Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 121

Thread: Zatvor - Spuž - Kazne

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Arrow Zatvor - Spuž - Kazne

    Kakvo je Vaše mišljenje o našem zatvoru i kaznenim mjerama?
    Koliko traju kod nas zatvorske kazne za ubistvo, krađu, drogu, silovanje?
    Da li je to dovoljno ili malo?
    Da li je naš zatvor strog i pravičan ili pretjerano strog ili radi na foru ''po babu i stričevima''?

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...09-02&id=69760
    http://www.medijaklub.cg.yu/zanimlji...1/jun/21_1.htm

    Čitajući Crnu Hroniku s vremena na vrijeme u novinama i vidjevši da pojedinci iz mog komšiluka koji imaju ''zvanično prebivalište'' u Spužu slobodno šetkaju Crnom Gorom malo mi je poljuljalo vjeru u naš sistem kažnjavanja.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Generalno ne volim cinjenicu da se od mog novca finansira hrana i smjestaj (pa kakav takav) za te besposlicare. Na prinudni rad (pa ko sta umije da radi) i neka zarade sebi. Cak bi trebalo da postoji opcija da ko bude imao veci ucinak bude pusten prije. Ili da oni koji nisu napravili neku bas tesku glupost budu pusteni na njihov standardni posao i da im se odbija pola od mjesecne plate i prebacuje u zatvorski budzet a da se nakon posla vracaju u zatvor, ako ne postoji sumnja u to da ce pobjeci. Sto se pracenja tice RFID je vec sisao u mase.
    Priznaj priznaj da je tebi drago kada Bruno noćas probija embargo...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto se tice kazni, ako ces koga da ubijes, ubi ga autom. Dobices 3-4 godine zatvora max i pustice te posle 2 ipo do 3 godine (uz dobro vladanje) i to je to.
    Mislim da su za te stvari male kazne

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci razmislja si o tome.
    Priznaj priznaj da je tebi drago kada Bruno noćas probija embargo...

  5. #5
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Znaci razmislja si o tome.
    Samo mi se nesto zamjeri

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Mislim da su zatvorske kazne prevelike u većini država svijeta. Mislim da većina ljudi ovdje ne zna (a i fala bogu da ne zna) kako izgleda provesti "sitnih" 5 godina života u zatvoru i kakve to posljedice ima na nečiji život.

    Mislim da bi 5 godina trebala bit najteža zatvorska kazna. Mislim da su sve duže zatvorske kazne potpuno neefikasne, a vjerovatno i kontraproduktivne. Mislim da država kojoj je stalo do visokog nivoa ljudskih prava ne bi smjela da dozvoli sebi da institucionalizovano vrši zločine prema onima koji vrše zločine jer je to elementarno neprincipijelno.

    Sa druge strane - mislim da bi i u državi kojoj principijelnost i visoki nivo ljudskih prava nisu toliki prioritet najveća zatvorska kazna trebala biti isto 5 godina. Samo što mislim da bi takva država onda trebala uvest smrtnu kaznu za teže slučajeve. Jer mislim da je zatvor popravna insititucija, a ne institucija osvete. Ako pravosudje ovakve države misli da je neko nepopravljiv, onda mislim da bi ga jednostavno trebalo ubit.

    Mislim da nema nikakve svrhe da neko proživi 30, 40 ili 50 godina iza rešetaka. Mislim da je to jedna od većih gluposti koje su ljudima pale na pamet.

    Eto...

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Sto se tice kazni, ako ces koga da ubijes, ubi ga autom. Dobices 3-4 godine zatvora max i pustice te posle 2 ipo do 3 godine (uz dobro vladanje) i to je to.
    Mislim da su za te stvari male kazne
    hvala iggy, nisam znao..
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    hvala iggy, nisam znao..
    Momak , sa mog sela je udario onoga covjeka onamo kod dvorca sa onim golfom 2 ako se sjecate.
    Udario ga je pri brzini od 160 i na licu mjesta ga je ubio, a nije imao ni vozacku.
    Osudjen je na 3-4 godine i sad sa slobode ceka izdrzavanje kazne i sto je najjaca fora, posao i je da polaze da izvadi vozacku

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dosta to zavisi ko ti je sudija, i ak poznajes koga nedje...pare tu dosta rade...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    dosta to zavisi ko ti je sudija, i ak poznajes koga nedje...pare tu dosta rade...
    Ima i toga, mada kad god vidim u novine neko osudjen zbog nekog udesa, nikad nije osudjen vise od 5 godina

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Momak , sa mog sela je udario onoga covjeka onamo kod dvorca sa onim golfom 2 ako se sjecate.
    Udario ga je pri brzini od 160 i na licu mjesta ga je ubio, a nije imao ni vozacku.
    Osudjen je na 3-4 godine i sad sa slobode ceka izdrzavanje kazne i sto je najjaca fora, posao i je da polaze da izvadi vozacku
    I tebi je to naravno simpatično i glasaš za DPS-SDP. Glasaš da se takve stvari i dalje dešavaju.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    I tebi je to naravno simpatično i glasaš za DPS-SDP. Glasaš da se takve stvari i dalje dešavaju.
    Okle ti znas da je to meni simpaticno i okle ti znas za koga ja glasam?

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo,naravno...U poredjenju sa vecinom zemalja,kazne zatvora,pogotovo za najtezha djela,su smijeshno male...Maksimalna kazna treba da bude dozhivotna robija,a kazne za krivichna djela ubistva,silovanja i ona vezana sa drogom treba pooshtriti.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    I tebi je to naravno simpatično i glasaš za DPS-SDP. Glasaš da se takve stvari i dalje dešavaju.
    auuuuuu....
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  15. #15
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Mislim da su zatvorske kazne prevelike u većini država svijeta. Mislim da većina ljudi ovdje ne zna (a i fala bogu da ne zna) kako izgleda provesti "sitnih" 5 godina života u zatvoru i kakve to posljedice ima na nečiji život.

    Mislim da bi 5 godina trebala bit najteža zatvorska kazna. Mislim da su sve duže zatvorske kazne potpuno neefikasne, a vjerovatno i kontraproduktivne. Mislim da država kojoj je stalo do visokog nivoa ljudskih prava ne bi smjela da dozvoli sebi da institucionalizovano vrši zločine prema onima koji vrše zločine jer je to elementarno neprincipijelno.

    Sa druge strane - mislim da bi i u državi kojoj principijelnost i visoki nivo ljudskih prava nisu toliki prioritet najveća zatvorska kazna trebala biti isto 5 godina. Samo što mislim da bi takva država onda trebala uvest smrtnu kaznu za teže slučajeve. Jer mislim da je zatvor popravna insititucija, a ne institucija osvete. Ako pravosudje ovakve države misli da je neko nepopravljiv, onda mislim da bi ga jednostavno trebalo ubit.

    Mislim da nema nikakve svrhe da neko proživi 30, 40 ili 50 godina iza rešetaka. Mislim da je to jedna od većih gluposti koje su ljudima pale na pamet.

    Eto...
    Potpisujem svaku rijec.


    Sto je vise u zatvoru,osoba je sve vise i vise spremna da ponovno kriminalno djeluje.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Okle ti znas da je to meni simpaticno i okle ti znas za koga ja glasam?
    Pa simpaticno ti je, ocigledno. Osmjehnuo si se kad si to komentarisao.
    Mislis da ce se takve i slicne stvari uvijek desavati NEKOM DRUGOM?
    Da ti je poginuo neko drag na taj nacin, bi li se osmjehivao i da li bi smatrao da je presuda pravedna ili nepravedna?

    Ovđe je glasanje javno bilo.

    https://forum.cdm.me//showthread.php?t=41942

  17. #17
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa simpaticno ti je, ocigledno. Osmjehnuo si se kad si to komentarisao.
    Mislis da ce se takve i slicne stvari uvijek desavati NEKOM DRUGOM?
    Da ti je poginuo neko drag na taj nacin, bi li se osmjehivao i da li bi smatrao da je presuda pravedna ili nepravedna?

    Ovđe je glasanje javno bilo.

    https://forum.cdm.me//showthread.php?t=41942
    Ono je bio ironican osmijeh kako to moze, a ne da mi je smijesno.
    Tu sam ja stavio za DPS, ali znaci li to ista, okle znas jesam li ja izlazio na izbore, jesam li zaokruzio penzionere, jesam li zaokruzio 5 stranaka......
    Ako dobro pogledas vidjeces da na to glasanje najvise glasova ima LP-DC, a oni nisu ni u parlament usli, tako da to glasanje tamo nista ne znaci.
    Ako imas sto da kazes povodom kazni kazi, a politiku i izbore imas na bar 5 topika

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Mislim da su zatvorske kazne prevelike u većini država svijeta. Mislim da većina ljudi ovdje ne zna (a i fala bogu da ne zna) kako izgleda provesti "sitnih" 5 godina života u zatvoru i kakve to posljedice ima na nečiji život.
    Ja bih se ipak osvrnula na posledice po zivot onoga ko je ubijen...stoga se ne bih slozila da su prevelike

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Mislim da bi 5 godina trebala bit najteža zatvorska kazna. Mislim da su sve duže zatvorske kazne potpuno neefikasne, a vjerovatno i kontraproduktivne. Mislim da država kojoj je stalo do visokog nivoa ljudskih prava ne bi smjela da dozvoli sebi da institucionalizovano vrši zločine prema onima koji vrše zločine jer je to elementarno neprincipijelno.
    Kao sto si u prethodnom citatu rekao, vecina nas ne zna kako je to provesti pet "sitnih" godina u zatvoru, i zbilja, hvala bogu sto ne zna, ali meni pada na pamet da bi mnogi od nas u tom slucaju rizikovali i zrtvovali tih pet "sitnih" godina zivota. Zasto bi drzava instituticionalizovano stitila prava onoga ko nije postovao necije osnovno ljudsko pravo, pravo na zivot?
    Smatram da niposto nije krsenje ljudskih prava kazniti onoga ko je s namjerom ugrozio necije pravo na zivot...naravno, po zakonu. (koji je po meni blag za mnoga krivicna djela)
    Dalje, vjerujem da nista ne moze biti kontraproduktivno za onoga ko je spreman da izvrsi tesko krivicno djelo i prosto sumnjam da bi tome nekome pet godina provedenih u zatvoru bilo korisno i edukativno i eventualno dovelo do toga da mu savjest proradi...da je imao svijest i savjesti ne bi pocinio teski zlocin.
    I treba da bude kaznjen
    Nadam se da shvatas da u isti kos ne stavljam saobracajne nesrece sa smrtnim ishodom, ubistva iz nehata...ovdje pricam o surovim ubistvima, sa namjerom.
    Inace, svakako je bolje da sto krivih seta ulicama, nego da jedan nevin boravi u zatvoru.
    Takodje, uzasava me pomisao da postoji mogucnost da se "kockice" sloze tako da nevin covjek ode na izdrzavanje kazne, a pogotovo, da mu zakon ne pomogne ukoliko slucajno naleti na pogresne ljude...

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Sa druge strane - mislim da bi i u državi kojoj principijelnost i visoki nivo ljudskih prava nisu toliki prioritet najveća zatvorska kazna trebala biti isto 5 godina. Samo što mislim da bi takva država onda trebala uvest smrtnu kaznu za teže slučajeve. Jer mislim da je zatvor popravna insititucija, a ne institucija osvete. Ako pravosudje ovakve države misli da je neko nepopravljiv, onda mislim da bi ga jednostavno trebalo ubit.

    Mislim da nema nikakve svrhe da neko proživi 30, 40 ili 50 godina iza rešetaka. Mislim da je to jedna od većih gluposti koje su ljudima pale na pamet.

    Eto...
    Slazem se za smrtnu kaznu, ali zaista posle mnogo "mjerenja" i izuzetno rijetko, samo onamo gdje je 100 % dokazana krivica za tesko, zvjersko, ubistvo, ali vjerujem i da je kazna od 30 godina potrebna...ja zatvor ne dozivljavam kao popravnu ustanovu, nego kao kaznenu ustanovu...postoji za mlade ljude popravni dom, i malo njih odatle izadje "popravljeno", a to su maloljetnici sa kojima se jos i moze nesto uraditi. I ponavljam, nije svako ubistvo isto...uostalom, postoje strucnjaci, psiholozi, psihijatri i ostali "mozgolozi" koji mogu da procijene koliko se pocinilac kaje za izvrseno djelo i treba mu dati sansu ukoliko se stvarno kaje...ali znas da je izmedju ludila i genijalnosti vrlo tanka linija tako da se ja ne bih previse opustila u tim procjenama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Smrtna kazna nikako......

    Pricah sinoc s drugom iz Danske i kaze mi za ubistvo 12 ipo godina i posle sedme mozes uslovno. A smjestaj(u zatvoru) i uslovi su im bolji no mnogima odje sto zive normalno...
    rm -rf /

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ko je vishe kaznjen,
    roditelji ZRTVE, ili UBICE sa desetak godina zatvora ???

    Roditelji ZRTVE i bliznji su KAZNJENI DOZIVOTNO,
    dok UBICE brzo zaborave na svoj GRIJEH,a chesto puta se spremaju za novi poduhvat.

    Da ne sudim drugima,
    ali da sam ja RODITELJ neke ZRTVE, nibih bio siguran u sebe, da bih mirno gledao UBICU kako pijucka po kafica, nikad ne reci nikad, svi mi imamo potomke iz KAMENOG DOBA, u svima nama tinja ono divljachko, tako da male kazne, mogu da prouzrokuju uzimanje zakona u SVOJE RUKE, pogotovu u GORI CRNOJ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Ono je bio ironican osmijeh kako to moze, a ne da mi je smijesno.
    Tu sam ja stavio za DPS, ali znaci li to ista, okle znas jesam li ja izlazio na izbore, jesam li zaokruzio penzionere, jesam li zaokruzio 5 stranaka......
    Ako dobro pogledas vidjeces da na to glasanje najvise glasova ima LP-DC, a oni nisu ni u parlament usli, tako da to glasanje tamo nista ne znaci.
    Mozda ne znaci tebi ali vjerujem da je 99% ljudi tamo zaokruzilo na izborima ono sto je glasalo na forumu. Uostalom i ovako se za vecinu njih zna koga bi glasali. To sto je racunarska i opsta pismenost u CG nikakva pa imamo 90% glasova koji odu dpsu/snpu/srpskim partijama to je druga prica.
    Priznaj priznaj da je tebi drago kada Bruno noćas probija embargo...

  22. #22
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Mozda ne znaci tebi ali vjerujem da je 99% ljudi tamo zaokruzilo na izborima ono sto je glasalo na forumu. Uostalom i ovako se za vecinu njih zna koga bi glasali. To sto je racunarska i opsta pismenost u CG nikakva pa imamo 90% glasova koji odu dpsu/snpu/srpskim partijama to je druga prica.
    Od kad smo se osamostalili, nesto me politika i ne zanima.
    Ne moze on znat jesam li ja izasao ili nisam i sto sam zaokruzio.
    Mapada me bez dokaza.
    Neka me on napada da sam ja DPS zaokruzio, ali neka mi to dokaze.
    Ne moze dokazat jesam li izlazio, a ne sto sam glasao

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    1.čovjek koji je silovao neko dijete dobio je 1.5 godinu.
    2.momak je za 1gram heroina dobio 2godine.
    Nema meni tu logike!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  24. #24
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    1.čovjek koji je silovao neko dijete dobio je 1.5 godinu.
    2.momak je za 1gram heroina dobio 2godine.
    Nema meni tu logike!
    Dje je to bilo da je dobio samo godinu ipo?
    Ja znam da su dobijali ljudi malo, premalo sa silovanje, ali ne cuh jos da je neko dobio godinu ipo za silovanje

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Prije nekoliko dana bila je presuda.Mislim da je neki čoek ili iz BP ili BA silova nekog klinca i za to je dobio godinu ipo!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. kolko ste pukli na kazne u zadnjih godinu dana?
    By verbalni_fajter in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 41
    Last Post: 05-07-07, 14:19
  3. u Zatvor
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 55
    Last Post: 06-12-05, 01:47
  4. Da li izgraditi novi zatvor ili.....
    By phenomenon in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-05, 18:43
  5. Ubrzo potreban novi zatvor?
    By ^Tijana^ in forum Sve i svašta
    Replies: 39
    Last Post: 29-04-05, 13:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •