Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 81

Thread: Zdrav duh u zdravom tijelu - korisne informacije

  1. #1
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Zdrav duh u zdravom tijelu - korisne informacije

    http://www.krstarica.com/lat/tezina/index.php?tip=0

    Evo jednog linka na kojem se nalazi proracun za zdravu tezinu, kalorije i fizicku aktivnost.

    Ideja je da se na ovoj temi postavljaju sve korisne informacije za postizanje zdravijeg i ljepseg izgleda tijela, lica, kose, metode za smanjenje stresa, odvikavanje od pusenja i losih navika...

    Bilo da je u pitanju neka namirnica, neke navike, vjezbe ili kozmeticki preparat koji je ucinio da se osjecate bolje i zdravije - sve je to korisno i moze se postaviti.


    Pocecu prva:
    1.http://www.zalogaj.com/index.php/zdr...ao-hrana-i-lek
    Banana
    Banane sadrže balastne materije i zbog toga su značajne za regilisanje varenja, ali su za razliku od oraha recimio ili muslija pogodne za dijete jer sadrže svega 0,5 % masnoće na 100 g voća i 70 % vode. Dobra je i zato što odmah stvara osećaj sitosti. Prosečna banana ima oko 90 kalorija.
    Zbog visokog sadržaja vitamina B, banane su pogodne za umirivanje nervnog sistema. One sadrže i dosta kalijuma , što može smanjiti rizik izlivanja krvi u mozak i balansa vode u organizmu.
    Naučnici su ustanovili da 2 banane dnevno mogu smanjti visok krvni pritisak za 10% nedeljno.
    Pojedite bananu pre spavanja - ona pomaže kod nesanice, jer sadrži triptofan, supstancu koja podstiče proizvodnju serotonina u organizmu koji smiruje.
    Last edited by SnowQueen; 12-02-09 at 12:40.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    ma daaaj... taj proracun je smece... meni kaze da sa 1,90m i 90kg da sam gojazna osoba i da mi je idealna tezina 83kg??? pa na sta bi licio sa tom kilazom? na cica glisu?!?!?!

    :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

  3. #3
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Proracun je razlicit za muskarce i zene. A normalna tezina se krece u opsegu od 20 kg.
    Meni je tacno izracunao.
    Na 175cm - optimalno je 65kg, ali se normalnom tezinom moze smatrati i ako imam izmedju 57 i 77 kg.

    Tebi je normalna tezina sve do 89 kg - smrsaj samo 1 kg
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Proracun je razlicit za muskarce i zene. A normalna tezina se krece u opsegu od 20 kg.
    Meni je tacno izracunao.
    Na 175cm - optimalno je 65kg, ali se normalnom tezinom moze smatrati i ako imam izmedju 57 i 77 kg.

    Tebi je normalna tezina sve do 89 kg - smrsaj samo 1 kg
    i ovako mi fali malo misicne mase, veeeruj mi

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Nidje veze...ovaj proracun moze da vazi samo za zene.
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Tabela sa kalorijama

    Kada proracunate koliki dnevni unos kalorija vam je potreban - razvrstajte namirnice po ovoj tabeli:

    http://kadvolim.com/?q=kalorije
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  7. #7
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vježbe za ravan stomak

    1. Lake vežbe za ravan stomak
    Ujutru, dok ste još u krevetu lezite na leđa, stavite ruke iza glave i skupite noge. Gornji deo tela malo izdignite, pa ga 20 puta podignite za oko 2 cm.
    Druga vežba je takođe poznata i laka. Zauzmite početan položaj iz prve vežbe, ali ruke stavite pored tela. Podižite stražnjicu dva centimetra po desetak puta.
    Vežbe ponovite po nekoliko puta i vremenom povećavajte broj vežbi.
    A ove vežbe možete raditi bilo gde: Samo jako stisnite mišiće stomaka, držite ih tako nekoliko trenutaka, pa opustite mišiće. To važi i za mišiće stražnjice.

    2. http://www.ekstravaganca.com/cms/view.php?id=526
    Glavni zadatak trbušnjaka je da drže telo uspravno, a istraživanja pokazuju da loše držanje uspavljuje mišiće i pravi prepoznatljivu i ne baš privlačnu "kegla" figuru. Zato:
    SEDITE PRAVO - dok god se budete grbili nad kompjuterom ili za stolom, vaši stomačni mišići će izgledati i biti opušteni i kada ustanete. Kada konačno odlučite da držite kičmu pravo kao što su nas učile mame, odmah ćete izgledati bolje, mršavije i zategnutije.

    HODAJTE USPRAVNO - Prava leđa, stomak uvučen, glava uzdignuta - to je pravi način da hodate kroz život. Balerine to rade tako lako, ali pravilno držanje može zadati muke nama običnim ženama jer zbog čestog naginjanja bočni trbušni i mišići donjeg dela leđa su opušteni.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po svim prorachunima sam normalne tezine, iako bih ja oduzela par kg na odredjenim mjestima
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  9. #9
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    1. Lake vežbe za ravan stomak
    Ujutru, dok ste još u krevetu lezite na leđa, stavite ruke iza glave i skupite noge. Gornji deo tela malo izdignite, pa ga 20 puta podignite za oko 2 cm.
    Druga vežba je takođe poznata i laka. Zauzmite početan položaj iz prve vežbe, ali ruke stavite pored tela. Podižite stražnjicu dva centimetra po desetak puta.
    Vežbe ponovite po nekoliko puta i vremenom povećavajte broj vežbi.
    A ove vežbe možete raditi bilo gde: Samo jako stisnite mišiće stomaka, držite ih tako nekoliko trenutaka, pa opustite mišiće. To važi i za mišiće stražnjice.

    2. http://www.ekstravaganca.com/cms/view.php?id=526
    Glavni zadatak trbušnjaka je da drže telo uspravno, a istraživanja pokazuju da loše držanje uspavljuje mišiće i pravi prepoznatljivu i ne baš privlačnu "kegla" figuru. Zato:
    SEDITE PRAVO - dok god se budete grbili nad kompjuterom ili za stolom, vaši stomačni mišići će izgledati i biti opušteni i kada ustanete. Kada konačno odlučite da držite kičmu pravo kao što su nas učile mame, odmah ćete izgledati bolje, mršavije i zategnutije.

    HODAJTE USPRAVNO - Prava leđa, stomak uvučen, glava uzdignuta - to je pravi način da hodate kroz život. Balerine to rade tako lako, ali pravilno držanje može zadati muke nama običnim ženama jer zbog čestog naginjanja bočni trbušni i mišići donjeg dela leđa su opušteni.

    Stomak se skida u kuhinji, a lako je onda treningom ga dotjerat. Sa viskom sala od 5 cm mogu se raditi trbusni dok ne crknes...
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  10. #10
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dreamy View Post
    Stomak se skida u kuhinji, a lako je onda treningom ga dotjerat. Sa viskom sala od 5 cm mogu se raditi trbusni dok ne crknes...
    Kombinacija pravilne ishrane i vjezbi - jedini nacin
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Imam jednu tabelu kalorijske vrijednosti pojedinih namirnica, dobijenu sa VMA, ako je pronadjem stavicu je ovdje.
    Najbolje je formirati obroke prema toj tablici, tj, gledati da u toku jednog dana ne unesete vise od 2000 kalorija, kombinovati obroke kako zelite, odnosno, 3 obroka malo "jaca", recimo po 500 kalorija, a na ona dva izmedju rasporedite onih preostalih 500 kalorija...jako se lijepo smrsa, a ne odricete se mnogo cega...obroci su svakako mnogo manji nego sto bi covjek pojeo kad se zanese, ali u svakom slucaju meni je kod dijeta najgore kad mi kazu da se MORAM odreci necega sto volim...e pa ovdje se skoro nicega (izuzev bas premasnih i prekaloricnih namirnica) ne morate odreci, samo treba smanjiti)

    P.S. evo trazih, ali nijesam uspjela da pronadjem tamo gdje sam mislila da sam ostavila...nadam se da cu pronaci, imam jos par "stekova":grin: po kuci.
    Last edited by zvoncica; 12-02-09 at 12:43.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Kombinacija pravilne ishrane i vjezbi - jedini nacin

    Upravo to i rekoh
    Al greota mi je kad vidim da neko radi po hiljadu trbusnih prije nego li je ishranu regulisao... A toga koliko hoces...
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  13. #13
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvijek sam se pitala da li treba prvo smršati dijetom, pa se onda baciti na
    zatezanje tijela ili istovremeno.
    I da li se opuštena koža (što je nus pojava svake dijete) može zategnuti
    vježbama ili samo nekim preparatima za zategnutu kožu (tipa Nivea Q10)?
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala rucak od 500 kalorija bolje preskociti nego se muciti

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    u preparate ne vjerujem dja'o popio...sami od sebe nista nece ucinjeti...vjezbe su vrlo korisne, medjutim, mislim da osoba koja nikad nije vjezbala ne treba da se mnogo opterecuje i da pretjeruje! Dovoljno je samo imati neku laganu fizicku aktivnost...ovo se odnosi na one koji su mahom u zatvorenom prostoru, sjede, rade i jedu, pa se i goje, sto je normalno.
    Ako pretjerano vjezbas, neminovno je da ces kad prestanes sa tolikim fizickim opterecenjem poceti ubrzano da se gojis. One varijante aero bika, dosta hodanja, eventualnog vozenja sobnog bicikla (jos bolje pravoga u prirodi, ko voli) je sasvim dovoljno, uz korigovanje ishrane, naravno.
    Mada sve zavisi od osobe...znam neke koji su se "stanjili" bez korigovanja ishrane, ali sa prilicno teskim programom u teretani.
    Uz vjezbanje se lijepo mrsa, misici dobiju neku formu i tijelo ljepse izgleda. A ja jedva cekam bazene, pa ce to biti moje vjezbanje za mrsavljenje...ako docekam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    Po svim prorachunima sam normalne tezine, iako bih ja oduzela par kg na odredjenim mjestima
    Naravno...
    Dosta je ljudi koji se ne goje ravnomjerno, vec samo na pojedinim mjestima..
    Meni je na 178 cm idealna tezina 59-60 kg.Ugojim li se kilo/dva odmah se lose osjecam
    Ne robujem dijetama i time koliko cu kalorija dnevno da unesem.Moj recept za dobro zdravlje i normalnu liniju je vise obroka dnevno, ali manjih, naravno uz redovnu fizicku aktivnost.Treba jesti dosta voca, povrca i ribe.Srecom to je ono sto najvise i volim Meso sam izbacila potpuno ima vec tri godine, ali zato soju jedem redovno...i obozavam je Kad osjetim da sam se ugojila koje kilo, samo pojacam fizicku aktivnost...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vala rucak od 500 kalorija bolje preskociti nego se muciti
    ako patis zbog kila, nema ti druge...a ja cu te poslusat pa cu preskocit 500 kalorija...skocicu do 'iljade, odma
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Uvijek sam se pitala da li treba prvo smršati dijetom, pa se onda baciti na
    zatezanje tijela ili istovremeno.
    I da li se opuštena koža (što je nus pojava svake dijete) može zategnuti
    vježbama ili samo nekim preparatima za zategnutu kožu (tipa Nivea Q10)?

    SnowQueen, istovremeno i mrsanje i fizicka aktivnost
    A ako ti koza nije prirodno elasticna Nivea Q10 ti nece nista pomoci
    Da bi izbjegla strije kao posljedicu rastezanja koze, ne bi smjela naglo da mrsas i da se gojis...
    Last edited by renaissance; 12-02-09 at 13:00.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    evo u cast ove teme, pojedoh dvije vruce pastete od lisnatoga tijesta...cim se pomene dijeta, ja gladna!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    renaissance Guest

    Default

    Dobro ti ucinile, pa da ih svaris brzo

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To ti da uhvatis zalet i preskocis onih 1000

  22. #22
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default 6 savjeta kako poboljšati izgled ispravljanjem loših navika

    Zašto se vaša kosa brzo masti, zašto je vaša šminka nepostojana, zašto je tako teško oblikovati obrve? Navike se teško mijenjaju. A većinom upravo iz navike radimo pogreške u svom ritualu uljepšavanja zbog kojih rezultat na kraju nije takav kakav bismo željele. Pogledajmo kako popraviti neke od najčešćih loših navika.

    1. Nanošenje tekućeg pudera odmah nakon nanošenja kreme


    Pogreška koju često činimo, pogotovo kad nam se jako žuri, jest da odmah nakon nanošenja kreme stavljamo tekući puder. Time koža nema priliku upiti kremu, krema ostaje na površini, a time se tekući puder teško ravnomjerno nanosi, krema ga prorijedi pa puder ne pokriva i nije postojan koliko bismo željeli.
    Bolji način: nakon nanošenja kreme pričekajte nekoliko minuta prije stavljanja tekućeg pudera. Za to vrijeme se možete istuširati ili odjenuti. Ako vam se jako žuri, kremu možete lagano osušiti kuhinjskim papirom.

    2. Oblikovanje obrva preblizu ogledala

    Kad se previše usredotočimo na svaku dlačicu koja nam smeta i koristimo ogledala koja povećavaju kako bismo bolje vidjeli male dosadnjakoviće, često zaboravljamo cjelovit oblik obrve. Rezultat toga su neravnomjerno oblikovane obrve.
    Bolji način: potražite veće ogledalo u blizini prozora, odmaknite se dva koraka i dobro pogledajte oblik lica i obrva. Obrve moraju biti u skladu s oblikom i crtama vašeg lica. Zatim se približite ogledalu i započnite s čupanjem dlačica. Kad ih odstranite nekoliko, ponovno stanite dva koraka od ogledala i provjerite simetriju obrva. Postupak ponovite više puta.

    3. Nanošenje balzama za kosu na cijelo vlasište

    Kako nanosite balzam za kosu? Jednako kao i šampon, najprije na vlasište, a zatim i na vrhove? Takvo nanošenje nema smisla jer je kosa uz korijen zdrava i jača od kose na vrhovima, koja može biti isušena i oštećena.
    Osim toga, bez potrebe trošite više balzama i opterećujete kosu uz korijen. To pogotovo vrijedi za prirodno tanju i masniju kosu za koju je balzam uz korijen posve suvišan jer će kosa izgledati još masnija.
    Bolji način: balzam nanesite od visine ušiju prema dolje. Tako će vaša kosa dobiti na volumenu, a uz to je nećete morati tako često prati.

    4. Parfumiranje odjeće

    Parfem na odjeći ostavlja mrlje, dok vlakna odjeće mogu promijeniti njegov miris. Parfemi su namijenjeni uporabi na koži na kojoj toplina i miris osobe dopunjuju njegovu namjenu i stvaraju jedinstven miris.
    Bolji način: prije negoli se odjenete, stavite malo parfema na jednu ili dvije točke na kojima osjećate svoj puls – zapešće, iza koljena, vrat, iza ušiju. Nakon nanošenja nikako ne trljajte zapešćima jer to uništi molekularnu strukturu parfema.

    5. Često zaboravljamo na vrat

    Često njegu posvećujemo samo licu dok vrat u potpunosti zaboravljamo.
    Koža vrata može biti tanja od kože lica, brže gubi elastičnost, a na njoj se brže pojavljuju znakovi starenja kao što su bore i pigmentne mrlje.
    Bolji način: kad nanosite dnevnu kremu ili kremu za sunčanje sa zaštitnim faktorom, nikada nemojte stati na bradi. Uvijek dobro namažite vrat i dekolte, a možete namazati i ruke koje su također osjetljiv i najizloženiji dio tijela. Nije nam potrebna posebna krema za vrat i dekolte, to je samo tržišna i marketinška ''prijevara''. Vaša dnevna ili noćna krema bit će dovoljne, a vaš vrat će vam biti zahvalan.

    6. Upotreba kreme na podbuhlim očima

    Budite li se često s natečenim i podbuhlim vjeđama? Jedan od čimbenika koji uzrokuje zadržavanje vode ispod očiju i stvaranje iritirajućih jastučića je slana prehrana, odnosno previše soli u vašoj prehrani. Nikako nemojte posegnuti za kremom za oči jer ima sastojke koji zadržavaju vodu u koži, što je upravo i vaš problem.
    Bolji način: ako je koža oko vaših očiju ujutro natekla, upotrijebite hladne obloge. Obloge držite na očima 10 do 15 minuta, ako je moguće, te nakon toga možete koristiti gel za oči, po mogućnosti onaj koji sadrži kofein. Ako su vaše oči natekle, crvene i svrbe, pogotovo u proljetno vrijeme, posjetite dermatologa jer postoji mogućnost da imate alergijsku reakciju na bilje u cvatu ili na neki od sastojaka proizvoda koje upotrebljavate.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Dobro ti ucinile, pa da ih svaris brzo
    e ova ti je Njegoseva

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Dobro ti ucinile, pa da ih svaris brzo
    nadam se da ocu...mada mi nikad ne prijaju, ali voleeem

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To ti da uhvatis zalet i preskocis onih 1000
    hahahahah bogomi ja mnim da imaju one same u startu hiljadu kalorija...necu danas nista nako vode na usta stavljat

    E, imam jedno pitanje, ako neko zna odgovor...vise puta sam cula da valja nakon obroka malo prilec (pola sata, ne duze) da bi organizam lakse vario...ima li to veze sa istinom, jer meni nije logicno...meni se cini (bar je meni tako) da je mnogo lakse variti ako ne sjedis i lezis...recimo setnja nakon rucka ili takva neka aktivnost?
    Last edited by zvoncica; 12-02-09 at 13:41.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    http://www.krstarica.com/lat/tezina/index.php?tip=0

    Evo jednog linka na kojem se nalazi proracun za zdravu tezinu, kalorije i fizicku aktivnost.
    .
    ovaj proracun samo neka je zdravo , netacno skorz, makar meni
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korisne tematike o mIRC-u
    By NAGUAL in forum Software
    Replies: 38
    Last Post: 04-05-08, 18:55
  2. Korisne informacije
    By hercules in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-01-08, 13:13
  3. U zdravom telu, zdrav duh...ili ne?!
    By Dove2proud in forum Primorski
    Replies: 27
    Last Post: 27-10-07, 20:43
  4. Korisne stvarcice za windows:)
    By Kradem_Shahte in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-06, 15:56
  5. U zdravom telu zdrav duh (uhhhh)
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 31
    Last Post: 29-06-04, 21:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •