Page 19 of 21 FirstFirst ... 915161718192021 LastLast
Results 451 to 475 of 509

Thread: Pravila postovanja / FAQ

  1. #451
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Msm da su ukinuli ono 50 komentara da stavis pa tek onda da mozes da stavis oglas
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  2. #452
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    pa šta je sad kriterijum? U prvom postu ove teme i dalje stoji:
    FAQ - Često postavljana pitanja:

    1. Ko sve može otvoriti ili odgovoriti na temu?
    - Svi korisnici koji imaju više od 50 postova i na forumu su vise od 30 dana.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #453
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    E sad su to makli sad odma napravis nalog i postavljas postove oglase itd
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  4. #454
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    e pa suuuper! Nakon svih zahtjeva da se uvede red na oglasima, o čemu se raspravljalo zadnjih nekoliko stranica, da se podigne kriterijum kako bi oglasi bili za forumaše, a ne bzvz likove, sad i sa 0 postova može da se postavljaju oglasi i troluju drugima :roll:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #455
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Reforme u toku
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  6. #456
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    pa šta je sad kriterijum? U prvom postu ove teme i dalje stoji:
    FAQ - Često postavljana pitanja:

    1. Ko sve može otvoriti ili odgovoriti na temu?
    - Svi korisnici koji imaju više od 50 postova i na forumu su vise od 30 dana.
    Update.

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    FAQ - Često postavljana pitanja:

    1. Ko sve može otvoriti ili odgovoriti na temu?
    - Svi korisnici koji su na forumu duže od 180 dana.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #457
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ovaj lik nije bio ni blizu 180 dana na forumu, i prvi post - oglas, ostali spamovanje mog oglasa. No oke, banovan je AFAIK.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  8. #458
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Dje se mogu procitati pravila za postavljanje oglasa? Zanimalo me da li je obavezno istaci cijenu? Da li je obavezno postaviti sliku artikla? Ne znam da li imam uslove za postavljanje oglasa uopste? Ranije je bila da se mora imati 50 postova...Hvala.

  9. #459
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Dje se mogu procitati pravila za postavljanje oglasa? Zanimalo me da li je obavezno istaci cijenu? Da li je obavezno postaviti sliku artikla? Ne znam da li imam uslove za postavljanje oglasa uopste? Ranije je bila da se mora imati 50 postova...Hvala.
    Prvi post u ovoj temi sadrzi sva aktuelna pravila. Evo kopija, ako ti je lakse ovako.

    1. Ko sve može otvoriti ili odgovoriti na temu?
    - Svi korisnici koji su na forumu duže od 180 dana.

    2. Kako se otvara nova tema?
    - Tema treba da bude otvorena u odgovarajućem podforumu. Prilikom otvaranja morate odabrati PREFIX i napisati naziv.

    3. Što sve tema mora da sadrži?
    - prefix: odgovarajući prefiks od ponudjenih kod otvaranja teme;
    - naslov: sadrži osnovne informacije;
    - tijelo: detaljan opis stvari / usluge koju prodajete/tražite. Preporučujemo da dodate fotografije jer takve teme privuku više pažnje;
    - ostalo: u tijelu poruke MORATE navesti cijenu ukoliko prodajete stvar/uslugu. Ukoliko nemate cijenu, tema će biti izbrisana a korisnik će dobiti kaznene poene.

    4. Koje usluge/proizvodi su ZABRANJENI?
    - Sve što je zakonom zabranjeno,
    - hrana i dodaci ishrani,
    - alkoholna i druga pića
    - lijekovi.

    5. Koliko tema je dozvoljeno?
    - Maksimum tri aktivne teme u cijelom Prodaja/Oglasi dijelu, uključujući sva četiri njegova podforuma.

    6. Što je to neaktivna tema?
    - Kad prodate/kupite/promijenite i sl. objekat iz teme, temu prijavite u donjem lijevom uglu prvog posta u temi (trouglic sa znakom uzvika) sa naznakom da se tema zatvori. Moderator će zatvoriti vašu temu i tako je učiniti neaktivnom.

    7. Koliko često mogu da postujem na svojoj temi?
    - Dva puta u 24h ukoliko nije odgovor na pitanje iz teme već samo "oživljavanje" teme. Na pitanja se može odgovarati bez ograničenja. Svaki odgovor se takođe smatra kao oživljavanje pa nakon dva odgovora na pitanja nemate pravo dodatnog oživljavanja teme u 24h, ukoliko nije odgovor na pitanje.

    8. Gdje prijaviti problem sa korisnikom?
    - Na ovoj temi.

    9. Gdje prijaviti problem sa moderatorom?
    - Na ovoj temi.

    10. Koja je kazna za nepoštovanje pravila?
    - Dva kaznena poena i brisanje teme na kojoj su pravila prekršena. U ovom slučaju ćete dobiti poruku od moderatora koji je izbrisao temu sa objašnjenjem.


  10. #460
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Je li sadrzaj oglasa,koji je ranije postavljen, moze samo jednom da se edituje? Jednom sam ga ranije editovao i sad vise nema opcije "edit" ispod?

  11. #461
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene zanima, ako forumas koji postavi oglas, proda neki proizvod koji je ''mućak'' tj. ne valja nista i ne javlja se na poruke i druge vidove komunikacije, kome ja da se obratim za reklamaciju?

  12. #462
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Obrati se javnom tužiocu.

  13. #463
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahaha, idem kod Milivoja jos koliko je danas...hahahaha

  14. #464
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Za one koji prate ovu temu...

    Quote Originally Posted by PRAVILNIK OGLASA, stari


    6. Što je to neaktivna tema?
    - Kad prodate/kupite/promijenite i sl. objekat iz teme, temu prijavite u donjem lijevom uglu prvog posta u temi (trouglic sa znakom uzvika) sa naznakom da se tema zatvori. Moderator će zatvoriti vašu temu i tako je učiniti neaktivnom.
    Update

    Quote Originally Posted by PRAVILNIK OGLASA, novi
    6. Što je to neaktivna tema?
    - Kad prodate/kupite/promijenite i sl. objekat iz teme, temu možete sami zakljucati ovako a ukoliko niste u mogućnosti, prijavite je klikom na 'Report' koji se nalazi u donjem lijevom uglu prvog posta u temi (trouglić sa znakom uzvika) sa naznakom da se tema zatvori. Moderator će zatvoriti vašu temu i tako je učiniti neaktivnom.

    ZABRANJENO je zloupotrebljavanje opcije zaključavanja teme. To znači da je zabranjeno aktivnu temu zaključavati i ponovo otključavati samo da bi se spriječilo komentarisanje na istoj. Komentarisanje je dozvoljeno a ukoliko mislite da neki korisnik krši pravila, prijavite konkretan post koristeći 'Report' troglić objašnjen iznad pa ce Moderator preduzeti adekvatne mjere, ukoliko je to potrebno.
    Posto se neki forumasi prave pametni zloupotrebljavajuci privilegiju zakljucavanja tema, uvodi se novo pravilo da je zabranjeno aktivnu temu drzati zakljucanu i otkljucavati je samo kad autor teme zeli da napise nesto na njoj ili jednostavno osjvezi oglas. Zna se cemu sluzi opcija zakljucavanja teme i kad se jednom zakljuca ne bi trebalo da se ponovo otkljucava. Ko nastavi da zloupotrebljava ovu privilegiju dobice infrakciju. Ponavljaci zloupotrebe mogu ostati i bez teme pa ce tako sa kljucem ili bez zavrsiti u nepovrat.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #465
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Jedan mali 'update' mada vise podsjecanje na pravilnik kao i 'common sense' i kulture koje fali sve vise...

    Ako vam se neki oglas ne svidja, ako mislite da je neka roba 'ruzna' i ne bi je nosili, ako smatrate da je proizvod preskup itd. onda zaobidjite oglas. Nema potrebe da kvarite oglase a jos manje da to radite na vise oglasa za koje u principu niste ni zainteresovani.

    Ovakvo 'upadanje' na tudjim oglasima ce se sankcionisati infrakcijom.

    A prodavci kojima se uskace na oglas mogu slobodno da prijave 'upad' klikon na trouglic ispod poruke ('Report Post').

    Hvala, prijatno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #466
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Da li je ukinuto pravilo da firme tj. pravna lica ne mogu postavljati oglase?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #467
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Jedno je kvarenje i spamovanje oglasa a drugo konstruktivna rasprava o cijeni i kvalitetu. Najbolje informacije se tu, iz prve ruke obično, i dobijaju. Teško se forum može koristiti za klasičnu prodaju, suština oglasa više nije isključivo prodaja ili kupovina nego rasprava o određenom predmetu ili stvari. Ukidanjem rasprave gubi se najbolja strana foruma. Mada se granica neđe mora podvuć.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #468
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako neko stvarno zeli biti dobronamjeran, tu je PM koji se moze poslati sa sugestijama, a ovi "dobri" ljudi sa "dobronamjernim" savjetima, samo neka su zdravo. Nadam se makar da znaju, ovako sami sa sobom, da nisu dobronamjerni...

  19. #469
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ako ćemo pravo nedobronamjerni komentar lako se prepozna. Recimo neko stavi link prema sajtu đe je ta ista stvar jeftinija. To je klasični spam. Imamo svi ruke, možemo proguglat. Mada, sad kad sam malo razmislio, imajući u vidu mentalitet lokalnog življa, tačno treba zabranit komentare oglasa.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #470
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Da li je ukinuto pravilo da firme tj. pravna lica ne mogu postavljati oglase?
    Ne pamtim da je to pravilo ikad postojalo. Nas licno ne zanima prodaje li nesto firma ili individua. Pravila su ista za sve. Dok god se ima najvise 3 oglasa otvorena, refresh-uje ne cesce od 2 puta u 24h i cijena jasno istaknuta za mene nikakav problem nije niti mi je bitno oce li taj proizvod prodavat Marko, Janko, TehnoMax ili Google.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Jedno je kvarenje i spamovanje oglasa a drugo konstruktivna rasprava o cijeni i kvalitetu. Najbolje informacije se tu, iz prve ruke obično, i dobijaju. Teško se forum može koristiti za klasičnu prodaju, suština oglasa više nije isključivo prodaja ili kupovina nego rasprava o određenom predmetu ili stvari. Ukidanjem rasprave gubi se najbolja strana foruma. Mada se granica neđe mora podvuć.
    Ja nikako ne zabranjujem komentare na temi. Nigdje to nisam napisao niti to pise u pravilniku. Isto tako ako neko napise nesto dobronamjerno isto ne vidim nikakav problem u tome. Ali sam u zadnjih 10-ak dana gledao svakakve 'upade' na temama (znaju oni o kojima pricam) gdje se klasicno unistava tema prodavca bez ikakvog cilja jer 'upadac' nije ni zainteresovan za artikl a iz kojeg razloga radi to sto radi ne bih da nagadjam.

    Quote Originally Posted by heliumht View Post
    Ako neko stvarno zeli biti dobronamjeran, tu je PM koji se moze poslati sa sugestijama, a ovi "dobri" ljudi sa "dobronamjernim" savjetima, samo neka su zdravo. Nadam se makar da znaju, ovako sami sa sobom, da nisu dobronamjerni...
    To je to.. ako oces prodavcu da pomognes, mozes da mu napises PP sa sugestijom da je cijena previsoka ili sl. Nema potrebe za neukusnim komentarima.

    Kao primjer navescu par komentara koji su mi zapali za oko zadnjih dana. Pisem ih 'iz glave', bez copy/paste.

    --- Druze, neces ga nikad prodat' za te pare
    --- A kako su ruzne, sve im prosto
    --- Mene bi bilo sramota da nosim ovo
    --- Ovo bi valjalo da je upola cijene, imas ih na autodiler kol'ko oces za duplo manje para
    --- Koji je ovo krs od auta, neces ga ni za xxxx eura prodat' nikad

    itd. itd.

    Znaci 'common sense' i malo obzirnosti prema prodavcima. Ako vam se nesto ne svidja i nemate konstruktivni komentar - zaobidjite.

    Ili je dovoljno da se postavite na mjesto prodavca da vama neko pise sto stigne po oglasima bez ikakve potrebe i ikakvog cilja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #471
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    *** UPDATE ***

    Procjene su od sada zabranjene.

    S' obzirom da 'lijepa rijec', 'dogovor' i 'kompromis' ne ide iz vecinu forumasa koja zloupotrebljava "Info" prefiks, procjena stvari na prodaju ce ce smatrati krsenjem pravilnika i sa sobom vuci infrakciju i automatsko brisanje oglasa.

    Prodavac ima obavezu da sam procjeni stvar koju prodaje koristeci Google, cijene istih/slicnih stvari po internetu i ostala sredstva koja su mu na raspolaganju.

    "Info" prediks ce ostati za ostale namjene kao sto npr.:

    - Slomio mi se ekran na Samsung S8, gdje da ga zamjenim najpovoljnije?
    - Pokvario mi se HP laptop, ko je zvanicni serviser HP-a u CG?
    - Gdje mogu naci tecnosti za elektronske cigarete kod nas?
    - Ko se sve bavi uvozom automobila iz inostrastva i koja im je provizija?

    itd. itd.

    Znaci trazenje informacija u vezi nekog proizvoda ili servisa i dalje spadaju pod "Info" prefiksom.

    Procjena stvari kako bi se izbjeglo postavljanje cijene je zabranjena.

    Da budem korektan, aktivni oglasi koji od danas spadaju u 'zabranjenu zonu' se nece automatski brisati niti ce prodavci dobijati infrakciju ali ce biti upozoreni da navedu cijenu ili zatvore oglas.

    Novo-otvoreni oglasi ce zakljucavati sa link-om na ovom 'update'-u par dana a nakon toga ce automatski podlijegati novom pravilu i shodno tome se sankcionisati.

    Fidel
    Last edited by Fidel Castro; 11-02-18 at 10:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  23. #472
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Fidel vidim ima oglasa npr za prodaju necega, zainteresujem se, otvorim da vidim info, slike, cijenu itd, a ono samo link ka fejzbuk stranici, ili ti sajtu/instagramu nemam pojma ni sam prema cemu ... !? Ne znam jel to zabranjeno ili ne, ali mi je malo bezveze... I to konstantno rifre$ovani oglasi (ili ti u vrhu), a kad udjes nista konkretno... Logicno bi bilo ako ovdje ulazim ili da vidim sta ima na prodaju ili da prodam nesto da to bude bas na forumu, ko trazi oglase preko fejzbuka i ostalih mreza neka trazi, ali bi valjalo da ko prodaje/kupuje ovdje da iskljucivo to radi na forumu, a ne da se ostavljaju linkovi ka desetim stranicama...

  24. #473
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Fidel vidim ima oglasa npr za prodaju necega, zainteresujem se, otvorim da vidim info, slike, cijenu itd, a ono samo link ka fejzbuk stranici, ili ti sajtu/instagramu nemam pojma ni sam prema cemu ... !? Ne znam jel to zabranjeno ili ne, ali mi je malo bezveze... I to konstantno rifre$ovani oglasi (ili ti u vrhu), a kad udjes nista konkretno... Logicno bi bilo ako ovdje ulazim ili da vidim sta ima na prodaju ili da prodam nesto da to bude bas na forumu, ko trazi oglase preko fejzbuka i ostalih mreza neka trazi, ali bi valjalo da ko prodaje/kupuje ovdje da iskljucivo to radi na forumu, a ne da se ostavljaju linkovi ka desetim stranicama...
    Ima par oglasa koji se link-uju na FB-u i toga sam svjestan. Zabranjeno nije, jos uvijek jer su u pitanju ponude za koje je bilo potrebno vrijeme da se sve organizuje i prezentuje i tesko je sve to 'prenijet' na forumu pa je lakse ostavit' link ka konkretnoj, opsirinijoj ponudi. Ako neko nema FB opet moze da pogleda ponudu a moze i da je zaobidje ako mu ne odgovara takva preglednost.

    Pored toga jedino ostavljam link-ove ka autodileru iz istog razloga i uz to samo ako je cijena jasno istaknuta ili na forumu ili na autodileru gdje se dolazi jednim klikom.

    Za sad ima samo par ovakvih ponuda (padaju mi na pamet HiFi oprema i satovi) a ako bude postao trend moguce je da ce se i to zabranit' i regulisat' da sve bude iskljucivo na forumu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #474
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Glupo mi je da kad neko oće nešto da proda i samo u opis oglasa stavi link do autodilera.
    Ako već oćeš nešto da prodaš, potrudi se makar copy paste sa autodilera da uradiš. Ja bih stavio obavezno pravilo da se mora o proizvodu okačit neka osnovna informacija. Ili neko prodaje stan i samo link do agencije okaci ili standiler....

  26. #475
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Slazem se ja sa vama.

    Ali za sad vecina oglasa imaju dovoljno informacija a link ka autodileru je dodan za vise informacija.

    Ako vidim da postaje praksa i da se koristi cesce, usvojicemo i taj predlog.

    Za sad se jos kuburi sa novim pravilom u vezi procjena na oglasima.

    One change at a time.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 19 of 21 FirstFirst ... 915161718192021 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nova pravila u vezi postovanja viceva
    By DIDI in forum #montecafe
    Replies: 21
    Last Post: 04-11-14, 00:01
  2. pravila postovanja na forumu LJUBAV
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 0
    Last Post: 01-04-09, 00:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •