Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Nokia 5800 XpressMusic

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default Nokia 5800 XpressMusic

    Zna li neko kad ce ovo da stigne kod nas i koliko ce para da bude?Necu zamjeriti i ako ne budu bas precizne informacije...nadjoh nedje da u evropu dolazi pocetkom 2009.g.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Nokia je ušla na velika vrata na segment uređaja sa ekranom osjetljivim na dodir. To je učinila lansiravši "Nokia 5800 XpressMusic", telefon koji ozbiljno prijeti glavnim konkurentima – iPhoneu, Googleu G1, BlackBerry Stormu i Samsungu Omnia. U pitanju je uređaj koji je u jednom od izdanja dodatka "On-line" svrstan u pet najboljih muzičkih telefona na svijetu, apsolutno opravdano s obzirom na njegove mogućnosti. Ako tome dodamo i nevjerovatnu naklonost korisnika mobilne telefonike finskoj kompaniji, kao i izvanredan i dopadljiv dizajn, nesumnjivo je da će ova "nokija" ozbiljno uzdrmati konkurenciju, ali i pojavom na tržište donijeti novu svježinu.

    Prvi pogled na kutiju u kojoj dolazi, dovoljno govori o važnosti ovog terminala za kompaniju, a najveću ocjenu zaslužuje i spisak prateće opreme, koja je zaista odlična. Korisnik dobija mini CD sa PC Suite, stereo slušalice sa 3.5 mm jackom, USB kabl, zaštitna futrola, vrpca za nošenje jedne neobične olovčice, druga olovčica koja se umeće u telefon, maleno postolje za telefon i memorijska kartica MicroSD sa 8GB prostora.

    "Nokia 5800 XpressMusic" je candy bar terminal, bez fizičke rastature, u potpunosti touchscreen, koji radi na dualnom sistemu UMTS-GSM kao kvadribend. Korisnik na raspolaganju ima podršku za HSDPA standard, koji omogućava prenos podataka brzinama do 3.6 Mbps, kao i Wi-Fi, Bluetooth 2.0 i USB port. Drugim riječima, ovaj telefon je opremljen najsavremenijim sistemima za povezivanje.
    Nova "nokija", nudi veoma dopadljivu estetiku. Naročito su interesantni gumirani detalji na poleđini kućišta, koji se prenose i na ivice, čime na zanimljiv način daju boju kućištu, koje je dominatno tamno. Inače, uređaj je konstruisan od plastike, sa gumiranim površinama na poleđini i sjajnim na prednjem dijelu.
    Konstrukcija je odrađena izvanredno, a posebna pažnja je poklanjana detaljima, što ga čini jednim od najljepših telefona na tržištu.

    Ekran uređaja ima dijagonalu 3.2 inča, rezolucije 640 x 360 piksela, što je više nego dovoljno za visoke rezultate u pogledu čitljivosti. Displej nudi touchscreen tehnologiju, što je prava novina za Nokiu. Iznad ekrana, smještena je kamera za video-pozive i led lampica koja zamrači ekran tokom glasovnih razgovora. Na poleđini je digitalna kamera, maksimalne rezolucije 3.2 megapiksela, sa blicom i autofokusom. Kvalitet snimaka je zaista važno spomenuti, kao i VGA video-sminke brzine 30 frejmova u sekundi i GPS čip.

    "5800 XpressMusic", upravo zbog svojih standardnih dimenzija, rezultira ergonomična i to u pozitivnom smislu. Manipulacija telefonom je veoma lagana, zahvaljujući i gumiranoj poleđini, pa je upravljanje moguće i jednom rukom. Samo je visina od 111 mm, nešto veća od prosjeka klase, dok su širina od 51 mm i dubina od 15 mm, standard. Težina od svega 109 grama, najsvjetlija je tačka ergonomije telefona.

    Iako nema fizičke tastature, korisnik, ipak, može da koristi tri tipke, koje se nalaze ispod ekrana. Touchscreen displej funkcioniše zaista besprekorno, prilikom svakog pritiska telefon reaguje malim vibriranjem, što je znak da je primio komandu. Stručnjaci koji su sprovodili zvanične testove, ocijenili su telefon kao intuitivan, njegov ekran daleko performansnijim od onog kod BlackBerry Storma i iPhonea. Takođe, upravljanje funkcijama je moguće i korišćenjem stylus olovke. Na bokovima kućišta nalazi se podešavanje zvuka, blokada ekrana i aktivacija kamere na desnoj, odnosno slot za memorijsku karticu na lijevoj strani.

    Telefon radi na najnovijoj verziji Symbian operativnog sistema, 9.4 serije 60.
    Kada je početni meni u piranju, nema nekih bitnih izmjena, i dalje je to mreža ikonica sa pod-listama, ali je velika razlika baš u pogledu ekrana osjetljivog na dodir. Razlika je u gore pomenutoj vibraciji, koja nam potvrđuje da je naša komanda primljena, kao i način otvaranja odabrane opcije. Uopšteno govoreći, sistem je višestran i brz. Da bi korisnik ušao u željenu funkciju, potrebno je kliknuti dva puta, baš kao kod PC-ja, a kašnjenje je minimalno i to samo kod kompleksnijih opcija.

    Za kreiranje poruka i e-pošte, može se koristiti virtuelna alfanumerička tastatura u vertikalnom i horizontalnom položaju, mini tastatura u vertikali ili ručno pisanje sa stylus olovkom. Za posljednji način kreiranja, potrebno je prvo proći vodič koji korisniku objašnjava kako se ta opcija koristi.
    Telefonske funkcije su besprekorne, a naročito treba istaći surfovanje Internetom, koje koristi sve prednosti HSDPA standarda. Učitavanje stranica je izuzetno brzo, a u horizontalnom položaju browsera, dobija se zaista odličan rezultat. I kod ovog telefona, za prelaz iz vertikalnog u horizontalni prikaz, potrebno je samo promijeniti položaj telefona u ruci.

    Osim pomenutih funkcija, "5800 Xpress Music" je i jedan pravi poslovni terminal, koji donosi niz korisnik aplikacija za sve one koji moraju i da rade, osim da se zabavljaju. Tu je Application Center, putem koje se besplatno može snimiti QuickOffice.

    Multimedija je takođe na visini zadatka, a njoj se pristupa pritiskom na soft taster smješten na desnoj strani. Muzički plejer, nudi brojne mogućnosti organizovanja pjesama, i visokokvalitetnu reprodukciju. Stereo slušalice su veoma kvalitetne, a imaju i 3.5 mm jack, za priključenje telefona na velike zvučnike.

    Digitalna kamera snima u maksimalnoj rezoluciji od 3.2 megapiksela, opremljena je optikom Carl Zeiss. Snimci su visokog kvaliteta, a preglednje istih je interesantno sa opcijom Touch Flo.
    Na kraju, ne treba zaboraviti GPS navigaciju, sa veoma brzim fiksiranjem pozicija.
    "Nokia 5800 Xpress Music" na evropskom tržištu košta oko 500 eura.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Zna li neko kad ce ovo da stigne kod nas i koliko ce para da bude?Necu zamjeriti i ako ne budu bas precizne informacije...nadjoh nedje da u evropu dolazi pocetkom 2009.g.
    od subote ce ga biti u pg kod jednog lika sto prodaje telefone (ne znam ga licno ali sam zvao da pitam sve redom ko ce ga dobaviti) i rekao je da ce kostati oko 500e.

    Znam da ne bi trebaoodje pisati broj jer ovo nisu oglasi ali moram ti pomoci koliko mogu:

    069221199

    p.s. inace, licno mislim da je 500e dranje jer on ipak treba da je duplo jeftiniji od iPhonea zato ga je Nokia napravila sa sve sloganom "duplo jeftiniji-duplo bolji" mada...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bas mi se svidja ovaj telefon, jeste dosta para, ali prije bih g auzeo nego iphone , pa cak i n96.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Realna cijena mu je tristadvaes' eura. Al to nećemo da vidimo još nekih 2-3 mjeseca minimum.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Realna cijena mu je tristadvaes' eura. Al to nećemo da vidimo još nekih 2-3 mjeseca minimum.
    Realna cijena mu je oko 400, jer oko 300 eura je n95 8gb, a mislim da je ovaj 5800 xpressMusic bolji od njega

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    nokia je preporucila cijenu 289e + zarada dilera (i ja mislim + porez)

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Realna cijena mu je oko 400, jer oko 300 eura je n95 8gb, a mislim da je ovaj 5800 xpressMusic bolji od njega
    Gdje to ima N95 8GB za 300 eura nova?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Realna cijena mu je oko 400, jer oko 300 eura je n95 8gb, a mislim da je ovaj 5800 xpressMusic bolji od njega
    Yeah, right.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://shop.nokia.de/nokia-de/product.aspx?sku=3958377 je u nokia shopovoma ....

    ali kod nas kad dodje na trziste biec oko 300 e

  11. #11
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Gdje to ima N95 8GB za 300 eura nova?
    Rekao sam oko jer sam mislio da je cijena 320 eura, ali sad vidjeh da je 345 najjeftinije sto sam nasao

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Šta 320€? Toliko vrijede HTC -ovi. Nokia mora da ide niže.. niže...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Šta 320€? Toliko vrijede HTC -ovi. Nokia mora da ide niže.. niže...
    Cini mi se da neko rece ovjde na forum da je prodaje 380 eura, novu ne raspakovanu sa 8gb karticom
    A ti bi onakav telefon za 200 eura, je li?
    Da nije mozda bolji htc diamont od ove nokije?

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Šta 320€? Toliko vrijede HTC -ovi. Nokia mora da ide niže.. niže...
    ma da nebi... po meni (a i po vecini sajtova koji se bave pregledima mobilnih telefona) ova nokia je najbolji "iphone killer"... a svi znamo koliko kosta iphone... a da ne poredim sa HTC-om koji je po meni debeeeeeeelo iza nokie

    usput, evo jedan link

    5800 vs iphone
    Last edited by darijan; 13-01-09 at 07:52.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Windows mobile da bude bolji od symbiana? Oće ali za koju godinu... možda... Sada za sada je windows daleko ispred symbiana..

    Stoga je nokia odmah u startu u zaostatku. Ne kažem da nema potencijala ali.....

    Inače iphone killer kako mi je ovo glupo zvuči. Samo se sliče izgledom...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Windows mobile da bude bolji od symbiana? Oće ali za koju godinu... možda... Sada za sada je windows daleko ispred symbiana..

    Stoga je nokia odmah u startu u zaostatku. Ne kažem da nema potencijala ali.....

    Inače iphone killer kako mi je ovo glupo zvuči. Samo se sliče izgledom...
    da nisi ovu prvu recenicu pogresno napisao?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Jesam....
    Moja greška

    Windows je makar u ovom segmentu neprikosnoven. Mada konkurencija radi svoj posao...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jesam....
    Moja greška

    Windows je makar u ovom segmentu neprikosnoven. Mada konkurencija radi svoj posao...
    od samog imena windows se jezim pa tako ne volim ni WM telefone... Nokia Symbian - zakon

  19. #19
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Tender oglase je prodaju od 350-420 eura

  20. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    ima 3g jel?
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  21. #21
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima, 3.5G (HSDPA), i GPS, i WiFi, i mislim se da je uzmem umjesto sto bih uzeo xperiju

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    ima, 3.5G (HSDPA), i GPS, i WiFi, i mislim se da je uzmem umjesto sto bih uzeo xperiju
    ja na tvom mjestu ne bi ni razmisljao o tome :zzz:

  23. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    eh da mij e jedno 300e da je i ja uzmem...
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  24. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Koliko najeftinije može da se nađe ovaj fon u CG sada??!


    Uzeh prije 10 dana N95 8Gb za 315€, nisam ni znao za ovaj telefon (XpressMusic), rado bih ga posjedovao...

    Imam kod sebe iPhone evo 2 dana (čisto da ga probam) i mislio sad da će touchscreen bit smaranje,
    ali uopšte nije! Tako da bih rado uzeo ovu Nokiu (iPhone mi je nešto isforsiran previše... )


    Bugi, ne razumjeh te ništa oko WinMobile vs. Symbian! Što reče da je bolje na kraj?
    I šta ima ova Nokia a šta iPhone?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    I ako može malo feed back-a od nekog ko je koristi određeni period, kako se pokazala??
    Mane? Da li ih ima, koliko (što je mnogo bitnije, mora da ih ima malo)?
    Prednosti? Od svega po malo, od kvaliteta izrade preko funkcionalnosti do toga treba li N95 mjenjat za nju... Šalim se...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodaja svih vrsta telefona!!!!!!
    By skristina in forum Ostali oglasi
    Replies: 402
    Last Post: 05-01-12, 00:01
  2. Najnovijh verzije firmware
    By Napster in forum Nokia
    Replies: 6
    Last Post: 31-03-06, 01:54
  3. New Nokia!!!
    By Sailoreagle in forum Nokia
    Replies: 4
    Last Post: 09-05-05, 08:32
  4. Free download uputstava za sve mobilne telefone
    By Bruka Miljenko in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-05, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •