Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast
Results 201 to 225 of 276

Thread: Ovdje sam, jer nemam gdje da se vratim...

  1. #201
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogami, od ovih sto ih ja znam, ima dosta slucajeva da vise para i bolje poslove imaju bas ovi sa srednjom od nas koji zavrsimo fax... nazalost...
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  2. #202
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Da ovdje kod nas je tako na zalost...(ili na moju srecu :mrgreen: ), da sam ucio regularno fax i do sad ga zavrsio ovaj posao ne bih znao da radim kako ga sada radim (mislim na efikasnost). Bio bih junior programmer i slusao sefa kako mlati nesto i zamlacivao se beskonacnim petljama i zahtjevima klijenata koji misle da racunar moze kafu da im skuva samo ako se tako isprogramira. Nije da se tjesim nego eto, svako zlo za neko dobro. Cim zavrsim ovo palim preko grane osim ako ne nadjem web-based posao a tada mozda ostanem ovdje ali samo mozda. Nesto me ne cini srecnim da ja imam dobar posao kucu auto a da vidim narod oko sebe kako se muci, mada mnogima je bas to sreca...mozda smo i zbog toga ovdje gdje smo.
    She is only here to annoy herself!

  3. #203
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    bogami, od ovih sto ih ja znam, ima dosta slucajeva da vise para i bolje poslove imaju bas ovi sa srednjom od nas koji zavrsimo fax... nazalost...
    ima, nije da nema...mada cemo se sloziti, nadam se, da su to ljudi koji su regularno zavrsili srednju skolu, sa nekim solidnim uspjehom, koji iz ko zna kojih razloga nijesu htjeli, ili nijesu mogli da studiraju, a znamo i ti i ja da su svakako imali vezu. Uostalom, malo ko se u poslednjih dvadesetak godina zaposlio bez necijeg posredovanja.
    Ja sam malo bukvalno shvatila ovu pisaniju prije, pa sam zbilja pisala o onima koji rade na gradjevini...nemam podatke, ali bih mogla da se zakunem da ne postoji nijedan ekonomista, pravnik, ljekar koji zida i malterise na gradjevini, cak ni svrseni gimnazijalac, ili srednjoskolac bilo koje srednje skole (lise gradjevinske), izuzev ako nijesu na nekoj sefovskoj poziciji.
    Zena u mom komsiluku je vise od tri mjeseca trazila zenu/ djevojku, da joj cuva dijete od 7 do 2 za jednu vise nego lijepu platu (250 eura), ako uzmes u obzir da dijete spava u toku tog vremena nekih 2-3 sata, a nikakve obaveze oko djeteta nije trebala da ima izuzev da ga nahrani vec pripremljenom hranom i da ga presvuce...niko joj se nije javio na oglas.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #204
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pekari, traktoristi, tišleri, ... to treba svakom drustvu i normalna drustva ne dozvoljavaju da se ti ljudi stide svoga posla, no petkom vece idu na druzenje sa svojim prijateljima ljekarima, profesorima, advokatima ... svako svoj posao, a u kafini svi jednaki ...

    Ni u Japan robot ne pravi kifle, no živ čojek.

    "sin onoga te ćera g0vnaru
    ne dade mi posa u pivaru..."
    - Ladan ko taština duša -

  5. #205
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nemam podatke, ali bih mogla da se zakunem da ne postoji nijedan ekonomista, pravnik, ljekar koji zida i malterise na gradjevini, cak ni svrseni gimnazijalac, ili srednjoskolac bilo koje srednje skole
    Bio je jedan đeneral u Budvu, ma ga u'apsiše

    :lolblue:
    - Ladan ko taština duša -

  6. #206
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ima, nije da nema...mada cemo se sloziti, nadam se, da su to ljudi koji su regularno zavrsili srednju skolu, sa nekim solidnim uspjehom, koji iz ko zna kojih razloga nijesu htjeli, ili nijesu mogli da studiraju, a znamo i ti i ja da su svakako imali vezu. Uostalom, malo ko se u poslednjih dvadesetak godina zaposlio bez necijeg posredovanja.
    Ja sam malo bukvalno shvatila ovu pisaniju prije, pa sam zbilja pisala o onima koji rade na gradjevini...nemam podatke, ali bih mogla da se zakunem da ne postoji nijedan ekonomista, pravnik, ljekar koji zida i malterise na gradjevini, cak ni svrseni gimnazijalac, ili srednjoskolac bilo koje srednje skole (lise gradjevinske), izuzev ako nijesu na nekoj sefovskoj poziciji.
    Zena u mom komsiluku je vise od tri mjeseca trazila zenu/ djevojku, da joj cuva dijete od 7 do 2 za jednu vise nego lijepu platu (250 eura), ako uzmes u obzir da dijete spava u toku tog vremena nekih 2-3 sata, a nikakve obaveze oko djeteta nije trebala da ima izuzev da ga nahrani vec pripremljenom hranom i da ga presvuce...niko joj se nije javio na oglas.
    Previse usko napisano. Ti vidish samo podgoricu. Ja znam masu ljudi na severu sa fakultetom koji ne mogu da nadju posao. Zbog toga idu sad da u pg isprobaju srecu... Ekonomsti,pravnici(a bogami i inzinjeri) sve su to zanimanja gde gore nema mesta za njih. A videcemo dje ce oni svi oni iz drugih fakulteta... Ide se na to da pravnik ili ekonomista postanu sekretarice i pisu podatke u kompjutorrrr(zanat koji ne traba mozak). A posto ja znam da sa malo vise programa i automatizacije moze da se izbace pola ljudi iz opstina(uporediti % iz njemacke i % iz cg) samo je pitanje ocel privatni sektor biti razvijen da ih prihvati .
    Joj kad bi me neko pustio da isplaniram par IT sistema(naravno ce trebat masu vremena da se naprave) + kupim josh masu drugih i sve to na internet posaljem nebi bilo pola administracije i namestanja poslova

  7. #207
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    EVC, sad malo banalizujes...pa niko ne kaze da ce na gradjevini da radi neko ko je zavrsio medicinu?!
    Onaj ko nije zelio da uci, ko nije ni osnovnu skolu zavrsio nema mnogo izbora, zar ne? Ima gradjevinu i javno-komunalno, eventualno istovarivanje i utovarivanje kamiona u Voli-ju. Jeste, opasan je posao ali zato neki sjednu, uce, potrude se pa se docepaju fotelje ili stolice u administraciji.
    Svi hoce da rade u bankama, u toplim kancelarijama sa racunarom ispred sebe...po mogucstvu da budu sefovi sektora.
    Rave prica, a ja se slazem sa njim, da postoji mnogo onih koji imaju samo osnovnu skolu regularno zavrsenu, a srednju polozenu u Peci ili u Bijelom Polju, vanredno, placenu i zavrsenu za 2, 3 dana, a kazu da nema posla...ma nemoj, nego sto bi da radi? Da bude ministar finansija u vladi?
    Posla ima...za zene u prehrambenim trgovinama, rintanje za 200-300 eura (mozda i manje), a za muskarce na stanicu pa istovaruj postanski vagon!
    Mora neko i to da radi.

    To hocu da kazem. Jednostavno ko nema neke skole, ne moze da bude direktor.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  8. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    A da li ta država voli tebe?
    ne moze me "iscerat" to mi je od rodjenja

    Hari, volim ja novine, razglednice, setnju, saltere i cekanje
    Last edited by ^Tijana^; 17-02-09 at 09:14.
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

  9. #209
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bio je jedan đeneral u Budvu, ma ga u'apsiše

    :lolblue:
    hahahahahahahha e, manito li si...jes' ziva istina

    Quote Originally Posted by West View Post
    Previse usko napisano. Ti vidish samo podgoricu. Ja znam masu ljudi na severu sa fakultetom koji ne mogu da nadju posao. Zbog toga idu sad da u pg isprobaju srecu... Ekonomsti,pravnici(a bogami i inzinjeri) sve su to zanimanja gde gore nema mesta za njih. A videcemo dje ce oni svi oni iz drugih fakulteta... Ide se na to da pravnik ili ekonomista postanu sekretarice i pisu podatke u kompjutorrrr(zanat koji ne traba mozak). A posto ja znam da sa malo vise programa i automatizacije moze da se izbace pola ljudi iz opstina(uporediti % iz njemacke i % iz cg) samo je pitanje ocel privatni sektor biti razvijen da ih prihvati .
    Joj kad bi me neko pustio da isplaniram par IT sistema(naravno ce trebat masu vremena da se naprave) + kupim josh masu drugih i sve to na internet posaljem nebi bilo pola administracije i namestanja poslova
    eeeeeeeee, West, ja bogomi ne zivim na $ever, ali kad malo pogledam bolje, ka da zivim...od Podgorice im nije krivi dio, evo su se doselili i rade ovdje na lijepim, a i onim manje lijepim mjestima. Ne vjerujem da bas svi koji su ovdje dolaze samo zato sto gore nema posla, silom na sramotu, no znam da mnogi vise vole da zive u glavnom gradu pa makar svercovali i od toga zivjeli. A bogomi, ima i onih koji su skole sumnjivo zavrsavali (ne mislim na $ever, nego uopste) pa im znanje nije moglo posa' zadrzat...No nije to bitno, gledaj ti da te puste da isplaniras te IT sisteme, da ostavis 50 % ljudi bez posla i ljepota
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #210
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    pekari, traktoristi, tišleri, ... to treba svakom drustvu i normalna drustva ne dozvoljavaju da se ti ljudi stide svoga posla, no petkom vece idu na druzenje sa svojim prijateljima ljekarima, profesorima, advokatima ... svako svoj posao, a u kafini svi jednaki ...

    Ni u Japan robot ne pravi kifle, no živ čojek.

    "sin onoga te ćera g0vnaru
    ne dade mi posa u pivaru..."
    tacno si mi uzeo post iz ruku, apsolutno se slazem sa tobom
    Here and There

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Nesto me ne cini srecnim da ja imam dobar posao kucu auto a da vidim narod oko sebe kako se muci, mada mnogima je bas to sreca...mozda smo i zbog toga ovdje gdje smo.
    E to je jedna od poenti! Zato ja ne volim kad se pokupe ovi iz dijaspore pa dodju u CG ljeti na mjesec dana sa 10.000 pa se rasipaju... To je grijeh. Kao sto rekoh ranije vecina ljudi u CG samo moze da sanja o tim parama, a ovi dodju pa se rasipaju tako... Dje ce im dusa...
    Io ci credo!

    Welcome



  12. #212
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle View Post
    E to je jedna od poenti! Zato ja ne volim kad se pokupe ovi iz dijaspore pa dodju u CG ljeti na mjesec dana sa 10.000 pa se rasipaju... To je grijeh. Kao sto rekoh ranije vecina ljudi u CG samo moze da sanja o tim parama, a ovi dodju pa se rasipaju tako... Dje ce im dusa...
    A no dje da potrose to na zapad. Pa onda propade turizam i nema sta se u cg onda radit. Ako niste znali svi oni "strani" turisti sa zapada su vecinom diaspora ...
    I jos nesto: 10000e su previshe. 1000eura obicno se trosi na odmor po osobi zajedno sa hranom i svacim. 10000 jedino ako jos kupuje plac ili auto u cg
    Last edited by West; 19-02-09 at 05:41.

  13. #213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    A no dje da potrose to na zapad. Pa onda propade turizam i nema sta se u cg onda radit. Ako niste znali svi oni "strani" turisti sa zapada su vecinom diaspora ...
    I jos nesto: 10000e su previshe. 1000eura obicno se trosi na odmor po osobi zajedno sa hranom i svacim. 10000 jedino ako jos kupuje plac ili auto u cg
    Nose po 1000 eura oni koji su u Evropi i mogu prakticno svaki vikend biti u CG. Daleko je USA...
    Io ci credo!

    Welcome



  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    10000 jedino ako jos kupuje plac ili auto u cg
    Jeste, jeste jos kupi hotel, motel i tri mesare za te pare. Tvoja Njemacka je sretna drzava pa se za 10.000 moze kupiti plac, a kod nas ne moze ni cucavac, ali kad ti napravis onu revoluciju i intelektualci stignu.....

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da je i ova tema vec bila ispricana...

    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=15188&page=12
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

  16. #216
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle View Post
    E to je jedna od poenti! Zato ja ne volim kad se pokupe ovi iz dijaspore pa dodju u CG ljeti na mjesec dana sa 10.000 pa se rasipaju... To je grijeh. Kao sto rekoh ranije vecina ljudi u CG samo moze da sanja o tim parama, a ovi dodju pa se rasipaju tako... Dje ce im dusa...
    E čuješ ti?! Kako je to grijeh? A to što oni rade po 10 do 15 sati dnevno 11 mjeseci u godinu i svaki mjesec od usta maltene odvajaju da bi ušteđeli za odmor? Pa vi ste slijepi ljudi ako mislite da se tamo 11 mjeseci odmara, troši a onda ka šlag na tortu dođe ovđe da još potroši. I ne troši se po 10.000, toliko može mafijaš ili kriminalac da potroši. Ko pošteno, na platu, uštedi toliko (što je toliko često da se mjeri u promilima) ne potroši ni pola tih para zajedno sa porodicom. Ja sam radio 16 sati na 2 posla 11 mjeseci 8 godina da bi jedan nepuni mjesec godišnje moga ovđe da se provedem. Na kraju krajeva, obzirom da nisam imao đece, za to sam i radio i štedio - da bih se proveo te 4 nedelje u Crnu Goru đe je, evo, grijeh da se čojek opušti pošto je godinu dana živio i radio ka konj. I to što potrošim 2000€ za mjesec dana od para koje sam ja zaradio preko moje grbače treba da je grijeh? E da Bog da mi to najveći grijeh u životu bio. Treba ja da se stidim što neko drugi neće, nema uslova, ne umije, ne može mu bit da živi ka ja? Da zna većina njih kako živim vjeruj mi da mi ne bi zavidjeli.
    No za takve što to pričaju ja velim - da Bog da, da dobiju vizu i papire da pođu da vide kakav je to život pa da mogu da biraju oće li tamo ili ovamo. Ja sam se vratio evo 2 godine i radim malo manje no tamo što sam radio a zarađujem skoro koliko sam tamo zarađivao.
    Ima i ovđe i posla i para samo ko oće da radi. A ko misli da postoji obećana zemlja neka čeka u red za vizu
    Treba bit srećan sa onim što čojek ima i od toga napravit najbolje. Proj će vi život tražeći nešto bolje a bolje nam ne može bit no što nam je. Da nam može bit bolje, bilo bi.
    Last edited by BrunoX; 23-02-09 at 15:13.
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  17. #217
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    bolje nam ne može bit no što nam je
    Znači da je idealno.

    E moj druže, ako tebe obraz može podnijet da iješ i da piješ đe te gladne oči gledaju, svaka ti čas.
    - Ladan ko taština duša -

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahaha
    a što? Gladuješ li ti? Gladuješ li jer si dijelio sa gladnima? E ako si ti tolika ljudska veličina ka što bi se moglo zaključit iz tvoga komentara, onda si ti sve sa gladnima podijelio pa ti je još i ostalo za kompjuter i internet. To znači da nema gladnijeh. Ja nijesam tolika ljudska veličina ka ti. Ja na posa ne idem radi crvenoga krsta i Roma sa Vrela no radi porodice. A nađi mi jednoga da mi se za pomoć obratio a da mu nijesam pomoga koliko sam moga. E ja vjerujem da si i ti isto tako i većina ljudi (ne pričam o nesojima) pomogli đe ste god mogli. A nijeste platu dijelili sa gladnima. Ne znam kako možeš takve nebuloze da pričaš. Meni je obraz čist i savjest mirna. Ja jedem kad imam i kad mi može bit. A ako tebi ne može bit obrati mi se na pm da viđu mogu li ti ja što pomoć. A vjeruj mi lakše će ti bit da ne misliš o mome no o svome stomaku. A što su kafići svuđe po Crnoj Gori po cio dan puni? Jesu li oni gladni? Dokle ti "gladni" džabalebare po kafića ja zarađujem pošteno i nemam ni vremena ni para da ostavljam po kafića. Pa je problem kad ja sjednem jednom godišnje pa potrošim više no što im je tata ostavio to jutro za džeparac. Što ne kreneš sa nekom akcijom, napravi brošure o tome kako imaju obraza kafu od evro ipo pit dokle cigančad gladna oko njih prose. No si mene naša po internetu da prozivaš.
    A ovo što velim da nam ne može bit bolje no što nam je - ono je daleko od idealnog, no ni Bog nije više da. A Bog ni je da dosta kolko god da je. I treba da ti bude jasno da nemam 15-20 godina pa da živim od tatinih para no ga ja sad izdržavam, i trebalo bi da ti je jasno da nijesam u neki odbor direktora no nosim radničko odijelo cijeli dan pa da sam materijalno bogat ne bi sjedio ovđe sa vama i dijelio komentare. Meni nije jasno što je tebe i takve ka tebe ubilo u pojam? Pa i ja sam bio ubijen u pojam kad sam završio srednju školu dokle nijesam naša svoj put. Pa nijesam ti ja kriv što si tu đe si i što nijesi zadovoljan onime što imaš i što ti je Bog da. I nijesam ja gladnima kriv što nemaju što da jedu. Ako ćeš me vjerovat u životu nijesam kročio u Afriku a tamo desetine hiljada ljudi svake godine od gladi umre. Ja im pomoć ne mogu. Ja nijesam Bil Gejts, ja sam Bruno, Bruno, Bruno, ja sam Bruno, Bruno, Bruno X
    Last edited by BrunoX; 24-02-09 at 00:57.
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  19. #219
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je samo glupo kad neke budaletine i lazchine odu dolje i napricaju bajke o zivotu odje kako bi naveli ljude da ima se dive i zavide im, i onda kad ja pricam sa ljudima iz cg, postavljaju mi neka nerealna pitanja, pa se ja ubih razuvjeravajuci ih od toga. Ne padaju ni ovamo pare s neba, krvavo se zaradi taj prokleti dolar, a ja bih najsrecniji bio da imam za normalnu egzistenciju u cg, da mogu da zivim na svome sa svojima.

  20. #220
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima ođe visoko obrazovanih ljudi koji su EU gledali jednom na sliku i više puta na televiziji. A kako ono kažu - jedna slika kaže više od hiljadu riječi a TV oslika više od iljadu slika, onda to znači da mi, koji smo bili ili smo tamo, u stvari nijesmo tamo nego smo neđe drugo. I mi pojma nemamo jer bi se oni tamo sigurno bolje snašli jer su viđeli na televiziju kako to izgleda i sad su spremni. Bolje oni znaju jer su viđeli na televiziju no ja i ti što im ovo pišemo.
    Crna Gora je dala 500 do 1000 kriminalaca u inostranstvu, što je sasvim moguće jer to nije velik broj u odnosu na populaciju, i svi ti kriminalci ljeti posjete Crnu Goru, što je logično obzirom da odavde potiču. A onda vjerni gledaoci aparata za masovno zaglupljivanje vide sve te (i toliko) džipova, ferarija, poršea, mercedesa... A onda se pojavim ja, kojem niko i ne zna što vozi a i da zna ne bi mu zavidio, i kažem da to nije tako, onda je normalno da su me provalili u mojoj namjeri da ih odgovorim od puta u inozemstvo kako bih samo ja moga da se hvalim da sam bio tamo.
    A ljudi ja vam najiskrenije velim da bih volio da svi pođete i vidite to o čemu slušate. Ne znam kako neko može i da pomisli da bi meni krivo bilo što je neko poša preko ako ga čak i ne poznajem. Samo velim da obećana zemlja ne postoji osim u bajkama. I poslije zadnje 2 godine provedene ovđe u PG i dalje tvrdim da ako čojek radi onoliko koliko radi u Njemačkoj ili Americi može i ovđe isto toliko para da zaradi. Stvarno nije lako naći posao u CG ali je tamo nevjerovatno teže
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  21. #221
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom me jedan stariji nas covjek pita " kako je gore", ja mu kazem:"ima vise zarade, ali ne previse. sto se tice zivota, od toga nema nista." On mi kaze "rijetko ko to oce da prizna."

  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cornelius View Post
    Jednom me jedan stariji nas covjek pita " kako je gore", ja mu kazem:"ima vise zarade, ali ne previse. sto se tice zivota, od toga nema nista." On mi kaze "rijetko ko to oce da prizna."
    Zivot je dosta tezak vani nego sto je to slucaj u CG. Naravno ne kazem da u CG cvjetaju ruze, ali za razliku od nas koji radimo od jutra do sjutra, sto bi stari rekli, u CG je puno lakse. Ja polazim od sebe kad ovo kazem. U americi se covjeku koji radi kao ja ne isplati da se razboli, a ne sta drugo. Prvo - ako se nema osiguranje slijede ogromni racuni od bolnice, a drugo kad se covjek razboli prinudjen je da ne ide na posao, a ako se propuste 2,3 nedjelje pocinje se sa panikom oko placanja kirije, racuna itd... U CG ako nista drugo, niko nije gladan. Svak ima dje da prespava, da se presvuce, pojede popije..

    Najgore mi je kad mi neko kaze ono "a lako je tebi ti si u ameriku." Tu me vec luda fata.. Samo premotam film i uporedim kako sam zivio dok sam tamo bio i kako zivim sad...
    Io ci credo!

    Welcome



  23. #223
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam dolje znao po mjesec dana da zivim bez pare u dzepu, a nije mi lose bilo. A dostina tako dolje zivi. Odje ne smijem ni da pomislim sta bi mi se desilo.

  24. #224
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=zvoncica;1114641]hahahahahahahha e, manito li si...jes' ziva istina

    eeeeeeeee, West, ja bogomi ne zivim na $ever, ali kad malo pogledam bolje, ka da zivim...od Podgorice im nije krivi dio, evo su se doselili i rade ovdje na lijepim, a i onim manje lijepim mjestima.

    tacno, e u ovome se slazemo..ovamo kod mene na poslu sve sjevernjaci, nemam ja nista pritiv ali im krivi dio nije...
    svi sto studiraju sa sjevera u pg i ostanu..

  25. #225
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle View Post
    Zivot je dosta tezak vani nego sto je to slucaj u CG. Naravno ne kazem da u CG cvjetaju ruze, ali za razliku od nas koji radimo od jutra do sjutra, sto bi stari rekli, u CG je puno lakse. Ja polazim od sebe kad ovo kazem. U americi se covjeku koji radi kao ja ne isplati da se razboli, a ne sta drugo. Prvo - ako se nema osiguranje slijede ogromni racuni od bolnice, a drugo kad se covjek razboli prinudjen je da ne ide na posao, a ako se propuste 2,3 nedjelje pocinje se sa panikom oko placanja kirije, racuna itd... U CG ako nista drugo, niko nije gladan. Svak ima dje da prespava, da se presvuce, pojede popije..

    Najgore mi je kad mi neko kaze ono "a lako je tebi ti si u ameriku." Tu me vec luda fata.. Samo premotam film i uporedim kako sam zivio dok sam tamo bio i kako zivim sad...
    Neću da se miješam u cio razgovor, ali me jedno samo interesuje. Ako misliš da je mnogo bolje živjeti u CG nego tamo gdje si sad, zašto se ne vratiš onda?
    Nisute te zarobili u Ameriku, da se ne možeš vratiti...

Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nemam zvuka !!!
    By oktagon in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 31-08-08, 16:24
  2. Sanjao sam nocas da te nemam...ruzan san!
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 14
    Last Post: 23-03-08, 09:03
  3. Nemam znanja. Kupujem psa. Pomozite mi
    By Spale in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-07, 21:46
  4. Nemam disk C:
    By nermin in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 23-08-05, 13:14
  5. nemam ideju za subject :)
    By vIbes in forum Ženski kutak
    Replies: 31
    Last Post: 26-01-05, 12:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •