Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 157

Thread: ..pa je abortirala...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..pa je abortirala...

    Posto je bilo rasprave u vezi "smrtne kazne" htio sam da chujem vasa misljenja u vezi "ABORTUSA"
    Da li ste za abortus?Zasto ste za ili ne...Ajde prichajmo malo
    Jos jedna debata

    -E ja cu reci ukratko sta ja mislim;Ja sam i za jedno i za drugo.Prvo malo sam vise protiv abortusa ukoliko je cura tj djevojka punoljetna.Jer ipak punoljetne osobe su ipak koliko toliko zrelije nego one koje nisu punoljetne.Znachi samim tim i odgovaraju za svoje postupke,za bilo sta u zivotu,tako i za to.Naravno jedan dio odgovornosti snosi i muskarac ali ipak vecu odgovornost snosi po meni djevojka.
    Za abortus sam u sluchaju silovanja i ako je cura maloljetna i to ona granica ispod 17 godina.Za sve ostalo sam protiv.Po poslednjim podacima raznih medicinskih ustanova je taj da veliki broj abortusa izvrse "udate zene" chak sto vise bez znanja muz-a.Sto je o meni tako nezdravo.Ne mog da podrzim da udata zena "abortira" stvarno sam protiv toga.Ne znam kakva su vasa misljenja,ali zelio bih da chujem.

    Ajde rokajte..

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam za... jebiga, desi se nekom, ipak je to sekunda sitne nepaznje, koja se svakom moze desiti, moze cak i kondom da pukne, tako da sam apsolutno za abortus... nekom to neplanirano dijete moze zivot da unisti, ako recimo ima 16-17 godina... mislim, treba dati ljudima da sami odluce sto ce cinjeti...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzoni, koliko je puta bila ova tema na ovom forumu?
    ok je ponavljati teme, ali pusti makar malo vrijeme da oteche

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesam za.
    U slucajevima kao sto su klinka trudna, nema mogucnosti da ga izdrava i sl..naravno da je bolje abortirati dijete nego ga ostaviti u dom ili negdje drugo.
    Mislim da covjek teze zivi znajuci da mu po svijetu zivi dijete koje je ostavio nego da abortira i kasnije kad bude spreman dobije opet sansu...
    Sve se vremenom ofuca.



  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    here we go again

    sad ce pocet klanje...

    da ne bih pocela da pishem kao Tolstoj (shto imam obicaj), samo cu reci da sam definitivno pro-choice (tj. za abortus)
    smatram da smo svi mi dovoljno zreli i dovoljno pametni da snosimo posledice svojih greshaka, ali da nikako djecu ne treba dovesti u svijet ako nismo spremni da im ponudimo sve od sebe
    neki ljudi nisu spremni da budu roditelji trenutno, neki nikad nece biti i ta pogotovo Crnogorska mana (jer po meni je to mana, pa pljujte slobodno) da se automatski zene/udaju cim zatrudne iako to moze da bude posledica necega shto se desilo cisto eto na jednu noc (nisam protiv brakova zbog trudnoce koji bi se eventualno desili) izmedju parova koji ne bi inace bili zajedno nikakvim drugim ni putem ni nacinom, to me dovodi do ludila
    nacerati dijete da zivi u takvoj situaciji i u takvom braku (koji je posledica moranja, a ne ljubavi) ne shto je suludo nego je totalno sebicno
    ako niste spremni djetetu da poklonite svu svoju ljubav i da mu/joj pruzite ne samo sve od sebe, nego i lijepu atmosferu kuci, fini porodicni zivot i neku svijetlu buducnost onda ne biste trebali djecu da imate

    opet sam se raspisala...
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AIRBoy
    Jesam za.
    U slucajevima kao sto su klinka trudna, nema mogucnosti da ga izdrava i sl..naravno da je bolje abortirati dijete nego ga ostaviti u dom ili negdje drugo.
    Mislim da covjek teze zivi znajuci da mu po svijetu zivi dijete koje je ostavio nego da abortira i kasnije kad bude spreman dobije opet sansu...
    Slazem se!
    I ja sam za abortus, naravno ako je u pitanju takva situacija...
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZA!

    samo treba paziti jer mozda jednoga dana kada se to dijete bude najvise zeljelo...bas zbog tog nekog nemarnog trenutka ne budete u mogucnosti da vise imate djecu.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    here we go again

    sad ce pocet klanje...

    da ne bih pocela da pishem kao Tolstoj (shto imam obicaj), samo cu reci da sam definitivno pro-choice (tj. za abortus)
    smatram da smo svi mi dovoljno zreli i dovoljno pametni da snosimo posledice svojih greshaka, ali da nikako djecu ne treba dovesti u svijet ako nismo spremni da im ponudimo sve od sebe
    neki ljudi nisu spremni da budu roditelji trenutno, neki nikad nece biti i ta pogotovo Crnogorska mana (jer po meni je to mana, pa pljujte slobodno) da se automatski zene/udaju cim zatrudne iako to moze da bude posledica necega shto se desilo cisto eto na jednu noc (nisam protiv brakova zbog trudnoce koji bi se eventualno desili) izmedju parova koji ne bi inace bili zajedno nikakvim drugim ni putem ni nacinom, to me dovodi do ludila
    nacerati dijete da zivi u takvoj situaciji i u takvom braku (koji je posledica moranja, a ne ljubavi) ne shto je suludo nego je totalno sebicno
    ako niste spremni djetetu da poklonite svu svoju ljubav i da mu/joj pruzite ne samo sve od sebe, nego i lijepu atmosferu kuci, fini porodicni zivot i neku svijetlu buducnost onda ne biste trebali djecu da imate

    opet sam se raspisala...
    Neka si, nisam ja morala da dizem svoj pritisak
    PRO CHOICE!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hmmm... 100% saglasnosti... e onda cu ja da budem protiv, iako sam prije ovoga bio za

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    here we go again

    sad ce pocet klanje...

    da ne bih pocela da pishem kao Tolstoj (shto imam obicaj), samo cu reci da sam definitivno pro-choice (tj. za abortus)
    smatram da smo svi mi dovoljno zreli i dovoljno pametni da snosimo posledice svojih greshaka, ali da nikako djecu ne treba dovesti u svijet ako nismo spremni da im ponudimo sve od sebe
    neki ljudi nisu spremni da budu roditelji trenutno, neki nikad nece biti i ta pogotovo Crnogorska mana (jer po meni je to mana, pa pljujte slobodno) da se automatski zene/udaju cim zatrudne iako to moze da bude posledica necega shto se desilo cisto eto na jednu noc (nisam protiv brakova zbog trudnoce koji bi se eventualno desili) izmedju parova koji ne bi inace bili zajedno nikakvim drugim ni putem ni nacinom, to me dovodi do ludila
    nacerati dijete da zivi u takvoj situaciji i u takvom braku (koji je posledica moranja, a ne ljubavi) ne shto je suludo nego je totalno sebicno
    ako niste spremni djetetu da poklonite svu svoju ljubav i da mu/joj pruzite ne samo sve od sebe, nego i lijepu atmosferu kuci, fini porodicni zivot i neku svijetlu buducnost onda ne biste trebali djecu da imate

    opet sam se raspisala...
    potpisujem
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Protiv sam abortusa!

    Nemam neke argumente osim da svako treba da ima shansu.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bilo bi van pameti zabraniti ga, jer je to uskracivanje osnovnih prava...S druge strane, jadno je i zalosno sto se u nekim zemljama abortus primjenjuje kao skoro jedini vid kontracepcije. Valjda se kod nas u zadnje vrijeme stanje popravlja, ali... Znaci, ZA, ali kao zadnja solucija...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    ako niste spremni djetetu da poklonite svu svoju ljubav i da mu/joj pruzite ne samo sve od sebe, nego i lijepu atmosferu kuci, fini porodicni zivot i neku svijetlu buducnost onda ne biste trebali djecu da imate
    To je to 8)
    Io ci credo!

    Welcome



  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bez ponavljanja ovih istih objasnjenja
    kratko i jasno - ZA!

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sofronije
    ja sam za... jebiga, desi se nekom, ipak je to sekunda sitne nepaznje, koja se svakom moze desiti, moze cak i kondom da pukne, tako da sam apsolutno za abortus... nekom to neplanirano dijete moze zivot da unisti, ako recimo ima 16-17 godina... mislim, treba dati ljudima da sami odluce sto ce cinjeti...
    Imam isto misljenje k'o Sofronije :!:
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZA, al je ipak bolje izbjeci...... :?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La_bambola
    ZA, al je ipak bolje izbjeci...... :?
    upravo... jer ipak ako se nekom `omakne`a nije spreman da snosi taj teret..mozda nije fer da sebi zivot upropasti zbog trenutka nepaznje pri chemu i ne mora da bude nepaznja, jednostavno se desi. znaci definitivno ZA iako nije hriscanski cin a vjernik sam.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...eeee nemojte se jebat prije braka.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se slazem sa INTRUDEROM. :wink:
    Dzoni mislim da uopste nisi u pravu kad kazes da su zene vise odgovorne ali necu davat nikakva obrazlozenja jer cete me ionako iznapadat.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly
    Ja se slazem sa INTRUDEROM. :wink:
    Dzoni mislim da uopste nisi u pravu kad kazes da su zene vise odgovorne ali necu davat nikakva obrazlozenja jer cete me ionako iznapadat.
    A zasto nisu?Nego je muskrac?hm zanimljivo...ja bih poprichao o tome...bas me zanima,zastu muskarac vise odgovoran.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sada rijech Struchnjaka
    Ako ne znate kako se odvija proces
    obortiranja ja cu vam rec...

    E ovako... Ako se te "majke" odluche poslije 12. nedelje da abortiraju tacnije da ubiju dijete koje se u njima razvija onda to otprilike izgleda ovako...

    "Doktor" tankim klijeshtima hvata bebu za nogu koju nasilno izvlachi napolje.
    Onda izvlachi i drugu nogu pa onda citavo tijelo do vrata chupa onako zhivo i nerazvijeno iz majchine utrobe.
    Posto je Lobanja vec ocvrsla doktor mora da to obavi sto bezbolnije.

    Tupim i zakrivljenim klijeshtima pravi otvor bebi izvishe potiljka i shiri klijeshta i dok tako usmrcuje bebu on joj istovremeno pravi taj otvor na lobanju da bi mogao da izvuche mozdanu masu , likvor i da smrska lobanju da bi lagodno moglo da izadje iz utrobe "majke radodajke"


    Takve majke su vec poslije pola sata na slobodi.
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bijesno pile
    "Doktor" tankim klijeshtima hvata bebu za nogu koju nasilno izvlachi napolje.
    Onda izvlachi i drugu nogu pa onda citavo tijelo do vrata chupa onako zhivo i nerazvijeno iz majchine utrobe.
    Posto je Lobanja vec ocvrsla doktor mora da to obavi sto bezbolnije.

    Tupim i zakrivljenim klijeshtima pravi otvor bebi izvishe potiljka i shiri klijeshta i dok tako usmrcuje bebu on joj istovremeno pravi taj otvor na lobanju da bi mogao da izvuche mozdanu masu , likvor i da smrska lobanju da bi lagodno moglo da izadje iz utrobe "majke radodajke"
    Zgadi mi sve
    Nijesam znao da to ovako ide
    Povlacim ono shto sam rekao
    od sad sam protiv abortusa
    pa ovo je svirepo ubistvo

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je abortus (CEDOMORSTVO) ubistvo?

    Zivot bebe ne pocinje od rodjenja nego od zaceca...
    I to je dokazano i nije sad sto to Crkva tako kaze nego je to jednostavno tako.
    dakle
    abortus je ubistvo
    sa 12 nedelja bebi su vec stvoreni otisci prstiju , vec pocinje da uci rijeci iz majchine utrobe , hrani se , razvija se , krvotok je vec razvijen i srce kuca "punom parom"
    Sa toliko beba vec pronalazi svoj palac i stavlja ga u usta...
    ona pliva i rastezhe se razvija se i okrece se...
    Sto znaci da je ziva...
    ~~~~~~~~~~~~~~
    Uopste koja je onda razlika izmedju vec rodjene bebe i te iste bebe koja je bila u majcinoj utrobi samo 5 min. prije porodjaja? :roll:
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa eto sad vidji sta je abortus...
    Jes da ima ona saljiva izreka "Ako je abortus ubistvo onda je drkanje genocid" :wink:

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima jos gori nacin.Ako beba ozivi onda je inekcijom usmrte pa majci bez anestezije izazivaju vjestacke kontrakcije i tako ona radja mrtvu bebu.
    Marko,suvise si im to blago opisao,mogla sam to i bolje.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •