Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 93

Thread: Narodna Republika Kina

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zbilja je Tibet dio Argentine pa treba promijeniti ime slika, a svaka cast kad si takav strucnjak pa ih razlikujes odakle je koji. Reci nam odakle su ona djeca kad ih vec raspoznajes.
    ne tibet je dio kine.ali je tibet godinama izolovan zbog svoje borbe za nezavisnost a tibetanci nijesu kinezi ni pod razno.ne treba bit preveliki stručnjak jer u imenima slika stoji tibet :mrgreen: .a tibetanci se od kineza razlikuju drugačijim crtama lica,tamnijom puti a i načinom oblačenja.isto kao što se i kinezi razlikuju od japanaca ili korejanaca.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neko je bogat sa kilo oriza,
    a neko siroma a vozi NISAN MURANO NA KURANO,
    bogastvo se nosi u dushi,
    a ne kilo zlata oko vrata.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne padaj u zamku i da vjerujes sve sto pisu drugi nemaju kvalitetnu tehnologiju da bi proizvodili aviona koliko im je potrebno,
    odavno postoje icbm sa vise glava koje poslije uzdizanja u stratosferu izbace vise nuklearnih glava (ss20 recimo i ako nije icmb vec takticka)
    pogledaj malo ratio u sukobima americkih i ruskih aviona pa onda razmisli ko je bolji
    kobra je atraktivan manevar ali poslije njega avion postaje laka meta
    vecinu vazdusnih borbi je dobio onaj pilot koji je imao vise snage u rezervi poslije odredjenih manevara, bilo evazivnih ili agresivnih.
    vecina palubnih aviona mogu, zatim av10 a uskoro i f35 sto se tice leda

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Neko je bogat sa kilo oriza,
    a neko siroma a vozi NISAN MURANO NA KURANO,
    bogastvo se nosi u dushi,
    a ne kilo zlata oko vrata.
    upravo tako.a kinezi imaju to.imaju tradiciju i kulturu stariju od bilo koje nacije na svijetu.3 milenijuma razvoja jednog naroda je nešto što evropljani nikad neće imat.i upravo njihovi mali prohtjevi su po meni najveća im prednost.dok mi oćemo da pojedemo po kila mesa i kilo krtole + salata+piva+svega oni svoje potrebe za hranom podmire sa 100gr pirinča.dok smo se mi navikli na 100kvdrata stana oni u 20 podižu porodicu i opet su zadovoljni (koliko toliko).mi smo siti i obučeni a sigurno 3x više kukamo nego bilo koji kinez :-)

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    pa sto napravise onoliki zid i ko je zivio u zabranjeni grad?

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    ne padaj u zamku i da vjerujes sve sto pisu drugi nemaju kvalitetnu tehnologiju da bi proizvodili aviona koliko im je potrebno,
    odavno postoje icbm sa vise glava koje poslije uzdizanja u stratosferu izbace vise nuklearnih glava (ss20 recimo i ako nije icmb vec takticka)
    pogledaj malo ratio u sukobima americkih i ruskih aviona pa onda razmisli ko je bolji
    kobra je atraktivan manevar ali poslije njega avion postaje laka meta
    vecinu vazdusnih borbi je dobio onaj pilot koji je imao vise snage u rezervi poslije odredjenih manevara, bilo evazivnih ili agresivnih.
    vecina palubnih aviona mogu, zatim av10 a uskoro i f35 sto se tice leda
    dok ne vidim te sukobe u praksi ništa :-D.to što kažeš da je posle kobre laka meta stoji ali samo ako je u borbu ušao sa više protivnika ovako 1-1 činimi se da ima veliku prednost.
    mada ova priča i nema neku svrhu s obzirom da se niko neće usudit da počne prvi jer bi to značilo kraj svijeta ako se računa na postojeći nuklearni potencijal.prije će se voditi politički i ekonomski ratovi koji imaju cilj da iznutra uruše protivnika ;-)

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    pa sto napravise onoliki zid i ko je zivio u zabranjeni grad?
    hm.ko je primio njihovu vjeru i kulturu i posle 100 godina se prozvao kinezom ;-).da nije isti narod koji ih je pokorio ;-)

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    ne tibet je dio kine.ali je tibet godinama izolovan zbog svoje borbe za nezavisnost a tibetanci nijesu kinezi ....
    izolovan kazes? Varas se grdno i za to jer tamo upumpavaju grdne pare, grade i naseljavaju po svom izboru.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    izolovan kazes? Varas se grdno i za to jer tamo upumpavaju grdne pare, grade i naseljavaju po svom izboru.
    ono su tibetanci na slici i nijesu kinezi ni pod razno i džabe ti sve ka što crnogorac i egipćanin nije isto nijesu ni oni :-D.
    ubačaju oni pare i rade asimilaciji ali domicilno stanovništvo je na rubu egzistencije zbog toga.

  10. #35
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    upravo tako.a kinezi imaju to.imaju tradiciju i kulturu stariju od bilo koje nacije na svijetu.3 milenijuma razvoja jednog naroda je nešto što evropljani nikad neće imat.i upravo njihovi mali prohtjevi su po meni najveća im prednost.dok mi oćemo da pojedemo po kila mesa i kilo krtole + salata+piva+svega oni svoje potrebe za hranom podmire sa 100gr pirinča.dok smo se mi navikli na 100kvdrata stana oni u 20 podižu porodicu i opet su zadovoljni (koliko toliko).mi smo siti i obučeni a sigurno 3x više kukamo nego bilo koji kinez :-)
    Sto nijedna nacija nece imati a to je vojsku Njemacke iz Hitlerovog doba, pa i iz prvog svjetskog rata. Ne samo po tehnologiji, nego i po obuci vojnika i sl. Mislim da bi oni opet mogli biti ta sila ali im se ne isplati. Nego misli li Crna Gora da kupuje Patria tenkove? Znam da je malo off , ali vidim da ce bas svaka zemlja iz bivse YU da ih kupi, a posto mi pratimo druge, da nece mozda ovi nasi to da uzmu? (http://en.wikipedia.org/wiki/Patria_AMV)
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Sto nijedna nacija nece imati a to je vojsku Njemacke iz Hitlerovog doba, pa i iz prvog svjetskog rata. Ne samo po tehnologiji, nego i po obuci vojnika i sl. Mislim da bi oni opet mogli biti ta sila ali im se ne isplati. Nego misli li Crna Gora da kupuje Patria tenkove? Znam da je malo off , ali vidim da ce bas svaka zemlja iz bivse YU da ih kupi, a posto mi pratimo druge, da nece mozda ovi nasi to da uzmu? (http://en.wikipedia.org/wiki/Patria_AMV)
    diži drugu temu za to :-).

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dutch, ajde nam onako strucno sad opisi odakle je ko na ovoj slici, ko je domicilni, a ko dosljak i ko je primio vjeru kinesku

  13. #38
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    diži drugu temu za to :-).
    Ma niko ne zalazi na onu temu "Vojska CG", a posto su svi ovdje navodni neki strucnjaci , reko da postavim ovdje.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dutch, ajde nam onako strucno sad opisi odakle je ko na ovoj slici, ko je domicilni, a ko dosljak i ko je primio vjeru kinesku
    da si malo bolje upoznat znao bi da su mongoli srušili kinesko carstvo ali da su bili asimilovani u periodu od jednog vijeka.ako su ti ovi na slici poslednjoj isti kao i prethodni nemam nikakvu potrebu da bilo što pojašnjavam.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesam upoznat, ali vazda se nadje neko da sa necim upozna pa i ti da nam opises dobrobit kineskog socijalizma. Posto dobro raspoznajes po imenima slike evo da vidis kako izgleda taj dobrobit i kako su srecni sto njihova zemlja ima A bombu

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nijesam upoznat, ali vazda se nadje neko da sa necim upozna pa i ti da nam opises dobrobit kineskog socijalizma. Posto dobro raspoznajes po imenima slike evo da vidis kako izgleda taj dobrobit i kako su srecni sto njihova zemlja ima A bombu
    divno od jednog moderatora kad mu prihvali argumenata i znanja.mada će ovo bit obrisano vjerovatno :-)
    nijesam rekao niđe da je dobrobit.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zasto bi bilo obrisano i nije strasno kad se od tebe nauci kako je dobar kineski socijalizam, da ih je neko osvojio pa bio asimilovan.....
    Forumi i postoje da bi se nesto naucilo, jer samo svi ljudi sve znaju. Da li je tamo vrhunac civilizacije zbog toga sto su imali svoga kosmonauta ja ne znam ali ako ti kazes ja ti vjerujem. Ne znam da li i oni sa slika znaju da zive tamo dje je vrhumac civilizacije, ali nije im bas lako. Na kraju imas dosta tih kineskih gastarbajtera u Crnoj Gori pa njih priupitaj da li im je bolje u CG ili tamo.

  18. #43
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zasto bi bilo obrisano i nije strasno kad se od tebe nauci kako je dobar kineski socijalizam, da ih je neko osvojio pa bio asimilovan.....
    Forumi i postoje da bi se nesto naucilo, jer samo svi ljudi sve znaju. Da li je tamo vrhunac civilizacije zbog toga sto su imali svoga kosmonauta ja ne znam ali ako ti kazes ja ti vjerujem. Ne znam da li i oni sa slika znaju da zive tamo dje je vrhumac civilizacije, ali nije im bas lako. Na kraju imas dosta tih kineskih gastarbajtera u Crnoj Gori pa njih priupitaj da li im je bolje u CG ili tamo.
    izvrćeš moje riječi.gore navedeno nijesam rekao.al neka

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka coce, necemo sad o izvrtanju kad sve lijepo pise i sve lako provjeriti
    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    kineski socijalizam je dobar s jednog stanovišta:za svoje greške.......
    hm.nazvat nerazvijenom zemlju koja ima atomsku bombu i lansirala je svog astronauta je prilično ograničeno razmišljanje ;-).to je trenutni vrhunac civilizacije naše.......

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Neka coce, necemo sad o izvrtanju kad sve lijepo pise i sve lako provjeriti
    izvrćeš:
    dobar sa jednog stanovišta-disciplina i nekakva jednakost
    vrhuncem civilizacije se smatra atomska energija i slanje ljudi u svemir.pitaj i reci što ima više od toga.
    istoriju neće interesovat niti će bilo kome biti važno ni za 100 godina a kamoli više dal je i koliko bilo socijalnih slučajeva u kini.i nijesam pričao o tome da je kina razvijena socijalno već tehnološki ;-)

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Nije mi ovakve narode nimalo za'.
    Neka rade i po 20 sati za 2$.Samo da imaju da se prehrane.
    U te zemlje spadaju Kina Indija Nigerija,Pakistan Bangladesh itd...Sve te zemlje su prenaseljene ali oni i dalje nastavljaju sa po 10 djece a ne mogu ni vodu za pice obezbjediti a ne sto drugo.

    Indijac mi je pricao da kad se muz tj glava porodice okupa, u tu istu vodu se kupaju svi ostali clanovi porodice. :shock:

    Druga stvar sto sam htio da dodam je sto neko rece, ma kakva god jaka bila ekonomoja to ce morati da se upetostruci da bi to osjetili svi gradjani Kine.
    Americka ekonomija je vrijedna 13 triliona dolara i to postize sa 300 miliona stanvnika, a KIna sa milijardu i 300 miliona stanovnika ima ekonomiju vrijednu 4 triliona te stoga Amerikanci imaju kupovnu moc 45000$ po glavi stanovnika a Kinezi samo 5000$.


    Znaci cak i da Kineska ekonomija prestigne Americku i dalje ce prosjecni Amerikanac zivjeti bolje od prosjecnog Kineza, poenta je sto na milijardu i 300miliona stanovnika ekonomija od 4 triliona nije ni efikasna ni efektivna.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Nije mi ovakve narode nimalo za'.
    Neka rade i po 20 sati za 2$.Samo da imaju da se prehrane.
    U te zemlje spadaju Kina Indija Nigerija,Pakistan Bangladesh itd...Sve te zemlje su prenaseljene ali oni i dalje nastavljaju sa po 10 djece a ne mogu ni vodu za pice obezbjediti a ne sto drugo.

    Indijac mi je pricao da kad se muz tj glava porodice okupa, u tu istu vodu se kupaju svi ostali clanovi porodice. :shock:

    Druga stvar sto sam htio da dodam je sto neko rece, ma kakva god jaka bila ekonomoja to ce morati da se upetostruci da bi to osjetili svi gradjani Kine.
    Americka ekonomija je vrijedna 13 triliona dolara i to postize sa 300 miliona stanvnika, a KIna sa milijardu i 300 miliona stanovnika ima ekonomiju vrijednu 4 triliona te stoga Amerikanci imaju kupovnu moc 45000$ po glavi stanovnika a Kinezi samo 5000$.


    Znaci cak i da Kineska ekonomija prestigne Americku i dalje ce prosjecni Amerikanac zivjeti bolje od prosjecnog Kineza, poenta je sto na milijardu i 300miliona stanovnika ekonomija od 4 triliona nije ni efikasna ni efektivna.
    Dzaba ti to pricas jer mnogi nikad nece shvatiti da je neka drzava bogata onoliko koliko su bogati njeni gradjani i to oni prosjecni, a ne odabrani.

  23. #48
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Nije mi ovakve narode nimalo za'.
    Neka rade i po 20 sati za 2$.Samo da imaju da se prehrane.
    U te zemlje spadaju Kina Indija Nigerija,Pakistan Bangladesh itd...Sve te zemlje su prenaseljene ali oni i dalje nastavljaju sa po 10 djece a ne mogu ni vodu za pice obezbjediti a ne sto drugo.

    Indijac mi je pricao da kad se muz tj glava porodice okupa, u tu istu vodu se kupaju svi ostali clanovi porodice. :shock:

    Druga stvar sto sam htio da dodam je sto neko rece, ma kakva god jaka bila ekonomoja to ce morati da se upetostruci da bi to osjetili svi gradjani Kine.
    Americka ekonomija je vrijedna 13 triliona dolara i to postize sa 300 miliona stanvnika, a KIna sa milijardu i 300 miliona stanovnika ima ekonomiju vrijednu 4 triliona te stoga Amerikanci imaju kupovnu moc 45000$ po glavi stanovnika a Kinezi samo 5000$.


    Znaci cak i da Kineska ekonomija prestigne Americku i dalje ce prosjecni Amerikanac zivjeti bolje od prosjecnog Kineza, poenta je sto na milijardu i 300miliona stanovnika ekonomija od 4 triliona nije ni efikasna ni efektivna.
    Na to i ja mislim. Npr CG ima duplo veci PPP od Kine. Dzabe sve te pare kad je njih vise nego u bilo kojoj drzavi.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  24. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daaron Aracus View Post
    Po cemu je Tajvan dokaz,Tajvan nema vosjsku u pravom smislu,jedino je tu americka vosjak sa mornaricom da kruzi okolo,a ako neko misli da ce Kina prvo da napadne Tajland kad jos ojaca grdno se vara,a cak i da oce,to bi u ovim godinama sigurno proslo,i nezaboravite Kina ima nuklearne bombe...toliko o tehnologiji...
    Sjedi jedan i baci se na googlovanje njihova armija je izuzetna ima preko 250000 pripadnika. Pogotovo mornarica (oko 30 kapitalnih brodova) i vazduhoplostvo preko 400 borbenih aviona od kojih 200 F 16 i Mirage 2000, tu su i Patriot PAC 3 PVO sistemi itd itd.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    snila baba sto joj milo bilo

    rusi cim je kriza pocela sad kazu:
    -necemo da se igramo rata vise

    military things je malo zajebana stvar za nagadjanje.
    iskustva su pokazala sposobnosti ruskih sistema a i bitan faktor, obucenost ljudi, koji ih opsluzuje.
    Navedi te nove suhoje koji su "najbolji" i koliko ih ima
    podmornice koje ne tonu same od sebe
    rakete koje ne padaju putinu ispred nosa na vojnim manervima
    sve je to vojna propaganda koja sluzi da zamaze oci lakovjernicima
    Naprotiv ruski vojni budjet raste iako je kriza.

    Kada se to rusko oruzje u ruskim rukama pokazalo lose? Rusko oruzje ne treba cjeniti na osnovu rezultata koje su arapi imali. Inace isti ti arapi su koristili sa istim uspjehom i zapadno oruzje pa na osnovu "uspjeha" Irackih Mirage i Etendard aviona ili Roland PVO sistema Gazela i HOT raketa EXOCET raketa itd. itd ne tvrdis da je oruzje evropskih proizvodjaca lose.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kina
    By Killy in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-15, 20:51
  2. Prodajem narodna fonoteka
    By nenodrs in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 03-01-13, 16:01
  3. Narodna biblioteka
    By nirre in forum Centralni
    Replies: 7
    Last Post: 10-03-12, 00:55
  4. Narodna pitalica
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 25-08-09, 18:49
  5. Narodna Sloga...
    By phenomenon in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 23-08-05, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •