Results 1 to 25 of 195

Thread: Najljepsha i najromantichnija ljubawna pisma ...ikad??:)

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Najljepsha i najromantichnija ljubawna pisma ...ikad??:)

    LJUBAV - čudesna, blagotvorna, ponekad razarajuća i ponižavajuća, impulsivna, opčinjavajuća, u svakom slučaju sveprisutna snaga koja je podarena čovjeku kao najveći pokretač u životu. Ona je energija koja pokreće svijet i čini ga takvim kakav jeste. Može se ispoljiti u različitim oblicima, a sigurno jedan od najromantičnijih jesu ljubavna pisma.
    Kada strast prema nekome postane najvažniji događaj u vašem životu, i sve druge stvari koje su vas preokupirale do tog trenutka postanu potpuno nebitne, znajte da ste zaljubljeni i da bi odmah trebalo da sjednete i napišete ljubavno pismo.
    Najljepše pjesme i priče su nastale inspirisane ljubavlju, od strane mladih pejsnika i pisaca pogođenih Amorovom strijelom....pa zashto nebismo i mi???) * bar oni zaljubljeni


    Pođite od sebe i zamislite samo kada biste jednog dana woljeli u poštanskom sandučetu da nadjete pismo upućeno baš vama , i još naparfemisano (ihaaaaaaaa), tako da vas podsjeća na nju/njega - i podijelite neshto owdje sa nama

    Možda je sad, nego NEKAD, mnogo romantičnije i zanimljivije da NAPIŠEMO, a ne da otkucamo svoja najtananija osjećanja upućena baš njemu/njoj. ZAtooooooooooooooo.... Krenite!

    ....Nadam se da cete se pridruzhiti prawljenju malene ali wrijedne kolekcije ljubawnih...romantichnih pisama... Ja nisam prespretna u pisanju sopstvenih te cu sa wama podijeliti neka od poznatih ...imam par omiljenih...ali owa kolekcija ne iskljuchuje i washe "rukotworine", zato....samo naprijed!

    Halil Džubran - Mej Zijadi

    "Kažeš mi da se bojiš ljubavi. Zašto se bojiš, malena moja? Bojiš li se sunčeve svetlosti? Bojiš li se plime? Bojiš li se zore!? Bojiš li se dolaska proleća? Zašto se bojiš ljubavi? Znam da Te malo ljubavi neće zadovoljiti! Isto tako znam da malo ljubavi neće zadovoljiti ni mene. Ti i ja se ne zadovoljavamo, niti ćemo se zadovoljiti malim. Mi želimo mnogo. Mi želimo sve. Mi želimo potpuno. Kažem, Mari, da je u želji ispunjenje, i ako je naša želja jedna od božijih senki, doseći ćemo sigurno nešto od Božje svetlosti.

    Ne boj se ljubavi, Mari. Ne boj se ljubavi, saputnice moga srca. Treba da joj se predamo, i pored bola, žudnje i potištenosti koje nosi. Slušaj Mari: Danas sam ja u zatvoru želja. to su želje rođene sa mnom. Danas sam ja vezan starom idejom, starom koliko i godišnja doba. Možeš li biti sa mnom u mom zatvoru, dok ne izađemo na svetlo dana. Hoćeš li biti pored mene, dok se ne raskinu ovi okovi pa ćemo slobodno ići do vrha. Sada približi čelo. Približi svoje ljupko čelo, tako, tako bog Te blagoslovio. Bog Te sačuvao, voljena saputnice moga srca.

    Njujork 26.februar 1924. godine.
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 14-04-09 at 13:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ko krade pisma u crnu goru?
    By rapsod in forum Sve i svašta
    Replies: 46
    Last Post: 20-05-06, 18:38
  2. Najljepsha pjesma za vas...
    By ^the books of knjige^ in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-06, 16:11
  3. Najljepsha budvanka!?
    By Zabranitty in forum Primorski
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-05, 22:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •