Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: DEPRESIJA!

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DEPRESIJA!

    Znam da se svima dogadja, tu i tamo i zbog raznih stvari!
    Meni se chesto desi da me pukne, ni zbog chega i niodkuda, pa me razvaljuje?
    Ima li jos takvih?
    Kako izlazite na kraj sa tim?
    Ja cesto NE MOGU, koliko god da mi je jako stanje duha.... ne mogu ni da objasnim zasto me je strefilo, jer uglavnom analizirajuci ne vidim razlog stanja a tu je, trese me-izuva!!!
    ST8 2 U

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Mrdusa donja
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rijetko kad sam depresivna. Mozda tu i tamo kad se nakupi problema, isprazne baterije, a uz to je jos i lose vrijeme. Ovi dani jesenji idealni su za takva stanja, kad bez sunca covijek nekako ne moze vedro razmisljati i naci izlaz iz nekih situacija.
    Po prirodi sam prilicno vedar covijek ili pokusam gledati stvari sa malo ljepse strane :wink: Sad, jel to zavaravanje ili lijek za depresiju, ne znam ali ta taktika uspjeva :roll:
    U takvim trenucima najbolje je potraziti spas u prirodi koja je u svim ljetnim dobima melem za dusu i biti sam sa sobom, dok te ne prodje :roll:

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    289
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Depresija i ljubomora su dva mnogo gadna stanja.Depresiju treba potiskivati totalno,barem ja tako radim.Dobro kazete svima se desavaju "crnjaci" i losi momenti ali ja ne dozvoljavam nikom da to primijeti.U tom slucaju se osjecam jos bjednije :cry: :cry:

    Nema idealnog lijeka za dpresiju to stoji i svako se na svoj nacin bori sa njom

    [size=7]DON'T WORY BE HAPPY[/size]
    KO NIJE LUD NIJE NIJE NORMALAN

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desava mi se cesto to...u trenucima...ali se smirim,ili me neko smiri,nesto lijepo...trenutno je to moja cura


    "Bolje pasti u depresiju nego u SHAHT "

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, oopravu ste, uglavnom!

    Oni koji me poznaju, znaju da me nista ne moze pomeriti i da sve proziivljavam uz osmeh, ne znam za tugu niti me ona nalazi......al' opet, tu je samo ta F*in DEPRESIJA sa kojom se tesko nosim ?!

    Pazi ovako:
    Znaci, dan kao i svaki drugi ili jos bolji.
    Sve sama pozitiva, lepo vreme, good vibration, fenomenalno okruzenje,osecanja na svom mestu..zadovoljstvo!
    U momentu, kao da mi se spustio paravan, TRAS i to je to.....
    Trsla...... i vise nista nije kao sto je bilo u predhodnom minutu a ja nemam objasnjenje!
    I vestachki uklanjam taj osecaj terajuci samu sebe da se ponasam i da se osecam kao do tada al ne ide......
    ma mogu da vichem i ISH,ISH, al nista!
    TO je to....odjednom i bez objasnjenja?!
    ST8 2 U

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    289
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ninni
    Da, oopravu ste, uglavnom!

    Oni koji me poznaju, znaju da me nista ne moze pomeriti i da sve proziivljavam uz osmeh, ne znam za tugu niti me ona nalazi......al' opet, tu je samo ta F*in DEPRESIJA sa kojom se tesko nosim ?!

    Pazi ovako:
    Znaci, dan kao i svaki drugi ili jos bolji.
    Sve sama pozitiva, lepo vreme, good vibration, fenomenalno okruzenje,osecanja na svom mestu..zadovoljstvo!
    U momentu, kao da mi se spustio paravan, TRAS i to je to.....
    Trsla...... i vise nista nije kao sto je bilo u predhodnom minutu a ja nemam objasnjenje!
    I vestachki uklanjam taj osecaj terajuci samu sebe da se ponasam i da se osecam kao do tada al ne ide......
    ma mogu da vichem i ISH,ISH, al nista!
    TO je to....odjednom i bez objasnjenja?!
    Nemoj me pogresno svatit ili se naljutit ali ondak definitivno nisi zdrava.Ako nemas objasnjenje ili razlog za depresiju ondak....fijuuuuu
    Ne znam sto bi ti reka...[size=6]BE COOL[/size] 8)
    KO NIJE LUD NIJE NIJE NORMALAN

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GED
    ........[size=6]...fijuuuuu[/size]

    vidish, toga sam se i bojala (potajno!)
    ST8 2 U

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Diplomira na depresiji prije 4-5 godina...
    Godinu dana drmanja ultra depresije koja se dijelom divertovala na psihu...
    Od osobe pune pozitive, smijeha, humora, akcije, emocija etc. etc. se stvorila osoba 101% puna negative, nervoze, opste nezainteresovasti, emotivno prazna...
    Bolovi u glavu kao da te neko nozem probada od kad se oci otvore dok se ne zaspi - a nije se moglo zaspat prije 3-4 ujtro i plac.
    Halucinacije najboljih drugova koji me pitaju sto je...
    Odvratno mrsikanje i gadjenje pred djevojkama koje mi izjavljuju ljubav
    Provodjenje 2/3 dana sam u sobu sa 3 kutije cigara.
    Dolazenje do stanja dje ocesh da izvrshish samoubistvo
    etc. etc.

    Pola godine dje mi je trebalo da se oporavim tj izlijecim poslije svega toga. Ali poslije toga neke stvari se nikad ne mogu zaboravit.
    Sad je fala bogu sve u redu... Rjeshenje je bilo ljubav. Ljubav od porodice, tadashnje djevojke, ekipe...

    Problem znam koji je bio, i svako ko ne zna tripuje depresiju ili je blesav (nemojte me pogreshno svatit) pa nece da prizna sebi probleme.
    Znao sam i tada shto je bio problem, znam i danas.

    E sad, poslije toga... Dugo sam studirao moju depresiju, objashnjavao razloge, svoje ponashanje... sve. Nashao sam problem, a ako znash problem znash i rjesenje.
    Takodje odbrambeni nervni ili koji sistem ili organizam kad se primakne stajne potencijalne depresije rjesava sve na vrijeme. I ako ne moze, nema crnjaka jer ono shto sam proshao te famozne godine nece se nikad ponovit, pa su sve ostale verzije uglavnom light i addictive sam na njih kolko tolko.
    Nailazi ponekad perioda, ali rijetko... bash rijetko kad nema rjeshenja na vrijeme pa kratko traju.

    Da sumiram, kad priznate sebi probleme moci cete se izborit sa depresijom ako to zelite. Ako ne, dzaba vam i da znate dje je problem.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja obicno vozim motor ili auto u tim momentima... :!: :!:

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Ja obicno vozim motor ili auto u tim momentima... :!: :!:
    i ja sam pokusala isto ali sam skontala momente samoubistva, sad se i od prozora sklanjam!!!!
    ST8 2 U

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Efikasno sredstvo protiv depresije je fizikalisanje. Moja malenkost ide u teretanu. Sto bi rekli komunisti : "rad oslobadja".
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos
    Efikasno sredstvo protiv depresije je fizikalisanje. Moja malenkost ide u teretanu. Sto bi rekli komunisti : "rad oslobadja".
    DA :!: i to :wink:

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desawa se, dodje mi takaw period da sam jako neraspolozena bilo da ima razloga ili ne.Uglawnom, prolazi samo od sebe.Ali ako goworimo o depresiji bukwalno, znaci o depresiji u prawom smislu te rijeci, ufff to me hvatalo nekoiko puta prije 2 godine.Nije ni malo prijatna stwar iz razloga sto duze wremena ne znas kad ce swe da prodje, budes powucen, smetaju ti ljudi, mislis da neke stwari ne mogu da se rijese...Ma uzas.Medjutim, vrlo je bitno da nisi sam i da imas sa kim da porazgowaras, kad ti uostalom dodje da pricas, i da imas na koga da se oslonis i sam prebrodis swoje strahowe.Priznas sebi sta se desawa zaboga.Kad mi je to pošlo za rukom, kunem wam se i da je swe bilo drugacije. I moj nacin razmišljanja i 300 nekih drugih stvari.Sad je swe ok. 8)
    ...ne zatwaraj zamnom ni srce, ni wrata....

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam bio sjeban jedno 7-8 mjeseci da je to smijesno. zna sam sto mi je i da moram neke stvari da jednostavno preguram, da trebe vrijeme. pojma nemam sto mi se desilo, ali jednostavno sam prelomio neke stvari. sad me fata nervoza s vremena na vrijeme ali ni priblizno ka prije. stvarno cu postovat sebe i svoje psihicko zdravlje. i da se slozim sa predhodnicima [size=6]rad pomaze[/size]
    ko pijan? kakav sank?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne drzhi me nikada dugo, tako da joj ne pridajem neku veliku vazhnost... prespavaj je...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    samo dok je PMS u opticaju 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SyNdRo0m
    Diplomira na depresiji prije 4-5 godina...
    Godinu dana drmanja ultra depresije koja se dijelom divertovala na psihu...
    Od osobe pune pozitive, smijeha, humora, akcije, emocija etc. etc. se stvorila osoba 101% puna negative, nervoze, opste nezainteresovasti, emotivno prazna...
    Bolovi u glavu kao da te neko nozem probada od kad se oci otvore dok se ne zaspi - a nije se moglo zaspat prije 3-4 ujtro i plac.
    Halucinacije najboljih drugova koji me pitaju sto je...
    Odvratno mrsikanje i gadjenje pred djevojkama koje mi izjavljuju ljubav
    Provodjenje 2/3 dana sam u sobu sa 3 kutije cigara.
    Dolazenje do stanja dje ocesh da izvrshish samoubistvo
    etc. etc.

    Pola godine dje mi je trebalo da se oporavim tj izlijecim poslije svega toga. Ali poslije toga neke stvari se nikad ne mogu zaboravit.
    Sad je fala bogu sve u redu... Rjeshenje je bilo ljubav. Ljubav od porodice, tadashnje djevojke, ekipe...

    Problem znam koji je bio, i svako ko ne zna tripuje depresiju ili je blesav (nemojte me pogreshno svatit) pa nece da prizna sebi probleme.
    Znao sam i tada shto je bio problem, znam i danas.

    E sad, poslije toga... Dugo sam studirao moju depresiju, objashnjavao razloge, svoje ponashanje... sve. Nashao sam problem, a ako znash problem znash i rjesenje.
    Takodje odbrambeni nervni ili koji sistem ili organizam kad se primakne stajne potencijalne depresije rjesava sve na vrijeme. I ako ne moze, nema crnjaka jer ono shto sam proshao te famozne godine nece se nikad ponovit, pa su sve ostale verzije uglavnom light i addictive sam na njih kolko tolko.
    Nailazi ponekad perioda, ali rijetko... bash rijetko kad nema rjeshenja na vrijeme pa kratko traju.

    Da sumiram, kad priznate sebi probleme moci cete se izborit sa depresijom ako to zelite. Ako ne, dzaba vam i da znate dje je problem.
    Ovo je bilo masu iskreno...
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    been there...
    kako sam se otarasila Velikog drmanja depresije prije 2 godine, ni sta se tacno desilo da ja kazem "daj vanja saberi se,od goreg ima i gore" -NE ZNAM.Jednostavno mi je nesto kvrcnulo u glavu posle duze vremena.
    A znate li najteza je stvar kad te tada neko pita "A sto ti je?" Uf kako to mrzim!
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desava se mi se cesto da padnem u depresiju, i iako znam u cemu je moj glavni problem, ipak ne mogu da ga rijesim u tom trenutku (pa ni u ovom)... onda pokusavam da skrenem misli ka necemu drugom, nekim sitnicama koje zivot znace i popravim sebi raspolozenje relativno brzo! Iako se zbog ne rijesavanja problema, cesto javlja ipak se nekako borim... sto neko rece, rad definitivno pomaze! :wink:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    <iZmeDju_njEga_&_njE*>
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desava se normalno ponekad sama naidje ponekad je 'pozovem'.I kad naidje uglavnom samo placem,navijem one pjesme koje me 'ubijaju' i posteno se isplacem :cry: Uglavnom je to zbog...NJEGA :!:

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Mislim da dosad nisam bio u totalnoj deepresiji,mada je
    bilo par trenutaka kad sam se na$ao na ivici zapadanja u istu...Trudim se
    da ne dozvolim sebi da dodjem u to stanje,koliko god da je zeznuta neka
    trenutna (ili ne) situacija koja me "ubija"... :?

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desava mi se cesto da padnem u depresiju,a ponekad ni sama neznam razlog :? Kad se nadjem u takvom stanju,volim da sam sama :!:

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I ja sam kao i SyNdRo0m diplomirao na depresiji,a to je odje vecina i vidjela...
    Ja obicno lijecim uz muziku i samocu...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neko gore rece da ne seru oni koji ne znaju sto je razlog depresiji. Tacno!
    Uvijek znam sto je razlog i cak onda kad rijesim problem, meni se javi drugi, slican, mozda manje bolan, ali dovoljan da me sjebe na nekoliko dana, da mi niko (sem neko ) ne moze pomoc. Nema vadjenja iz deprice... pustis da te samo prodje.
    Bila sam na ivici, ali nikad da pomislim kako bi bilo najlakse da se roknem.

    Ovo je bilo mnogo gore - osjecas da te nesto cupa u stomaku konstantno, kao da imas aliena, spavam zgrcena, ne jedem nista, ne zelim da sanjam nista, a obicno ne mogu ni da zaspem, i ne zelim da si prekratim muke bilo cim, no pustam da me izmrcvari kolko idje moze, jer jedino tako znam da cu ojacat i da ce sljedeci put (a uvijek ima sljedeceg puta) biti lakse.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makica
    Ovo je bilo masu iskreno...
    Neke stvari se ne zaboravljaju Make. A i ti znas dosta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •