Predsjednik Opstine Berane Relja Jovancevic je parcelu od imanja Vojvode Gavra Vukovica,ministra spoljnih poslova knjazevine i kraljevine Crne Gore citavih 17 godina i predsjednika Senata kraljevine Crne Gore i prvog crnogorskog pravnika,dao na konkurs za prodaju na koji su se prijavili zainteresovani njegovi komsije koji su dobili parcelu i sagradili kucu bez dozvole.Taj potez je naisao na negodovanje potomaka Vovode Gavra koji su isli i protestovali kod Relje koji ih je docekao i odbrusio im da je ON TO DAO I DA MU NEMOGU NISTA.Inspekcija je izasla na lice mjesta i nalozila Racicu da zaustavi gradnju i pokaze potrebne papire za gradnju koje on nema.Potomci negoduju na poklanjanje zemlje njihovog pretka koju je kupio i dje je sagradio kucu.Posto Vojvoda nije imao muskih potomaka kuca i imanje je postala vlasnistvo Kraljevine Jugoslavije,odnosno ostataka raspale SFRJ i SRJ,tacnije receno MIP-a ove trenutne cudne tvorevine.I posto se u toj zemlji medjeda i leptirova radi sta se kome svidi,tako je nas Relja poklonio plac svojem komsiji i partijskom istomisljeniku a na ustrb jednog dijela istorije CG ciji je svjedok i kuca-spomen dom Vojvode Gavra.Do sredine devedesetih je ona bila nuzni smjestaj za socijalne slucajeve-eto koliko je znacila komunistima.Mene je pogotovu iziritiralo ponasenje prema dvojici potomaka-obojici profesora koje je ucutkao rijecima:Sta ocete da necete vi tu da gradite nesto?Ja sam to dao i tacka.I tacka.Dobro Relja,alal ti kacamak.Doci ce neki novi ljudi na vlast i u CG i u Beranama pa ce valjda ta tacka postati zarez i taj cosak dje je sagradjena kuca biti vraceni tamo dje pripadaju i onome ciji su a darodavac ce postati kao i mnogi prije i poslije njega-statistika i slovo na papiru iza cega ce biti tacka.