Results 1 to 6 of 6

Thread: Av software

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Av software

    Dragi moji,

    ljetos sam potrosio jedno 10tak dana ne bih li se "konacno" opredijelio za Av software, poslije inih nortona, cilina itd...

    Uspio sam da natovarim na svoj racunar tacno 492 virusa (mjesavinu virusa, trojanaca, worma, spy i slicnih programa, poneki ubacen u zip, cab ili sfx exe, neki stari par dana, neki stari par godina) i nabavim nekoliko AV i antispy programa.

    Testiranje mi je dalo sljedece rezultate (naveden je broj uklonjenih vriusa ili datoteka strpanih u karantin) pri on-line monitoringu:

    1. Norton 2005................................. 319
    2. Norton 2004................................. 327
    3. Kaspersky Pers. pro 4.5.94............ 435
    4. Kaspersky Pers 5.0.149................ 428
    5. MWTI eScan Pro........................... 441
    6. F-Secure 2004.............................. 457
    7. F-Prot Win 3.15 .......................... 376
    8. F-Prot Dos 3.15............................. 375
    9. PC Cilin ....................................... 340
    10. McAfee ...................................... 389
    11. Bullguard ................................... 405
    12. Vexira ....................................... 371
    13. Avast ........................................ 412
    14. BitDefender ............................... 352
    15. Panda Titanium ........................... 360
    16. Panda Platinum ........................... 459
    17. Norman ..................................... 297
    18. Nod 32 ...................................... 334
    19. RAV .......................................... 340
    20. TDS-3 ....................................... 178
    21. Ad Aware Pro ............................. 69
    22. Spy Sweeper .............................. 146

    Korisceni su najnoviji dostupni Av softweri sa najsvjezijim bazama virusa. Najobiminju bazu virusa ima RAV, sa 132000 virusa, slijede ga F-Secure, F-Prot, Kaspersky, Norton itd... TDS-3 uklanja isljucivo trojance, a posljednja dva ad i spy ware.

    Sto se opterecenja resursa tice, najgori je Panda Platinum, koji opuca koliko stigne, slijede ga F-Prot, Norton 2005, F-Secure i Bullguard.

    Moje iskustvo je sljedece: optimum je kombinacija Spy Sweeper + eScan (koristi poboljsani Kaspersky Engine), kako u pogledu potrosnje resursa tako i u pogledu broja prepoznatih problema.

    Moj izbor bi svakako bio F-Secure + Spy Sweeper, ali mi makina njega ne voli narocito. Panda mi je zaglavljivala, Norton je los, PC Cilin slab, McAfee supalj, F-Prot nepouzdan... postoji i neki kineski AV koji se oslanja na kasperskog, ali mi nije bio zgodan ni malo.

    Eto mojih iskustava, ima li jos neko slicne analize da se mozda zapricamo oko pojedinosti?

    S.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taj eScan to je zaseban program ili nekakvi dodatak na kasperskog?
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Divna analiza ali interesuje me da li si pravio spisak koje viruse svaki pojedinacni program ostavi.
    Od 492 najvise virusa je ocistila Panda Platinum 459, Avast je pokazao jako dobar rezultat i znaci da smo ga sa pravom falili na prethodnim topicima, ali da li slucajno imas naziv virusa koji je ostao imun na veci broj testiranih programa?
    Sto se tice velicine baze to moze biti i pogresan pokazatelj za izbor AV programa jer vecina s vremena na vrijeme "ciste" baze od malo starijih virusa i ostavljaju aktualnije i one za koje je veca vjerovatnoca da se opet pojave.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ta panda je malo bolesna... recimo imao sam na hdd-u jedno 20 kompajliranih paskalovih programa, koje mi je panda prepoznala kao virus, i lijepo ih sprcila sa hdd-a... kontaktirao sam i TehnickuPOdrsku pande, ali su mi oni rekli da mogu da napravi jedan poseban folder, i da stavim u njega to, i podesim pandu da ignoruje taj folder... e izes ti onda takav AV...
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman tako, izesh ga kad ti nemash kontrolu nad extenzijama ili eventualno nad "exclude from scan scope " fajlove.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na zalost nijesam pravio spisak koji imena virusa koji su uklonjeni, jer sam se i oko ovoga udavio reinstalirajuci OS 3-4 puta...

    Uglavnom probleme prave trojanci, wormi se lako nalaze a spy tako-tako. Ispostavilo se da mi je najmanje problema stiglo od virusa !?!?

    Nijesam siguran ali procjenjujem da trojanci najvece probleme prave jer su najcesci prirepak web stranica... uglavnom EXE, OCX, JS ili DLL. A sve to uprcao u CAB.

    Folder koji je najcesci "magacin" je Downloaded Program Files... njega rucno cistite redovno. Temp folderi su prilicno bezbjedni jer se lako ciste.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •