Page 130 of 142 FirstFirst ... 3080120126127128129130131132133134140 ... LastLast
Results 3,226 to 3,250 of 3550

Thread: CINEPLEXX program (www.cineplexx.me)

  1. #3226
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Dobar je novi Blejd Raner, moracu ga jos jednom pogledati. Zimmer je malo promasio score u pojedinim scenama ali nista strasno.

  2. #3227
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Dobar je novi Blejd Raner, moracu ga jos jednom pogledati. Zimmer je malo promasio score u pojedinim scenama ali nista strasno.
    U 3d-u ili obični?

    Evo ne odoh, možda ga taman u utorak ispoštujem.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #3228
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ako predpostavimo da je 1.0 bio sa pršutom, nekako mi taj parizer zvuči ugh.. pa makar bio sa svim prilozima..
    Разумјели смо се.

  4. #3229
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Mislim da je pricao o posjetiocima Cineplexa, a ne o filmu.
    post iznad njegovoga pita za TBOK, a on nastavlja sa "nemate sto ici"... trebao je da citira post, ovako je ostalo nejasno.
    Elem, TBOK, kao i dosta stvari koje su radili, nisu "na prvu loptu", mene evo poslije jedno 7-8 gledanja i dalje vuce zelja da podjem u Cineplexx, da vidim kako u pravom bioskopu izgleda (gledao sam ga i na Kanli kuli u HN).
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #3230
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    U 3d-u ili obični?

    Evo ne odoh, možda ga taman u utorak ispoštujem.
    U 3d sam gledao, drugi put necu sigurno. U cetvrtak, bar u ovoj kasnoj projekciji nije bilo 10-ak ljudi, tako da je najbolje gledati bas uvece posebno zato sto nema djece.

  6. #3231
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Meni je novi Bladerunner dobor legao vizuleno sjajno odradjeno distopijsko cyberpunk okruzenje zadrzan je taj smek originala, prica dobra jedino mi se cini da su ga nepotrebno razvukli na 160 minuta.Sto se tice muzike Zimer je probao malo da kopira Vangelisa ali daleko je to od njegovog majstorstva.I naravno da sve ne bi bilo sjajno pobrinulo se desetoro djecine koji su ostavljeni na filmu koji niti razumiju niti ih interesuje da bi njihovi idioti od roditelja mogli da na miru sopinguju i ispijaju kafe.
    Last edited by goldfinger; 07-10-17 at 16:25.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #3232
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Meni je novi Bladerunner dobor legao vizuleno sjajno odradjeno distopijsko cyberpunk okruzenje zadrzan je taj smek originala, prica dobra jedino mi se cini da su ga nepotrebno razvukli na 160 minuta.Sto se tice muzike Zimer je probao malo da kopira Vangelisa ali daleko je to od njegovog majstorstva.I naravno da sve ne bi bilo sjajno pobrinulo se desetoro djecine koji su ostavljeni na filmu koji niti razumiju niti ih interesuje da bi njihovi idioti od roditelja mogli da na miru sopinguju i ispijaju kafe.
    Zbog toga ja idem na kasne projekcije.
    Sto se duzine tice vidim da dosta ljudi kaze da je predug bio, meni uopste nije, ako je mogao da se skrati to je u vrh glave 10-ak minuta, i to svudje po malo da se skrati, ne sjecam se scene koja je mogla znacajno da se skrati. Ja sam mogao jos 2 sata da ga gledam.

  8. #3233
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,237
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,521
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    A i prvi dio je bio malo razvucen, to je taj artisticki pristup.. a i prvi dio takodje nije za na prvo gledanje. Ne znam ni jednog fana sci-fi, a da im je BladeRunner bio odlican posle prvog gledanja. Uglavnom smoreni i po malo zbunjeni Tek sledeci put pocinje magija..


  9. #3234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Izgleda da sam jedan od rijetkih koji nije odusevljen sa novim Blade Runner-om.
    Kao zaseban SF film, posmatran nezavisno od prvog, gledljiv je ali je nista posebno. Kao nastavak Blade Runner-a je nikakav
    Sto se tice vizuelnog dijela, ni u jednom momentu nisam osjetio ni djelic one atmosfere iz prvog dijela, grad djeluje sivo, sterilno i dosadno...muzicki, sto se mene tice bila je samo jedna upecatljiva tema kad K napusta L.A. i ide do onog ogromnog smetlista (valjda San Diego) i to je to....ovo ostalo je klasicno Zimmerovo brujanje i povremeni, naravno neuspjeli, pokusaj kopiranja Vangelisa. Mislim da se Zimmer dovoljno opario od filmova i da bi trebalo malo da odmori.
    Gosling predosadan, ostali likovi se samo usputno pojavljuju i uglavnom su nebitni, a Deckardovo pojavljivanje mi je djelovalo bas usiljeno, reda radi.

    Da dodam i da je film prespor i nepotrebno razvucen...ljudi kazu da i prvi nije za svakoga i da je spor, mada se po meni ne mogu nikako porediti, pa cak ni stavljati u istu recenicu. Sto se mene tice, mogli su slobodno da mu nalijepe neko drugo ime, a ne Blade Runner 2049. Mozda je i moja greska sto sam noc prije ovoga pogledao Final Cut i blenuo u njega kao malo dijete.

  10. #3235
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Prvi Blade Runner je sporiji od 2049 iako traje dosta krace.
    Ne mogu se porediti po vizuelno jer je original izasao prije 35 godina, kad specijalni efekti nisu bili toliko razvijeni, i to je film koji je kopiran 1000 puta. Nastavak mora da se nadovezuje na original pa tu nisu imali prostora da izmisljaju toplu vodu.
    Ja mislim da je odlican nastavak jer se tematski nadovezuje (ili bar pokusava)na ono sto je original postavio, samo sto ovde nema Roya Batty-a i onog finala koji ljepse stavlja tacku na sve ono sto si upijao 2 prethodna sata nego sto je to kod slucaj kod 2049.

  11. #3236
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Prvi Blade Runner je sporiji od 2049 iako traje dosta krace.
    Ne mogu se porediti po vizuelno jer je original izasao prije 35 godina, kad specijalni efekti nisu bili toliko razvijeni, i to je film koji je kopiran 1000 puta. Nastavak mora da se nadovezuje na original pa tu nisu imali prostora da izmisljaju toplu vodu.
    Ja mislim da je odlican nastavak jer se tematski nadovezuje (ili bar pokusava)na ono sto je original postavio, samo sto ovde nema Roya Batty-a i onog finala koji ljepse stavlja tacku na sve ono sto si upijao 2 prethodna sata nego sto je to kod slucaj kod 2049.
    E vidis, ja tu "sporost" u jedinici nikad nijesam osjetio, vjerovatno zato sto sam bio kupljen nekim drugim aspektima filma koji mi nijesu dali da skrenem pogled...i upravo to, izasao prije 35 godina, a opet vizuelno (po meni) superiorniji...jeste da je Final Cut malo nabudzen i prilagodjen danasnjim standardima, ali oni efekti i scene grada su itekako izdrzale test vremena i dan danas su efektivne kao nekad, pogotovo u kombinaciji sa nenadjebivom muzikom koja ide u pozadini. sto se ne moze nikako reci za dvojku...opet kad si pomenuo Roya, ista prica - bas je lijepo stavljena tacka sa onim zadnjim scenama u jedinici i fino zaokruzena prica, da nista nije trebalo dodavati. otvorenih pitanja ce uvijek ostati, ne samo posle jedinice nego i posle dvojke (kao sto vidis mnogi ocekuju nastavak na dvojku u cilju razjasnjenja odredjenih stvari, sto bi bilo suludo), ali neke stvari i trebaju da ostanu na masti gledaoca...zato mi je sve ovo djelovalo nepotrebno i isforsirano, vjestacki...citavi film sam cekao da se nesto desi, od starta je bio prespor i monoton, a bas sam imao zelju da mi se svidi, sto nije uspio ni kao zaseban SF film, a tek nije kao nastavak...

  12. #3237
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Покушаћу да виђено сведем на неки универзални "гејмерски",уз све ризике (само)наметнутог ограничења.

    У оригиналу,за разлику од фалсификата,сваки репликант је био класе “Бос”-а,након чега је слиједио левел-ап ,све до двадесетоминутног климакса са Рој Бети-ем ,”краљице” достојне епског финала,чијом смрти се распетљава мотивациони чвор,прича се заокружује,а главни протагониста и његова изабраница,како сваки успјешни стори-телинг захтјева,иду да...лив лонг енд хепили евер афтер!

    Савршенство.

    У 2.0 свега наведеног има само у траговима,или га нема уопште,уз завршни фајт налик кунг-фу сирочету са кежјуел гејминг нивоом тежине.Скандалозно?

    Не баш.Само патетично.

    Али је и прави разлог зашто добре бајке никад немају наставке.
    Last edited by Geralt of Rivia; 11-10-17 at 13:19.

  13. #3238
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Kakvo ultra smaranje, film je toliko prazan i otegnut da je to van svake pameti.

    Pavlecl, svaka ti cast kad ces opet da ides da ga gledas. Ja zalim za izgubljenim vremenom. Ne mogu da opisem nivo smorenosti, jaoooooo
    Sate sate sate

  14. #3239
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,400
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,219
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Išla bih da gledam Slučajeve pravde.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #3240
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Kakvo ultra smaranje, film je toliko prazan i otegnut da je to van svake pameti.
    Закључак се некако намеће сам по себи,Блејдранер 2049 је реплика(нт) и самим тим сличне је судбине .

    Поетска правда.

  16. #3241
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Покушаћу да виђено сведем на неки универзални "гејмерски",уз све ризике (само)наметнутог ограничења.

    У оригиналу,за разлику од фалсификата,сваки репликант је био класе “Бос”-а,након чега је слиједио левел-ап ,све до двадесетоминутног климакса са Рој Бети-ем ,”краљице” достојне епског финала,чијом смрти се распетљава мотивациони чвор,прича се заокружује,а главни протагониста и његова изабраница,како сваки успјешни стори-телинг захтјева,иду да...лив лонг енд хепили евер афтер!

    Савршенство.

    У 2.0 свега наведеног има само у траговима,или га нема уопште,уз завршни фајт налик кунг-фу сирочету са кежјуел гејминг нивоом тежине.Скандалозно?

    Не баш.Само патетично.

    Али је и прави разлог зашто добре бајке никад немају наставке.
    Koliko god da volim originalni Blade Runner nije savrsentsvo nikako, po ovome sto si napisao ja sam shvatio da si ti od 2049 ocekivao da bude kopija originala("navedenog ima samo u tragovima"). Blade Runner je sto jeste zbog world-buildinga, atmosfere, stvari koje su nekako u pozadini filma dok je sam zaplet prilicno neoriginalan i jednostavan.
    Ja sam kod 2049 vidio te iste stvari samo na moderniji nacin, cak bih rekao da je K zanimljiviji lik od Dekarda u prvom dijelu(mada se moze reci da je to bilo namjerno da bi bio suprotnost Betty-u).
    I ne znam kako si kraj prvog filma protumacio kao "лив лонг енд хепили евер афтер", s obzirom na rijeci koje se cuju prije sami kraj i s obzirom na svijet u kojem likovi zive.

  17. #3242
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Blade Runner je sto jeste zbog world-buildinga, atmosfere, stvari koje su nekako u pozadini filma dok je sam zaplet prilicno neoriginalan i jednostavan.
    Не бих те више задржавао.

  18. #3243
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Закључак се некако намеће сам по себи,Блејдранер 2049 је реплика(нт) и самим тим сличне је судбине .

    Поетска правда.
    Eto meni prebacujes da ne kapiram Blade Runner-a malo bolje procitaj svoj komentar.

  19. #3244
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ne znam rođaci, uopšte nisam imao osjećaj da je predug bio, čak bi mi leglo još 2 sata (da su u ta 2 sata više uključili Dekarda i Valasa). Što se tiče efekata ne znam šta ste očekivali od budućnosti u kojoj se uzgajaju crvi da bi se populacija prehranila? Po knjizi je radnja nakon 3 svjetskog rata. Kiša, snijeg i radioaktivna pustinja, jedino što nisam primijetio su bili oni neonski kišobrani.

    Radnja kao radnja uvijek može biti bolja ali u konkretnom slučaju, upravo zbog publike kojoj je film razvučen i koji je sve bez akcija, radnja je vrlo solidna. Plot twist je malo meh kao i kraj koji je bio premek u odnosu na orginal.
    Oko muzike bih se složio, pokušaj kopiranja uz dodatak buke mlaznog motora. I složiću se da je filmu falio samo jedan lik poput:



    A možda je to upravo onaj kojeg su u samom startu filma brutalno ''penzionisali''. Da li je malo pretenciozno reći da je ovaj film zapravo moderna adaptacija orginala? Ne kažem savršena ali u najmanju ruku pristojna.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #3245
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    "Адаптација оригинала" је добитна комбинација ријечи.

    Фалсификат је дефинитивно,и ту сам спреман да ретерирам,преоштра квалификација.

  21. #3246
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Valja li sto ovaj film Slucajevi pravde? Mislio sam da ga gledam no cuh podijeljena misljenja
    rm -rf /

  22. #3247
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Valja li sto ovaj film Slucajevi pravde? Mislio sam da ga gledam no cuh podijeljena misljenja
    do jednog momenta i ima fora, ali jednostavno izgleda da duze forme nisu za njihov humor, istrosi se inspiracija i onda lupaju sto prvo padne na pamet...a nepotrebne vulgarnosti i seksa radi seksa koliko hoces, valjda da se popune rupe ili sto. treba imat u vidu da smo se navikli na njih jer ih slusamo i gledamo makar deceniju svi pa su nam neke fore smijesne vise nego sto to zasluzuju, ali ih oni izbacuju...tesko da bi nekom prosjecnom gledaocu iz npr BiH ili Srbije bili upola tako smijesni. inace, mislim da je najbolja fora u filmu sa dostavljacem hrane koji se "prekida"

    steta sto nisu imali ove pare u vrijeme kad je izasla ona epizoda Slucajeva pravde pa da nastave sa jos 2-3 epizode posle nje i dobijes vjerovatno kvalitetniju mini seriju. a ovaj film, moze se pogledat a i ne mora.

  23. #3248
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pa isplati li se gledat, uzevši u obzir ovaj naš najskuplji bioskop na svijet?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  24. #3249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    a moze se pogledat, daleko od toga. a zasluzuje li 4 eura to je vec diskutabilno

  25. #3250
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Zaebavate li se da vam je 4e mnogo?

Page 130 of 142 FirstFirst ... 3080120126127128129130131132133134140 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Program za DVD
    By Poseydon in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 08-03-08, 12:18
  2. Program
    By PubertetBoy*Bigo in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 29-11-07, 23:07
  3. Program
    By LeeiF in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 15-11-07, 19:31
  4. fax program za dsl
    By gagav in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-07, 12:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •