Results 1 to 3 of 3

Thread: Problem prilikom podizanja sistema

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Niksic, Crna Gora
    Posts
    852
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default Problem prilikom podizanja sistema

    Svaki put kada resetujem ili ugasim mashinu, prilikom boot-a, KasperskyAntiVirus mi nalazi fajl extenzije .sys uz ispisivanje sledece poruke:

    Attention! A backdoor detected.

    Access to the object C:\WINDOWS\hxdefdrv.sys is blocked. Object is a backdoor Backdoor.HacDef.073.b. You are adviced to delefe this object.

    i kada ga izbrishem, on se opet nakon sledeceg restarta pojavi i Kaspersky opet reaguje! U msconfig-u nemam nishta "sumnjivo", u add/remove programs takodje. Shta da se radi?

    Posto sumnjam na jedan fajl "svhost.exe", neshto ne vjerujem da je on ranije bio prisutan na mashini, mozhe li mi ko reci da li u vashem /WINDOWS direktorijumu postoji ovaj fajl?

    p0z

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Backdoor.Hacdef.b imas opisan i na strani Kasperskog. Glavne komponente: isplog.exe, isplogger.exe ; pomocna biblioteke:isplogger.sys, hkrnlrdv.sys, hxdefdrv.sys ....

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam imao isto to kaspersky mi je isto prikazivao ali kad sam ga izbrisao nije mi se vishe javljao u preces-u mi se pojavljivao kao keylogger.exe itd. itd. stalno se ime mijenjalo chak mi se nekda pojavljivalo kao explorer.exe tako da sam u proces-u imao pokrenutia dva explorera
    :::::::DEVELOPER WORLD the fast track from mind to market.......

    a.k.a the <<<Tarantino>>>

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •