Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 154

Thread: PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA, 123. "veciti derbi"

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA, 123. "veciti derbi"

    gospodo, danas je ponedeljak, a u subotu (14.30) na stadionu Partizana igrace se 123. po redu derbi vjecitih rivala... Partizan - Crvena zvezda...

    evo jedna mala najavica od mene, napisana prije nesto manje od godinu dana, za 121. derbi, ukrasena najljepsim slikama na srednjim stranama novine...

    NAVIJACI IZ SVIH GRADOVA SRBIJE I CRNE GORE UKRASILI 121. DERBI CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

    HODOCASCE VECITIH LJUBAVI


    DAN znacajniji od rodjendana Beograda, dan kada dve boje dele celi grad, celu zemlju na polovine, na dve strane sveta: sever i jug. Ili "jug" i "sever", da se neko ne naljuti. Dan kada slatke pretnje i nada dizu adrenalin, kada se dah stadiona oseca stotinu kilometara daleko, do Subotice, Bara.
    Veciti derbi i to kakav - 121. put. Crvena zvezda i Partizan, svetionici domaceg fudbala, prve i vecite ljubavi svih nas, partije u kojima clanstvo traje vecno i nema "preletanja". Njihovi mecevi - svetkovina naseg fudbala, koji obasjavaju Beograd posebnom svetloscu vec 57 godina i sigurno ce trajati dok god krpenjaca i livada budu u srpskoj prestonici.
    Od samog jutra kolone navijaca kao hipnotisane isle su ka istom mestu, ka hodocascu, svi na "Marakanu". Neki u crveno-belom ka severu, drugi u crno-belom dezenu ka jugu. Dosta njih iz istog grada, a razlicitim autobusima u razlicitim bojama ka razlicitoj strani stadiona. Nis, Uzice, Valjevo, Cacak, Podgorica, Niksic... nema grada u zemlji i srpskom okruzenju koji nije poslao "delegaciju" na mec cija reputacija ima priznanje u celoj Evropi. Kao skupstina, samo bez poslovnika, kvoruma... Ispred stadiona dosli su rano, samo "sever" se punio brze od ostalih tribina u istom ritmu u kojem su planule karte za ovaj deo "Marakane", dok su "grobari" od Terazijske cesme u velikom broju okiceni salovima i uz pesmu stigli pred samu utakmicu. Nereda nije bilo. Policija je svojski odradila posao, da ponovo, kao nekad, na praznik domaceg fudbala slave zajedno, deda i unuk, otac i sin, da na delu prenesu porodicnu tradiciju privrzenosti jednom beogradskom velikanu.
    Na "severu" plavi, crveni i beli markeri, a na "jugu" crni i beli, kartoni i markeri.
    Zvizduk sudije Tanovica i lopta je krenula. I to je derbi. Nas, veciti. Crvena zvezda i Partizan, gradsko rivalstvo kojim se samo probrane svetske metropole mogu podiciti: Rim, Milano, Atina, London, Glazgov, Rio, Istanbul... i beogradski derbi medju njima na ponos cele zemlje.


    Gospodo, LET'S GET READY TO RUMBLE!!! :twisted:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    za tekst....

    Sto se tice derbija, mnogi ocekuju da cemo lako dobiti ja bas to ne mislim jer je Zvezda ako je pametna najbolje iskoristila ovu pauzu...
    Mi bez sase ilica i cirkovica sigurno... Vukcevic se povredio u utakmici protiv BiH tako da ne znam kakva je povreda i dal ce biti spreman za subotu...

    Ocekujem pre svega od Petrovica da zameni sasu boya i radonjic ili grubjesic da nastave seriju golova
    [size=4]P.F.C. Net Huligani[/size]

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sofro dobar ti je tekst ali ova utakmica nije dostojna ovoga remek djela!
    nimalo me ne uzbudjuje ovaj derbi...
    +382 67 607 665

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cini mi se da Partizan nikad nije bio veci favorit, ali i mene to isto plasi... Bez Sase se nekako i moze, ali mi je zao sto Milivoje ne igra... 99% da ce Ciric poceti tekmu...
    u Zvezdi ne znam kakva je situacija, da li su se igracki malo pribrali, one pobjede nad Hajdukom s Liona i sl. nikom ne mogu da podignu samopouzdanje...
    Recept za nasu pobjedu, bar po meni, je veoma jasan: napad od prvog momenta i ako bi uspjeli da postignemo gol u prvih 10 min to bi bio krah ionako tanusne odbrane Zvezde i mogla bi da bude goleada...
    Zvezda nema sta da izgubi, a moze mnogo da dobije, mada mislim da ce se truditi da odrze taj X po svaku cijenu, jer nece smjeti da se otvore, a njihov poraz bi znacio i momentalni kraj prvenstva...

    sa sastavom zvezde ne baratam najbolje, pa neka to uradi neko drugi, a sto se Partizana tice, 99% ce (moje misljenje), ako sve bude u redu, zaigrati u formaciji 4-5-1 i u sledecem sastavu:

    Kralj - Emeghara, Djordjevic, Mirkovic, Jeremic - Nadj, Tomic - Vukcevic, Ciric, Petrovic - Boja... najvjerovatnija je ova formacija, jer i Simon i Petar mogu da igraju spica, po potrebi i zato je ova formacija malo ofanzivnija nego sto bi se na prvi pogled moglo reci...
    Postoji jos varijacija da Brnovic zaigra zadnjeg veznog, onda bi Tomic isao desno, a Petrovic na klupu, ali to bi vec bilo sega-mega defanzivno i ne vjerujem da je nas Trapatoni bas toliki idiot da to uradi na derbiju na nasem stadionu...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    A ja ocekujem istu igru zvezde kao i kod Muslina, slomice Stancic Petrovica, Vukcevica il nekog iz srednjeg reda, i konstatno ce praviti faulove i lomiti igru partizana....
    Nadam se da ce trapatoni najzad skontati
    [size=4]P.F.C. Net Huligani[/size]

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    /me bez komentara.
    Navijam za Zvezdu.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako igra taj Petrovic? Nemam pojma o kome se radi.

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Mnogo toga na strani Zvezde,prije svega tradicija...
    U uqpnom skoru duplo vi$e pobjeda,cak i na JNA stojimo odlicno.Mozda RS
    nije trenutno u xtra formi,ali derbi uvijek bri$e sve $to je dotad bilo...radja
    nove junake i tragicare..."Blagi" favorit je domacin,ali i vrapci vi$e znaju
    da u derbiju to apsolutno ni$ta ne znaci... 8)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sa nestrpljenjem ocekujem tekmu , kao i svaki drugi derbi samo ovog puta sa dosta bojazni da nam ne budu naplaceni ovi poslednji derbiji u kojima nismo ni gol primili...
    ipak,kao i uvijek nadam se najboljem mada u ovom slucaju X je najbolji isto kao i eventualna pobjeda...
    mada mnogo puta je dokazano da je svaka prognoza za nase i vase medjusobne tekme nezahvalna pa nam ostaje samo da cekamo i...vidimo 8)

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh, vec me pomalo frka hvata. Mislim da je sad pravo vrijeme da vam vratimo za potonje derbije, imamo bolji tim a i igra se na nasem stadionu...
    Slazem se sa ostalima da je derbije nezahvalno prognozirat, medjutim, nekako sam ubijedjen da cemo vas dobit. Vidjecemo sto ce bit u subotu. Jedino mi se ne svidja sto se igra u 2 ipo popodne. Nekako je ljepse kad se igra u nocni termin.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A pazite Trapatoni ce da ubaci Nenada Brnovica. Po meni mnogo bolji igrac od Radovica, ali ako to znaci defanzivu e pa jebiga onda bi mogao da presjedi. A evo razlog zbog kojeg ce ga ubaciti: pa jednostavno zbog sute. Pokusace da taktizira nesto da se nateze a ovaj mu dodje kao idelano resenje da opali sa 30 metara i mozda da gol, nego eto tu je i Vukcevic pa ne znam. Nista se ne zna dok sam Trapatoni ne iznese sastav. Sofro sta je sa Rnicem?
    ...I proci cu kroz dolinu sjenki, i necu se plasiti jer si Ti sa mnom!...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi najsrecniji bio kad bi Radonjica ubacio da igra od pocetka. Imam neki osjecaj da ce ga dat. Boju bih stavio da igra poluspica i da mu asistira jer je pokazao da to odlicno radi. Sa Bojom kao jedinim spicem, tesko mozemo dat gol.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Necu davati suvishne komentare ali mislim da partizan ima blagu psiholoshku prednost(zbog UEFA kupa itd.)ali videcemo lopta je okrugla...
    THC=TNT for your brain

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    404 Posts

    Default

    imao je i prošle zbog lige šampiona, ali pošto nije imao kad da misli o derbiju od silnih realova i porata, dobio je po piiiiii.
    sad je zajeb što su slobodni u prvom kolu pa nemaju o kome da misle. da igra saša ilić bio bih hrabar i rekao da dobijamo, ovako, šanse su nam manje od 20%. ja sam vazda bio skroman, pa bih se ovog puta zadovoljio remijem.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se izvinjavam sto mozda nisam pratio bas sve od pocetka ali... moze li ko da mi objasni o kojem ili kakvom je Trapatoniju rijec?
    +382 67 607 665

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vermez, valjda...
    vaj daz maj hart fil sou bed

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto ga zovu trapatoni ?

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    To i ja prvi put na ovom forumu cujem!Moze li ko objasnit
    kako je nastao nickname? 8)

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma svake godine su derbiji sve gori i gori,pa ono je bruka od fudbala bila prosle sezone,nista ne ocekujem ni od ove utakmice,iako sam Zvezdas,gubimo nema sto,mada...Dosao nam je Mudrinic,doc ce i Djorovic...Da vristis kako smo propali...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja sam nesto opusten... ne znam zasto! Kako mi je krivo sto radim u subotu pa ne mogu gledat to s'andjelima

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    FxCxRxS
    Posts
    701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ludi mnogi misle da ce patlidzan da oprasi Zvezdu,e pa ovako i prosle godine je zvezda imala jaci tim od groblja pa je bio x,tako da to nije vazno ko ima kakav tim bar meni.
    Vazno je kako ko udje u mec,ko bude smireni on dobia.
    Samo bih voli da bude golova,da ne bude ko prosle godine na oba derbia sto sam bio video sam samo 1 gol.
    [size=6]Jedna grupa,
    jedan grad
    Belgrade boys!
    Red Star
    [/size]

  22. #22
    big giant head Guest

    Default

    nikad nisam sa manje tenzija chekao derbi...vjerovatno ce mi porasti pritisak do pochetka utakmice,ali neshto nisam siguran..mnogo me vishe brine sta ce biti 22.
    sto se tiche same utakmice,ne ochekujem tekmu slichnu proshlogodishnjim...i ne znam na osnovu chega neko zakljuchuje da ce zvezda da se brani,kao proshle godine?!?!ako ce ko da se brani,to ce biti pakistan,i ako ce lichiti na neki derbi,onda ce lichiti na onaj od prije 2 godine(kad je bilo 2:2) ili onaj prije toga kad je bilo 3:0 za nas(a ne no za partizan)...ne po rezultatui nego po igri-mi cemo i te kako da zapnemo sa presingom,a vi cete po starom dobrom obichaju igrati lijep fudbal sa mnoshtvom kratkih pasova,bla bla...dalje,nije bash za neko poredjenje na osnovu ove 3 utakmice,ali fudbalska filozofija dostanica se prilichno razlikuje od muslinove,a odbrana nam jeste slaba,ali tesko da se moze desiti neka goleada...nadam se da ce perovic i lukovic ostati na klupi,a da ce bilo ko i sarac dobiti sansu...
    enivej,rezultat ce biti 0:1,strijelac pantelic.

    ps.prilichno sam siguran da ce da bude incidenata,i sa grobljem,ali pogotovo sa policijom,pa ako neko ide,neka bude oprezan

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam predlog za grobare sa foruma. Sto mislite o tome da svi postavimo isti avatar ovih nekoliko dana dok se ne zavrsi derbi? Normalno, mislim na neku grobarsku sliku. (recimo Zarov avatar nije los...)

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    FxCxRxS
    Posts
    701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravu si zvezda ce morati po svaku cen u da dobije derbi ili bar x da izvuce,to neznaci da ce dobiti ali bi morala.
    A sto se tice tuce sa grobljem mislim da od toga nece biti nista,jer kad god se prica da ce biti frke nikad je ne bude.
    [size=6]Jedna grupa,
    jedan grad
    Belgrade boys!
    Red Star
    [/size]

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    onaj prije toga kad je bilo 3:0 za nas(a ne no za partizan)
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:


    inace , sto se prognoze rezultata tiche ja se nadam 1:1...

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •