Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 358

Thread: AMD // Novosti

  1. #51
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes, sa sve azotom i helijumom i vodenim hladenjem...opasne vesh mashine
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  2. #52
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    a druze clock je tu najmanji problem, prescott 2m je radio na 3.8 GHz...
    to je netburst i to je najveci problem, sa njim su dotle jedva stigli i nisu mogli vise,
    i procitaj pa vidi sta sam napisao, posle mnogo godina, mislim da je 4-5, a to je za tehnologiju mnogo...
    kad je izasla core duo kod intela i dual core kod amd, niko jos nije digao preko 3.2 procesor....
    ovo je novina, mora da je nepotrebna, i da je intel to radi cefa digao...sta ce se dizat ta frekvencija...dosta je 2 kloka u sekundi...shta fali...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    to je netburst i to je najveci problem, sa njim su dotle jedva stigli i nisu mogli vise,
    i procitaj pa vidi sta sam napisao, posle mnogo godina, mislim da je 4-5, a to je za tehnologiju mnogo...
    kad je izasla core duo kod intela i dual core kod amd, niko jos nije digao preko 3.2 procesor....
    ovo je novina, mora da je nepotrebna, i da je intel to radi cefa digao...sta ce se dizat ta frekvencija...dosta je 2 kloka u sekundi...shta fali...
    moja tvrdnja nije da je dizanje clocka od strane intela na novijim cpu besmisleno, vec da je tvrdnja da je overclocking podsticaj za razvoj novih tehnologija GLUPOST! Mnogo je bitniji broj operacija koje cpu moze da obavi za jedan cycle, nego li puka frekvencija.... To sto je intel stvorio famu sa Mhz i Ghz u borbi sa powerPc-om pa posle morao da pegla stvari kada je presao na core tehnologiju i objasnjava ljudima kako procesori sada imaju manji clock a ustvari su brzi i bolji to je vec za neki drugi thread...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  4. #54
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije za razvoj novih tehnologija nego za uopste razvoj procesora...traze se materijali, i rjeshavaju nachini za stavljanje sto vishe tranzistora, koji mogu da rade pod vecim opterecenjem i brzhe obavljaju posao....
    presvlache kontakte i one nanometarske nozice bakrom, tako da se moze izdrzati jachi napon, visocije frenkvencije itd....
    a sto se tice tehnologije, Intel kao firma ima svoj sistem TICK TOCK, koji se smjenjuje na svake dvije godine, tick je nova tehnologija, tock je nizi nanometarski proces, i njeno usavrshavanje, kao npr 65nm i 45nm core2duo,, tj serija e6xxx i e8xxx, gdje su sa drugom dogurali do 3.5ghz i lako implementiranje 12mb kesha na vecini procesora (vishe prostora za L2 zbog 45nm)

  5. #55
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    nije za razvoj novih tehnologija nego za uopste razvoj procesora...traze se materijali, i rjeshavaju nachini za stavljanje sto vishe tranzistora, koji mogu da rade pod vecim opterecenjem i brzhe obavljaju posao....
    presvlache kontakte i one nanometarske nozice bakrom, tako da se moze izdrzati jachi napon, visocije frenkvencije itd....
    a sto se tice tehnologije, Intel kao firma ima svoj sistem TICK TOCK, koji se smjenjuje na svake dvije godine, tick je nova tehnologija, tock je nizi nanometarski proces, i njeno usavrshavanje, kao npr 65nm i 45nm core2duo,, tj serija e6xxx i e8xxx, gdje su sa drugom dogurali do 3.5ghz i lako implementiranje 12mb kesha na vecini procesora (vishe prostora za L2 zbog 45nm)
    daj mi neki konkretan primer i tehnicki ga objasni, ako nije problem kako overclocking doprinosi razvoju cpu-a? A sto se ovoga Tick Tock-a tice, to ponovo nema nikakve veze sa overclockingom.To je njihov model poslovanja kojeg se za sada pridrzavaju i to je opste poznata cinjenica.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  6. #56
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nisam ni rekao da tick tock ima veze sa overklokom, vec da se ni ne moze ocekivati da OC ima puno uticaja, kad mijenjaju tehnologiju tako chesto...
    Konkretan primjer sam ti dao, kad je 100 000 momaka sirom svijeta drzalo procesore na 4ghz 24/7, posle toliko dugo vremena, intel je uvidio da su stabilni i da bi mogao sam da poveca klok, i da uradi fabricku proizvodnju...
    mozda je tebi to malo, ali uradi renderovanje u neki program koji ljudi svakodnevno koriste, ili Zipuj odredjeni broj fajlova, pa uporedi procesor 2.5Ghz sa 3.5Ghz,
    i uporedi dva procesora, jedan dvojezgarni, drugi 4jezgarni.
    Vidjeces da ce znatno veca razlika biti u prvom slucaju, prije svega jer softver dosta kaska za tehnologijom, pa tu samo overklok daje poboljshanja, dzabe arhitektura ako nije podrzhana...
    isto je i kod igara itd...90% rijetko koristi preko 2jezgra...

  7. #57
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    ali uradi renderovanje u neki program koji ljudi svakodnevno koriste, ili Zipuj odredjeni broj fajlova, pa uporedi procesor 2.5Ghz sa 3.5Ghz,
    ovo je merodavno samo u slucaju da uporedjujes isti proizvodni proces, tj dva procesora radjena u istoj tehnologiji sa razlicitim clockovima.... Jer ja hocu recimo da uporedim core duo na 1.8 i prescott na 3.0 koji je brzi? A sto se tice toga da je intel pratio overclockersku zajednicu i onda odlucio da digne clock procesora to je smesno.... Znaju inzinjeri intela gornje limite svojih procesora mnogo bolje od desetina hiljada overclocking entuzijasta....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  8. #58
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto se overclockinga tice po meni nema ama bas nikakav uticaj na it industriju, a kamo li presudan. Jedini uticaj koji ima i moze imati je to da se ljudi bolje upoznaju sa hardverom i nacinom rada racunara i da se udube u nacin funkcionisanja istog, pa mozda iz toga i proistekne nesto... Znaci za neciji licni napredak na polju poznavanja arhitekture rac. sistema overclocking vidim kao pozitivnu stvar, ali kao bitnu struju u razvoju u napretku hardvera nikako...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  9. #59
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    metalac nemoj da ispadne opet da se kacim za tebe zbog necega sto si rekao, ali moram ti rec da je FREKVENCIJA IMPERATIVNI DIO procesorskog dizajna frekvencija je cak i jedini razlog minimizacije, jer ebes troskove proizvodnje proca koji nelinearnom skalom opadaju sa kolicinom proizvedenog produkta. Elementarna fizika, jedan na jedan, elektronska komponenta ne moze da prenosi informaciju cija je osnovna jedinica BIT ako je talasna duzina frekvencije kojom se prenose informacije unutar kompletnog uredjaja veca od duzine putanje kojom se ta informacija prenosi unutar elektronske komponente. Elektronska pobuda ne moze da ide vecom brzinom od brzine svjetlosti.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    metalac nemoj da ispadne opet da se kacim za tebe zbog necega sto si rekao, ali moram ti rec da je FREKVENCIJA IMPERATIVNI DIO procesorskog dizajna frekvencija je cak i jedini razlog minimizacije, jer ebes troskove proizvodnje proca koji nelinearnom skalom opadaju sa kolicinom proizvedenog produkta. Elementarna fizika, jedan na jedan, elektronska komponenta ne moze da prenosi informaciju cija je osnovna jedinica BIT ako je talasna duzina frekvencije kojom se prenose informacije unutar kompletnog uredjaja veca od duzine putanje kojom se ta informacija prenosi unutar elektronske komponente. Elektronska pobuda ne moze da ide vecom brzinom od brzine svjetlosti.
    da ali isto tako ukoliko clock puls dodje pre nego sto je svaka signalna linija zavrsila transformaciju rezultat proracuna nece biti tacan. a opet sto je veci clock veca je disipacija energije...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  11. #61
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    ovo je merodavno samo u slucaju da uporedjujes isti proizvodni proces, tj dva procesora radjena u istoj tehnologiji sa razlicitim clockovima.... Jer ja hocu recimo da uporedim core duo na 1.8 i prescott na 3.0 koji je brzi? A sto se tice toga da je intel pratio overclockersku zajednicu i onda odlucio da digne clock procesora to je smesno.... Znaju inzinjeri intela gornje limite svojih procesora mnogo bolje od desetina hiljada overclocking entuzijasta....
    a ako ti kazem da zaposljavaju neke od tih entuzijasta, rade zajedno sa njima, organizuju takmicenja, uzimaju ih firme koje rade maticne ploce, kao npr, DFI, i foxconn, da bi im sto bolje sugerisali sta da mijenjaju...
    ne moze se sve na teoriji zasnivati, a overklokeri imaju mnogo iskustva, chak radnici iz firmi kao intel, amd, asus, gigabyte itd, njih 90% se bave overklokom, clanovi su timova, ne zato jer im je to posao ili im je naredjeno, neko radi ispitivanja svog hardvera, i uvidjanja polja za napredak...

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    metalac nemoj da ispadne opet da se kacim za tebe zbog necega sto si rekao, ali moram ti rec da je FREKVENCIJA IMPERATIVNI DIO procesorskog dizajna frekvencija je cak i jedini razlog minimizacije, jer ebes troskove proizvodnje proca koji nelinearnom skalom opadaju sa kolicinom proizvedenog produkta. Elementarna fizika, jedan na jedan, elektronska komponenta ne moze da prenosi informaciju cija je osnovna jedinica BIT ako je talasna duzina frekvencije kojom se prenose informacije unutar kompletnog uredjaja veca od duzine putanje kojom se ta informacija prenosi unutar elektronske komponente. Elektronska pobuda ne moze da ide vecom brzinom od brzine svjetlosti.
    ahahaah, nadam se da znas da sam ja fizicar po struci

    nego evo ti malo pa procitaj:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Megahertz_myth

    A sto se tice talasne duzine onda to nema veze koliko brzo moze jedan bit moze da se prebaci sa 0 na 1. Ova frekvencija nema veze sa fizickom frekvencijom kojim ti prebacujes jedan elektron iz jednog stanja u drugog, jer vjeruj mi ta frekvencija moze da bude DALEKO veca.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    a ako ti kazem da zaposljavaju neke od tih entuzijasta, rade zajedno sa njima, organizuju takmicenja, uzimaju ih firme koje rade maticne ploce, kao npr, DFI, i foxconn, da bi im sto bolje sugerisali sta da mijenjaju...
    ne moze se sve na teoriji zasnivati, a overklokeri imaju mnogo iskustva, chak radnici iz firmi kao intel, amd, asus, gigabyte itd, njih 90% se bave overklokom, clanovi su timova, ne zato jer im je to posao ili im je naredjeno, neko radi ispitivanja svog hardvera, i uvidjanja polja za napredak...
    zaposljavaju ih zbog ekspertize, ukoliko ih zaposljavaju! 90%? Koliko ljudi znas iz Intela ili AMD-a koji rade u njihovim razvojnim timovima?
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  14. #64
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    ahahaah, nadam se da znas da sam ja fizicar po struci

    nego evo ti malo pa procitaj:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Megahertz_myth

    A sto se tice talasne duzine onda to nema veze koliko brzo moze jedan bit moze da se prebaci sa 0 na 1. Ova frekvencija nema veze sa fizickom frekvencijom kojim ti prebacujes jedan elektron iz jednog stanja u drugog, jer vjeruj mi ta frekvencija moze da bude DALEKO veca.
    ja se vec pozvah na cuveni mit u toku rasprave... Najrasprostranjenija miskoncepcija u racunarskom svetu... Pa zasto ljudi mislite da je AMD uveo onu cuvenu notaciju svojih procesora. Pa da bi pokazao ljudima da po performansama ne zaostaju za intelovim iako su na nizem clocku...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  15. #65
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @havier

    ti spomenu net burst intelov. Pa zar nije to neuspeo pokusaj intela da forsira clock speed na ustrb broja instrukcija po ciklusu? Pa sto odustase od njega onda? Pa zato sto su shvatili valjda da ipc igra mnogo znacajniju ulogu nego puka frekvencija procesora....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  16. #66
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    zaposljavaju ih zbog ekspertize, ukoliko ih zaposljavaju! 90%? Koliko ljudi znas iz Intela ili AMD-a koji rade u njihovim razvojnim timovima?

    Procitaj malo po netu, imas i online casopis, tj E-zine, OVerclocker, pa vidi intrervjue, i ljude....za neke prave posebne laboratorije, samo radi tog glupog helijuma i testiranja...

    a znam ih puno sa foruma, cak i neke na vecim pozicijama koji su pricali o svom osoblju, i nekim detaljima oko cipseta npr...

    ne znam zasto je to nevjerovatno toliko?? danas i taksi sluzbe ispituju javno mijenje, a ne milijarderska firma kao intel...ako to nisi znao nemamo sto vise pricat, mlacenje prazne slame, a ovaj topik ode u totalni off...

  17. #67
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    @havier

    ti spomenu net burst intelov. Pa zar nije to neuspeo pokusaj intela da forsira clock speed na ustrb broja instrukcija po ciklusu? Pa sto odustase od njega onda? Pa zato sto su shvatili valjda da ipc igra mnogo znacajniju ulogu nego puka frekvencija procesora....

    brate spomenuo sam zadnje 4-5 god, i core2duo...rekao sam da je netburst dostigao prag, jer nisu mogli preko...
    citaj malo bolje postove, jer vidim da quoteujes iz tri puta post....rekao sam da se arhitektura mijenja i kako ide njeno usavrshavanje....

    dostigla se neka granica, i sad je vise stvar arhitekture i prefinjenosti, rekoh da i dalje ne moze softver da je prati toliko, bez sineticki testovi...

  18. #68
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    Procitaj malo po netu, imas i online casopis, tj E-zine, OVerclocker, pa vidi intrervjue, i ljude....za neke prave posebne laboratorije, samo radi tog glupog helijuma i testiranja...

    a znam ih puno sa foruma, cak i neke na vecim pozicijama koji su pricali o svom osoblju, i nekim detaljima oko cipseta npr...

    ne znam zasto je to nevjerovatno toliko?? danas i taksi sluzbe ispituju javno mijenje, a ne milijarderska firma kao intel...ako to nisi znao nemamo sto vise pricat, mlacenje prazne slame, a ovaj topik ode u totalni off...
    ispitivanje i anketirane javnosti je jedno, a uticaj javnosti na industriju je sasvim druga stvar. Opet ponavljam da overclocking kao takav ne utice znacajno na pravce razvoja racunarskog hardvera.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  19. #69
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    brate spomenuo sam zadnje 4-5 god, i core2duo...rekao sam da je netburst dostigao prag, jer nisu mogli preko...
    citaj malo bolje postove, jer vidim da quoteujes iz tri puta post....rekao sam da se arhitektura mijenja i kako ide njeno usavrshavanje....

    dostigla se neka granica, i sad je vise stvar arhitekture i prefinjenosti, rekoh da i dalje ne moze softver da je prati toliko, bez sineticki testovi...
    pratim tvoje postove, ali ne vidim poentu, niti cvrst dokaz da overclocking vrsi znacajan uticaj na razvoj hardvera.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  20. #70
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jao metalac, ako ce mo diplomama ja sam inzinjer elektronike, ima jedno posebno poglavlje u ispitu zvanom "Teorija kola" koje se bavi ovom problematikom, kazem ti grijesis, uzmi zdravo za gotovo veruj me znaci jer ako bih krenuo da ti objasnjavam ovu problematiku izgubio bih te kod odziva na impulsnu pobudu i opsegom u frekvenciskom domenu pravougaonog signala, ima jedna teorija koja kazi da oziv na pobudu u vidu pravougaonog impulsa, ima beskonacan broj bocnih komponenti a koriste se uvjek one koje su dominantne, a sama informacija koja se salje bilo kojom frekvencijom, nista ne znaci njena frekvencija jer je u realnosti samo dekodovanje informacije zavisi od dominantnih bocnih komponenti (aka harmonika) i samo dekodovanje daje signal SLICAN onome koji je poslan e sad ako idemo na visoke frekvencije i npr 1ghz je pobuda a 2 ghz je frekvencija to znaci da imamo bocne komponente na 1 i 3ghz i vec tu imas problema inace ovo je uskopojasni signal X-tipa koji ima samo po jednu bocnu komponentu, a takav signal je beznacajan, jer se koriste veci harmonici reda do 9 ako se dobro secam. inace o ovoj tematici i ako te interesuje mogu da ti dam dobre reference ako te interesuje.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo oko staff-a u AMD-u i Intelu, i njima na forumima mogu i ja da potvrdim...

    ima jedan momak po imenu Shamino, foxconn ga je bio uzeo da im kreira liniju plocha, neshto se nisu usaglasili, ladno je poshao, sad je nedje u USA, ne znam u kojoj firmi...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  22. #72
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ufff ja sam bez citanja wiki odgovorio na tvoj post jer i ti mene nisi dobro shvatio u mome postu, umm meni je veoma jasno da frekvencija procesora ne utice na brzinu podataka istog BEZ FRKE OKO TOGA tu se slazemo 3000% nego sam isao na to da frekvencija itekako utice na dizajn bilo koje mikroprocesorske jedinice BEZ obzira na njene performanse. procitaj opet gore videces da nidje ne pominjem samu "BRZINU" procesora!!

  23. #73
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    ufff ja sam bez citanja wiki odgovorio na tvoj post jer i ti mene nisi dobro shvatio u mome postu, umm meni je veoma jasno da frekvencija procesora ne utice na brzinu podataka istog BEZ FRKE OKO TOGA tu se slazemo 3000% nego sam isao na to da frekvencija itekako utice na dizajn bilo koje mikroprocesorske jedinice BEZ obzira na njene performanse. procitaj opet gore videces da nidje ne pominjem samu "BRZINU" procesora!!
    ovde kao da su svi na power trip-u. najbolje da svi ovde okacimo kopije svojih diploma pa onda da se suceljavamo, smesno zaista.... nisam ja osporio tvoju tvrdnju da frekvencija utice na dizajn proc-a, samo sam dodao jos dve bitne stavke, kolega.....

    takodje ako imas dobre literature vezane za tematiku, uvek je dobrodosla, ili linkuj ovde ili pm.
    Last edited by IceAge; 28-01-09 at 20:38.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  24. #74
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    pratim tvoje postove, ali ne vidim poentu, niti cvrst dokaz da overclocking vrsi znacajan uticaj na razvoj hardvera.
    ok imamo drugacije poglede, pa ni ne ocekujem da vidis....
    OC zajednica ima dosta veliki uticaj, jer ona najbolje poznaje taj hardver i njegove limite, dobre strane i nedostatke...

    isto kad se desava oko drugih proizvoda, kad na neke forume dosta usera prijavi da se kod mobilnog kvari ovo ili ono,
    ili da se moze mjenjach na neko auto podesiti i napraviti da radi ovako il onako,
    il da je plastika na monitoru premeka na jednom dijelu pa se touch dugme kvari, itd, itd...

    slicno je i kod procova, samo sto se tu ide naprijed....ubrzava vrijeme obavljanja nekih operacija, pomenuo sam ti renderovanje i zipovanje, gdje arhitektura ne pomaze toliko koliko veca frekvencija, a dvojezgarnost, cetvorojezgarnost samo omogucava bolji multitask, i manju opterecenost...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    ok imamo drugacije poglede, pa ni ne ocekujem da vidis....
    OC zajednica ima dosta veliki uticaj, jer ona najbolje poznaje taj hardver i njegove limite, dobre strane i nedostatke...

    isto kad se desava oko drugih proizvoda, kad na neke forume dosta usera prijavi da se kod mobilnog kvari ovo ili ono,
    ili da se moze mjenjach na neko auto podesiti i napraviti da radi ovako il onako,
    il da je plastika na monitoru premeka na jednom dijelu pa se touch dugme kvari, itd, itd...

    slicno je i kod procova, samo sto se tu ide naprijed....ubrzava vrijeme obavljanja nekih operacija, pomenuo sam ti renderovanje i zipovanje, gdje arhitektura ne pomaze toliko koliko veca frekvencija, a dvojezgarnost, cetvorojezgarnost samo omogucava bolji multitask, i manju opterecenost...
    jedno su consumer proizvodi tipa monitor, mobilni i sl. Potpuno druga prica je procesor, koji ima milijardu puta vecu i znacajniju primenu od proizvoda koje ti navodis... CPU se posvecuje mnogo veca paznja i dizajnerima istih ne treba second opinion overclockera da bi utvrdili kako da unaprede svoj proizvod...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intel // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 137
    Last Post: 06-11-21, 22:51
  2. novosti iz bmw-a
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-10, 14:25
  3. Novosti...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-05, 00:40
  4. Vijesti pa Novosti
    By MonterO in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-04, 10:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •