se ekipa sa politike umijesa..

  3. #4878
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo ispade da su ljudi sa ovog podforuma plaćenici koji su tu da "unište" Ega i ko zna ko ih šalje.

    Maja, ne bih da budem grub pa ti neću odgovarat na nezrele poruke, a one to jesu, jer na subjektivnom nivou braniš Ega, a njega niko ne napada samo su ljudi komentarisali fotografije.

    I kad neko oće da komentariše fotografije neka se prvo predstavi i pokaže radove koje ima iza sebe, kaže šta nije u redu na određenoj fotografiji i zašto misli da je tako, a ne da svako ima za pravo da lupa ovuda.

    Kako se ne bi ova tema i podforum uništio, pozivam administratore da malo bolje reaguju, kako više ne bi dolazilo do ovih stvari.

  4. #4879
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post


    U 2 sekunde Ali zasto?

    zar ne daje oni kablovi gore i metalne sina drugaciju tezinu i draz fotografiji, zar ne daje onaj dio okvira dolje bolju sliku o ambijentu koji se prestavlja kao "pleasure place"? Pa i uvrnuta perspektiva daje posve drukciji 3D osjecaj.

    Sterilno i vintage....

    Medjutim ljudi su izdresirani da se ne zamaraju previse, da dobiju pitko i povrsno poruku koja je vec utabana pravilom kompozicije i odnosa. medjutim zivot nije takav i ta pravila su svudje.

    Zato se mene svidja ona fotografija kakva jeste, jer je to momenat koji se nece ponoviti, a sto neko misli da je greska, je u stvari onako kako bi trebalo da bude.
    Ja se recimo ne slažem. Ti si bio na mjestu i potpuno drugačije ga doživljavaš. Te nesavršenosti kompozicije apsolutno ništa ne prenose nekome koji svoje viđenje bazira isključivo na onome što vidi na slici, i jedino nagovještavaju da te kompozicija ne zanima ili nemaš "oko" za to. Nije uopšte stvar u "plitkoj i površnoj poruci" i "utabanim pravilima", nego u tome da li si dovoljno dobar da kršiš ta pravila. Ići protiv nečega što je standard je najlakše, ali napraviti dobro umjetničko djelo na taj način je najteže, i treba biti jako, jako dobar.

    Ne sviđa mi se ni druga fotka s galebovima u toj sirovoj kompoziciji, jer uopšte ne priča "osam priča" - sve osim čovjeka koji hrani galebove je suvišno i kvari neki uzvišeni mir s prve verzije, spušta je na zemlju i čini sasvim običnom.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #4880
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i treba cut cipura, on bi rijesio misteriju
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #4881
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Stavno ne mogu da vjerujem da citam ove postove, na ovom podforumu. Na kraju je ispalo da sam ja i jos nekolicina bezboznih forumasa, napadali Egove fotografije, sa ciljem da prestane sa postovanjem istih. Da, napisao sam veoma surovu i ostu konstataciju za fotografije, jer one to i zasluzuju sa mog stanovista gledanja. Ega je to pogodilo u ego, i citava se situacija izrodila u nesto, sto ovaj topic i podforum nije gledao do sada.

    Ja ne bih stvarno vise zelio da se ova prica nastavlja, i to sam naglasio na zadnjem postu. Svako moze da postavlja fotografije na ovom topicu, i svako moze da ih komentarise, jer sta je postavljanje fotografije na ovom topicu, nego prestavljanje nekoj maloj publici.
    \\
    OFL•GIC

  7. #4882
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i mora se shvatiti da ta mala publika je potkovana odredjenom dozom znanja i proefsionalnosti o ovoj temi, i da samim tim je ocekivano da se izrode negativni komentari, kao kad slikaru uzmu kriticari da ocjenjuju rad, on ne skoci sjutra u novine da laje protiv njih, nego iskoristi sve te dobronamjerne komentare , kolko god grubi bili da proba neshto novo i radikalnije
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #4883
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LittLe_N View Post
    Izvinjavam se što se plekam u u razgovor, ali je li ođe piše Liverpula meni stvarno nije dobro?

    Moja greska, mislio sam Interpola

  9. #4884
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja se recimo ne slažem. Ti si bio na mjestu i potpuno drugačije ga doživljavaš. Te nesavršenosti kompozicije apsolutno ništa ne prenose nekome koji svoje viđenje bazira isključivo na onome što vidi na slici, i jedino nagovještavaju da te kompozicija ne zanima ili nemaš "oko" za to. Nije uopšte stvar u "plitkoj i površnoj poruci" i "utabanim pravilima", nego u tome da li si dovoljno dobar da kršiš ta pravila. Ići protiv nečega što je standard je najlakše, ali napraviti dobro umjetničko djelo na taj način je najteže, i treba biti jako, jako dobar.

    Ne sviđa mi se ni druga fotka s galebovima u toj sirovoj kompoziciji, jer uopšte ne priča "osam priča" - sve osim čovjeka koji hrani galebove je suvišno i kvari neki uzvišeni mir s prve verzije, spušta je na zemlju i čini sasvim običnom.
    Dobro kazesh ne svidja ti se.

    To sto ti nesto ne vidish u fotografiji to ne znaci niko ne vidi. Zato se za to kaze da je stvar ukusa.

    to sto mislish da je dobro je tvoja percepcija i tvoj ukus. Ako ti ne zelish to da shvatish to je vec onda tvoj problem.

    Ja radim za najvece svjetske advertajzing agencije, moji radovi su hvaljeni i izlagani od adweeka, LA autoshow-a pa do festivala u Caan-u i koriste se po citavom svijetu.

    Dok moji klijenti mene anagazuju da stvaram standarde da bi ste vi kupovali i sto lakse "palili se" na njihove kamapanje i proizvode, ja ovu fotografiju radim za sebe.

    Posto nemam potrebe nikoga da palim, ko moji klijenti, moj pristup cini moju fotografiju zivom, nezivjestacenom i oslikava momenat koji se nikad nece ponoviti.
    Posto je radim za sebe, to sto je ja takvu volim, cini moj rad veoma uspjesnim.

    I kad dodje hejter tito sa pricom:
    Quote Originally Posted by Drug Tito
    Neke fotke su ti jednostavno bez koncepta, nezanimljive, monotone, dok drugim fali bolja postprodukcija.
    On ne shvata da nije problem u fotografiji vec u njegovoj ogranicenoj percepciji. Jer odje nije limit momenat i fotografija vec moc percepcije.

    A samo neznalice misle da sve znaju.

    Izbacite tu zabludu iz svoje glave i krenite iz pocetka.

    Mnogo su bolji od vas odje koji postuju slike, jer vasa je prica neosovana.

  10. #4885
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Dobro kazesh ne svidja ti se.

    To sto ti nesto ne vidish u fotografiji to ne znaci niko ne vidi. Zato se za to kaze da je stvar ukusa.

    to sto mislish da je dobro je tvoja percepcija i tvoj ukus. Ako ti ne zelish to da shvatish to je vec onda tvoj problem.
    Najlakše je lični ukus proglasiti za vrhovno mjerilo. Čemu onda umjetnost, ako se sve radi samo za sebe? Onda je svako u stvari genije, samo da drugi ne razumiju. Ne "napadam" konkretno tebe i tvoje radove, jako puno fotki mi se dopada, ali morao sam da prokomentarišem zbog tvoje reakcije na kritiku, ni zbog čega drugog. Obično ne komentarišem fotku ovdje sem ako mi se jako dopada, ili mi se čini da bi malom intervencijom mogla biti puno bolja. A nekima jednostavno ne vrijedi kritički osvrt ništa.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja radim za najvece svjetske advertajzing agencije, moji radovi su hvaljeni i izlagani od adweeka, LA autoshow-a pa do festivala u Caan-u i koriste se po citavom svijetu.
    Ovo nema nikakvu važnost u svemu. Tebi svaka čast, ali advertising fotografija malo ima veze sa reportažnom. Ne poredim te s njim, ali Michael Bay pravi filmove koji zarađuju stotine miliona dolara, pa je ipak ekstremno nekompetentan reditelj čiji opus nema veze s umjetnošću.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #4886
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A vidji svoju i vashu reakciju na kritiku.

  12. #4887
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post


    micro orhideja. Svega nekoliko milimetara!
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post




    Ego, ovo je prelose.. ustvari ovde bas nista ne valja..

  13. #4888
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A vidji svoju i vashu reakciju na kritiku.
    Moju? Čiju kritiku?
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #4889
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel moze jos neko da uradi quote koje slike????? mislim da bi bilo korisno
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  15. #4890
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    bez vrijedjanja drugih!!!
    Last edited by DIDI; 30-03-11 at 13:52.

  16. #4891
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druže Tito, ajde ti lijepo ako nećeš da pričaš ovđe javno objavi spisak ljudi koji te finansiraju da pričaš ovđe, ko te šalje i ko ti daje uputstva!

  17. #4892
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako neko smatra da njegove fotografije nezasluženo dobijaju negativne komentare jer mi nismo zreli dovoljno da percipiramo iste na pravi način, neka objavi svoje radove npr. na dizajn zoni, pa postavi link.

  18. #4893
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pogresno se sve shvata odje vidim ja, jedini problem po mom misljenju je ego-ov nastup evo vidite mu post, dje sebe hvali i njegovo je najbolje i ne zeli podsvjesno nijednu negativnu kritiku hehehehe ne ide malo to nikako, opety dolazimo na ono da svi imaju pravo na kritiku al tu kritiku treba okrenuti u jednu konstruktivnu pricu, tipa aha ne svidja ti se, a zasto ? pa se obrazlozi pa onda se digne nivo komunikacije na jedno strucno razmjenjivanje misljenja, gdje ego moze recimo ne spadajuci na niske grane prepotentnosti da kaze ok drugar vidi, ja iz tog i tog ugla profesionalca smatram i gledam tu sliku tako tako tako, i postujem tvoje misljenje kao kolege, pa ga onda nekim dubljim argumentima obrati ;p

    dajte malo zbilja taj testosteron smanjite, ne gledajte sve kroz sebe , postavite se u ulogu siroke narodne mase i jednostavnog covjeka, kao recimo mene koji pojma nema o fotografiji , i ceka da vidi neku u kojoj ce osjetiti neku nepovezanu emociju i reci e ovo mi se svidja, gledajte jednostavnije stvari , izbacite iz glave oznake, cifre, toolove ps-a i slicno , spustite se na zemlju , sto ljudi sto ukusa sto misljenja i sva treba da se cuju , ne samo pozitivna , jer bi onda sve bilo dosadno, kreativnost se ne bi stvarala, i moga bi coek slikat bijeli zid i svima bude to banja , ka roboti, straight forward
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #4894
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vidjeh da je moj post izbrisan kao uvredljiv za druge...
    Zao mi je ako se bilo ko uvrijedio jer mi nije ni na kraj pameti ni jedna namjera u tom pravcu. Samo sam zeljela da nastavim da uzivam u radovima gospodina Ega kao sto svako od nas ima svog "favorita" u umjetnosti.
    Izvinite


    Hvala Lepo

  20. #4895
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E pa kad je Didi mora da dodje i da se matletira toliko da meni daje infrakcije za vase provokacije.

    Dotle je doslo!

    A sloboda komentarisanja je prona slobodnoj intepretaciji tako da "svako" ispada samo neko.

    A ja se povlacim iz diskusije i od sad cu samo da postujem slike i da uzivam sa i u onima koji postavljaju svoje radove a vi uzivajte u vasoj konteplaciji i izigravanju.

  21. #4896
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Moje slike niKsta ne valjaju, ako vam je sad lakse...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  22. #4897
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    E pa kad je Didi mora da dodje i da se matletira toliko da meni daje infrakcije za vase provokacije.

    Dotle je doslo!

    A sloboda komentarisanja je prona slobodnoj intepretaciji tako da "svako" ispada samo neko.

    A ja se povlacim iz diskusije i od sad cu samo da postujem slike i da uzivam sa i u onima koji postavljaju svoje radove a vi uzivajte u vasoj konteplaciji i izigravanju.
    to sto je tebi neko rekao na lijep i kulturan nacin sto misli o tvojim slikama, ne mora da znaci da mozes da ga vrijedjas, kapiras?
    tako da sam ti dao infrakciju zbog tebe samog a ne sto je tebe neko provocirao jasno?
    majo vi ste presli sve granice kad su u pitanju provokacije, tako se ne zacudite ako dobijete ban i sl
    hvala lepo
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  23. #4898
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja ih i nemam, a ego ja ne znam sto se nasjekira, samo si to i trebao da uradis nastavis svoj posao , imam ti jedan fin primjer, covjeka u dizajnu koji se ne da ni po koju cijenu, i takvo nesto ocekujem od svih vas , okacicu kasnije primjer ako se slazete jednog super razmisljanja i kreativnosti i covjeka koji samo nastavlja biti profesionalan ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #4899
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    pr$$$$$ zekna..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	muuuu.jpg 
Views:	48 
Size:	28.7 KB 
ID:	54160  

  25. #4900
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BOlje da se stavi pravilo da svako izbaca fotografiju , al da nema komentarisanja , jer se ovako svako malo nagrdi topik sa nekom raspravom .
    Pa neka se otvori poseban topik za objasnjavnje fotografija i zajebaciju
    nista vezano za ovu zadnju raspravu , al cesto zna da se sa nekim pricama ode sa teme
    www.im7.me

Page 196 of 755 FirstFirst ... 96146186192193194195196197198199200206246296696 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. cpu - fotografije
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 42
    Last Post: 27-12-08, 19:19
  2. Igi fotografije...
    By Igi in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 28
    Last Post: 04-10-08, 16:44
  3. E-1 Fotografije
    By E-1 in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 453
    Last Post: 20-06-08, 20:43
  4. TFP Fotografije
    By zanzibar in forum Centralni
    Replies: 23
    Last Post: 23-06-06, 18:01
  5. K O N K U R S (fotografije)
    By underwater love in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-05, 09:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •