Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Licna ili drustvena potreba?!

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Licna ili drustvena potreba?!

    Vecina forumasa su studenti. Kakav je vas odnos prema fakultetu? Da li volite ono sto studirate, odnosno da li je to ono sto ste ocekivali kada ste upisivali fakultet? Ako ste razocarani, zasto ste ostali na tom fakultetu? Da li mislite da je fakultet bas toliko neophodan za zaposljenje, posto ja ne mislim da je neophodan za obrazovanje.
    Da li su fakulteti drustvena obmana, posto konkretno kad su crnogorski u pitanju, ja ne mislim da i jedav vrijedi posebno. Mislim na strukturu kadrova i politiku Univerziteta uopste.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvijek sam govorio da je diploma kao ulaznica. Ona vam sluzi da sa njom udjete u neku firmu, ali je nakon toga bezvrijedna, jer morate pokazati konkretno znanje. Ukoliko ga nemate, lagano odoste napolje.

    Ali se bez nje ne moze ni uci na vecinu mjesta, tako da je opet sa druge strane prilicno bitna

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Uvijek sam govorio da je diploma kao ulaznica. Ona vam sluzi da sa njom udjete u neku firmu, ali je nakon toga bezvrijedna, jer morate pokazati konkretno znanje. Ukoliko ga nemate, lagano odoste napolje.
    A, da li je ista garancija za srecan, lagodan zhivot :?: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    interesuje me da li pristajete na TU drustvenu obmanu kakva je diploma. ili je shvatate drugacije.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm, nedavno sam cuo nevjerovatnu statistiku da cg ima najmanje studenata po glavi stanovnika. ako je to tacno onda je definitivno drustvena potreba. a ono sto fakultet pruza pojedincu...pa mogao bi i vise, ali sa druge strane sve zavisi i od toga koliko pojedinac hoce da uci, ipak fakultet pruza samo neki okvir na koji treba nadogradjivati, makar ovi nasi.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    e,ovako...
    od ove godine pocinjem da studiram (visoka skola za primijenjeno racunarstvo) iliti sto se do malo prije zvalo "visa racunarska".Volim to sto sam upisao,to mi je bio cilj,to me interesuje,to volim,bla,bla,bla...
    e,sad sto se tiche posla,sa iggy-jem,totalno se slazem,a i moj stari kaze da ljudi nakon zavrsenog faxa vrlo malo znanja sa faxa prenesu na posao.to je malo njakCr.i nije nekako pravedno,ali mi smo samo sitne ribe u ovom moru plavom... (*****)
    Licno,ja ici cu na taj fax i nastojacu da ga zavrsim ,samo da bih dobio diplomu,i znam da kad jednog dana ako sa diplomom budem izasao sa tog faxa nece mi znanje bit nesto bogatije znacajno...
    btw,proslo je vrijeme kad su profesori(ucitelji i nastavnici) marili oce li studenti sto naucit,sad im je sve jedno...sto on/a da lomi glavu oko mene,debila jeli moj zakrceni mozak skontao nesto ako ce zbog toga da primi platu 200 eura.ja nebih
    I uvjek se uvode neke reforme,i sve to fino izgleda na pocetku,ali se manje-vise sve to vrati na staro ...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa ovako,ja studiram defektologiju i od nedavno psihologiju.
    Ako nemam diplomu nema shane da mogu da mogu da radim ono shto zhelim a trudim se da zaista nauchim shto vishe da bih,kad vec radim,radila kako treba.Naravno da i na ovim mojim faxovima,na zalost,ima "kupovanja" ispita (na najrazlichitije nachine) a to je stvarno tuzhno jer ce neko platiti svu tu nestruchnost.

    Definitivno mislim da nam treba reforma!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    studiram hidrogeologiju...ae ae ae...
    + ima nas josh odje sa istog fax-a :wink:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Licna ili drustvena potreba?!

    Quote Originally Posted by GAGA
    Da li volite ono sto studirate, odnosno da li je to ono sto ste ocekivali kada ste upisivali fakultet?
    Ja sam od samog pochetka htjela da upishem dizajn, i ta mi se zhelja na kraju i ostvarila. :wink: Volim to shto studiram, ochekivala sam to... Za sad je ok, a ono shto me cheka zadnje dvije god. je malo tezhe, ali nadam se da ce ispuniti moja ochekivanja. :P


    Da li mislite da je fakultet bas toliko neophodan za zaposljenje
    Aham. Neophodan mi je zbog znanja onoga shto bi voljela da radim, jer nemam namjeru da buducnost ostavim u nekom butiku, kaficu, ili neshto slichno. :P


    Da li su fakulteti drustvena obmana, posto konkretno kad su crnogorski u pitanju, ja ne mislim da i jedav vrijedi posebno.
    Za ovaj moj kazhu da ima diplomu koja je priznata u Evropi. Nishta ne znam dok ga ne zavrshim, i sama se uvjerim. :P



    Mademoiselle.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me nije uspjela upisat fax koji je toooooooliko zheljela, ali sam na ovom sad zadovoljna. Chak mi je i milije nego da sam upisala ovaj koji nijesam uspjela.. Zadovoljna onim shto cu nauchit (i shto sam nauchila), zadovoljna onim shto cu kasnije najvjerovatnije radit.
    Slazhem se da diploma sluzhi i kao ulaznica, ali ipak mislim da nije bash samo to. Mozhda jeste ljudima koji studiraju tek da bi dobili tu diplomu i 'uskochili' na kakvo mjesto, koje su ranije 'predvidjeli' Ali, ima ljudi (da, stvarno, ima ih) koji su upisali fax da bi neshto nauchili a dobili i diplomu. Ipak mislim da se na faxu mozhe dosta toga nauchit, i kao shto `ombre reche, sluzhi i kao 'okvir koji treba nadogradjivat'.. Ako neko oce da uchi, mozhe mnogo mnogo toga da nauchi.
    Dosta prof. predaju katastrofalno. I ni najmanje se ne trude da neshto uchine povodom toga. Redovno se pola predavanja i vjezhbi ne odrzhavaju.. itd. itd.. a o ocjenjivanju na ispitu, da ne prichamo.
    Ali ima profesora koji dobro predaju, trude se da objasne, ali istovremeno i studenata od kojih i ne mogu normalno predavat, a ni oni studenti koji oce da slushaju predavanje - slushat. Dolaze tako, pojedini studenti, samo da prekrate vrijeme izmedju spavanja i narednog opijanja. Kao da ih neko cera.. Igraju se mobilnim telefonchicima, izlaze ulaze, blebecu, chuda se chine..
    Trebaju nama i reforme u obrazovanju.. josh samo kad bi svijest ljudi mogli reformisat.. dje bi nam kraj bio.

    P.S. Luximus, je l` taj fax u Bg, dje su hemijski, matematicki i ostali 'nenormalni' fakulteti?
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    /me nije uspjela upisat fax koji je toooooooliko zheljela, ali sam na ovom sad zadovoljna. Chak mi je i milije nego da sam upisala ovaj koji nijesam uspjela.. Zadovoljna onim shto cu nauchit (i shto sam nauchila), zadovoljna onim shto cu kasnije najvjerovatnije radit.
    Slazhem se da diploma sluzhi i kao ulaznica, ali ipak mislim da nije bash samo to. Mozhda jeste ljudima koji studiraju tek da bi dobili tu diplomu i 'uskochili' na kakvo mjesto, koje su ranije 'predvidjeli' Ali, ima ljudi (da, stvarno, ima ih) koji su upisali fax da bi neshto nauchili a dobili i diplomu. Ipak mislim da se na faxu mozhe dosta toga nauchit, i kao shto `ombre reche, sluzhi i kao 'okvir koji treba nadogradjivat'.. Ako neko oce da uchi, mozhe mnogo mnogo toga da nauchi.
    Dosta prof. predaju katastrofalno. I ni najmanje se ne trude da neshto uchine povodom toga. Redovno se pola predavanja i vjezhbi ne odrzhavaju.. itd. itd.. a o ocjenjivanju na ispitu, da ne prichamo.
    Ali ima profesora koji dobro predaju, trude se da objasne, ali istovremeno i studenata od kojih i ne mogu normalno predavat, a ni oni studenti koji oce da slushaju predavanje - slushat. Dolaze tako, pojedini studenti, samo da prekrate vrijeme izmedju spavanja i narednog opijanja. Kao da ih neko cera.. Igraju se mobilnim telefonchicima, izlaze ulaze, blebecu, chuda se chine..
    Trebaju nama i reforme u obrazovanju.. josh samo kad bi svijest ljudi mogli reformisat.. dje bi nam kraj bio.

    P.S. Luximus, je l` taj fax u Bg, dje su hemijski, matematicki i ostali 'nenormalni' fakulteti?
    slazem se sa svim sto si rekla, samo da dodam jos pojavu da profesori na predavanjima otvore knjigu i predaju...stvarno ne bih na takva predavanja gubio vrijeme nema para

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    P.S. Luximus, je l` taj fax u Bg, dje su hemijski, matematicki i ostali 'nenormalni' fakulteti?
    A sto su ti "nenormalni"? :?:
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara
    Quote Originally Posted by independent girl
    P.S. Luximus, je l` taj fax u Bg, dje su hemijski, matematicki i ostali 'nenormalni' fakulteti?
    A sto su ti "nenormalni"? :?:
    Hahahah, bila sam jedno po` god. tamo, na fakultetu zvanom fizicka hemija, tako da znam kakvi su.. Nemo` me nishta pitat.. :wink:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Quote Originally Posted by Buba_mara
    Quote Originally Posted by independent girl
    P.S. Luximus, je l` taj fax u Bg, dje su hemijski, matematicki i ostali 'nenormalni' fakulteti?
    A sto su ti "nenormalni"? :?:
    Hahahah, bila sam jedno po` god. tamo, na fakultetu zvanom fizicka hemija, tako da znam kakvi su.. Nemo` me nishta pitat.. :wink:
    /me je vec tri godine par spratova iznad, tako da znam kako to izgleda
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vala ti u CG ne pomazhu ni 3 fakulteta, zato mislim da je bolje ici nedje i radit neshto, Ne zhelim da me neko pogreshno shvati, ja cijenim obrazovanje i sve shto ide sa njim, medjutim u CG ti fax ne vrijedi pishljiva boba.
    Io ci credo!

    Welcome



  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam spojio lijepo i korisno,i ne brinem se što ću i kako ću poslije,jer mi je obezbijeđen posa,tako da je meni ta diploma samo list papira,jer iza te diplome mora bit mnogo mnogo rada,barem sto se tice moje profesije,jer u protivnom ne bih volio da nosim ljude na dušu!
    4' 33''

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upisah fakultet samo zbog toga što si mi svi u familiji intelektualci pa me nekako nagovoriše, a htjela sam da se bavim frizerskim zanatom jer imam afiniteta prema tome i lako se pare zarađuju.
    Ipak, književnost sam odavno voljela, pročitala milion knjiga i vazda bila odlična iz tog predmeta tako da sam upisala nešto što mi se sviđa, ali...nije sve kako sam ja mislila da će biti. Prvo, učimo neke sasvim nepotrebne stvari (kome je važno koliki ti je otvor usana dok izgovaraš neku fonemu i u koje ti nepce udara jezik kad izgovoriš neko slovo?!), drugo, profesori su prilično nekorektni i nemaju iste aršine prema svima, treće, veoma su male šanse da u prvih nekoliko godina nakon završetka nađeš normalan posao...
    S obzirom na to da se diploma u CG ipak veoma malo cijeni (ako imaš dobre veze i pare-možeš sve) kad sma obmnovila treću godinu počela sam da radim...i zarađujem...

    Onda mi se pare omilile i ja ostadoh na tom polu evo tri godine. Malo po malo sam zapostavljala fakultet, ali sam nedavno ukapirala da, s obzirom na to da ja nemam ni veze ni para, mogu tamo kosti ostaviti i biti odličan radnik, ali da rješenje za stalno neću dobiti...

    I tako sam ja odlučila da se ipak vratim faksu, valjda će se jednog dana diploma cijeniti.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Quote Originally Posted by Buba_mara
    Quote Originally Posted by independent girl
    P.S. Luximus, je l` taj fax u Bg, dje su hemijski, matematicki i ostali 'nenormalni' fakulteti?
    A sto su ti "nenormalni"? :?:
    Hahahah, bila sam jedno po` god. tamo, na fakultetu zvanom fizicka hemija, tako da znam kakvi su.. Nemo` me nishta pitat.. :wink:
    Ne, ovaj je blizu mashinskog fakulteta, i ne spada u "nenormalne"
    Mnogo je normalan, nego ljudi ne znaju :wink:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam planirao da upisem fax, ali ne znam koji

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozhda sam ja prefishe optimistichki nastrojena ali ipak mislim da dolazi vrijeme kad ce se cijenit i ono shto znash. Uvijek ce se trazhit dipoloma, ali ce se morat i znat neshto. Mislim, vrijeme 'nichijeg i svachijeg' polako prolazi, pa sve vishe firmi uzimaju stranci, kod kojih necemo moc radit ako nishta ne znamo, samo zato shto imamo vezu kod 'toga i toga'. Veza ce vazda bit, ali uglavnom za poslove u drzhavnim institucijama.. a, ko je zainteresovan da radi tamo za 200e?
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ja ih pitam ljudi zar vam je do pevanja?, a oni meni: JESTE! ...bez oklevanja... ..lepotice pevaju u kadama: u lala lala...

    Ma necu ja da radim ni kod stranaca odje! Opushteno...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Vala ti u CG ne pomazhu ni 3 fakulteta, zato mislim da je bolje ici nedje i radit neshto, Ne zhelim da me neko pogreshno shvati, ja cijenim obrazovanje i sve shto ide sa njim, medjutim u CG ti fax ne vrijedi pishljiva boba.
    E ovo je to o chemu ja pricam. Vecina ljudi koji su na ovom topicu rekli da su zadovoljno sa faxom, ne studiraju u CG. Sto je sa CG?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Licna ili drustvena potreba?!

    Quote Originally Posted by GAGA
    Vecina forumasa su studenti. Kakav je vas odnos prema fakultetu? Da li volite ono sto studirate, odnosno da li je to ono sto ste ocekivali kada ste upisivali fakultet? Ako ste razocarani, zasto ste ostali na tom fakultetu? Da li mislite da je fakultet bas toliko neophodan za zaposljenje, posto ja ne mislim da je neophodan za obrazovanje.
    Da li su fakulteti drustvena obmana, posto konkretno kad su crnogorski u pitanju, ja ne mislim da i jedav vrijedi posebno. Mislim na strukturu kadrova i politiku Univerziteta uopste.
    hah ti sho radis i imas polozen prijamni neka priče hehe
    ma cmok
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Iggy, to se moze rec za nas fax, koji Bogu fala zavrsismo znaci ako upises Visu racunarsku, stoji da ne mos naucit nista vise nego sto si znao(ako si radio sa racunarima) i prije upisa. E sad, ako upises fax tipa medicine, il gradjevinu il.... da ne lupam previse, e onda tamo i moras naucit podosta da bi mogao dobit diplomu i zaposlit se nedje... e u tom bi slucaju diploma vise vrijedjela.

    p.s. uozbiljise li se ovi sa vise racunarske oko trece godine?
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    Iggy, to se moze rec za nas fax, koji Bogu fala zavrsismo znaci ako upises Visu racunarsku, stoji da ne mos naucit nista vise nego sto si znao(ako si radio sa racunarima) i prije upisa. E sad, ako upises fax tipa medicine, il gradjevinu il.... da ne lupam previse, e onda tamo i moras naucit podosta da bi mogao dobit diplomu i zaposlit se nedje... e u tom bi slucaju diploma vise vrijedjela.

    p.s. uozbiljise li se ovi sa vise racunarske oko trece godine?
    ne, i dalje su neozbiljni nevidjeno

    mada imam osjecaj da cemo se tuc oko ovog jednog ispita sto ostade

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •