Results 1 to 10 of 10

Thread: Divlja gradnja

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default Divlja gradnja

    Gradonačelnik Podgorice Miomir Mugoša složio se da je "u posljednjih mjesec i po dana divlja gradnja na teritoriji Glavnog grada pojačana" i obećao da će sve nelegalno započete i izgrađene objekte ukloniti, odnosno procesuirati krivične prijave za iste".

    "Nama su, dok ne organizujemo službu Inspekcije za zaštitu prostora, na zakonom predviđen način, ruke svezane. Želimo da se uvjerite da prilikom uklanjanja takvih objekta, nema bilo kakve selekcije, po bilo kakvom osnovu”, rekao je Mugoša.

    http://www.cafemontenegro.com/index....=39&news=54412

    Iz nedelju u nedelju gledam onu emisiju na In "Robin Hud" koju vodi Darko Ivanovic i pratim slucaj onih stanara iz zgrade Simpa preko morace kako se zale na to sto se otvaraju Carine onamo u prizemlju zgrade. I njihov predstavnik na sva vrata govori i dokazuje kako ne postoji nijedna dozvola za gradnju tog objekta a radovi su se odvijalu nedeljama i to u, aj da kazemo, dosta urbanom dijelu grada. I prije neki dan citam ovu sramotnu izjavu mugija sto oce da rusi onim kukavcima sto su u neke cuke napravili po sprat a ovamo se sprda sa mozgom gradjana i dozvoljava na oci cijele javnosti da se gradi divljije da ne moze vise preko toga. samo mi je zao onih stanara sto vode borbu sa vjetrenjacama a sve opstinske sluzbe okrecu glavu i cak se niko od njih nije ni udostojio da dodje u emisiju. eto, cisto konstatacija ove sramote.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To što se on i ostali iz državnih službi i vlasti tako ponašaju, na to smo navikli. Kad im postaviš tako neko neugodno pitanje oni diplomatski prećute ili obećavaju a ništa ne rade. Pa, pobogu, zato su i političari. Meni druga stvar nije jasna. Zar nije u cilju državi da ovima koji su je već napravili naplati tu građevinsku dozvolu i svi zadovoljni? Država bi uzela pare a oni legalizovali kuću. Ako im smeta za DUP onda u redu ali ovo ostalo? Izgleda da je Mugi jedna strašno destruktivna ličnost osim ako lično nema koristi od toga. Osim toga dobijanje građevinske dozvole se graniči sa naučnom fantastikom tako da je legana gradnja gotovo nemoguća ako nijesi iz povlaštenog sloja crnogorske društvene zajednice
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Znas do cega dolazi....
    Zasto meni sad ne vrate pare za plac , komunalije, gradjevinsku dozvolu i sve ostale perpetije koje sam platio ?

    Stani ispadaju li ovce svi ostali koji su to platili ?

    Ako je bilo kome frka, mogao je da uzme plac nedje dalje od CENTRA (Spuz, Danilovgrad, okolina Pljevalja, Mojkovca...) dje mu ne treba dozvola....No bi svi da su u centar da im je blize kafa a toboze dinara nemaju.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Carine su carine. I to nije mnogo tesko dokuciti zbog cega oni mogu da rade, a ostalima se ne moze, no vazda Mugi prijeti a sami su krivi sto im inspekcija ne radi.......

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Carine su visi interes za sve gradjane hehe

    Dje naucih da vozim bager

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Zasto meni sad ne vrate pare za plac , komunalije, gradjevinsku dozvolu i sve ostale perpetije koje sam platio ?
    A što bi vraćali pare? Građevinska dozvola, ondosno komunalije i treba da se plate. Ja nijesam reka da ne treba oni da plaćaju. Naprotiv, ja sam za to da je svi plate jer je i mene koštala isto ka tebe. Nego sam ja nešto drugo htio da kažem, da treba legalizovat sve objekte koji su na divlje građeni a da ne ometaju prostorni plan i njima onda ispostavit račun za komunalije pa im na kraju krajeva dati i na rate da plate. I eto državi para bez troška za rušenje i narod zadovoljan
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  7. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ne kapiram sta je problem sa Carinama, one tamo postoje vec 2-3 godine koliko se ja secam, samo je razlika sto sad nije supermarket nego fin restorancic, mislim da nema razloga da se zale, jedino ako nisu ocekivali od Ceda da im sredi citavu zgradu da bi cutali sto je on naravno iskulirao jer nema razloga za to.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ok je to logika, sto se tice zarade... ali to je opet bespravno...Npr. odoh sad na Goricu da obiljezim jedan plac i da pocnem da gradim "kucicu"...

    Tu ne moze nikome smetat ne prolazi put, nema sto da se gradi,...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ma dobro sve to sto je na drzavnom treba mac ali ljudima se ne daje dozvola za gradnju na njihovom privatnom zemljistu (reda velicine 100 kvadrata) dok im prvi komsija dobija dozvolu za 1000 kvadrata, tu nesto ne stima
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_vuk View Post
    Ja ne kapiram sta je problem sa Carinama, one tamo postoje vec 2-3 godine koliko se ja secam, samo je razlika sto sad nije supermarket nego fin restorancic, mislim da nema razloga da se zale, jedino ako nisu ocekivali od Ceda da im sredi citavu zgradu da bi cutali sto je on naravno iskulirao jer nema razloga za to.
    postoji razlika izmedju supermarketa i finog restorancica! zasto mene ovaj slucaj jako nervira:
    1. potrebne su razlicite dozvole za supermarket i restoran ( kako rad tako i za sami tok rekonstrukcije prostora), ispostavlja se da za restoran slabo imaju koju.
    2. trotoar ispred izgrade je ogradjen tvrdom gradjom i pretvoren u bastu restorana iako postoji dozvola za privremenu ljetnju bastu.
    3. falsifikovani su potpisi vise od 60 stanara!
    4. dugacak je spisak bio i ja se ne mogu sjetiti svih detalja )
    5. opstinari koji su tu da bi radili u sluzbi gradjana BEZOBRAZNO iz utorka u utorak odbijaju da daju bilo kakav odgovor na ove optuzbe.
    6. ti isti opstinari primaju platu od poreza koji ja placam i duzni su da daju odgovore na pitanja koja ja postavljam!!!
    7. ti isti opstinari najavljuju rusenje privatnih kuca i objekata i masu zakonima i odredbama ispred noseva obicnih gradjana a krupne ribe zaboravljaju.
    odje cu se zaustavit jer je pritisak poceo jako da mi skace
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 11:19
  2. Divlja gradnja u Herceg Novom...
    By super kojot in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-06, 22:49
  3. Vrištala si ka divlja, Milena :)
    By underwater love in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-06, 16:27
  4. Divlja domaća životinja
    By funestis in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-06, 11:47
  5. Replies: 1
    Last Post: 21-07-06, 17:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •