Page 704 of 755 FirstFirst ... 204604654694700701702703704705706707708714754 ... LastLast
Results 17,576 to 17,600 of 18871

Thread: Fotografije, uopšte

  1. #17576
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Dobra vatra al' mi prozor nemoralno smeta

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #17577
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ahahahaha..Komsija se probudio
    A zanraci ga,cropuj hahahaah.
    p.s Gori palma kao luda

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #17578
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Neka crop-a a meni nema ni palme.. Smanji brightness i dobro je to
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #17579
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    .....

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  5. #17580
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    224
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Last edited by forways; 28-09-18 at 21:10.
    I can't explain and I won't even try

  6. #17581
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Danas...

    Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  7. #17582
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    budim se ujutro, a ono pet popodne

  8. #17583
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Fotke nijesu moje ali su brutalne

    Komunisticki spomenici



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 29-09-18 at 13:05.
    One Ring to Rule them all...

  9. #17584
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,073
    Thanks Thanks Given 
    430
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    117 Posts

    Default

    Baš su brutalne

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  10. #17585
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    1. Ljubo Vojvodić - Trebjesa 1956
    2. Svetlana Kana Radević - Barutana 1977
    \\
    OFL•GIC

  11. #17586
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Nema Podgarića

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #17587
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forways View Post
    Opet ja da se `vrnem` na ovu fotku Nisam nikad imao dslr (do prije koji dan), koristio sam point and shoot za ove fotke sto izbacam, sonijev i koristio sam po malo zenit 12xp ... e sad malo sam isprobavao ovu varijantu da se vidi zvezdano nebo, a da je i tu neka osoba, mada mi za to treba i ozbiljniji stalak, ovaj put sam koristio onaj mali, pa ga na sto penjao o jadu radio, nego ja sam nekako svaki put bio mrvu mutan na te slike, nebo i zvijezde sve super, drvo ok, ili mozda ja ne mogu mirno stojat, mozda i stavljam predugu ekspoziciju pa zbog toga O_o ... nedje kad ugrabis, ako ti nije crnjak ispisi mi koja ti od prilike podesavanja koristis za ove varijante, na koliko stavis $ater i fokusiras li osobu ili ti je na `infiniti` fokus manuelno, ako se uopste to tako govori hvala !
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  13. #17588
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    224
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Opet ja da se `vrnem` na ovu fotku Nisam nikad imao dslr (do prije koji dan), koristio sam point and shoot za ove fotke sto izbacam, sonijev i koristio sam po malo zenit 12xp ... e sad malo sam isprobavao ovu varijantu da se vidi zvezdano nebo, a da je i tu neka osoba, mada mi za to treba i ozbiljniji stalak, ovaj put sam koristio onaj mali, pa ga na sto penjao o jadu radio, nego ja sam nekako svaki put bio mrvu mutan na te slike, nebo i zvijezde sve super, drvo ok, ili mozda ja ne mogu mirno stojat, mozda i stavljam predugu ekspoziciju pa zbog toga O_o ... nedje kad ugrabis, ako ti nije crnjak ispisi mi koja ti od prilike podesavanja koristis za ove varijante, na koliko stavis $ater i fokusiras li osobu ili ti je na `infiniti` fokus manuelno, ako se uopste to tako govori hvala !
    Ovo su podesavanja koja sam koristio:

    Exposure time: 20"
    Aperture: f/2
    ISO: 3200

    Fuji X-T10 & 23mm f2


    Uzmi u obzir da je ovo fotografisano ljetos na planini, pa su samim tim zvijezde izrazajnije, a uz to nema puno vjestacke svjetlosti (npr u gradu ces tesko moci dobiti slican efekat). Fokus je bio na infinity koliko mi se cini, ja sam van fokusa ovdje ali se ne primjecuje puno jer je smanjena rezolucija, a i utice to sto je zizna daljina 23mm na krop senzoru pa ne daje neki bokeh ("zamucenje"). Osim toga, fotografija je prilicno obradjena u Lightroomu, bez toga neces dobit ni upola slican rezultat.
    U sustini, ovdje mi se poklopilo i dobro ulicno svijetlo pa nisam u mraku. Stojao sam mirno tih 20 sekundi i to je to. Ne treba ti posebno skup tripod za ovo, ovaj moj vrijedi max 20ak eura.

    Postoji i druga opcija sa slaganjem (tj "stack-ovanjem") slika u Lightroomu pa malo i to istrazi ukoliko nemas objektiv sa vecim otvorom blende. Ja licno nisam probao ali znam da se mogu dobiti vrhunski rezultati.

    Ovo mi je bio drugi ili treci pokusaj tu noc, smrzao sam se pa odustah brzo, a htio sam u pozadini da uhvatim mlijecni put.

    Ako te jos sto interesuje, slobodno salji na PM. Stevan je majstor fotografije (posebno duge ekspozicije), pa ako te sto ozbiljnije interesuje vjerovatno ce ti on bolje objasniti.
    I can't explain and I won't even try

  14. #17589
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    sve si rekao, nemam sto dodat nit oduzet osim sto mlijecnog puta odje nemas kapi, skini program Stellarium za komp pa trazi dje je mlijecni i u koje doba noci je najjaci i najbolje pozicioniran za tu tvoju lokaciju
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  15. #17590
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    224
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    sve si rekao, nemam sto dodat nit oduzet osim sto mlijecnog puta odje nemas kapi, skini program Stellarium za komp pa trazi dje je mlijecni i u koje doba noci je najjaci i najbolje pozicioniran za tu tvoju lokaciju
    Tu noc se i golim okom mogao vidjet, uhvatio sam ga ali na drugoj lokaciji. Nisam posebno zadovoljan ali eto ispunih "zadatak" ako nista drugo.

    I can't explain and I won't even try

  16. #17591
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Hvala puno za objasnjenje ! Meni je sa aparatom dosao kit objektiv, tako da je max otvor 3.5, ali ok mi je to za ucenje, uzecu sad jos za pocetak 50mm 1.8 i to je to, stalak u ruke i pravac na $ever pa da se `pomijecem`

    Jos jednom hvala !
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  17. #17592
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    uzmi 35 1.8, bolje ces rezultate napravit za svaki tip fotke. precizniji je i ostriji, a za crop senzor je 35mm sasvim dovoljno + imas siri kadar za milky way
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  18. #17593
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,635
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    uzmi 35 1.8, bolje ces rezultate napravit za svaki tip fotke. precizniji je i ostriji, a za crop senzor je 35mm sasvim dovoljno + imas siri kadar za milky way
    stevane, znam da nikon koristis, ali sta mislis kakav bi bio canon 24mm 2.8 pancake za takve stvari? krop senzor
    ili ne daj boze sigma 24mm f1.4








    Ja imam canon 50mm 1.8 ali imam problema sa fokusom, aparat nece bas da ga ubode na zvijezde, a na manual mogu da ga okrenem "past" infinity i onda je opet mutan
    Last edited by Laz; 06-10-18 at 22:07.



  19. #17594
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    sigma art svakako najbolja opcija, jer je 1.4 majka za milky way. 24 2.8 je ok milimetraza, ali blenda je onako.. moze proc, al 1.8 je daleko bolja od 2.8 za milky. znam da 50 nece da ubode, zato sam ti i predlozio 35 1.8. 24 art je preskupa.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  20. #17595
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    uzmi 35 1.8, bolje ces rezultate napravit za svaki tip fotke. precizniji je i ostriji, a za crop senzor je 35mm sasvim dovoljno + imas siri kadar za milky way
    Hvala na savjetu, ali ne znam pomenuh li gore, uzeo sam Canon 450d (znas vec koliko je to star model) mada stvarno sam ga nasao, kao nov je, ali nebitno to, za sad mi je cilj da naucim da koristim sve manuelne opcije, da znam sta mi za koju situaciju treba da podesim, jer prije na `point and shoot` automode je odradjivao manje vise sve, tako da eto, ovo radim `za merak` jer bas volim finu fotku da vidim, ponajvise crno bijelu ... tako da eto tesko da bi ja sad mogao da se `otvorim` toliko za taj objektiv, zbog manjka para sam se odlucio na ovu varijantu koja je jeftina, a koliko procitah ni malo losa, daleko od toga ...

    Moj neki `budzet`, ako se to moze nazvat `budzetom` je bio 200, 250e... Trazio sam aparat u tom rangu, al na kraju izlece ovaj Canon 450d, odradio 14.000 fotki, sto je nista, skoro kao nov, sa kutijom, svim papirima i svom ostalom opremom i na kraju mi je momak koji ga je prodavao spustio cijenu na 150eura (tijelo, kit objektiv, `kais` ako se tako kaze, kartica, baterija, punjac) i odlucih se da ga uzmem, a da za `ostatak` para uzmem Canon 50mm 1.8 STM (koliko procitah to je noviji model, bolji, kvalitetniji) ..Nov trenutno kosta oko 115eura, polovni naravno niko ne daje ispod 90, tako da je mozda i bolje novi uzet i eto... Koliko procitah, neophodno mi je sad za pocetak da uzmem i stalak neki (ako se nadje neki jeftini) i to je manje vise to ... Oduzih ali eto da `pojasnim` kakva je situacija ... Uglavnom sa aparatom sam zadovoljan itekako, posle point and shoot-a ovo je avion citam, fotkam, citam, fotkam pa cemo vidjet ... Jos jednom hvala na savjetima, koristi sve ! ...
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  21. #17596
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,635
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Hvala na savjetu, ali ne znam pomenuh li gore, uzeo sam Canon 450d (znas vec koliko je to star model) mada stvarno sam ga nasao, kao nov je, ali nebitno to, za sad mi je cilj da naucim da koristim sve manuelne opcije, da znam sta mi za koju situaciju treba da podesim, jer prije na `point and shoot` automode je odradjivao manje vise sve, tako da eto, ovo radim `za merak` jer bas volim finu fotku da vidim, ponajvise crno bijelu ... tako da eto tesko da bi ja sad mogao da se `otvorim` toliko za taj objektiv, zbog manjka para sam se odlucio na ovu varijantu koja je jeftina, a koliko procitah ni malo losa, daleko od toga ...

    Moj neki `budzet`, ako se to moze nazvat `budzetom` je bio 200, 250e... Trazio sam aparat u tom rangu, al na kraju izlece ovaj Canon 450d, odradio 14.000 fotki, sto je nista, skoro kao nov, sa kutijom, svim papirima i svom ostalom opremom i na kraju mi je momak koji ga je prodavao spustio cijenu na 150eura (tijelo, kit objektiv, `kais` ako se tako kaze, kartica, baterija, punjac) i odlucih se da ga uzmem, a da za `ostatak` para uzmem Canon 50mm 1.8 STM (koliko procitah to je noviji model, bolji, kvalitetniji) ..Nov trenutno kosta oko 115eura, polovni naravno niko ne daje ispod 90, tako da je mozda i bolje novi uzet i eto... Koliko procitah, neophodno mi je sad za pocetak da uzmem i stalak neki (ako se nadje neki jeftini) i to je manje vise to ... Oduzih ali eto da `pojasnim` kakva je situacija ... Uglavnom sa aparatom sam zadovoljan itekako, posle point and shoot-a ovo je avion citam, fotkam, citam, fotkam pa cemo vidjet ... Jos jednom hvala na savjetima, koristi sve ! ...
    Ja koristim jos stariji Canon 30D pa vidji Evo sigurno 6 godina


    Aparat mi i dan danas pravi sasvim solidne slike, sve zavisi od objektiva...A kacio sam na njega od nekih ruskih m42 cuda do 17-35 f2.8 L i 50mm 1.2l USM



    Evo tek sad razmisljam da ga zamijenim sa 60D ili 70D, ali samo zbog video zapisa...I to je pocelo da me zanima
    Mada bih presao i na ful frejm ali se nema para, bez za Canon 5D MK1 koji nema video



  22. #17597
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ja koristim jos stariji Canon 30D pa vidji Evo sigurno 6 godina


    Aparat mi i dan danas pravi sasvim solidne slike, sve zavisi od objektiva...A kacio sam na njega od nekih ruskih m42 cuda do 17-35 f2.8 L i 50mm 1.2l USM



    Evo tek sad razmisljam da ga zamijenim sa 60D ili 70D, ali samo zbog video zapisa...I to je pocelo da me zanima
    Mada bih presao i na ful frejm ali se nema para, bez za Canon 5D MK1 koji nema video

    ahahha pa naravno, vise je do objektiva, a i sto kazu najvise do onoga ko slika... Ja sam svakako zadovoljan sa ovim aparatom i sigurno da cu dobro da ga `izgazim` narednih par godina, pa ako vidim da ide, mozda i kupim nesto ozbiljnije Uhhh zadnje dvije, tri godine velika vecina `poslova` koje radim ima veze sa snimanjem, bilo da je film, serija, spot, reklama i ja volim video, ali (ne podcjenjujem nista i nikog) mi to tek djeluje kao teski zajeb (dosta komplikovanije od fotke), na koliko stvari tu tek treba da se pazi, obrati paznja, mozda i grijesim, mozda to meni samo tako djeluje, ali za to bas treba imati zivaca, koliko se samo puta desi, scena od ni 10 sekundi da se snima po par sati, vrati, ne vrati, rampa, bum je u kadar, citavi tonac je u kadar , ko je ovo, prekadriraj, postavi repere, daj zilbu, pade blenda, ode sve u k*... Cesto sam pomisljao da sam DP da bi cupao sebi kosu zGlave.... No ga skrenuh s teme ... Evo jedna sa mog novog/starog apratica ...


    Sister by Piksel Paka, on Flickr
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  23. #17598
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Zabojsko jezero

    Samsung S7


    This time next year we'll be millionaires

  24. #17599
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,326
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Zabojsko jezero

    Samsung S7


    Pre pre prelijepo jezero!!!
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  25. #17600
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default Fotografije, uopšte









    Sent from my iPhone 8+ red using Tapatalk
    Last edited by AmFi; 09-10-18 at 15:42.

Page 704 of 755 FirstFirst ... 204604654694700701702703704705706707708714754 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. cpu - fotografije
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 42
    Last Post: 27-12-08, 19:19
  2. Igi fotografije...
    By Igi in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 28
    Last Post: 04-10-08, 16:44
  3. E-1 Fotografije
    By E-1 in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 453
    Last Post: 20-06-08, 20:43
  4. TFP Fotografije
    By zanzibar in forum Centralni
    Replies: 23
    Last Post: 23-06-06, 18:01
  5. K O N K U R S (fotografije)
    By underwater love in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-05, 09:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •