Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 93 of 93

Thread: Narodna Republika Kina

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Istorija se ponavlja
    Prije 2.svj rata kina je bila kolonija us i zapada a i sada je
    Tesko da ce se to promijeniti skoro

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    da li znate da je ovo ekonomija sa najbrzim razvojem na svijetu,
    Kako zivi narod u Pekingu?
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #78
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ^ Zavisi kako ko.

    Kolonija necija? eh...
    rm -rf /

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kinezi maltretirali brod mornarice SAD
    INCIDENT U VODAMA JUŽNOG KINESKOG MORA
    Vašington (Beta-AP/Rojters) – Pet kineskih brodova, uključujući i brod kineske mornarice, maltretiralo je brod američke mornarice u Južnom kineskom moru, u jednom trenutku približivši se na manje od osam metara, saopštio je Pentagon. U saopštenju Ministarstva odbrane stoji da su kineski brodovi “pratili i agresivno manevrisali u opasnoj blizini” američkog broda “Impekabl” koji je sprovodio rutinske operacije u međunarodnim vodama 120 kilometara od ostrva Hainan.

    Administracija američkog predsjednika Baraka Obame saopštila je da se incident dogodio u nedjelju, nakon višednevne \"povećane agresivnosti\" kineskih brodova u regionu. Američki zvaničnici su najavili da će uputiti protestnu notu kineskom vojnom atašeu na jučerašnjem sastanku u Pentagonu. Kineski obavještajni brod i još četiri druga broda okružili su američki nenaoružani brod “Impekabl” dok je nadgledao međunarodne vode u Južnom kineskom moru, saopštio je Pentagon i dodao da su se kineski brodovi približili američkom “Impekablu” na manje od osam metara.

    \"Očekujemo da će kineski brodovi biti odgovorni i da će se uzdržati od svih provokacija koje bi mogle da dovedu do loše procjene i sudara, dovodeći u opasnost brodove i živote američkih i kineskih mornara\", rekao je portparol Pentagona Stjuart Apton.
    Pentagon je saopštio da je američkim brodom upravljala civilna posada koja ima ugovor sa Ministarstvom odbrane i optužio kineske brodove da su prekršili međunarodni zakon.

    Dva kineska broda su opkolila “Impekabl”, dok su se druga dva broda približila na 15 metara mašući kineskim zastavama i poručujući američkoj posadi da ode, kaže se u saopštenju. “Impekabl” je odgovorio poprskavši jedan od brodava iz crijeva za gašenje požara, ali se kineski brod približio čak na osam metara, a članovi posade su se skinuli u donje rublje, saopštio je Petnagon. U saopštenju se takođe dodaje da je posada broda “Impekabl” obavijestila kineske brodova preko radija da napušta oblast i zatražila da mu se oslobodi put. Međutim, dva kineska broda su stala direktno ispred američkog broda i izbacila komade drveta.

  5. #80
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    tek ce poceti osipanje ruske rv, jednostavno nemaju para...
    citam danas u vijesti da su ruski milijarderi najvise izgubili od kada je kriza pocela
    dnjeripaska, vjerovatno, kada opet forbs bude radio listu nece imati centa kako je krenuo,
    opet ponavljam da ko je pravi rusofil ruskog naoruzanja mora poci u rusiju i vidjeti kako vojnici zive, rade, sluzbuju i u kakvom je stanju njihov arsenal.
    Kina moze zadesiti veoma losa situacija ako usa smanji uvoz svega i svacega, nepotrebnog a to ce se odmah odraziti i na stanje kineskog arsenala.
    Kina se nasklepala para od kredita drugim drzavama.
    http://www.rtv.rs/sr/vesti/svet/svet...est_119182.jsp

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanimljivost u vezi Kineza i njihove politike,kad su zapadne kompanije procijenile da ce mozda uspjeti ono sto je funkcionisalo gotovo u svim dijelovima svijeta,a to je da koriste jeftinu kinesku radnu snagu koja ce da pravi njihove brendove.Kinezi su pustili zapadni brend (nebitno koji),radio on tako godinu,2 a nakon toga Kinez prekopira primjera radi TV i umjesto cijene nekog grundinga od 200 evra on izbaci neki NEO i Crown i prodaje ga za 100 evra...

  7. #82
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  8. #83
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Kina nije rijeshila svoje osnovne potrebe, vodu, kanalizaciju, energiju, deponije reciklazu, dug je put do oporavka 1,3 milijrde stanovnika, kvantitet i kvalitet su dva razlichita parametra, koji ne idu jedan bez drugog.

  9. #84
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Eno onaj mali Teso, sad je u Kini, navodno daje savjete iz prve ruke, ako koga zanima posao u Kini.

  10. #85
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Kako zivi narod u Pekingu?
    Moja prijateljica Kineskinja kupila stan u Pekingu. Platila ga $1,5 miliona. Kina se mijenja iz siromasne zemlje u zemlju dje ljudi (istina, ne svi) ne znaju sto ce s parama. Ovakve promjene u jednoj zemlji za tako vrijeme nijesam nidje vidio. Kad sam bio prvi put nedje devedesetih, na ulicama su dominirali bicikli i raspali autobusi. Ko je bio u Pekingu nedavno, mogao je da vidi da se voze porshe, jaguar, mercedesi...Kinezi prave sada i svoja auta. Kina proizvede vise automobila nego SAD, Japan i Njemacka zajedno. Nema vise bicikala. Kinezi kupuju stanove u Japanu, zemlju u Australiji....U odnosu na Kinu od prije samo 20 godina, ovo je potpuno novi svijet. Naravno, Kina ima svojih problema, postoji velika razlika izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju, izmedju bogatog Istoka i jos uvijek zaostalog Zapada zemlje.

    Mnogi jos uvijek gledaju na Kinu kroz bofl kinesku robu. Velika zabluda. Kinezi ce iduce godine prestici SAD po broju patenata, a Huawei je prosle registrovao ubjedljivo najvise patenata na svijetu. Ovaj vijek pripada Kini. SAD ce tesko podnijeti da vise ne budu No 1, ali ce se to desiti.
    Iz danasnjih VIjesti:
    https://www.vijesti.me/svijet/globus...ice-i-sljedeca

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ima luksuznih auta ali i dalje gomile motorcica, skutera i javnih bicikala... Pozitivno je sto su im motori i skuteri svi na struju...
    Mene je iznenadilo koliko je uredno i cisto na ulicama...
    Ja sam u oktobru bio Peking, Ćufu i Đinan...

    Evo jedna lokacija na vrhu Xidan ulice u Pekingu... Na drugoj slici su "jakne" koje imaju na skuterima da ih vlaga i gladnoca ne probijaju...


    I naravno, izuzetno su vrijedni...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #87
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    U Kini se svasta moze vidjeti. Mozda je bizarno, ali je jedna od najvecih promjena koje sam registrovao u Pekingu - toaleti. Kad sam bio prvi put, toaleti su bili cucavci bez zidova izmedju, tako da si mogao da vidiis (i cujes) "komsiju" u cucavcu pored kako se "nateze" pored tebe. A tek smrad...Ne daj dusmaninu...:beguiled:

    Sad su im toaleti gotovo na nivou Japana. A to je najvisociji standard za toalete u svijetu. Barem koliko sam ja vidio. Dobro, ja sam bio u boljim mjestima u Pekingu. Ne iskljucujem da ima mjesta dje su cucavci bez zidova jos u upotrebi.

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ima luksuznih auta ali i dalje gomile motorcica, skutera i javnih bicikala... Pozitivno je sto su im motori i skuteri svi na struju...
    Mene je iznenadilo koliko je uredno i cisto na ulicama...
    Ja sam u oktobru bio Peking, Ćufu i Đinan...

    Evo jedna lokacija na vrhu Xidan ulice u Pekingu... Na drugoj slici su "jakne" koje imaju na skuterima da ih vlaga i gladnoca ne probijaju...


    I naravno, izuzetno su vrijedni...
    kako pronadje svoj majq mu jbm!
    She is only here to annoy herself!

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Moja je prva pomisao, kako naci svoj u svemu ovome. ALI oni imaju te javne bicikle, par dolara je mjesecno usluga, otkljuca ga telefonom i kad stigne na odrediste, parkira na za to predvidjno mjesto i zakljuca... Tako da, svaki je tvoj, ako imas pretplatu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #90
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ima bicikala i u Evropi:
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_5384.jpg 
Views:	63 
Size:	11.4 KB 
ID:	165939

  16. #91
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Moja je prva pomisao, kako naci svoj u svemu ovome. ALI oni imaju te javne bicikle, par dolara je mjesecno usluga, otkljuca ga telefonom i kad stigne na odrediste, parkira na za to predvidjno mjesto i zakljuca... Tako da, svaki je tvoj, ako imas pretplatu...

    QQ, i mi se tripujemo da smo usli u 2020-tu god, a mi mucenici jos u srednji vijek.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Jbg, u najmanjoj prchvari mozes sve da platis preko telefona Alipay i imaju jos neku aplikaciju (ja sam muku mucio jer sam mahom monio eure u keshu, pa sam gubio na konverziji)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  19. #93
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Kinezi žive Sci-Fi



    The more things change, the more they stay the same.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kina
    By Killy in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-15, 20:51
  2. Prodajem narodna fonoteka
    By nenodrs in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 03-01-13, 16:01
  3. Narodna biblioteka
    By nirre in forum Centralni
    Replies: 7
    Last Post: 10-03-12, 00:55
  4. Narodna pitalica
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 25-08-09, 18:49
  5. Narodna Sloga...
    By phenomenon in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 23-08-05, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •