Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 103

Thread: Što je ljubav?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Što je ljubav?

    Nekoliko prelepih misli na ovu temu. Uživajte!

    Ako o ljubavi mislimo kao o nečem malom, ona je veoma mala; a ako o ljubavi mislimo kao o nečemu velikom, ona je ogromna. Ljudi koji se međusobno vole kod namigivanja osjećaju kao da se nebo i zemlja preokreću, a osmijeh onoga koga volite tjera vas da osjećate kao da su čitavo nebo i zemlja u vašem srcu. Ako mislite da je to nešto značajno, ono postaje značajno; ako mislite da je malo, ono je malo; ako ga smatrate velikim, ono je veliko; ako mislite da ga možete vidjeti, onda ga možete vidjeti; a ako mislite da ga ne možete vidjeti, onda ga ne možete vidjeti. Samo ljubav može srušiti sve prepreke. Stoga, ljudi koji su zaljubljeni potpuno su obuhvaćeni ljubavlju. Čak i ako se usude izreći neku riječ, ta riječ odnosit će se na ljubav.
    Snaga ljubavi veća je i moćnija od snage atomske bombe. Ljubav ima moć spasiti ljude od smrti i dati im novi život dok atomska bomba ljudima može samo donijeti smrt.
    Atomske bombe nisu tvorci, oni su osuda i uništenje. Snaga koja može ujediniti svijet u jedno nisu brutalne oružane sile već istinita ljubav.
    Što je istinita ljubav? Kroz vertikalno i horizontalno, istinita ljubav formira pravi kut od devedeset stupnjeva koji mora svugdje pristajati Treba odgovarati istočnjačkim i zapadnjačkim tipovima kuća. Istinita ljubav je to što pristaje svugdje bez obzira na pet različitih rasa, kulturoloških i religijskih pozadina.
    Svemir se skuplja i širi. Drugim riječima, on udiše i izdiše. Ono što kontrolira skupljanje i širenje svemira nije politička moć. Nije ni znanje i novac. To je ljubav koja se daje.
    Najbrža snaga u svijetu je snaga ljubavi. Ako se dvoje ljudi s udaljenih krajeva zemlje zaljubi jedno u drugo, njihova će ih ljubav privući bliže prevladavajući međusobnu udaljenost. Ljubav ima takvu snagu i moć.
    Kad u ovom svijetu nešto date, to vam se ne vraća. No, u slučaju ljubavi, što više date to ćete više primiti. Zbog toga uživamo u ljubavi. Ljubav možete uvijek dati i njome biti ispunjeni pa tako uvijek možete biti sretni i radosni. Možete voljeti novac no kad ga jednom date, otišao je zauvijek. Koliko god voljeli moć, kad je jednom upotrijebite, ona je iscrpljena. No u slučaju ljubavi, što je više date - to ćete je imati u neograničenim količinama.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ljubav ......

    Zabava za siromashne :blah:
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  3. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mixmar View Post
    Jes, zato uce bombase samoubice da se dizu u vazduh iz ljubavi :lolblue:
    Oni to čine iz osvete i mržnje a ne iz ljubavi. U pravoj ljubavi nema mržnje, samo beskrajnog davanja i međusobnog deljenja.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Pg
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    U pravoj ljubavi nema mržnje, samo beskrajnog davanja i međusobnog deljenja.
    Pa i oni se beskrajno daju prilikom napada I medjusobno dijele po strucnosti: bombas pilot, bombas pjesak, bombas postar..
    A sto se teksta tice.. Svako gleda na ljubav onako kako upravo on hoce. E sad, sto ponekad sadasnje ili ex osobe uticu ili su uticale da se taj pogled promijeni, to je vec druga stvar..

  5. #5
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    Možete voljeti novac no kad ga jednom date, otišao je zauvijek.
    ko kaze? kako kazu ono: stisni ti, stisni Bog... tako da, trosite ljudi... vratice vam se... :lolblue:
    a sto se tice teme, sta je ljubav... ne moze se opisati, treba je dozivjeti...
    (sad kad bih pocela da je opisujem, mislim da bih izazvala nepotrebnu glavobolju, tako da vam je ovo gore dovoljno )

    Last edited by puppy; 24-02-09 at 16:09.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mixmar View Post
    Pa i oni se beskrajno daju prilikom napada I medjusobno dijele po strucnosti: bombas pilot, bombas pjesak, bombas postar..
    A sto se teksta tice.. Svako gleda na ljubav onako kako upravo on hoce. E sad, sto ponekad sadasnje ili ex osobe uticu ili su uticale da se taj pogled promijeni, to je vec druga stvar..
    Da, oni beskrajno daju ali svoj život da bi nečiji tuđi uzeli.
    Prava ljubav beskrajno daje s ciljem da drugu osobu usreći, a ne da joj oduzme život i slobodu.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    ko kaze? kako kazu ono: stisni ti, stisni Bog... tako da, trosite ljudi... vratice vam se... :lolblue:
    a sto se tice teme, sta je ljubav... ne moze se opisati, treba je dozivjeti...
    (sad kad bih pocela da je opisujem, mislim da bih izazvala nepotrebnu glavobolju, tako da vam je ovo gore dovoljno )

    Jedino kod ljubavi imaš apsurd da što više daš, više imaš.
    Kod svih drugih stvari, kad ih potrošiš, imaš manje a ne više.
    A istina je da ljubav treba doživjeti. Bez ljubavi nema prave, istinske radosti i sreće u životu. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Pg
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    A istina je da ljubav treba doživjeti. Bez ljubavi nema prave, istinske radosti i sreće u životu. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.
    Znas kako kazu, ne mozes znat sta je dobro dok ne okusis losu stvar.. Isto tako, bez razocaranja ne mozes znat ni sta je prava ljubav, pa je nije samo potrebno dozivjeti, potrebno je i izgubiti.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mixmar View Post
    Znas kako kazu, ne mozes znat sta je dobro dok ne okusis losu stvar.. Isto tako, bez razocaranja ne mozes znat ni sta je prava ljubav, pa je nije samo potrebno dozivjeti, potrebno je i izgubiti.
    Ne bih se baš složio s tim.
    Po toj analogiji morao bi probati i drogu da bi razumeo zašto je droga loša stvar ili bih možda morao postati pijanica da bi razumeo zašto je alkohol štetan kad se uzima u prevelikim količinama.
    Znaš kako se kaže, pametan uči na greškama drugih a budala na svojim vlastitim.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    No u slučaju ljubavi, što je više date - to ćete je imati u neograničenim količinama.
    ovo je bas tacno
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  11. #11
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahahahah
    a chush:
    ''Ljudi koji se međusobno vole kod namigivanja osjećaju kao da se nebo i zemlja preokreću, a osmijeh onoga koga volite tjera vas da osjećate kao da su čitavo nebo i zemlja u vašem srcu. ''

    Sve to isprdi kad tad..
    i..
    slazem se sa mixmar-om.

    cao!




    gleedala sam s koma plava kako vjetar zamoootavaa gledaaalaa sam s koma plava kako vjetar zamotavaaaaa gledalaa sam bijele brave niz komove kako javee gledaaala sam bijele brave niz komove kakoo javee..tntntntntnnnn..

    ojha!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    I love to be happy.
    I love those who make me happy.
    The more you make me happy - the more I will love you.
    Make me the happiest and I will love you the most.

    Simple as that.

    So why you (like to) complicate?!
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hehe nitko ne komplicira, samo ljubav je tako duboka i misteriozna, tako kompleksna da je nitko ne može do kraja razumeti.
    Jedno je sigurno, svi volimo ljubav, svi volimo biti voljeni i zato živjela ljubav.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Odje bi ti rekli kako je tebE banja u glavu.
    She is only here to annoy herself!

  15. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Vukovar
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se držim one, ako u životu ne možeš imati sve, potrudi se imati prave stvari, i budi sretan s tim.
    Imamo i mi u ovim krajevima neke zanimljive uzrečice ali ih radije neću ovdje spominjati, da se netko ne uvredi.
    Veseo ti meni i živ bio, lipički studenac pio!

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    e da je meni tvoja pamet, no se s godinama sve to promijeni

  17. #17
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Pg
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    Znaš kako se kaže, pametan uči na greškama drugih a budala na svojim vlastitim.
    Bice dana kad ces vlastite greske, osim na tudjoj, osjetit i na svojoj kozi :hardrock: a do tad, nemoj da budes budala

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Sto da radimo ako dosta damo,a nista nam se ne vrati?

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Sto da radimo ako dosta damo,a nista nam se ne vrati?
    Nije kraj svijeta. Ne voli se 1 u zivotu.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #20
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    Jedino kod ljubavi imaš apsurd da što više daš, više imaš.
    Kod svih drugih stvari, kad ih potrošiš, imaš manje a ne više.
    A istina je da ljubav treba doživjeti. Bez ljubavi nema prave, istinske radosti i sreće u životu. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.
    i ja govorim iz vlastitog iskustva...
    naravno da je treba dozivjeti da bi shvatio sta je, i kada bi nekom ko je nije dozivio pokusao objasniti sta je ljubav,pomislio bi da si lud
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Nije kraj svijeta. Ne voli se 1 u zivotu.
    Istina,ali sto ako naletis opet na takvu osobu? Kako da budes sigaran/a da ti se nece isto opet desit? A ti ne zelis da ti se ponovi to odvratno iskustvo?

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Nesto simpaticno...

    "Zovem se Ljubav.

    Postojala sam pre nego sto je bilo shta postojalo u Univerzumu, postojala sam pre nego sto je postojala priroda, postojala sam prije nego shto je postojao chovjek...

    Volim da dodjem iznenada, kada se ne nadate, volim da vam oduzmem dah, volim da vam oduzmem moc govora...
    Volim da vam srce brzo zakuca, da vam kolena klecaju, da chesto izgovarate nesuvisle recenice...
    Volim da zbog mene radite nepromishljene stvari, da se smejete kao djeca...

    ALI SAM TUZHNA KAD ME SE BOJITE!

    Vezujete me lancima, ne dajete da se shirim i razvijam, govorite chak i da ne postojim...
    Ne verujete u mene,izmishljate strashne stvari samo da prikrijete moje ime..."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #23
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daniel91 View Post
    Nekoliko prelepih misli na ovu temu. Uživajte!

    Ako o ljubavi mislimo kao o nečem malom, ona je veoma mala; a ako o ljubavi mislimo kao o nečemu velikom, ona je ogromna. Ljudi koji se međusobno vole kod namigivanja osjećaju kao da se nebo i zemlja preokreću, a osmijeh onoga koga volite tjera vas da osjećate kao da su čitavo nebo i zemlja u vašem srcu. Ako mislite da je to nešto značajno, ono postaje značajno; ako mislite da je malo, ono je malo; ako ga smatrate velikim, ono je veliko; ako mislite da ga možete vidjeti, onda ga možete vidjeti; a ako mislite da ga ne možete vidjeti, onda ga ne možete vidjeti. Samo ljubav može srušiti sve prepreke. Stoga, ljudi koji su zaljubljeni potpuno su obuhvaćeni ljubavlju. Čak i ako se usude izreći neku riječ, ta riječ odnosit će se na ljubav.
    Snaga ljubavi veća je i moćnija od snage atomske bombe. Ljubav ima moć spasiti ljude od smrti i dati im novi život dok atomska bomba ljudima može samo donijeti smrt.
    Atomske bombe nisu tvorci, oni su osuda i uništenje. Snaga koja može ujediniti svijet u jedno nisu brutalne oružane sile već istinita ljubav.
    Što je istinita ljubav? Kroz vertikalno i horizontalno, istinita ljubav formira pravi kut od devedeset stupnjeva koji mora svugdje pristajati Treba odgovarati istočnjačkim i zapadnjačkim tipovima kuća. Istinita ljubav je to što pristaje svugdje bez obzira na pet različitih rasa, kulturoloških i religijskih pozadina.
    Svemir se skuplja i širi. Drugim riječima, on udiše i izdiše. Ono što kontrolira skupljanje i širenje svemira nije politička moć. Nije ni znanje i novac. To je ljubav koja se daje.
    Najbrža snaga u svijetu je snaga ljubavi. Ako se dvoje ljudi s udaljenih krajeva zemlje zaljubi jedno u drugo, njihova će ih ljubav privući bliže prevladavajući međusobnu udaljenost. Ljubav ima takvu snagu i moć.
    Kad u ovom svijetu nešto date, to vam se ne vraća. No, u slučaju ljubavi, što više date to ćete više primiti. Zbog toga uživamo u ljubavi. Ljubav možete uvijek dati i njome biti ispunjeni pa tako uvijek možete biti sretni i radosni. Možete voljeti novac no kad ga jednom date, otišao je zauvijek. Koliko god voljeli moć, kad je jednom upotrijebite, ona je iscrpljena. No u slučaju ljubavi, što je više date - to ćete je imati u neograničenim količinama.
    Povraticu od ovolike patetike, ljubav je termin koji je izmislila sirotinja samo da bi mogla dzabe da *ebe.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ucite na tudjim greskama, mnogo manje boli)

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Kad je moja baka dobila artritis vise se nije mogla naginjati i lakirati nokte na nogama. Pa je moj deda preuzeo taj dio posla na sebe, cak i kad je sam dobio artritis nije prestao. To je ljubav

    Kad te netko voli on na poseban nacin izgovara tvoje ime. I ti znas da je tvoje ime sigurno kada se nalazi u njegovim ustima

    To je kad kazes decku da ti se svidja njegova kosulja i onda je on nosi svaki dan

    Kada volis nekoga, tvoje trepavice se cijelo vrijeme spustaju i podizu, gore-dolje, a ispod njih vidis samo svijetle zvijezde

    to je kad mama vidi tatu u kupaoni i ne misli da je to ruzan prizor

    Ako ne volis, ni u kojem slucaju ne smijes govoriti “volim te”. Ali ako volis onda to moras stalno ponavljati. Ljudi zaboravljaju



    malo iz "olovka pise srcem".....uvijek me nasmiju maleni ludaci
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sve za Ljubav
    By LoveDoll in forum Ljubav
    Replies: 109
    Last Post: 22-09-06, 13:57
  2. Ljubav!!!
    By ^Tijana^ in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 26-05-06, 13:52
  3. Ljubav!!!
    By Sailoreagle in forum Ljubav
    Replies: 47
    Last Post: 01-03-05, 20:51
  4. Ljubav
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 9
    Last Post: 02-02-04, 21:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •