Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 358

Thread: AMD // Novosti

  1. #76
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aha, super...zive u pecinama i smisljaju sve bez 1% sugestije...i testiraju tamo procesore po 6 mjeseci, sa svim i svachim pa ih pushtaju u proizvodnju...

    jel ti poznat mozda TLB bug?
    neshto ga ne istestirashe dobro...hm kako ga ne uochishe...

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    jao metalac, ako ce mo diplomama ja sam inzinjer elektronike,
    Neznam sta si ti ali ja radim ko fizicar.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    aha, super...zive u pecinama i smisljaju sve bez 1% sugestije...i testiraju tamo procesore po 6 mjeseci, sa svim i svachim pa ih pushtaju u proizvodnju...

    jel ti poznat mozda TLB bug?
    neshto ga ne istestirashe dobro...hm kako ga ne uochishe...
    sugestije kao i sve sto si do sada naveo, su tu, niko nije rekao da zive u pecinama, ali je uticaj svega toga na tok razvoja hardvera beznacajan.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  4. #79
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ma ice lik je poce diploma-TSKI da se gadje pa sam ga gadjao malo jace :P ako smo kolege, znas o cemu pricam posebno ovo iz TEK-a, a inace su ljudi u pravu ako kazu da overklok pomaze u razvoju, i sam znas da kad rade micro-arhitekture da oni naprave jedan blok koji dovoljno brzo radi nesto samostalno pa ih onda slazu u nizove, kao alu , mem kontrolere, magistrale itd, e sad npr to je jedanput bilo evidentno mislim da je prije oko 2 god sam gledao jedan overklok likovi bootuju masinu sve ok znaci radi ali nikako da im prodje matematicki-logicki test pada na vec 2-3 pokusaju, sta to kaze, da alu ne moze da radi na tom kloku a da veci dio ostatka proca radi stabilno, idemo dalje sami dizajn nekih segmenata procesora se ne mijenja mnogo u odnosu na generaciju ispred i iza dok se eki segmenti mijenjaju drasticno, overklok to pokazuje koliko je nesto dobro za razvoj na odredjenoj frekvenciji pa ako npr mem kontroleri alu rade dobro na overkloku od npr 20% radice takodje dobro i na sledecem dizajnu proca a ostatak mora da se mijenja.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    ma ice lik je poce diploma-TSKI da se gadje pa sam ga gadjao malo jace :P ako smo kolege, znas o cemu pricam posebno ovo iz TEK-a, a inace su ljudi u pravu ako kazu da overklok pomaze u razvoju, i sam znas da kad rade micro-arhitekture da oni naprave jedan blok koji dovoljno brzo radi nesto samostalno pa ih onda slazu u nizove, kao alu , mem kontrolere, magistrale itd, e sad npr to je jedanput bilo evidentno mislim da je prije oko 2 god sam gledao jedan overklok likovi bootuju masinu sve ok znaci radi ali nikako da im prodje matematicki-logicki test pada na vec 2-3 pokusaju, sta to kaze, da alu ne moze da radi na tom kloku a da veci dio ostatka proca radi stabilno, idemo dalje sami dizajn nekih segmenata procesora se ne mijenja mnogo u odnosu na generaciju ispred i iza dok se eki segmenti mijenjaju drasticno, overklok to pokazuje koliko je nesto dobro za razvoj na odredjenoj frekvenciji pa ako npr mem kontroleri alu rade dobro na overkloku od npr 20% radice takodje dobro i na sledecem dizajnu proca a ostatak mora da se mijenja.
    a da li ti iskreno verujes da to inteleovi ili amd-ovi inzenjeri prepustaju overclockerskoj zajednici i da se u toj meri oslanjaju na istu? Ja ne sporim overclock kao sredstvo da se izvuku neki bitni zakljuchci, sporim presudan uticaj overclockerske ZAJEDNICE na razvoj hardvera.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  6. #81
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    metalac ja pojma nemam sto si ti mada ti vjerujem da si ili zavrsio fiziku il da si pri kraju irelevantno, ali ne hvatam se samo za tvoje izjave, ali ako bi isli tom logikom da radna frekvencija proca nema nikakve veze sa samim njegovim dizajnom zasto onda ne bi pravili procesore u obliku cijevi, ili pravougaonika, ili u obliku slova A ili B, inace elektronska pobuda i kao njen najbrzi efekt svetlost dosta kaze o njenoj brzini.

  7. #82
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    a da li ti iskreno verujes da to inteleovi ili amd-ovi inzenjeri prepustaju overclockerskoj zajednici i da se u toj meri oslanjaju na istu? Ja ne sporim overclock kao sredstvo da se izvuku neki bitni zakljuchci, sporim presudan uticaj overclockerske ZAJEDNICE na razvoj hardvera.

    brate nije niko govorio da overklokeri naredjuju zaposlenima ili shefovima amd-a i intela sta da rade, al ti stalno nipodashtavash, i govorish kao o nechemu luksuznom, glupom, za egzibicionisanje, i bez ikakvog rezultata...

  8. #83
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    sporim presudan uticaj overclockerske ZAJEDNICE na razvoj hardvera.
    U ovome hvala bogu da si upravu!!

  9. #84
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    brate nije niko govorio da overklokeri naredjuju zaposlenima ili shefovima amd-a i intela sta da rade, al ti stalno nipodashtavash, i govorish kao o nechemu luksuznom, glupom, za egzibicionisanje, i bez ikakvog rezultata...
    nipodastavam? kojom recenicom? Ja samo gledam realno na stanje u it industriji. Nema potrebe da se vredjas, jer sam vec rekao i NAGLASIO da postujem rad momaka koji se bave overclockom.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  10. #85
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    aha, super...zive u pecinama i smisljaju sve bez 1% sugestije...i testiraju tamo procesore po 6 mjeseci, sa svim i svachim pa ih pushtaju u proizvodnju...

    jel ti poznat mozda TLB bug?
    neshto ga ne istestirashe dobro...hm kako ga ne uochishe...
    ovaj havier zna poneshto
    drago mi je da si na forumu...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  11. #86
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    nipodastavam? kojom recenicom? Ja samo gledam realno na stanje u it industriji. Nema potrebe da se vredjas, jer sam vec rekao i NAGLASIO da postujem rad momaka koji se bave overclockom.
    ok, ok, moram u grad, iszduvsmo se, ne znam je li se sto postiglo, al sve nesto gledam ovaj naslov "Novi AMD proizvodi", a mi o Intelu i ko je zavrsio koji fax...

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    ovaj havier zna poneshto
    drago mi je da si na forumu...
    xe xe hvala hvala, cucemo se jos

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    metalac ja pojma nemam sto si ti mada ti vjerujem da si ili zavrsio fiziku il da si pri kraju irelevantno, ali ne hvatam se samo za tvoje izjave, ali ako bi isli tom logikom da radna frekvencija proca nema nikakve veze sa samim njegovim dizajnom zasto onda ne bi pravili procesore u obliku cijevi, ili pravougaonika, ili u obliku slova A ili B, inace elektronska pobuda i kao njen najbrzi efekt svetlost dosta kaze o njenoj brzini.
    opet kakve veze ima oblik procesora? vazno je da tranzistori izgledaju kako izgledaju na mikro nivou. Normalno da finalna frekvencija ima utiska na finalni dizajn, ali nije osnovna stvar sa kojom se krece. Neznam koliko si radio sa malo starijom elektronikom ali si vjerovatno vidio kristale koji su se bili koristi za taj rad, tako da su se procesori pravili da idu sa odredjenim kristalom.

    A nadam se da znas da elektroni nemogu da idu brzinom svjetlosti

  13. #88
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja nisam ni rekao da elektroni idu brzinom svjetlosti rekao sam da njihov efekat se prostire tom brzinom inace pricam o efektu i pobudi jer posto si fizicar ti je poznato da se u globalnom segmentu u prostiranju kroz metale elektroni se usmereno krecu oko 8 cm u sekundi. inace oblik pozicija debljina, duzina, broj nozica, putanje unutar njega rasporedi usmerenih linija....SVE utice na frekvenciju rada procesora, inace da ne utice svi bi ih pravili posto sama tehnologija nanosenja i izrade i nije toliko teska ali dizajn jeste. inace ti si fizicar a ja elektronicar i u ovome znam o cemu pricam

  14. #89
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    inace posto pricas o kristalu, o kakvom kristalu pricas, o kvarc "kristalu", ako je on u pitanju, to je jednostavno fizicki nacin za kontrolu stabilnosti pobudnog oscilatora, inace on je izbacen davno jer su se uvela PLL kola, posto kristali regulisu frekvenciju oscilatornih kola cisto na principu mehanickog oscilovanja ,a red postizanja stabilnog gigaherca sa kristalima je zakazao na prvim mikrotalasnim pokusajima, inace i danas se koriste mada dosta rijetko u mikrokontrolerskoj tehnici jer je lakse i stabilnije imati PLL nego kvarc kristal.

  15. #90
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    inace posto pricas o kristalu, o kakvom kristalu pricas, o kvarc "kristalu", ako je on u pitanju, to je jednostavno fizicki nacin za kontrolu stabilnosti pobudnog oscilatora, inace on je izbacen davno jer su se uvela PLL kola, posto kristali regulisu frekvenciju oscilatornih kola cisto na principu mehanickog oscilovanja ,a red postizanja stabilnog gigaherca sa kristalima je zakazao na prvim mikrotalasnim pokusajima, inace i danas se koriste mada dosta rijetko u mikrokontrolerskoj tehnici jer je lakse i stabilnije imati PLL nego kvarc kristal.
    ma ice lik je poce diploma-TSKI da se gadje pa sam ga gadjao malo jace :P ako smo kolege, znas o cemu pricam posebno ovo iz TEK-a, a inace su ljudi u pravu ako kazu da overklok pomaze u razvoju, i sam znas da kad rade micro-arhitekture da oni naprave jedan blok koji dovoljno brzo radi nesto samostalno pa ih onda slazu u nizove, kao alu , mem kontrolere, magistrale itd, e sad npr to je jedanput bilo evidentno mislim da je prije oko 2 god sam gledao jedan overklok likovi bootuju masinu sve ok znaci radi ali nikako da im prodje matematicki-logicki test pada na vec 2-3 pokusaju, sta to kaze, da alu ne moze da radi na tom kloku a da veci dio ostatka proca radi stabilno, idemo dalje sami dizajn nekih segmenata procesora se ne mijenja mnogo u odnosu na generaciju ispred i iza dok se eki segmenti mijenjaju drasticno, overklok to pokazuje koliko je nesto dobro za razvoj na odredjenoj frekvenciji pa ako npr mem kontroleri alu rade dobro na overkloku od npr 20% radice takodje dobro i na sledecem dizajnu proca a ostatak mora da se mijenja
    Mozda si dobar elektronicar ali ti gramatika nije jaca strana
    Ja ne vidjeh duzijeh recenica od ovih tvojih , i pretpostavljam da je to generalno problem, jer mi koji manje znamo od tebe ne mozemo ni da te shvatimo kako treba.
    Bez uvrede, ovo je dobronamjerna opaska...

  16. #91
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jao maestro pojma nemas koliko si u pravu, vazda sam jedinicu iz knjizevnosti imao, i kroz srednju i kroz fax sam se svadjao sa profesorima jeli to "a" ili "o" ili "C", ali vjeruj me gramatika i pravopis mi je jak u odnosu kakav mi je rukopis

  17. #92
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo naprijed...

  18. #93
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nove AM3 ploche, slike MSI 790FX-GD70: http://en.expreview.com/2009/02/05/i...therboard.html

    Last month MSI announced two models of AM3 motherboard - 790FX-GD70 and 790GX-G65. Thanks to our friend windwithme, now let’s check out how 790FX-GD70 looks like.

    790FX-GD70 supports ATI CrossFire technology which enhances 3D game performance, making it to be a good choice for gamers. It supports 4 xPCI-E 2.0 x16 cards, enabling 4 high-end graphics card to work at the same time. It also supports four dual-channel DDR3 1333 memory slots up to 16GB, 5-phase DrMOS power design and APS (Active Phase Switching). 790FX-GD70 is equipped with 8 SATA, 1 eSATA hard disk interface and one IEEE1394.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  19. #94
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  20. #95
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije nekoliko dana Phenom II 940 i Team Finland oborili svjetski rekord u 3dMark06!
    pogledajte video, uradjen je u high quality pa se duzhe loaduje, ali je premocan, prikazuju finsku, ima odlicnu muziku i djelice sesije:



    ovdje detalji, slikice i rezovi:
    http://www.xtremesystems.org/forums/...&postcount=180 56K warning!

    u attach je ranking i sistem koji je korishten.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  21. #96
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sad sam gledao ovo iako sam amd fan nisam ono preodusevljen kao da sam ocekivao ovo kao da je ovo standard....

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Advanced Micro Devices has demonstrated its first processors with six cores that will replace existing quad-core chips on the market of high-end servers later this year. The demonstration should emphasize AMD’s ability to create and build such processors as well as convince AMD’s customers that the chips are drop-in compatible with existing infrastructure.
    http://www.xbitlabs.com/news/cpu/dis...rocessors.html
    \\
    OFL•GIC

  23. #98
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Board Makers Confirmed Phenom II X3 Unlocking

    -moguce otkljucavanje Phenoma x3 do upotrebe sva cetiri jezgra, tj X4!

    http://vr-zone.com/articles/board-ma....html?doc=6629

    Yesterday, a user posted an interesting piece of discovery in our forums and that had prompted enthusiasts to try for themselves. Till now, several users have reported success with the unlocking of the Phenom II X3 processors. To verify those claims, board makers too had done some internal testings and so far achieve some success as well. Above is test done on the DFI 790FX board and similar success stories are reported from the labs from Biostar, Gigabyte and others as well.

    From what we know, only 0904 batches of Phenom II X3 can be unlocked. Basically, it just uses ACC core to trick the CPU to enable 4th core that has been classed unstable by AMD. However, not all unlocked Phenom II X3 will be stable so you will need some luck here.

    Phenom II X3 processors are selling in the States for US$150 and if you wish to get locally in Singapore, the only place you can find them are in Cybermind, retailing for S$246. Last checked their batch is 0904BPMW.
    CpuZ dokaz na DFI ploci, http://resources.vr-zone.com//upload...20_to_X4_1.jpg
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Eeeexcellent (zaboravih iz kog je ovo crtanog/filma/serije)
    She is only here to annoy herself!

  25. #100
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Simpons, Mr.Burns
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intel // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 137
    Last Post: 06-11-21, 21:51
  2. novosti iz bmw-a
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-10, 13:25
  3. Novosti...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 05-07-05, 23:40
  4. Vijesti pa Novosti
    By MonterO in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-04, 09:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •