Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 60

Thread: Univerzitet Crne Gore - Savremena antiteza Robina Huda

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Univerzitet Crne Gore - Savremena antiteza Robina Huda

    Ukradi od siromashnih da bi udjelio bogatima, izgleda da se drze te devize.

    Dodjem ja jutros na fakultet, pridjem oglasnoj tabli, i vidim:

    Obnova I i II godine 500 eura (minus neki koeficijent polozenih ispita)
    Obnova III i Istek apsolventskog roka 300 eura (minus...)

    Dodajmo jos ovome da upis za samofinansirajuce studente kosta 500 eura.


    Dakle, polako dolazi vrijeme, kada ce biti student, znaciti isto sto i fina kola, skupi mobilni telefon, odjevanje po poslednjoj modi itd, dakle stvar cistog prestiza, ali ne u intelektualnom, vec u materijalnom smislu.

    Ali, sad ce reci neki, skolstvo se reformisalo, sada nece biti teskih ispita pa ce se lakse upisivati godine itd. Da, hoce, samo sto diplomu na kojoj ce prosjecna ocjena biti recimo C, mozete da okacite macku o rep, dok ce se za A i B stolica morati zagrijatio kao i do sada, ako ne i vise!
    Uglavnom, u evropu samo sto nismo stigli...

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Te stvari su jedan od razloga zbog kojih ne zelim odje da studiram, drugi razlozi su korumpirani kadar, programi pojedinih fakulteta, koncepcija samih studija,ono sto ti diploma (ne) pruza, siromasna usmjerenja...
    Mislim da je politika crnogorskih fakulteta pravazisla sve oblike korupcije u pravoj politici.
    Nasla bih pare da platim ove fakultete kad bi oni vrijedjeli tih para.

    Privatni fax - skidam kapu.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Jedva cekam da krenu privatni pa da ako ih zauzdaju
    malo...Ovo $to se radi je takvo punjene dzepova nekih da je to postalo
    bizarno... :evil: Pravni fax,npr. je od ovogodi$njeg upisa uzeo petinu
    ke$a KAP-ove godi$nje zarade... :?: Ide li sve to drzavi,$to mislite?
    UCG-Da robbin' hoodz theory... 8)

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    Te stvari su jedan od razloga zbog kojih ne zelim odje da studiram, drugi razlozi su korumpirani kadar, programi pojedinih fakulteta, koncepcija samih studija,ono sto ti diploma (ne) pruza, siromasna usmjerenja...
    Mislim da je politika crnogorskih fakulteta pravazisla sve oblike korupcije u pravoj politici.
    Nasla bih pare da platim ove fakultete kad bi oni vrijedjeli tih para.

    Privatni fax - skidam kapu.
    slazem se sa tobom... ewo ja sam na trecoj godini faxa (upisao nedavno) , i sve te godine i index bi bacio odmah da se prepishem na neki privatni... nisu problem pare , nego mi neshto drugo 'ebe kevu :P
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, pa vi ste i povlashceni...
    na mom fax-u je obnova 850 eura...
    pa ti vidi... :?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na koji to fakultet ti je obnova 850 e??U bg je toliko citava godina na Megatendu.Na mom faksu je obnova 150e.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Univerzitet Crne Gore - Savremena antiteza Robina Huda

    Quote Originally Posted by Hombre
    Obnova I i II godine 500 eura (minus neki koeficijent polozenih ispita)
    Obnova III i Istek apsolventskog roka 300 eura (minus...)

    Dodajmo jos ovome da upis za samofinansirajuce studente kosta 500 eura.
    Pa zar kad se plati obnova u to nije uracunat i upis :?: :?: Sta ce mu upis ako je odslusao sve i odradio predvidjene vjezbe, a cijeli upis se ogleda u jednom pecatu i da polaze nepolozeni ispit. Koliko to kosta ako je na primjer student zbog 1 ispita izgubio godinu jer kako ja razumjeh ovo su sulude cifre?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I mene zanima od kad te cifre tolike stavise.Ja izgubih godinu zbog jednog ispita.Koliko bi dolje trebala da platim obnovu onda?
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na fax-u politichkih nauka... zvala sam prije neki dan... bili su dobri da omoguce i rate... to podrazumijeva i obnovu i upis... svejedno je cjelina...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Univerzitet Crne Gore - Savremena antiteza Robina Huda

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by Hombre
    Obnova I i II godine 500 eura (minus neki koeficijent polozenih ispita)
    Obnova III i Istek apsolventskog roka 300 eura (minus...)

    Dodajmo jos ovome da upis za samofinansirajuce studente kosta 500 eura.
    Pa zar kad se plati obnova u to nije uracunat i upis :?: :?: Sta ce mu upis ako je odslusao sve i odradio predvidjene vjezbe, a cijeli upis se ogleda u jednom pecatu i da polaze nepolozeni ispit. Koliko to kosta ako je na primjer student zbog 1 ispita izgubio godinu jer kako ja razumjeh ovo su sulude cifre?
    pod upisom sam mislio na upisivanja na prvu godinu. dakle, ako nisi u prvih 250 na spisku (a to je tek posebna prica, ove godine su svih 250 koji se skoluju o trosku drzave imali luche i chuda), placas 500 eura. a ako ne das uslov za drugu godinu, placas jos 500 i time vjerovatno zele da obeshrabre sve one koji iz raznih razloga to ne uspiju.

    a zale se kako je cg po broju studenata po glavi stanovnika, najgora u evropi :roll:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    LIJEPO VAM JA REKOH DA TO TREBA DA SE UKINE I SREDNJA SA FAKULTETOM SVE DA SE POUKIDA KAD NE UMIJETE STRAJKOVAT JA DA SAM NA NJIHOVO MJESTO STAVIO BI 1000 GODINA DA JE MOZE IM BIT KAD SU STUDENTI BRAVI KAD JE 90 % STUDENATA SUPCINE SVI SE NESTO ZALE A SVI GA ZAVRSAVAJU JA SE NE SJECAM DA SU SE STUDENTI U CG POBUNILI OKO BILO CEGA TO SU SVE ***** DA OPROSTITE
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tastatura
    LIJEPO VAM JA REKOH DA TO TREBA DA SE UKINE I SREDNJA SA FAKULTETOM SVE DA SE POUKIDA KAD NE UMIJETE STRAJKOVAT JA DA SAM NA NJIHOVO MJESTO STAVIO BI 1000 GODINA DA JE MOZE IM BIT KAD SU STUDENTI BRAVI KAD JE 90 % STUDENATA SUPCINE SVI SE NESTO ZALE A SVI GA ZAVRSAVAJU JA SE NE SJECAM DA SU SE STUDENTI U CG POBUNILI OKO BILO CEGA TO SU SVE ***** DA OPROSTITE
    Sad bez zajebancije:tastaturu za predsjednika!
    P.S. I ja pripadam toj populaciji,ali ne bi vjerovali koliko se svi vrhusnki
    prave loodi kao da tece med & mlijeko...Psiha je uni$tena bojim se! :?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo placa se oko 300 eura za obnovu godinu, 3 eura za studentsku sluzbu i 0.25 centi za R.A.T.

    Ista je cijena i za samofinansirane studente koji prelaze u 2 - 3 ili 4. godinu.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I sto sad moji dragi studenti?
    Dje su Vasa prava?Dje su Vasi predstavnici?Dje ste da protestujete?Guzicom ne mrdate!!!!Dabogda vi bilo i po 1000 za upis...Sto ne bojkotujete nastavu,sto neki vid protesta ne nadjete?Znam da se u Italiji u tim situacijama okupira fax na noc ili dvije...A odje kako ne!!!Ugledajte se na studente iz BG...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rain, ne zezaj.

    Dobro znas kako su oni iz studentske sluzbe tako azurni da pomognu svojim kolegama.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    I sto sad moji dragi studenti?
    Dje su Vasa prava?Dje su Vasi predstavnici?Dje ste da protestujete?Guzicom ne mrdate!!!!Dabogda vi bilo i po 1000 za upis...Sto ne bojkotujete nastavu,sto neki vid protesta ne nadjete?Znam da se u Italiji u tim situacijama okupira fax na noc ili dvije...A odje kako ne!!!Ugledajte se na studente iz BG...
    PREPISA SI MOJ POST NEGO NIJE BITNO CINI MI SE DA TE NISAM NISTA PITAO JA EVO CU DIC REVOLUCIJU SA OVIM MOMKOM SAMO NAM DAJTE 50 MOMAKA SPREMNIH NA SVE KOJI ONO VJEZBAJU SVAKI DAN
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Rain, ne zezaj.

    Dobro znas kako su oni iz studentske sluzbe tako azurni da pomognu svojim kolegama.
    ne pricam ja o ovima iz studentske sluzbe....
    Vi studenti necete dupetom bre da mrdnete da se izborite za svoja prava...Pitajte vase doma,sto je nekad znacilo bit student.Pitajte za studentske proteste u BG `68...Jednostavno ste postali sivilo drustvo,a ne neka zvijezda vodilja i drzave i nacije...Svi se sprdaju sa onim Strunjasem iz NK ali on se bori za svoje,i kao takav ce bit zapamcen...A svi ostali samo cekaju da stameni gospodin M kaze "mnogo je to para za godinu", i onda ce svi bit uz njega i reci bravo...
    Jednostavno ne postoji studentski duh vise u nasim studentima...Da ne bi nasi studenti setali i rusili vlast ka oni u BG?Da ne bi ka` u Francusku dizali revolucije zbog nekih anti globalistickih stvari...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada treba zaves zanate mjesto fakulteta
    ni inteligencije koja ce da se buni, ni siromashtva
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sta_ce_nama_soferima_kuca
    ada treba zaves zanate mjesto fakulteta
    ni inteligencije koja ce da se buni, ni siromashtva
    TACNO :!:
    ALI SVI BI DA BUDU DIREKTORI I AKADEMCI
    ZNAM DA BI SVI VOLJELI BIT ILI GLUMCI ILI FUDBALERI,ALI NEKO MORA I HLEB DA PECHE
    SVE MOZE BIT SAMO NE DRVENA PEC
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Tastatura,rain...ocemo li radit $to?(PM optional...) :?

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Evo ja konacno predjoh na budzet posto prosle godine zbog 0,5 poena platih 300 eura. I zamislite na ekonmiju je upis 2 godine bio dzabe sto je sve iznenadilo. Samo 10 centi je kostala prijava. Juce jednostavno nisam moga da vjerujem. :devil: :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Univerzitet Crne Gore - Savremena antiteza Robina Huda

    Quote Originally Posted by Hombre
    a to je tek posebna prica, ove godine su svih 250 koji se skoluju o trosku drzave imali luche i chuda
    Dok se vodila rasprava o Bolonjskoj deklaraciji studenti su bili (blago receno) malo zainteresovani ili sve to posmatrali sa aspekta vec upisanih na fakultet. Drzavu jedan student kosta oko 2000 eura i logicna su neka ogranicenja, ali jos logicnije je izjednacavenje sansi.
    Ako to nije primjeni ispit onda bi morala biti:
    - ili strogo ujednacena matura za sve skole
    - ili gradacija skola po kvalitetu jer svaka luca nije jednaka.
    Sve je to ponegdje rijeseno i nije trebalo otkrivati "toplu vodu", ali su zainteresovani ocigledno bili nezainteresovani.
    Licno mislim da bi svima koji su poceli studiranje sa samofinansiranjem trebalo vratiti uplaceno, ako daju uslov za drugu godinu bez obzira na prosjek, bodove ili ko zna sta jos, a naplati od onih koji su bili u neku ruku "pogresna investicija".
    Preduslov fakulteta je znanje i samo znanje i jedina vazna ocjena, pa ako drzava odlucuje naprimjer da od pocetka finansira 250 studenata onda valjda pretpostavlja da ce svi zavrsiti u roku i takve uslove imati do kraja studija.
    Na pocetku fakultet ne moze ocijeniti cije je svjedocanstvo koliko "tesko", ali vec poslije prve godine imaju samo svoje ocjene i one su najmjerodavnije pa neka onda u drugu godinu na besplatno studiranje ide 250 najboljih, a nije vazno kako su poceli studije i sa kojim uspjehom.
    Ako je izracunato da na pr. samofinansirenje trece godine kosta 300 eura glupost je da toliko kosta i ponavljanje jer i da nije polozio nijedan ispit i ponavlja sve predmete on ne mora vise slusati predavanja i mora biti samo na vjezbama na kojim nije polozio odredjene kolokvijume ili dobio potpis asistenta da je to naucio. Izracuna se koliko je polaganje predmeta , pojedine vjezbe pa ko voli nek izvoli.
    Mislim da bi ovakav sistem bio prakticniji i stimulativniji, a fakulteti su obicno zbog studenata koji zele zavrsiti i nebi se smjelo zatvarati vrata pred njima samo zato sto nemaju para.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Re: Univerzitet Crne Gore - Savremena antiteza Robina Huda

    Quote Originally Posted by Hombre
    Ukradi od siromashnih da bi udjelio bogatima, izgleda da se drze te devize.

    Dodjem ja jutros na fakultet, pridjem oglasnoj tabli, i vidim:

    Obnova I i II godine 500 eura (minus neki koeficijent polozenih ispita)
    Obnova III i Istek apsolventskog roka 300 eura (minus...)

    Dodajmo jos ovome da upis za samofinansirajuce studente kosta 500 eura.


    Dakle, polako dolazi vrijeme, kada ce biti student, znaciti isto sto i fina kola, skupi mobilni telefon, odjevanje po poslednjoj modi itd, dakle stvar cistog prestiza, ali ne u intelektualnom, vec u materijalnom smislu.

    Ali, sad ce reci neki, skolstvo se reformisalo, sada nece biti teskih ispita pa ce se lakse upisivati godine itd. Da, hoce, samo sto diplomu na kojoj ce prosjecna ocjena biti recimo C, mozete da okacite macku o rep, dok ce se za A i B stolica morati zagrijatio kao i do sada, ako ne i vise!
    Uglavnom, u evropu samo sto nismo stigli...


    malo pomalo fakulteti se pretvorise u privatne.... za obnovu/upis po 300/500 e za svaki ispit od 3 do 10 e i na kraju ti ispade kao privatni.... a maxe...
    ...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to oko obnove godine, je zaista slicno tvom modelu, jer se od 300 eura oduzima neki koeficijent pomnozen sa brojem polozenih ispita, tako da u stvari bude manje od 300, ali je problem sto istu cijenu placaju recimo, oni koji su prije toga bili redovni kao i oni koji su prije toga bili vanredni. sa ostalim djelom tvoga posta se slazem

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Davno sam ja zavrsio fax,tako da to ne bi bila moja bitka,ali ne odje no u Bg.Alo ljudi meni samo jedna stvar nije jasna kod studenata,evo da sad bude prijava ispita 50e svima ce bit muka a opet svi ce ga prijavit...Jednostavno nece niko da se bori za svoja prava no se ceka da neko drugi kicmu savije zbog njih.
    Jednostavno...
    ALo ljudi izracunajte koliko ima studenata x broj prijavljenih ispita x toliko eura i dje te pare idu??????Da se njima rektorat gradi da im bude lijepo,i da grade kucestine...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •