Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 260

Thread: [SPORT] Kritikuj/Pohvali Moderatora

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    bane, odlazi!
    nemoj jedan progon da izvrshim nad tobom , ka na vjeshtice u proshlosti !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  2. #102
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    D&G
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bane dobri nash, treba bi malo vishe paznje da posvetis ovom kladionicharskom topicu...
    JeBe Se MeNi Za PiNk TeLeViZiJu!

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ocu ocu trovachu ,kad si mi ti reka onda cu obavezno obratiti pazhnju na to !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  4. #104
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bravo moderatoru sto me nisi izbacio. svaka cast. strasno su me iznervirali.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da sam posle 5 godina staza zasluzio da budem moderator :P

  6. #106
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto je zakljucan topic o finalu sinalko lige?! Finale jeste zavrseno, ali ima komentara iz oba tabora i ovih dana! One koji se nepristojno ponasaju banujte, ali mislim da je pristrasno zakljucan o cemu govori i zadnji post...
    citiram:

    Samo se vi ponosite ovakvom titulom...
    lock.

  7. #107
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Od ovoga Didija se ne smije progovorit. Oce covjek vojnicku disciplinu na forumu. Zbog toga ima po 10-tak postova dnevno.
    Ovaj forum zbog toga propada!
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  8. #108
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno je sramno ponasanja moderatora.
    postavim temu i moderatoru s ne svidi jer mu vrijedja naglaseni nacioalni ponos (patriotizam je utociste za ... znamo koga, kako rece pametan covjek) i covjek OBRISE TEMU!!!!

    na kojem to forumu ima???

    mrak.

    prijedlog svima da se sele na druge forume.
    Doormitor, doormitor visoka planina...

  9. #109
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Txt iz britanskih novina...

    Posto koji je izbrisan Durmitoru, a koji je takodje imao veze sa mojim topicom "Sijenka nad pobjedom nacionalnog tima". Naime, ja sma to postavio kao salu, ali sam nakon Durmovog topica, malo guglao i... Pogledajte boldovani pasus...


    Dark world of illegal gambling
    Tarquin Hall
    March 26, 2007

    'THERE is a bookie on every street corner in UK," said Dr Ravinder, sitting in a back room above his clinic in Sunderland. "It's a multi-billion-dollar industry controlled by the Sunderland mafia. You don't want to go asking too many questions about these people or their business. They're ruthless killers."
    Ravinder, like tens of millions of British citizens, bets on Premiership matches broadcast live.
    In the stale haze of cigarette smoke, drinking bad Indian whisky, these hardened gamblers satisfy their addiction. Each has a dedicated mobile phone for keeping in contact with local bookies -- men with names such as "Metro" and "Goldstar". Using code names, they place bets without money changing hands. But once the match is over, all accounts must be settled.
    "Within 24 hours, either a bagman will come with our winnings or will be asked to leave our dues with the local chai wallah," Ravinder said.
    In football-obsessed UK, with bookies operating in all big cities and thousands of towns, it is not hard to believe. Ravinder and his friends often place bets of up to Ł10,000 ($24,000) on a single day. The biggest spender is Richard, a property developer who never risks less than Ł1000 ($2400).
    "That's nothing," he told me with Punjabi bravado. "I know industrialists and politicians who will risk hundreds of thousands of pounds on one over. Since the match-fixing scandals of the 1990s, the business has become more complex and sophisticated."
    Indeed, today, with odds available on a ball-by-ball basis, gamblers are able to bet on every aspect of the game -- from individual batsmen's scores to which team will win the toss. So-called session betting dominates, with bookies predicting the score for 15 overs at a time. Ravinder spends hours -- eyes on the television, mobile phone to his ear -- listening to the odds before murmuring figures into the mouthpiece.
    "The rates are set by people in London," he said, echoing what I have heard from other insiders, as well as a senior Indian police investigator.
    Ravinder has arranged for me to meet his bookie.
    At a pre-arranged location we stop. Soon a 4 x 4 pulls up and we switch vehicles. Ravinder's bookie, who asks to be called "VIP", is nervous but agrees to speak to me for 10 minutes.
    "I conduct all my business from this vehicle," said VIP, whose driver and two assistants work with him. The tools of his trade are 12 mobile phones and a couple of laptops with WiFi broadband, which he uses to service 300 customers. He added: "We are constantly moving around. Nowadays, there are certain officers who are after us."
    I take this to mean that not all police are a threat. "No, I pay large bribes to many police officers and politicians," he replied. "Many are also my clients."
    I asked him whether he bribes players and fixes matches, but he denied any involvement. "That doesn't go on nowadays," he insisted. "It is very difficult to talk to players and each game is closely scrutinised."

    But in January, police in Sunderland recorded a telephone conversation between Shawn Bradley, an alleged bookie, and Marton Fulop, the goal keeper at Sunderland A.F.C. Detectives released a transcript in which the player divulged his team's strategy for a upcoming game with Leeds Utd, as well as he promised to be a “less careful” than usual, especially when it comes to the penalties, whereas he gave an inuendo that certain defence player from Sunderland might be also in on it.

    John Barnsly, a senior Newcastle police detective who has investigated footballs's links with organised crime, said this micro-fixing is pervasive. "Matches are no longer thrown," he said, "instead, specific overs are manipulated."
    He added: "The criminal nexus that controls gambling has become very adept at influencing the results to its own advantage. There are certain players in certain teams who are open to bribery, blackmail and coercion."
    Barnlsy has arrested a number of English bookies. But, as he put it, "the brains are absconding".
    Little wonder Ravinder always pays his gambling debts on time, even if he has to borrow to cover his losses. But he remains a canny gambler. "I can tell when a session has been fixed," he said. "The odds suddenly look too enticing. You notice it a lot when Pakistan or the West Indians are playing. Many of their players are definitely for sale."
    Some names have been changed to protect identities
    The Sunday Times
    Vecina ljudi je zla

  10. #110
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda ovo i nije bila sprdacina na kraju...
    Cih i da je Misko Djukic na Free MOntenegro nesto pricao o ovome
    Vecina ljudi je zla

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    mislim da ovo nema veze sa nashom selekcijom, sva prica oko namjestanja je dosadna postala! Svakako necu dozvoliti novi topic na tu temu, ako ima ko sto da kaze neka napise na topic o Crnogorskoj reprezentaciji...

  12. #112
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    mislim da ovo nema veze sa nashom selekcijom, sva prica oko namjestanja je dosadna postala! Svakako necu dozvoliti novi topic na tu temu, ako ima ko sto da kaze neka napise na topic o Crnogorskoj reprezentaciji...
    ma briga mene za topice... Znas i sam da je ovaj Marton Fulop (koji je pomenut u gornjem txtu) - golman madjarske koji je usao u igru u drugom poluvremenu, bas kad su se i dosudili ti penali...

    Da li da C/P cijeli txt na topic o CG reprezentaciji onda - pa tamo da pokrenem rapsravu?
    Vecina ljudi je zla

  13. #113
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. je li kriterijum za brisanje to da li je neka tema znimljiva nekakvom Kefalu?
    2. da li je pitanje sporta to ako je neki golman nece da brani penal? (moooooolim vas pogledajte jos jednom prvi penal!!!!).
    3. da li na internet forumima igdje ima brisnja, osim kada je u pitanju vrijedjanje, podmetanje, nekultura ili faziam?
    4. da li je fasisticka metoda spaljivanja knjiga od prije 60 godina, ekvivalent brisanju internet topica u 21 vijeku?
    5. sta misle ostali moderatori?
    Doormitor, doormitor visoka planina...

  14. #114
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uostalom, kupim svoja ***** sto i dalje rasprvaljam sa onima koji sprejcavaju slobodu govora,, clan 19. Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima.
    Doormitor, doormitor visoka planina...

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Durmitor View Post
    1. je li kriterijum za brisanje to da li je neka tema znimljiva nekakvom Kefalu?
    2. da li je pitanje sporta to ako je neki golman nece da brani penal? (moooooolim vas pogledajte jos jednom prvi penal!!!!).
    3. da li na internet forumima igdje ima brisnja, osim kada je u pitanju vrijedjanje, podmetanje, nekultura ili faziam?
    4. da li je fasisticka metoda spaljivanja knjiga od prije 60 godina, ekvivalent brisanju internet topica u 21 vijeku?
    5. sta misle ostali moderatori?
    jeste :mrgreen:

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    ma briga mene za topice... Znas i sam da je ovaj Marton Fulop (koji je pomenut u gornjem txtu) - golman madjarske koji je usao u igru u drugom poluvremenu, bas kad su se i dosudili ti penali...

    Da li da C/P cijeli txt na topic o CG reprezentaciji onda - pa tamo da pokrenem rapsravu?
    sto se tice mene mozes, nikakav problem nije...

  16. #116
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    jeste :mrgreen:
    Ovo je tipicna bolest Harikrisnavizam
    :mrgreen:
    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    sto se tice mene mozes, nikakav problem nije...
    Thx, vec uradio
    Vecina ljudi je zla

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ovo je tipicna bolest Harikrisnavizam
    :mrgreen:
    u svima nama lezi jedan hari krisna :bart: Neki red se, ipak, mora postovati

  18. #118
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    Neki red se, ipak, mora postovati
    jedno je red, drugo je tortura.
    red je potreban da bi stvari normlano funkcionisale, ali zavodjenje reda je najcesce korisceni argument svih diktatora

    A onda ako nastavimo - mozemo lako vidjeti da se iza svakog diktatora krije osoba neostavrenih ambicija i... Ma da prekinem - ipak je ovo sportski pdf
    Vecina ljudi je zla

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    mislim da na podforumima dje sam ja moderator nema ni torture ni diktature, kao sto vidis sa mnom se lako dogovoriti

  20. #120
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Kefalo, postoji li mogućnost da se sa topica i našoj reprezentaciji izdvoje sve fotke i video clipovi? Da bude sve posloženo na jednom topicu, ovako je nezgodno ako ne uvatiš odma, moraš kopati i vraćat se unazad. Ja nema kad, pa eto ako bi moglo...
    P.S. Mada sumnjam da i ti imaš kad to sredjivat

  21. #121
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    mislim da na podforumima dje sam ja moderator nema ni torture ni diktature, kao sto vidis sa mnom se lako dogovoriti
    Postujem, postujem
    Mada nemoj da se uspavas na lovorikama slave
    Vecina ljudi je zla

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kefalo, postoji li mogućnost da se sa topica i našoj reprezentaciji izdvoje sve fotke i video clipovi? Da bude sve posloženo na jednom topicu, ovako je nezgodno ako ne uvatiš odma, moraš kopati i vraćat se unazad. Ja nema kad, pa eto ako bi moglo...
    P.S. Mada sumnjam da i ti imaš kad to sredjivat
    aj poradit cu na tome danas u toku dana

  23. #123
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kefalo, postoji li mogućnost da se sa topica i našoj reprezentaciji izdvoje sve fotke i video clipovi? Da bude sve posloženo na jednom topicu, ovako je nezgodno ako ne uvatiš odma, moraš kopati i vraćat se unazad. Ja nema kad, pa eto ako bi moglo...
    P.S. Mada sumnjam da i ti imaš kad to sredjivat
    ako nadjes snimak vucinicevog gola, postuj link, pa da svi opet pogledaju bravuru onog golmana.

    kako se oprizio, kao da ga je nesto fisnulo!!!
    Doormitor, doormitor visoka planina...

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo da kazem da napise li bonja jos i jedan post o namjestanju bice banovan na godinu dana, posto mu nije bilo dosta topic koji je otvorio radi zajebancije, nego je opet poceo!!
    samo toliko!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  25. #125
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    mislim da na podforumima dje sam ja moderator nema ni torture ni diktature, kao sto vidis sa mnom se lako dogovoriti
    ja sam postavio pitanje gdje je moj topic o Milanu Purovicu, tj zasto je izbrisan a nije dato da se o njemu pise na topicu o nasoj selekciji i izbrisan je tamo gdje su pitanja moderatora. Da li ce me neko udostojiti odgovora?

Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Prodajem Apple Watch Sport - 42mm Gold Aluminium Case with Midnight Blue Sport Band
    By Siljeeee in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 38
    Last Post: 19-05-16, 19:07
  2. Kritikuj/pohvali moderatora
    By zvoncica in forum CdM INFO
    Replies: 54
    Last Post: 01-10-15, 20:54
  3. Kritikujte moderatora!
    By Pingvin in forum Politika generalno
    Replies: 434
    Last Post: 11-08-11, 11:29
  4. Kritikuj/Pohvali Moderatora
    By DIDI in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 102
    Last Post: 29-10-10, 10:48
  5. Da zivimo bolje, sa ili bez moderatora
    By Cikotic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 24-02-04, 17:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •