Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 196

Thread: Srbi = Sloveni

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Srbi = Sloveni

    SLOVENI = SRBI

    Otkako je internet mreža
    omogućila brže kolanje informacija, svjedoci smo da se sve češće postavljaju (ili ponovo otkrivaju) neke “nove” istorijske teze i teorije prema kojima su se svi slovenski narodi
    i plemena prije petog vijeka nove ere zajedničkim imenom međusobno zvali
    Srbima,
    dok su ih pripadnici ostalih naroda i plemena nazivali raznoraznim imenima (neki su izbrojali preko 600 naziva), ponajčešće Rašanima /grčki: Tračanima/, Vendima, Tribalima, Antima, ... itd., itd. ...

    Prema brojnim istorijskim izvorima
    i geografskim toponimima
    radi se o najstarijem i najbrojnijem indoevropskom narodu čije države i staništa su se prostirala od istočnih granica Sibira (za kojeg neki tvrde da svoj naziv duguje takođe Srbima, ili Sirbima), pa sve do krajnjeg zapada Evrope, pokrivajući i teritoriju današnje Male Azije, a čije države, kultura i pismenost sežu u mnogo dublju prošlost nego što se uči u našoj savremenoj istoriji, koja, kako se tvrdi, potiče od germanske “škole” zasnovane na “istoriji” vizantijskog cara Porfirogeneta ...
    (Pominju se cifre od čak 8.000 ili 10.000 godina duge srpske/slovenske državne i kulturne tradicije.)

    Zanimljivo je
    da se u nekim napisima navodi kako su o srpskom imenu svih slovenskih naroda u prošlosti pisali mnogi neslovenski i slovenski istoričari (ali i slavisti i drugi autori), od kojih ćemo za ovu priliku pomenuti samo neke: grčki (Herodot, Halkokondil), rimski (Plinije), češki (Nestor Časni Kijevski, Jireček, Pavel Šafarik, Jan Kolar), ruski (Surovjecki) poljski (Adam Mickijević), njemački (Leopold Ranke), mađarski (grof Bendžamin Kalaj), hrvatski (Rački, Maretić), ali još i mnogi stranci, kao što su Siprijan Rober, Emil Birnuf, Adolf Pikte, Ami Bue, Lorenc, Fransis-Maria Apendini ... i drugi ...

    Od srpskih autora
    najčešće se pominju: Jovan Rajić, Stojan Novaković, Sima Lukin-Lazić, Olga Luković-Pjanović, Jovan Deretić, Ranka Kuić, Miloš Milojević, Laza Kostić, Ilija Živančević, Svetislav Bilbija, Milan Budimir, Dragoslav Srejović i mnogi drugi ...
    ...

    Među mnogorojnim tekstovima
    koji govore o tome nalazi se i tekst Ivone Živković “Osam milienijuma srpskog porekla”, iz kojeg potiče i ovaj citat:

    http://www.ivonazivkovic.net/OSAM%20...%20POREKLA.htm

    “ ...grčki istoričar Laonik Halkokondil kaze da su Srbi Ilirci, došli iz zemalja iza Dunava i tvrdi da su Srbi najstariji i najveći narod na svetu (podrazumevajući pod tim imenom sve Slovene). U Minhenu se nalazi originalna nemačka hronika, pisana oko 750. godine nove ere, u kojoj doslovno piše: "Srbi predstavljaju tako veliko carstvo (regnum) da su iz njih proizašli svi slovenski narodi" (Hormayers Archiv, st. 282-283). Hrvatski istoričar Maretić, pišući o rimskom istoričaru Pliniju, koji je živeo u Hristovo doba, navodi da su Srbi živeli oko Dona, a Vendi uz Vislu. U to doba Srbe su uglavnom nazivali Tračanima, Tribalima, Vendima i Antima. Prokopije iz Cezareje, gotski pisac Jornand i Arapin El Bakr' tvrde da su Srbi nastanjivali veliki deo Azije, ceo Balkan i još pre Hrista dopirali do Rima. Dr. Rački u svojoj "Povjesti Slovena" (st. 6 i 7) navodi: "U početku Sloveni su se nazivali domaćim imenom Srbi, tj. rođaci, a stranci, specijalno Nemci zvali su ih Vendima. Tim imenom zvali su ih i Grci i Rimljani još od sedmog veka pre Hrista". Sve ovo potvrđuje da su Srbi najstariji slovenski narod i da je ime Srbin hiljadama godina starije od imena Sloven. Ime Sloven javlja se prvi put u petom veku (491. g.) nove ere, sa rimskim osvajanjem. Pomerajući se na Zapad Evrope, Srbi su se sukobili sa Germanima. U to doba sva srpska plemena međusobno su se razumevala i počeli su se zvati Slovenima, a one koje nisu razumeli nazvali su Nemci, jer su im delovali nemo. Kako su se do tada svi Sloveni nazivali Srbima i hiljadama godina sačuvali to ime, otuda su svakako oni bili kičma i srž svih slovenskih naroda. Češki istoričar Jan Dobrovolski, u "Jahrbuch 1827" kaže: "Istovetnost imena lužičkih i balkanskih Srba nije slučajna, ona potiče iz prastarih vremena kada su se srpskim imenom nazivali svi Sloveni". A Pavel Šafarik u knjizi "Slovenske starožitnosti" piše: "Ime Srb duboko je ukorenjeno među svim Slovenima i moglo je samo u svojoj pradomovini dobiti svoj pravi značaj". Rus Veltman u svojoj istoriji potvrđuje da je u drevnim vremenima ime Srbin bilo zajedničko svim Slovenima". Takođe, nemački etnolog Zering piše: "Prvo opšte ime svih Slovena bilo je Srbli, sto je značilo ujedinjeni", a mađarski grof Kalaj u svojoj istoriji pisao je: "Po ispitivanjima najboljih naučnika svi slovenski narodi u prastaro doba nazivali su se Srbi". On takođe navodi da se od šestog veka pojavljuje ime Slavi, dok su svi Sloveni živeli zajedno i nazivali se sabraćom. Interesantno je pisanje češkog viteza Dalimila, od pre 850 godina, kada on navodi "Srbove nastaniše na Balkanu, uz more pa se razgranaše sve do Rima". Slovenac Krek tvrdio je da je prvo ime svih Slovena bilo Srbin.”
    ...

    Ukoliko se
    navedene teze i teorije o jedinstvenom etnicitetu svih Slovena i službeno potvrde, hoće li nam to pomoći da u bliskoj budućnosti konačno prevaziđemo sve ove “savremene” sukobe, podjele i nesuglasice, i ponovo postanemo to što smo nekada bili – duhovni i kulturni stub cijelog ljudskog roda?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E jos mi reci ono SORA- nebeski, a SORABI (kako neki zovu Srbe)- nebeski narod, sto znaci da su Srbi nebeski narod i da se onda dobro nasmijem

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahahahaahahaahaa. Ti stvarno vjerujes u ovo? Mislim znam da su Japanci, Kinezi, Avganistanci nastali od Srba, ali bas svi Sloveni:yipiiii:.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    #Igor R i # Rave92

    Molim vas učinite mi veliku uslugu , nemojte više komentirat moje postove biću vam zahvalan do groba. Ovo je ipak namjenjeno ozbiljnim diskuntatima .

    -------

    Na primjer zanimljivo je da u okolini sibira postoji regija koja se zove "Mala Srbija" , ili u spisima Radovana Damjanovica gdje se pominju na poljoprivrednom sajmu u Moskvi Rusi iz sibira koji kao maternjim govore srpskim ...

  5. #5
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    #Igor R i # Rave92

    Molim vas učinite mi veliku uslugu , nemojte više komentirat moje postove biću vam zahvalan do groba. Ovo je ipak namjenjeno ozbiljnim diskuntatima .

    -------

    Na primjer zanimljivo je da u okolini sibira postoji regija koja se zove "Mala Srbija" , ili u spisima Radovana Damjanovica gdje se pominju na poljoprivrednom sajmu u Moskvi Rusi iz sibira koji kao maternjim govore srpskim ...
    Pa ja jesam ozbiljan diskutant, ali je ovo bas neozbiljno.
    Ovo kao da je Vojislav Seselj pisao !!!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Pa ja jesam ozbiljan diskutant, ali je ovo bas neozbiljno.
    Ovo kao da je Vojislav Seselj pisao !!!
    Tebe ko da neko plaća da spamaš teme , ej molim te ... Pročitaj kompletan članak tamo imaš misli ljudi koji čak nisu srbi ,a podržavaju ovo gore. Preporučujem ti da sve čitaš ako već nešto diskutuješ i šta fali Šešelju , ni jednu tačku optužnice nisu dokazali

  7. #7
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Tebe ko da neko plaća da spamaš teme , ej molim te ... Pročitaj kompletan članak tamo imaš misli ljudi koji čak nisu srbi ,a podržavaju ovo gore. Preporučujem ti da sve čitaš ako već nešto diskutuješ i šta fali Šešelju , ni jednu tačku optužnice nisu dokazali
    Ja ne spamujem, ja samo kazem da su po meni ovo gluposti. I procitao sam sem ovo sto si stavio u boji.
    I da ne nacinjemo temu Seselja da te zamolim.
    Zavaravajte se vi da nisu nista dokazali i da su otrovali Sloa jer ih je pobijedio......
    Jedna od boljih stvari koje sam cuo u zivotu je "DJe Turci nisu bili crnci, da se vidi danas ko je od kojih" !!!
    E bas ovakvi tekstovi i ovakva misljenja (da su Srbi neki poseban narod, mimo ostalih) su doveli Srbiju do ovoga.
    Moje misljenje je da postoje juzni sloveni i da se dijele na Crnogorce, Hrvate, Srbe..... a ne da smo svi nastali od Srba

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahhaha hahahahahahah


    ahahahahahahahahahahahahhaahah
    rm -rf /

  9. #9
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahhaha hahahahahahah


    ahahahahahahahahahahahahhaahah
    Sto se smijes toliko?

  10. #10
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Neka momci, misliće da ste neozbiljni A ta priča da je cijeli ljudski rod od srba nastao je odavno prepričana
    Last edited by B3lv3d3r; 22-02-09 at 00:41.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbi imaju ovakve priče, Hrvati imaju slične...pf.
    Ono što mene zanima, salex, a ja se ne mogu sjetit, koji je češki istoričar i u kojoj knjizi napisao da su Česi dio hrvatskog plemena, a Hrvati i svi ostali dio srpskog naroda?
    Ono, pošto to nije napisao Šešelj ili Pavelić, a i kome će se odavde vjerovat išta, to bi bilo rijetka knjiga ove tematike vrijedna pažnje.
    Očigledno je dovoljno dobra da se svidjela njima tamo, s obzirom da znam ljude iz Češke koji sebe smatraju Srbima...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Sto se smijes toliko?
    Dobar vic
    rm -rf /

  13. #13
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Ja ne spamujem, ja samo kazem da su po meni ovo gluposti. I procitao sam sem ovo sto si stavio u boji.
    I da ne nacinjemo temu Seselja da te zamolim.
    Zavaravajte se vi da nisu nista dokazali i da su otrovali Sloa jer ih je pobijedio......
    Jedna od boljih stvari koje sam cuo u zivotu je "DJe Turci nisu bili crnci, da se vidi danas ko je od kojih" !!!
    E bas ovakvi tekstovi i ovakva misljenja (da su Srbi neki poseban narod, mimo ostalih) su doveli Srbiju do ovoga.
    Moje misljenje je da postoje juzni sloveni i da se dijele na Crnogorce, Hrvate, Srbe..... a ne da smo svi nastali od Srba
    Ovakvi tekstovi ,? Ti se sigurno šališ ?

    Ovo je tek sada prava istorija jel se ovo za vrjeme Tite nije smjelo objeledonjavit da se nebi narušila lažna harmonija bratstva jedinstva ,a ako tvrdiš da se svi djele na crnogorce,hrvate,crnogorce pa zašto onda ne pitaš Njegoša šta si , ili zašto je najstariji hrvatski dokument iz Dubrovnika pisan ćirilicom na srpskom jeziku to ti jel ništa ne govori ... Ovo i nije čudno za vas jel čim se pojavi neki argumenat koji ovde vama par forumaša ne štima , vi spamate temu.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Srbi imaju ovakve priče, Hrvati imaju slične...pf.
    Ono što mene zanima, salex, a ja se ne mogu sjetit, koji je češki istoričar i u kojoj knjizi napisao da su Česi dio hrvatskog plemena, a Hrvati i svi ostali dio srpskog naroda?
    Ono, pošto to nije napisao Šešelj ili Pavelić, a i kome će se odavde vjerovat išta, to bi bilo rijetka knjiga ove tematike vrijedna pažnje.
    Očigledno je dovoljno dobra da se svidjela njima tamo, s obzirom da znam ljude iz Češke koji sebe smatraju Srbima...
    Jako što me nervira u tvome postu ,a to je poređenje Ante Pavelića ( naciste ) i Dr.Šešelja , no ne zamjerim ti znam ja da je ovde na forumu većina u zabludama ...

    Ali meni je još više zanimljivo ovo:

    Sto godina srpskih Sokola

    Ovo viteška organizacija je nastala u Češkoj , njeni osnivači uzeli su ime "Soko" ispirisani srpskim narodnim pesmama. Pre nešto više od sto godina , tačnije 16.marta 1908 godine ., U Kragujevcu je osnovan Savez srpskih sokolova.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ovakvi tekstovi ,? Ti se sigurno šališ ?

    Ovo je tek sada prava istorija jel se ovo za vrjeme Tite nije smjelo objeledonjavit da se nebi narušila lažna harmonija bratstva jedinstva ,a ako tvrdiš da se svi djele na crnogorce,hrvate,crnogorce pa zašto onda ne pitaš Njegoša šta si , ili zašto je najstariji hrvatski dokument iz Dubrovnika pisan ćirilicom na srpskom jeziku to ti jel ništa ne govori ... Ovo i nije čudno za vas jel čim se pojavi neki argumenat koji ovde vama par forumaša ne štima , vi spamate temu.
    A da te pitam nesto. Postoji li crnogorski jezik?

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    A da te pitam nesto. Postoji li crnogorski jezik?
    Naravno da postoji mada su mišljena razna ,sa time da su se crnogorci uvjek izjašnjavali da pričaju srpski u to ne ubrajam albance , što se mene lično tiče dopada mi se crnogorski naglasak...

    Mene najviše zanima zašto je Bizmark na samrti spominjao srbiju . ?

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ovakvi tekstovi ,? Ti se sigurno šališ ?

    Ovo je tek sada prava istorija jel se ovo za vrjeme Tite nije smjelo objeledonjavit da se nebi narušila lažna harmonija bratstva jedinstva ,a ako tvrdiš da se svi djele na crnogorce,hrvate,crnogorce pa zašto onda ne pitaš Njegoša šta si , ili zašto je najstariji hrvatski dokument iz Dubrovnika pisan ćirilicom na srpskom jeziku to ti jel ništa ne govori ... Ovo i nije čudno za vas jel čim se pojavi neki argumenat koji ovde vama par forumaša ne štima , vi spamate temu.

    Izvini ko je Njegos da meni govori sta sam? Jel Bog? Jel on stvorio Crnu Goru? Vatate se za tog Njegosa kao ludi, a ne da citirate gdje pominje Crnogorce kao narod. Cipur ci ti dati sigurno 1000 citata. Njegos je bio odlican pjesnik, ali da se na njemu zasniva citava crnogorska istorija je malo reci glupost.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Izvini ko je Njegos da meni govori sta sam? Jel Bog? Jel on stvorio Crnu Goru? Vatate se za tog Njegosa kao ludi, a ne da citirate gdje pominje Crnogorce kao narod. Cipur ci ti dati sigurno 1000 citata. Njegos je bio odlican pjesnik, ali da se na njemu zasniva citava crnogorska istorija je malo reci glupost.
    O kakvim ti citatima pričaš Ćipur vadi iz neki spisa pitaj boga dali postoje , kada ja isto nađem citat u nekoj knjigi on meni kaže da to nije u redu , ali ono što najviše asocira na CG je Njegoš i Gorski Vjenac ...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Hitler prije nego sto se ubio je pominjao nesto Srbe...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  20. #20
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "U početku Sloveni su se nazivali domaćim imenom Srbi, tj. rođaci, a stranci, specijalno Nemci zvali su ih Vendima. Tim imenom zvali su ih i Grci i Rimljani još od sedmog veka pre Hrista"

  21. #21
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Naravno da postoji mada su mišljena razna ,sa time da su se crnogorci uvjek izjašnjavali da pričaju srpski u to ne ubrajam albance , što se mene lično tiče dopada mi se crnogorski naglasak...

    Mene najviše zanima zašto je Bizmark na samrti spominjao srbiju . ?
    E pa Seselj kojeg ti podrzavas uveliko , govori da ne postoji taj jezik. Ali on je sad nebitan u svoj ovoj prici.
    Nego mene interesuje zasto nam onda , tvoji sunarodnici (srbi) osporavaju da mi pricamo i pisemo crnogorskim jezikom?

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    E pa Seselj kojeg ti podrzavas uveliko , govori da ne postoji taj jezik. Ali on je sad nebitan u svoj ovoj prici.
    Nego mene interesuje zasto nam onda , tvoji sunarodnici (srbi) osporavaju da mi pricamo i pisemo crnogorskim jezikom?
    To je prvo netačno , kako si ti mogao da razgovaraš sa tim svim srbima , ili kako mene zoveš srbinom kada sam rođeni crnogorac i ostalom idemo van teme ,a to ne želim...

    Evo kada volite citate i frate

    Češki istoričar Jan Dobrovolski, u "Jahrbuch 1827" kaže: "Istovetnost imena lužičkih i balkanskih Srba nije slučajna, ona potiče iz prastarih vremena kada su se srpskim imenom nazivali svi Sloveni"

  23. #23
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    To je prvo netačno , kako si ti mogao da razgovaraš sa tim svim srbima , ili kako mene zoveš srbinom kada sam rođeni crnogorac i ostalom idemo van teme ,a to ne želim...

    Evo kada volite citate i frate

    Češki istoričar Jan Dobrovolski, u "Jahrbuch 1827" kaže: "Istovetnost imena lužičkih i balkanskih Srba nije slučajna, ona potiče iz prastarih vremena kada su se srpskim imenom nazivali svi Sloveni"
    Znaci oces da kazes da nije tacno da se Srbi iz CG bune da uvedemo crnogorski jezik kao standardni?

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Znaci oces da kazes da nije tacno da se Srbi iz CG bune da uvedemo crnogorski jezik kao standardni?
    Ja za to nisam kompetentan to su dole crnogorski državljani ,a što se oni tome suprostavljaju ja neznam... Igore ovo je moj poslednji komentar na ovo u ovom topicu ,ako želiš otvori novi topic za diskusiju...


    [SIZE=4]Najstariji haldejski, asirski i misirski rukopisi i kameni spomenici ljudske civilizacije stari su oko sedam hiljada godina. Po njima najmanje toliko je stara i srpska istorija. U tim spomenicima spominje se ime Srbin, ali ne i Sloven.[/SIZE]

  25. #25
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ja za to nisam kompetentan to su dole crnogorski državljani ,a što se oni tome suprostavljaju ja neznam... Igore ovo je moj poslednji komentar na ovo u ovom topicu ,ako želiš otvori novi topic za diskusiju...


    [SIZE=4]Najstariji haldejski, asirski i misirski rukopisi i kameni spomenici ljudske civilizacije stari su oko sedam hiljada godina. Po njima najmanje toliko je stara i srpska istorija. U tim spomenicima spominje se ime Srbin, ali ne i Sloven.[/SIZE]
    Nisu svi, Peco Popovic nije ppp
    Hahhhahahaha.... A vazda si imao neke izvore
    Ja mislim da su Srbi stariji i od Grka, ma kakvi, stariji su i od dinosaurusa
    Znaci i tada se pominjalo ime Rus, a kako nama dobri vojvoda Seselj rece, srbi su Rusi, znaci Srbi datiraju od tada )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bivsi srbi
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 03-02-08, 00:48
  2. Srbi, Hrvati i Sloveni
    By Kurajber in forum Istorija
    Replies: 2
    Last Post: 27-10-05, 12:49
  3. Srbi o Crnogorcima
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 39
    Last Post: 14-09-04, 10:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •