Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 226 to 250 of 276

Thread: Ovdje sam, jer nemam gdje da se vratim...

  1. #226
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Dobro da on misli da je bolje u CG vratio bi se sigurno(i svi koji tako misle, valjda), mislim da samo hoce da kaze da sve ima svoje prednosti i mane
    She is only here to annoy herself!

  2. #227
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ako misliš da je mnogo bolje živjeti u CG nego tamo gdje si sad, zašto se ne vratiš onda?
    Nisute te zarobili u Ameriku, da se ne možeš vratiti...
    Ovo je veoma povrsno i iskljucivo sa tvoje strane i jako me nervira kad meni to pitanje postave ( obicno ljudi ozdo ) kad im pricam o situaciji odje.

  3. #228
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    A zasto te nervira, sto fali pitanju? Evo Bruno kaze da mu je bolje ovdje i dosao je ovdje i to je OK. Nekome ce bit bolje tamo nekome ovdje. Ako ti tamo nije bolje sta trazis onda tamo?!
    She is only here to annoy herself!

  4. #229
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A zasto te nervira, sto fali pitanju? Evo Bruno kaze da mu je bolje ovdje i dosao je ovdje i to je OK. Nekome ce bit bolje tamo nekome ovdje. Ako ti tamo nije bolje sta trazis onda tamo?!
    Kao prvo, U tom odgovoru bi bili sadrzani i privatni detalji,a to namjeru da ti objasnjavam. Vecina ljudi ovdje dodje bjezeci od jako niskog zivotnog standarda. Ranije, ovdje je zivotni standard bio mnogo jaci nego dolje i ljudi su sa normlanim radom mogli da imaju lijep zivot. Sad, u ovoj globalnoj krizi ta razlika postaje sve manja, tako da se dosta ljudi ovdje zapita vrijedi li sav ovaj trud za tako malo razlike. Mnogo truda i zivaca treba da bi ovdje covjek stao na noge i ugradio se u ovaj sistem, mislis da je lako tek tako baciti svo to vrijeme i jednostavno otici?

  5. #230
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Ljudi su odlazili i osamdesetih dok je razlika izmedju zapada i YU bila mnogo manja (pogotovo kad se uzme u obzir da se u YU za tu malo manju platu mnogo manje radilo).

    Slazem se s tvojom zadnjom rjecenicom.
    She is only here to annoy herself!

  6. #231
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ljudi su odlazili i osamdesetih dok je razlika izmedju zapada i YU bila mnogo manja (pogotovo kad se uzme u obzir da se u YU za tu malo manju platu mnogo manje radilo).

    Slazem se s tvojom zadnjom rjecenicom.
    E, sta su 80-ih nasi ljudi ovdje stvarali, citave kompanije. Sad je frka da se nadje i posao, a kamo li da se pocne biznis.

  7. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi nemojte mislit da je jednostavno donijeti odliku o povratku. Vjerujte mi da nije jednostavno donijeti odluku ni o odlasku. Da bi se vratio treba da se odrekneš svega onoga što si godinama tamo stvarao a to nije nimalo lako. A onda se odričeš i prijatelja koje si tamo stekao i sa kojima si se družio a vraćaš se tamo đe svi pričaju da je sve propalo, da nema sreće, da narod gladuje, da ako je u Ameriku tako možeš samo mislit kako je ovđe... Vraćaš se i nemaš prijatelje jer su u međuvremenu prošle godine bez vas pa ti vaši nekadašnji prijatelji imaju sad druge prijatelje i svoj život ... Nije se nimalo lako odlučit na taj korak. Ja sam tamo godinama bio nezadovoljan i samo sam jednog dana doša nervozan sa posla i reka ženi da se vraćamo u CG i da po tom pitanju nema nikakve dileme. Da nisam taj dan nepromišljeno to odlučio, dan danas bih tamo bio i razmišlja o toma kako i kad da se vratim. A vjerujte mi nijesu samo Crnogorci ili Srbi ili Hrvati ili ... nezadovoljni tamo. Malo je stranaca koji su zadovoljni tim "standardom" i ne razmišljaju o povratku. Upoznao sam samo par takvih koji ne žele nazad a poslije sam saznao odakle su došli - iz sela u Kazakstanu kojega ni na mapi nema a ima 67 stanovnika i sličnih sela iz Sibira. Čak sam imao prijatelje Afrikance, primjera radi iz Benina, jedne od najsiromašnijih zemalja u Africi, koji isto kao i svi ostali samo pričaju o tome da će se jednog dana sigurno vratiti. Eto koliko života vas koštaju pare kojih na kraju i nema. I tako, razmišljajući i kaneći se da se vratite, jednog dana pođete na posao i čestitaju vam penziju. I onda nema više svrhe vraćat se bilo đe. To je bilo to za ovaj život pa ćemo za drugi pametnije
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  8. #233
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ljudi nemojte mislit da je jednostavno donijeti odliku o povratku. Vjerujte mi da nije jednostavno donijeti odluku ni o odlasku. Da bi se vratio treba da se odrekneš svega onoga što si godinama tamo stvarao a to nije nimalo lako. A onda se odričeš i prijatelja koje si tamo stekao i sa kojima si se družio a vraćaš se tamo đe svi pričaju da je sve propalo, da nema sreće, da narod gladuje, da ako je u Ameriku tako možeš samo mislit kako je ovđe... Vraćaš se i nemaš prijatelje jer su u međuvremenu prošle godine bez vas pa ti vaši nekadašnji prijatelji imaju sad druge prijatelje i svoj život ... Nije se nimalo lako odlučit na taj korak. Ja sam tamo godinama bio nezadovoljan i samo sam jednog dana doša nervozan sa posla i reka ženi da se vraćamo u CG i da po tom pitanju nema nikakve dileme. Da nisam taj dan nepromišljeno to odlučio, dan danas bih tamo bio i razmišlja o toma kako i kad da se vratim. A vjerujte mi nijesu samo Crnogorci ili Srbi ili Hrvati ili ... nezadovoljni tamo. Malo je stranaca koji su zadovoljni tim "standardom" i ne razmišljaju o povratku. Upoznao sam samo par takvih koji ne žele nazad a poslije sam saznao odakle su došli - iz sela u Kazakstanu kojega ni na mapi nema a ima 67 stanovnika i sličnih sela iz Sibira. Čak sam imao prijatelje Afrikance, primjera radi iz Benina, jedne od najsiromašnijih zemalja u Africi, koji isto kao i svi ostali samo pričaju o tome da će se jednog dana sigurno vratiti. Eto koliko života vas koštaju pare kojih na kraju i nema. I tako, razmišljajući i kaneći se da se vratite, jednog dana pođete na posao i čestitaju vam penziju. I onda nema više svrhe vraćat se bilo đe.
    Bash tako. A da se ne prica o mentalitetu nashih ljudi i reakcijama poznanika na tvoj povratak - "pa sta si radio tolike godine tamo?"

  9. #234
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Izgleda da ljudi ne razumiju da postoje one liste za i liste protiv odlaska...na onu ZA imas samo poboljsanje zivotnog standarda, a na onu PROTIV ima milion stavki. Nije se lako navici na drugaciji nacin zivota, isto kao sto se nije lako vratiti na ovaj nacin onda kad godine i godine provedes vani. Kao sto rece neko gore, prije par mjeseci sam bila u inostranstvo, razgovarala sa nasim iseljenicima, samo jedan od njih stotinak mi je rekao da se nikad nece vratiti i da to i ne zeli! Svi ostali su me suznih ociju ispratili uz rijeci, pozdravi nam domovinu! Sa toliko ceznje su pricali u Crnoj Gori da su mi ubili svaku pomisao da eventualno nekad odem odavde (a nijesam ni inace bila pri tome)
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Neću da se miješam u cio razgovor, ali me jedno samo interesuje. Ako misliš da je mnogo bolje živjeti u CG nego tamo gdje si sad, zašto se ne vratiš onda?
    Nisute te zarobili u Ameriku, da se ne možeš vratiti...
    Totalno si pogresno shvatila poentu posta Ja sam samo uporedio situaciju. Ruku na srce - svi vi koji zivite i radite van CG, a u Evropi ste, ne mozete shvatiti u potpunosti nas koji zivimo i radimo u USA i dalje. Koliko god da ti je tesko, CG ti je 2 sata daleko, dok je nama mnogo dalje...
    Io ci credo!

    Welcome



  11. #236
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    A ni Concorde vise ne leti
    She is only here to annoy herself!

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A ni Concorde vise ne leti
    Ne majku mu
    Io ci credo!

    Welcome



  13. #238
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bruno, ne znam za tebe, ali ja se ne mogu rasipat parama ni pred rođacima, ni pred prijateljima, a ni pred crnijem ciganinom, ako znam da on ne može sastavit kraj sa krajem. Da ih dovodim u situaciju da ja stalno čašćavam po kafana, da ja plaćam za provode, za ovo, za ono, znajući da oni nemaju i da me ne mogu pratit ... njih bi to uvrijedilo, jer bih im udario po ponosu, koliko god to bilo iz dobre namjere. Zato to i ne radim. Zlo goveče dovijeka june, pa eto.
    - Ladan ko taština duša -

  14. #239
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bruno, ne znam za tebe, ali ja se ne mogu rasipat parama ni pred rođacima, ni pred prijateljima, a ni pred crnijem ciganinom, ako znam da on ne može sastavit kraj sa krajem. Da ih dovodim u situaciju da ja stalno čašćavam po kafana, da ja plaćam za provode, za ovo, za ono, znajući da oni nemaju i da me ne mogu pratit ... njih bi to uvrijedilo, jer bih im udario po ponosu, koliko god to bilo iz dobre namjere. Zato to i ne radim. Zlo goveče dovijeka june, pa eto.
    :devil:e bogomi ces menE platit tu veceru, pa makar da cemo dijetalnu...pice je moje...mis'im po jedno, da se ne opustis previse:joint:

    Sto se tice ovoga placanja po kafana, oni koji te vole i postuju i sami tako razmisljaju, a oni drugi koji bi s tobom (sa mnom, bilo kim) izasli samo da bi popili koje pice vise i ne zasluzuju da izadju sa tobom

    p.s. ova potonja pisanija ne vazi za ovu veceru
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #240
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bruno, ne znam za tebe, ali ja se ne mogu rasipat parama ni pred rođacima, ni pred prijateljima, a ni pred crnijem ciganinom, ako znam da on ne može sastavit kraj sa krajem. Da ih dovodim u situaciju da ja stalno čašćavam po kafana, da ja plaćam za provode, za ovo, za ono, znajući da oni nemaju i da me ne mogu pratit ... njih bi to uvrijedilo, jer bih im udario po ponosu, koliko god to bilo iz dobre namjere. Zato to i ne radim. Zlo goveče dovijeka june, pa eto.

    Skidam kapu majstore! Svaka ti cast i postovanje za ovaj post!
    Io ci credo!

    Welcome



  16. #241
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bruno, ne znam za tebe, ali ja se ne mogu rasipat parama ni pred rođacima, ni pred prijateljima, a ni pred crnijem ciganinom, ako znam da on ne može sastavit kraj sa krajem. Da ih dovodim u situaciju da ja stalno čašćavam po kafana, da ja plaćam za provode, za ovo, za ono, znajući da oni nemaju i da me ne mogu pratit ... njih bi to uvrijedilo, jer bih im udario po ponosu, koliko god to bilo iz dobre namjere. Zato to i ne radim. Zlo goveče dovijeka june, pa eto.
    Takodje, ne bih to radi zbog tog i milion drugih razloga. Ako to nekog cini srecnim, prosto mu bilo.

  17. #242
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    :devil:e bogomi ces menE platit tu veceru, pa makar da cemo dijetalnu...pice je moje...mis'im po jedno, da se ne opustis previse:joint:

    Sto se tice ovoga placanja po kafana, oni koji te vole i postuju i sami tako razmisljaju, a oni drugi koji bi s tobom (sa mnom, bilo kim) izasli samo da bi popili koje pice vise i ne zasluzuju da izadju sa tobom

    p.s. ova potonja pisanija ne vazi za ovu veceru
    Vidi ti kako su se ovi gastarbajteri iZpraktikovali pa doradjaju teorije da ne bi platili pice i kao da nama po obrazu ne udare.
    Jeli i Bog da da neko dodje ko ima, a ne da se po tri puta prebrojavamo ocemo li toceno ili flasirano. Kad dodje ovaj iz Amerike sa dolarima bogomi ce pacati dok nas iz kafane ne iznesu pa cemo lako za sramotu.

  18. #243
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vidi ti kako su se ovi gastarbajteri iZpraktikovali pa doradjaju teorije da ne bi platili pice i kao da nama po obrazu ne udare.
    Jeli i Bog da da neko dodje ko ima, a ne da se po tri puta prebrojavamo ocemo li toceno ili flasirano. Kad dodje ovaj iz Amerike sa dolarima bogomi ce pacati dok nas iz kafane ne iznesu pa cemo lako za sramotu.
    Moram ovaj citat uokvirit i nosit sa sobom kad krenemo s vama dvoma da zatvaramo kafane po Podgorici, isto ka onaj mis sto je drza testament mackovog rodjaka vise sebe dok mu je jeo dorucak ... "cak i misa" :mrgreen:
    - Ladan ko taština duša -

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bruno, ne znam za tebe, ali ja se ne mogu rasipat parama ni pred rođacima, ni pred prijateljima, a ni pred crnijem ciganinom, ako znam da on ne može sastavit kraj sa krajem. Da ih dovodim u situaciju da ja stalno čašćavam po kafana, da ja plaćam za provode, za ovo, za ono, znajući da oni nemaju i da me ne mogu pratit ... njih bi to uvrijedilo, jer bih im udario po ponosu, koliko god to bilo iz dobre namjere. Zato to i ne radim. Zlo goveče dovijeka june, pa eto.
    simm, ne znam za tebe, ma se ja sa parama još nijesam rasipa a daleko od toga da izigravam nekoga džeka po kafana. Opet ti vidiš nekolicinu, one koje se najiše ističu (čitaj: krimosi), pa po njima generališeš sve gasterbajtere. Vjeruj mi da među njima ima i onih koji imaju manje no ti.
    A ja kad oću da platim piće, ja ću ga platit. Ipak je ovo demokratska zemlja pa ja mogu sa mojim parama i mojim životom da radim što oću. Ako treba i pare zapalit. Sve je to moj problem. Niti mi je šira porodica, koja ovđe živi, niti su mi prijatelji i poznanici koji takođe ovđe žive, gladni. A ja sam, dok sam ima 16-17 godina, prije no što sam poša za inostranstvo, ka tinejdžer izigrava džeka pa sve plaća. Tad je bila inflacija a ja sam u tim godinama već prilično dobro zarađiva pa sam ima okle i trošit (samo mi sad nemoj reć da sam ja jedini zarađiva u to doba ili da sam ratni profiter) pa sam tada naučio lekciju iz čašćavanja, iživljavanja i džekovanja. A to je bilo prije skoro 20 godina i nema veze nikakve sa gasterbajterima i Amerikom. A ja nijesam socijalno pa da se brinem o slučajevima sa Vrela ribničkih i domova za nezbrinutu đecu. Možda bih se i brinuo da imam toliko para koliko ti misliš da imam. A da imam toliko, gleda bi me na televiziju i čita po novina o meni a ne po foruma. Jes da je veliki Rambo Amadeus - Svjetski mega Car napisa jednu pjesmu o meni ali to ne znači da sam tako popularan
    Inače za zadnje 2 godine sam ukupno 7 puta bio u kafanu. I to ujutro, kafu da popijem. A ti, po tome što sam gasterbajter ili sam bio, meni pričaš da se ja rasipam sa parama dokle me gladni gledaju? Isto bi tako, mi gasterbajteri mogli da pričamo za sve vas (znači isto kao ti da generalizujemo) da ništa ne radite, da ste po cio dan po kafića, da ste naveče, pošto se umorite od kafića, pređete u diskoteke, da spavate do popodne... Kad ljeti dođe čojek sa strane, samo takav utisak može da ima o Crnogorcima. A ti živiš ovđe pa znaš koliko je to tačno.
    Ne znam što ti bi reka.
    A, barem ovo:
    Svako dobro
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  20. #245
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hmmm veoma interesantno:
    "Oko 1.400.000 građana BiH živi u inostranstvu i mnogi su odlučili da svoj život grade izvan BiH, jer s bosansko-hercegovačkim pasošem sebi stvaraju samo više problema"
    Sto se oni ne vrate .Sve ove koji kukaju po inostranstvu mogu da razumijem. Sigurno nemaju jos razvijeniji drustveni zivot. Da moram i ja da zivim tako sigurno bi se vratio. Ne zaboravite da u inostranstvu isto mozete da zivite ok. Nemorate da radite po 12 sati dnevno, mozete i da izlazite i druzite se . I sto uopste ostajati u sredini gde to nemozete postici. Zbog toga i predlozih nekima bec posto znam da tamo ima dosta ljudi iz ex-Yu.

  21. #246
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vidi ti kako su se ovi gastarbajteri iZpraktikovali pa doradjaju teorije da ne bi platili pice i kao da nama po obrazu ne udare.
    Jeli i Bog da da neko dodje ko ima, a ne da se po tri puta prebrojavamo ocemo li toceno ili flasirano. Kad dodje ovaj iz Amerike sa dolarima bogomi ce pacati dok nas iz kafane ne iznesu pa cemo lako za sramotu.
    moram pocet da vjezbam, da nabijam kondiciju, da vidi moze li potrosit iljadarku!:devil:

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Moram ovaj citat uokvirit i nosit sa sobom kad krenemo s vama dvoma da zatvaramo kafane po Podgorici, isto ka onaj mis sto je drza testament mackovog rodjaka vise sebe dok mu je jeo dorucak ... "cak i misa" :mrgreen:
    :devil:uokvirices ti i onaj racun koji ces s nama dvoma napravit, kad ga konobar ispostavi...

    Quote Originally Posted by West View Post
    Hmmm veoma interesantno:
    "Oko 1.400.000 građana BiH živi u inostranstvu i mnogi su odlučili da svoj život grade izvan BiH, jer s bosansko-hercegovačkim pasošem sebi stvaraju samo više problema"
    Sto se oni ne vrate .Sve ove koji kukaju po inostranstvu mogu da razumijem. Sigurno nemaju jos razvijeniji drustveni zivot. Da moram i ja da zivim tako sigurno bi se vratio. Ne zaboravite da u inostranstvu isto mozete da zivite ok. Nemorate da radite po 12 sati dnevno, mozete i da izlazite i druzite se . I sto uopste ostajati u sredini gde to nemozete postici. Zbog toga i predlozih nekima bec posto znam da tamo ima dosta ljudi iz ex-Yu.
    bogomi ti svaka cast!!! Malo je ljudi koji se tako dobro snadju kao ti u inostranstvu...i za provod, i za druzenja...ali ne moze svako jednako da se snadje, nije svak jednako sposoban:cry:

    P.S. Simmo, vidis li da ti je bolje da si u Bech posa'???
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #247
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala koliko je śutra krećem za Bec kad je tako fino tamo. Mislio sam za London ali rekose da neku nasu celjad isćerarali jer se ljubakali ulicom. Ne znam imali istine ali ako bi ovo uveli u Ameriku Desert ga vise ne bi konacio tamo

  23. #248
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vala koliko je śutra krećem za Bec kad je tako fino tamo. Mislio sam za London ali rekose da neku nasu celjad isćerarali jer se ljubakali ulicom. Ne znam imali istine ali ako bi ovo uveli u Ameriku Desert ga vise ne bi konacio tamo
    hahahahhahahahah a ja se cudim sto je Desert pobjega u Ameriku...tamo je demokratija
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #249
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Owako... unaprijed se izwinjam swim autorima neprochitanih postowa...ali owe desetine strana nisam mogla chitat mimo prwe:bart: ne zamjerite dobri ljudi...Elem:

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Ovdje sam jer volim ovo mjesto, ovaj grad, ovaj narod...
    Sigurno da ima mnogo loshih osobina, ali se ide uzlaznom putanjom...tu su mi korijeni, familija, drushtvo,..

    nikad ne bih mogao ziviti sa strane, bar ne na duzhe vrijeme..
    lijepo recheno...ja i ti se hm...bash chesto slozhimo u razmishljanju...
    potpisujem

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    Mozes li jedan post da napishesh 100% na maternjem jeziku ?
    xaxaxaxaxaxaxxaxaxaxxaxaxxaxaxaxaxxaxaxxa

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    izvinjavam se, samo mi neke stvari zvuce prirodnije na eng. ko uci strane jezike intenzivno, u potpunosti ce me shvatiti...
    hahahahhahaa...koja ti je to finta, da ne k00nem???? mislim... ne zhelim da b00dem shwatjena pogreshno, ali...ja recimo goworim fluently 4 jezika...koje swakim danom swe wishe usawrshawam, jer jelte jezik nikad do kraja ne mozhesh nauchiti...ali...nemam takwih problema????:bart: prilichno chisto goworim crnogorski

    Quote Originally Posted by Desert Eagle View Post
    Totalno si pogresno shvatila poentu posta Ja sam samo uporedio situaciju. Ruku na srce - svi vi koji zivite i radite van CG, a u Evropi ste, ne mozete shvatiti u potpunosti nas koji zivimo i radimo u USA i dalje. Koliko god da ti je tesko, CG ti je 2 sata daleko, dok je nama mnogo dalje...
    eeeeeeeeeee...moj Nedimeeeee...ja te swe razumijem...iako nisam TOLIKO daleko bila

  25. #250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ljudi nemojte mislit da je jednostavno donijeti odliku o povratku. Vjerujte mi da nije jednostavno donijeti odluku ni o odlasku. Da bi se vratio treba da se odrekneš svega onoga što si godinama tamo stvarao a to nije nimalo lako. A onda se odričeš i prijatelja koje si tamo stekao i sa kojima si se družio a vraćaš se tamo đe svi pričaju da je sve propalo, da nema sreće, da narod gladuje, da ako je u Ameriku tako možeš samo mislit kako je ovđe... Vraćaš se i nemaš prijatelje jer su u međuvremenu prošle godine bez vas pa ti vaši nekadašnji prijatelji imaju sad druge prijatelje i svoj život ... Nije se nimalo lako odlučit na taj korak. Ja sam tamo godinama bio nezadovoljan i samo sam jednog dana doša nervozan sa posla i reka ženi da se vraćamo u CG i da po tom pitanju nema nikakve dileme. Da nisam taj dan nepromišljeno to odlučio, dan danas bih tamo bio i razmišlja o toma kako i kad da se vratim. A vjerujte mi nijesu samo Crnogorci ili Srbi ili Hrvati ili ... nezadovoljni tamo. Malo je stranaca koji su zadovoljni tim "standardom" i ne razmišljaju o povratku. Upoznao sam samo par takvih koji ne žele nazad a poslije sam saznao odakle su došli - iz sela u Kazakstanu kojega ni na mapi nema a ima 67 stanovnika i sličnih sela iz Sibira. Čak sam imao prijatelje Afrikance, primjera radi iz Benina, jedne od najsiromašnijih zemalja u Africi, koji isto kao i svi ostali samo pričaju o tome da će se jednog dana sigurno vratiti. Eto koliko života vas koštaju pare kojih na kraju i nema. I tako, razmišljajući i kaneći se da se vratite, jednog dana pođete na posao i čestitaju vam penziju. I onda nema više svrhe vraćat se bilo đe. To je bilo to za ovaj život pa ćemo za drugi pametnije
    Svaka chast na ovome,potpuno isto gledamo na to.
    Ima puno ljudi koje znam da su "TAMO NEDJE",sve imaju a ustvari nemaju nista.
    Praznina,usamljenost medju tudje ljude koji te deru iz dana u dan po 12 sati dnevno...
    Za sta? Ni jedne pare ovoga svijeta ti ne mogu kupiti MIR i TOPLI DOM.
    Zato cu ja ako budem dje ishao,otici iz zabave,na odmor,da vidim,osjetim...i nazad,
    u svom TOPLOM i MIRNOM domu i uzivati sa svojom porodicom u POGLEDU
    a pljat supe cemo vazda imat...

    Pozdrav.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nemam zvuka !!!
    By oktagon in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 31-08-08, 16:24
  2. Sanjao sam nocas da te nemam...ruzan san!
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 14
    Last Post: 23-03-08, 09:03
  3. Nemam znanja. Kupujem psa. Pomozite mi
    By Spale in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-07, 21:46
  4. Nemam disk C:
    By nermin in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 23-08-05, 13:14
  5. nemam ideju za subject :)
    By vIbes in forum Ženski kutak
    Replies: 31
    Last Post: 26-01-05, 12:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •