Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 358

Thread: AMD // Novosti

  1. #26
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    brate moj, zasto nisi quoteovao sve sto sam rekao...nemas ti mene chemu da ucis...ja pomenuh te velicine...
    a poshto 90% ljudi koristi ATX, ne znam zasto bi se neko divio proporcijama maticne?
    mozda sistemu hladjenja, mozda bojama, mozda rasporedu slotova...ali da se nekom dopada "velicina maticne", koju imaju josh xxx xxx xxx, maticnih...
    Nebitno je misljenje vas dvojice (ovog metalca i tebe), jer ste vec postali poznati. Metalac se zadnji put nalupao gluposti i na kraju napisao ono sto sam rekao u prvom postu (to je bilo vrlo inteligentno). Sa cime se neko odusevljava kod tehnickih proizvoda to je apsolutno njegova stvar. Ja licno imam zahtjevno (malo) kuciste pa se i moram obradovati maloj maticnoj ploci, no to jedino vama dvojici smeta. Ne bih da ove ljude smaramo nasim postovima. Ako ti se ne dopada moj komentar samo ga preskoci, ucini nesto pozitivno
    Pozz

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Pa to je odlicno obzirom da su sve iste velicine ti se onda svaki put obradujes
    She is only here to annoy herself!

  3. #28
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maestro View Post
    Nebitno je misljenje vas dvojice (ovog metalca i tebe), jer ste vec postali poznati. Metalac se zadnji put nalupao gluposti i na kraju napisao ono sto sam rekao u prvom postu (to je bilo vrlo inteligentno). Sa cime se neko odusevljava kod tehnickih proizvoda to je apsolutno njegova stvar. Ja licno imam zahtjevno (malo) kuciste pa se i moram obradovati maloj maticnoj ploci, no to jedino vama dvojici smeta. Ne bih da ove ljude smaramo nasim postovima. Ako ti se ne dopada moj komentar samo ga preskoci, ucini nesto pozitivno
    Pozz
    Ja i metalac smo dzet set odje, idemo u holywood, donijet cemo ti neku veliku plochu, na zid da okachish.
    Ja obozavam tvoje komentare!!!
    evo odoh da treniram...

    hvala na svemu,
    Paljuk Vitorovic.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  4. #29
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AMD launches low-cost 760G chipset
    AMD is today ploughing forward with its value-package promise by launching its latest IGP-based chipset, the AM2-compatible 760G.

    760G, a value-conscious alternative to the impressive 780G, is paired with AMD's SB700 southbridge and offers integrated Radeon 3000-series graphics clocked at 350MHz.

    Touting better value than Intel's G41, 760G offers support for RAID and Hybrid CrossFireX when paired with a discrete Radeon HD 3450 graphics card. It sounds a useful package, but fans of the 780G will notice a few minor quirks - most notably that 760G offers hardware acceleration for DVDs and standard-def material, but not for high-definition sources. Consequently, most partner boards are expected to ship without HDMI or DisplayPort connectivity.

    A deal breaker for some media users, perhaps, but at around $80, it's an interesting prospect for a budget system. AMD expects partner boards to be available in the coming days from ASUS, ECS, Gigabyte, Asrock, MSI, Foxconn and Biostar. ASUS' board, the M3A76-CM, is pictured below.

    Official product page: www.amd.com/760G
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  5. #30
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    vidi to je moja nova ploca.....cekao sam to nemas pojma kako si me obradovao!!!

  6. #31
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    drago mi je
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  7. #32
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa to je odlicno obzirom da su sve iste velicine ti se onda svaki put obradujes
    Citaj malo, pa i tvoj drugar ti kaze da nisu sve iste velicine samo sto 90% korisnika imaju ploce istih dimenzija, (ovo 90% je njegova izjava)

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Around 15 percent, depending on market and model

    AMD isn't
    just cutting jobs, it's also slashing prices of its latest Phenom II series quad-core CPUs.

    As of today, the Phenom II X4 920, clocked at 2.80GHz, costs €182, a drop of around 10 percent compared to last week's prices. The CPU was launched at CES, and the was priced at €225 at launch, but prices quickly sank to the €200 mark soon after the launch. The Black Edition 940, clocked at 3.0GHz, is available for €212, and has shed €30 off its price.

    For comparison, Intel's Q9400, clocked at 2.67GHz, costs €208, while the 3.0GHz Q9650 costs just under €300. Keep in mind, Intel is also slashing prices, and the latest AMD cuts are relatively fresh and subject to further change.

    http://www.fudzilla.com/index.php?op...11552&Itemid=1
    \\
    OFL•GIC

  9. #34
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    predstavljena Asus-ova AM3 linija...sjajne kao i uvijek...
    http://www.asus.com/news_show.aspx?id=13997
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  10. #35
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    AMD Phenom II X4 at 6.5 GHz with liquid helium, 45,474 3DMarkspobijen svetski rekord na procesoru u 3dmarku umm :P

    http://www.youtube.com/user/AMDUnprocessed

  11. #36
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    AMD Phenom II X4 at 6.5 GHz with liquid helium, 45,474 3DMarkspobijen svetski rekord na procesoru u 3dmarku umm :P

    http://www.youtube.com/user/AMDUnprocessed
    svaka cast clockerima koji rade sa komponentama dostupnima svima, a ne ovo preseravanje sa tecnim helijumom.... mislim fin marketing za AMD, toliko....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    993
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    umm pa inace svaki overclock rekord koji ima intel ti je isto sa nekim gasom "TECNIM" a poenta je Frekvencija i 3dMark rekord

  13. #38
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    umm pa inace svaki overclock rekord koji ima intel ti je isto sa nekim gasom "TECNIM" a poenta je Frekvencija i 3dMark rekord
    moja poenta je da je to smesno bio u pitanju intel ili amd. Ne preferiram jedan u odnosu na drugi...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  14. #39
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije smijesno, to omogucava evoluciju hardvera, pomjeranje granica, napredak...
    jes da to moze da radi samo mali procenat ljudi, al ipak...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  15. #40
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    nije smijesno, to omogucava evoluciju hardvera, pomjeranje granica, napredak...
    jes da to moze da radi samo mali procenat ljudi, al ipak...
    to nema ama bas nikakve veze sa evolucijom hardvera. To su publicity stunts i nista vise. Jeste sve to interesantno i te cifre su impresivne, ipak....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  16. #41
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ti se bash razumijesh u to...

    Ja se slazhem sa clockerom, pushing the limits..

    a shto ljudi trche ka ludi maratone po 45km, ludacka opterecenja, samo radi pehara?

    Sto se auta budze sa interkulerima ili vozi Dakar reli(da ne pominjem druge discipline)?

  17. #42
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    a ti se bash razumijesh u to...

    Ja se slazhem sa clockerom, pushing the limits..

    a shto ljudi trche ka ludi maratone po 45km, ludacka opterecenja, samo radi pehara?

    Sto se auta budze sa interkulerima ili vozi Dakar reli(da ne pominjem druge discipline)?
    tvoja analogija nema veze sa mozgom. a o mojoj kompetenciji sigurno neces ti davati sud. clockovati cpu i hladiti ga tecnim helijumom je isto kao da se lik nasiba steroidima i ode da trci maraton. potpuno je nerealno, jer to nisu normalni i svakodnevni uslovi. to naravno do tebe ne moze da dopre...

    edit: ponavljam, svaka cas svim momcima kojima je overclocking zanimacija i koji u realnim ovozemaljskim uslovima postizu neke rezultate.
    Last edited by IceAge; 28-01-09 at 13:26.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  18. #43
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahah...dobro brate, nekim ljudima se ne moze dokazat...mada je fino sto se kod nas, uprkos ovakvim kao ti, razvija prihvacanje i usvajanje ovakbih i slicnih stvari...

    eto je intel izbacio prije neki dan PRVI procesor posle ko zna koliko godina, da radi na 3.5Ghz!
    a ZASTO???

    Zato jer su svi drali E8600 na 5-6Ghz, pa su vidjeli da je kvalitet toliko usavrsen, da ga i oni mogu sa sigurnoscu dici na 3.5...

    aj sad, ti nesto kontra odgovori, ni ne ocekujem da me razumijes...poz

  19. #44
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    hahah...dobro brate, nekim ljudima se ne moze dokazat...mada je fino sto se kod nas, uprkos ovakvim kao ti, razvija prihvacanje i usvajanje ovakbih i slicnih stvari...

    eto je intel izbacio prije neki dan PRVI procesor posle ko zna koliko godina, da radi na 3.5Ghz!
    a ZASTO???

    Zato jer su svi drali E8600 na 5-6Ghz, pa su vidjeli da je kvalitet toliko usavrsen, da ga i oni mogu sa sigurnoscu dici na 3.5...

    aj sad, ti nesto kontra odgovori, ni ne ocekujem da me razumijes...poz
    ukoliko bude postovao neko sa imalo razuma rado cu mu odgovoriti. na ovakve postove zaista nemam sta da kazem.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  20. #45
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post

    eto je intel izbacio prije neki dan PRVI procesor posle ko zna koliko godina, da radi na 3.5Ghz!
    a ZASTO???
    a druze clock je tu najmanji problem, prescott 2m je radio na 3.8 GHz...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  21. #46
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    eto je intel izbacio prije neki dan PRVI procesor posle ko zna koliko godina, da radi na 3.5Ghz!
    a ZASTO???

    Zato jer su svi drali E8600 na 5-6Ghz, pa su vidjeli da je kvalitet toliko usavrsen, da ga i oni mogu sa sigurnoscu dici na 3.5...
    prva stvar koja mi je pala na pamet kad sam chuo vijest....izgleda su shishnjari chekali da AMD zajacha, pa da ga opet potope...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi zvucite isto ko da Intel nezna na koliko mogu njihovi procesori da rade, nego moraju da cekaju da vide koliko narod moze da ih overklokuje

    Overklokovanje nema veze sa bilo kakvim napredkom, jer je frekvencija veoma mali dio procesor dizajna.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    Vi zvucite isto ko da Intel nezna na koliko mogu njihovi procesori da rade, nego moraju da cekaju da vide koliko narod moze da ih overklokuje

    Overklokovanje nema veze sa bilo kakvim napredkom, jer je frekvencija veoma mali dio procesor dizajna.
    ali to ne moze da dopre do njihovih mozgova.....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  24. #49
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    Vi zvucite isto ko da Intel nezna na koliko mogu njihovi procesori da rade, nego moraju da cekaju da vide koliko narod moze da ih overklokuje

    Overklokovanje nema veze sa bilo kakvim napredkom, jer je frekvencija veoma mali dio procesor dizajna.
    ne, Intel ne moze da testira 15 000 000 procesora, nema kad da se bakce sa tim...

    Arhitektura jezgra je najbitnija, ali se radi i stvari idu u tom toku da moze da podrzi sto vecu frekvenciju...tako je bilo sa Netburstom, pa kad je dostigao prag, cera se i ova koliko moze...coreduo senije mjenjao zadnjih godina, samo 45nm i vece frekvencije...
    ne znam zasto je toliko cjenovna razlika izmedju 8400 i 8600, tj 8700 koji izlazi...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    ne, Intel ne moze da testira 15 000 000 procesora, nema kad da se bakce sa tim...
    Jeste nemaju oni vremena da testiraju i prave procesore kad svi znamo da im je glavni biznis pravljenje ves masina

Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intel // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 137
    Last Post: 06-11-21, 22:51
  2. novosti iz bmw-a
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-10, 14:25
  3. Novosti...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-05, 00:40
  4. Vijesti pa Novosti
    By MonterO in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-04, 10:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •