Page 261 of 275 FirstFirst ... 161211251257258259260261262263264265271 ... LastLast
Results 6,501 to 6,525 of 6864

Thread: Total TV

  1. #6501
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Radi li kome arena 4 vise ??

  2. #6502
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Radi li kome arena 4 vise ??
    Nije free više. Radi kod opetatera koji je imaju u ponudi :-) :-)

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  3. #6503
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Nego do kad su otkljucani hbo i cinemania ?
    Vidim ds kod mene vise nisu..

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  4. #6504
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Nego do kad su otkljucani hbo i cinemania ?
    Vidim ds kod mene vise nisu..

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Bili do 15.01

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  5. #6505
    Join Date
    May 2015
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Cinemania se valjda ne placa,meni je otkljucan vazda.

  6. #6506
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoRecesS View Post
    Cinemania se valjda ne placa,meni je otkljucan vazda.
    Pretpostavljam da je mislio na CINEMAX...

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  7. #6507
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Jedno pitanje imam kuci na dva TV , total tv, ocu i na treci da ga stavim, interesuje me s obziro ma mi je ugovor istekao jel moram da produzujem isti, i koliko moram da doplatim za treci TV?
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  8. #6508
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Treći uređaj

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Jedno pitanje imam kuci na dva TV , total tv, ocu i na treci da ga stavim, interesuje me s obziro ma mi je ugovor istekao jel moram da produzujem isti, i koliko moram da doplatim za treci TV?
    Zdravo "djordje1990" molim te da u inbox proslijediš broj tel da bismo te kontaktirali.

  9. #6509
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Poteškoće

    Quote Originally Posted by industry View Post
    @Telemach
    Imam problem sa EON, aktivirao sam preko Moj Telemach, ali ne mogu da dodijelim uredjaj.

    Ne mogu da ti pošaljem PM iz nekog razloga??

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Zdravo "industry" molim te da proslijediš u inboh više informacija kao i broj tel da bismo te kontaktirali.

  10. #6510
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    jedno pitanje za ovog @Telemach
    kojo vam je normalni broj za kontakt sa operaterom jer ovaj 1800 lakse dobit TITA
    s' onog svijeta no cojeka uzivo s kojim popricati
    A plus sto derete sa pozivom da nisu istine

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  11. #6511
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    jedno pitanje za ovog @Telemach
    kojo vam je normalni broj za kontakt sa operaterom jer ovaj 1800 lakse dobit TITA
    s' onog svijeta no cojeka uzivo s kojim popricati
    A plus sto derete sa pozivom da nisu istine

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    12755 besplatan br

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  12. #6512
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    hvala ,Isnogude

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #6513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Jedno "predivno" iskustvo sa Totalom.

    Ujak korisnik TotalTV dugi niz godina. Neđe u ljeto prošle godine nas o jadu zabavili s pozivima da imamo povoljnost ovu i onu ako potpišemo ugovor na 2 god itd...ode ujak i potpiše.

    Premotaj na decembar 2019. Faktički korisnik Total usluga, moja baba, umre u tom mjesecu. Ostanu neplaćeni računi za decembar i januar, jer niko o tome nije ni mislio u toj gunguli. Zovu oni danas (inače zivkaju svako malo, ni da smo zajedno ovce čuvali), neplaćen račun, lijevo, desno.

    Ja kažem biće sve izmireno, ali ćemo da odjavimo uslugu (ne ulazim u detalje zašto). Kaže operaterka "ali imate još ugovor do tad i tad, morate platiti penale ako otkažete", vrlo odsječnim tonom, ni da je ona mušterija. Ja se sjetim da je bila neka promjena cijena, i kažem joj da se po promjeni ugovor može raskinuti, a ona će "mislite zbog poskupljenja? Ne, ne, ne može". Dobro, reko, zdravo.

    Ja otvorim mail koji je prijavljen za dostavu računa, kad tamo stvarno obavještenje 29 novembra, piše da su usluge skuplje toliko i toliko, i da

    U slučaju da nijeste saglasni sa navedenim izmjenama možete u roku od 30 dana da
    • Raskinete ugovor sa Telemach-om bez plaćanja naknade na ime prijevremenog raskida pretplatničkog ugovora i bez primjene ugovorenog otkaznog roka. U tom slučaju potrebno je da podnesete pisani zahtjev u nekoj od naših poslovnica ili pošaljete dopis putem pošte na adresu Bulevar revolucije 50/5, Podgorica.


    Ja ponovo zovi korisnički servis, navedem mail, druga gospođa kaže "a ne, ne, nije 30 nego 10 dana". Ja joj čitam mail, ona kaže "pa dobro, ako piše, vi probajte u poslovnici".

    Ja prosledim ujaku mail, i kažem mu da ide odma danas to da odjavi. Zove me čovjek posle, kaže morao je da plati 200€ penala, jer po njima rok od 30 dana traje OD DANA SLANJA MAILA, ne interesuje ih što je stvarni korisnik preminuo, ne interesuje ih što mi sa tim potpisivanjem ugovora na 24 mjeseca nismo dobili praktično ništa sem poskupljenje, jer se baba nije baš ubijala od 3 uboga HBO kanala.

    Naplaćao sam se u životu stvari zbog svoje nepažnje, od rominga do mojom greškom aktivirane opcije. Dakle nije do para kapi (nisu iz mog džepa čak), već me sam predatorsko/lešinarski odnos tako ispizdio da nemam riječi. Pravo pilićarenje, samo zato što pokojna baba nije vodila nalog na sebe, jer nije baš praktično da ona ide da se bakće oko ugovora, računa i sl.

    Nadam se da će radnici Telemach-a potrošiti tih 200€ u dobrom zdravlju. Ja ću s moje strane da se potrudim da ih takav odnos prema korisnicima košta mnogo više od plaćenih penala. Od najmanjeg (u društvu važim za tehnički najpismenijeg, pa se moja sluša, a znaću da ih "preporučim"), preko dopisa EKIP-u i ostalo đe stignem, do toga da od bar 10 drugova advokata, naći ću jednog koji će da rastumači šta se smatra dostavljenim obavještenjem, pogotovo u smislu rokova koji se ne mogu produžavati, spram Zakona o el. komunikacijama, Zakona o obligacionim odnosima, Zakona za zaštitu potrošača itd - njima ne jede leba da dodaju jednu finu tužbicu u svoje radne obaveze; do toga da se nadam i molim da će mi na pažnju doći informacija na osnovu koje ću prema ovoj firmi postupati po službenoj dužnosti, pa da im pokažem jednako razumjevanja kao oni nama.

    Toliko o tome. Unaprijed skrećem pažnju ovom njihovom forumskom botu da mi se ne obraća za Inbox komunikaciju, jer me trenutno spram njihove firme ne može predomisliti ni da mi uplate dupli iznos plaćenih penala.

  14. #6514
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Mogao si to da raskines bez ikakvih penala, dostavis umrlicu, mi necemo da placamo i to je to. Ako kazu ne moze ti reci onda dobro tuzite pokojnu osobu i sve rijeseno

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  15. #6515
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ugovor nije bio na nju, al nije ni bitno, zbog poskupljenja su morali da prihvate raskid...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  16. #6516
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,838
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,700
    Thanked in
    3,671 Posts

    Default

    Je li moguće da su stvarno pustili mail đe piše da imaš rok od 30 dana da rečeš oli da raskineš ugovor ili da prećutiš poskupljenje?

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #6517
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Postavio i ranije...

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
    Last edited by isnogood; 29-01-19 at 20:40.

  18. #6518
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,838
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,700
    Thanked in
    3,671 Posts

    Default

    Mogu guzicu sa ovim da obrišu haha, klasičan primjer APP

    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #6519
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Nije bitno..., pa kad nije bitno, što se žališ onda? :stupid:

    Vidi ovako, svi operateri obavještavaju svoje korisnike o dugu koji imaju i zahtijevaju da im se isti plati. Ok?

    E sad, svi oni se drže zakona, a to je da se ugovori i prekidi ugovora zaključuju pismeno, pa logično je da je i u tvom slučaju isto; Ok?

    Ugovor nije potpisala tvoja baba, nego neko drugi, ali u pravnom smislu taj potpisnik je zapravo korisnik. Ok?

    To što potpisnik ugovora obavještenje o poskupljenju nije vidio na vrijeme, to je njegova stvar. Ok?

    Službenica nikako NE može da zna da li je to što vi govorite njoj istina ili nije, i da jeste tako, ona se poziva na zakonske okvire koji štite njih, ali i korisnike. Ok?

    Službenica radi za platu, kao i ostale službenice kod ostalih operatera i jedino što može je da od svoje plate plati nečiji dug. Da li je to Ok?

    Isto bi tako prošao kod drugih operatera, jer je njihova politika ista.


    Da li je ok to što jedna službenica kaže da je rok 30 dana, a druga 10, nije, ali u svakom slučaju email se priznaje i na sudu kao dokaz, ali pod uslovom da
    korisnik u dokaznom postupku svom e-mailu pristupa direktno pred sudskim vijećem.

    Nije ovo moja odbrana Telemach-a, nego pojašnjenje.
    Ugovori su tu u kojima je sve objačnjeno, možda sitnim slovima, samo ih niko ne čita.
    Last edited by podgoričanin: 21-12-2050 at 00:00

  20. #6520
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Jedno "predivno" iskustvo sa Totalom.

    Ujak korisnik TotalTV dugi niz godina. Neđe u ljeto prošle godine nas o jadu zabavili s pozivima da imamo povoljnost ovu i onu ako potpišemo ugovor na 2 god itd...ode ujak i potpiše.

    Premotaj na decembar 2019. Faktički korisnik Total usluga, moja baba, umre u tom mjesecu. Ostanu neplaćeni računi za decembar i januar, jer niko o tome nije ni mislio u toj gunguli. Zovu oni danas (inače zivkaju svako malo, ni da smo zajedno ovce čuvali), neplaćen račun, lijevo, desno.

    Ja kažem biće sve izmireno, ali ćemo da odjavimo uslugu (ne ulazim u detalje zašto). Kaže operaterka "ali imate još ugovor do tad i tad, morate platiti penale ako otkažete", vrlo odsječnim tonom, ni da je ona mušterija. Ja se sjetim da je bila neka promjena cijena, i kažem joj da se po promjeni ugovor može raskinuti, a ona će "mislite zbog poskupljenja? Ne, ne, ne može". Dobro, reko, zdravo.

    Ja otvorim mail koji je prijavljen za dostavu računa, kad tamo stvarno obavještenje 29 novembra, piše da su usluge skuplje toliko i toliko, i da

    U slučaju da nijeste saglasni sa navedenim izmjenama možete u roku od 30 dana da
    • Raskinete ugovor sa Telemach-om bez plaćanja naknade na ime prijevremenog raskida pretplatničkog ugovora i bez primjene ugovorenog otkaznog roka. U tom slučaju potrebno je da podnesete pisani zahtjev u nekoj od naših poslovnica ili pošaljete dopis putem pošte na adresu Bulevar revolucije 50/5, Podgorica.


    Ja ponovo zovi korisnički servis, navedem mail, druga gospođa kaže "a ne, ne, nije 30 nego 10 dana". Ja joj čitam mail, ona kaže "pa dobro, ako piše, vi probajte u poslovnici".

    Ja prosledim ujaku mail, i kažem mu da ide odma danas to da odjavi. Zove me čovjek posle, kaže morao je da plati 200€ penala, jer po njima rok od 30 dana traje OD DANA SLANJA MAILA, ne interesuje ih što je stvarni korisnik preminuo, ne interesuje ih što mi sa tim potpisivanjem ugovora na 24 mjeseca nismo dobili praktično ništa sem poskupljenje, jer se baba nije baš ubijala od 3 uboga HBO kanala.

    Naplaćao sam se u životu stvari zbog svoje nepažnje, od rominga do mojom greškom aktivirane opcije. Dakle nije do para kapi (nisu iz mog džepa čak), već me sam predatorsko/lešinarski odnos tako ispizdio da nemam riječi. Pravo pilićarenje, samo zato što pokojna baba nije vodila nalog na sebe, jer nije baš praktično da ona ide da se bakće oko ugovora, računa i sl.

    Nadam se da će radnici Telemach-a potrošiti tih 200€ u dobrom zdravlju. Ja ću s moje strane da se potrudim da ih takav odnos prema korisnicima košta mnogo više od plaćenih penala. Od najmanjeg (u društvu važim za tehnički najpismenijeg, pa se moja sluša, a znaću da ih "preporučim"), preko dopisa EKIP-u i ostalo đe stignem, do toga da od bar 10 drugova advokata, naći ću jednog koji će da rastumači šta se smatra dostavljenim obavještenjem, pogotovo u smislu rokova koji se ne mogu produžavati, spram Zakona o el. komunikacijama, Zakona o obligacionim odnosima, Zakona za zaštitu potrošača itd - njima ne jede leba da dodaju jednu finu tužbicu u svoje radne obaveze; do toga da se nadam i molim da će mi na pažnju doći informacija na osnovu koje ću prema ovoj firmi postupati po službenoj dužnosti, pa da im pokažem jednako razumjevanja kao oni nama.

    Toliko o tome. Unaprijed skrećem pažnju ovom njihovom forumskom botu da mi se ne obraća za Inbox komunikaciju, jer me trenutno spram njihove firme ne može predomisliti ni da mi uplate dupli iznos plaćenih penala.
    Zdravo "Nije bitno" molimo te da nam ipak u inbox dostaviš podatke odnosno ime i prezime nosioca ugovora i adresu ili broj korisničkog ugovora u cilju rješavanja prigovora.

  21. #6521
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ni Telenach ni ekip nisu mi odgovorili po kome zakonu imaju pravo da traže clanove domaćinstva i bračni status ! Ajde lutke moje iz Telemacha navedite mi član zakoba koji vam to dozvoljava

  22. #6522
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Telemach nije to teško napisati . Znate ono . Zakon o telekomunikacijama . Član taj i taj . Tačka ta i ta . Objavljeno u službenom listu CG broj taj i taj datuma tog i tog . A sve uz zakon o zaštiti podataka opet ckann tačka službeni list . Pa dalje tako dalje i dalje . Ali naravno vi ništa od toga nemate . E da vidin ko će od vas fa mi traži sa KiM živim i da li i sa KiM sam u braku . Znate li kakvu će taj kaznu da popije za kradju identiteta pa za kršenje zakona o zaštiti podataka pa privatnosti .

  23. #6523
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Mogao si to da raskines bez ikakvih penala, dostavis umrlicu, mi necemo da placamo i to je to. Ako kazu ne moze ti reci onda dobro tuzite pokojnu osobu i sve rijeseno

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Bas tako neka od nje naplate...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  24. #6524
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoričanin View Post
    @Nije bitno..., pa kad nije bitno, što se žališ onda? :stupid:

    Vidi ovako, svi operateri obavještavaju svoje korisnike o dugu koji imaju i zahtijevaju da im se isti plati. Ok?

    E sad, svi oni se drže zakona, a to je da se ugovori i prekidi ugovora zaključuju pismeno, pa logično je da je i u tvom slučaju isto; Ok?

    Ugovor nije potpisala tvoja baba, nego neko drugi, ali u pravnom smislu taj potpisnik je zapravo korisnik. Ok?

    To što potpisnik ugovora obavještenje o poskupljenju nije vidio na vrijeme, to je njegova stvar. Ok?

    Službenica nikako NE može da zna da li je to što vi govorite njoj istina ili nije, i da jeste tako, ona se poziva na zakonske okvire koji štite njih, ali i korisnike. Ok?

    Službenica radi za platu, kao i ostale službenice kod ostalih operatera i jedino što može je da od svoje plate plati nečiji dug. Da li je to Ok?

    Isto bi tako prošao kod drugih operatera, jer je njihova politika ista.


    Da li je ok to što jedna službenica kaže da je rok 30 dana, a druga 10, nije, ali u svakom slučaju email se priznaje i na sudu kao dokaz, ali pod uslovom da
    korisnik u dokaznom postupku svom e-mailu pristupa direktno pred sudskim vijećem.

    Nije ovo moja odbrana Telemach-a, nego pojašnjenje.
    Ugovori su tu u kojima je sve objačnjeno, možda sitnim slovima, samo ih niko ne čita.
    Ti kao da ja ovo ne znam.

    Izvini, ali ovo je 2019 godina, a ne 2004, kad si imao InternetCG i sve da ti je dobro što ti uključe dial-up, jer nemaš đe drugo da se okreneš.

    Ako išta, dočekali smo nekakvu konkurenciju - ne možeš ti danas da instruišeš radnika na pultu da na sve što milimetar izlazi iz TOS-a kaže "mi tu ne možemo ništa, plati", jer to dugoročno vodi propasti na tržištu.

    Mislim da su se čak i u Telekomu osvijestili po tom pitanju - meni su bez potpitanja usvojili reklamaciju od 40€ potrošenog mobilnog interneta po standardnoj data tarifi, jer prilikom promjene internet dodatka ja jesam ugasio jedan, ali nisam upalio drugi...tj krivica je djeljena, jer jesam uputio komandu za aktiviranje dodatka, ali nisam obratio pažnju da nije stigla potvrda aktivacije.

    Dakle, ako ti dođe mušterija koja ti je hiljade evra ostavila tokom godina, i ako je jasno da ne otkazuju uslugu zato što su odlučili da raskrste s Telemach-om za vjek vjekova, već zbog činjenice prolaznosti biološkog života ljudskog bića - valjda je prioritet da takvog korisnika sačuvaš kao budućeg potencijalnog mušteriju, a ne da se najedeš od 200€ penala.

    Pri tom su i ti operateri morali vidjeti da isti ujak ima na svoje ime još jedan TotalTV nalog, pa sam tim prije više začuđen da ne uzimaju u obzir tržišni aspekt više nego opskurne klauzole ugovora. Šta je tačno šteta po njih pa da idu na to da naplate KOMPLETAN iznos pretplate za neiskorišćenu uslugu u narednih godinu ipo? Ako oni imaju trošak prema HBO ili šta su već upalili kao benefit ugovora - nađi se na pola puta, pokrij minus po tom osnovu, a ne ovako, kompletan iznos, gaziii.

    Kao što rekoh, čak se i Telekom omraženi dozvao, i ako si kupio telefon, a oćeš da promijeniš paket - dozvoljavaju ako je isteklo preko pola trajanja ugovora.

    Ovakvi kiksevi koštaju. Nije mi jasno - pročuješ se, postaneš ozbiljna alternativa Telekomu (nimalo lak zadatak), uložiš grdne pare, i onda pilićariš ovako... Plus, ako ovo čitaju, nek bar onaj Showroom na bulevaru unaprijede. Iskustvo posjete njima vs Telekom je kao HDL vs Voli. 50 kvadrata, dva šaltera, jeftini inventar, i onaj mučenik iz obezbjeđenja kojemu je malo 1000€ da ga plate, kako uspjeva da se izbori sa 50 baba odjednom, koje cupkaju i gunđaju jer su im nestali Kija i Sloba sa Parova.

  25. #6525
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Nije bitno... Bio sam u njihovu poslovnicu. U pravu si
    mogli su to bolje da opreme. Nijesi upućen u to kolika je i
    kakva knjiga grafičkih standarda teleloma. Telekom je
    mislio o svim detaljima. Čak i o mirisu poslovnog prostora, verovao ili ne.

    Međutim poslovnica M-tela je najgora. Ona u ulici slobode pored Telemach-a. Moraju korisnicima postaviti televizore
    i dozvoliti im da probaju uslugu.
    Last edited by podgoričanin: 21-12-2050 at 00:00

Page 261 of 275 FirstFirst ... 161211251257258259260261262263264265271 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Total TV HD
    By Mugi11 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 17
    Last Post: 02-02-13, 20:38
  2. Total TV
    By Ilikeyourmama in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-13, 23:22
  3. P: Tv-total
    By wedzi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-12, 11:27
  4. BBM vs. Total TV
    By lexlex in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 21
    Last Post: 18-12-11, 16:07
  5. p: total tv
    By RuTuTuKi in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-09, 07:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •