Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 326 to 350 of 358

Thread: AMD // Novosti

  1. #326
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Kako nema prikladnijeg threada neka bude ovdje, AMD-ov hardware je u pitanju, kutija Microsoftova.


    Microsoft's Xbox Series X probably puts your gaming PC to shame: Full specs revealed


    CPU: 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU ​(ekvivalentan cpu, kod nas, ~400-450€)
    GPU: 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
    (ekvivalentan gpu ~600-700€)
    Die Size: 360.45 mm2
    Process: 7nm Enhanced
    Memory: 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
    Memory Bandwidth: 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
    Internal Storage: 1 TB Custom NVME SSD
    I/O Throughput: 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)
    Expandable Storage: 1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
    External Storage: USB 3.2 External HDD Support
    Optical Drive: 4K UHD Blu-Ray Drive
    Performance Target: 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS


    I tako, simpatichna "konzolica".. :grin:, prava ekonomik dzidza
    Last edited by NexusVI; 16-03-20 at 21:58.

  2. #327
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #328
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Interesantna vremena, ko bi ovako nesto mogao i da pomisli do prije koju godinu:

    I7 7700k, prije 3 godine Intelov flagship, ovih dana slovi (slovio je) za apsolutni polovni best buy, 250-300$ dolara na ebay-u, (kod nas isto to samo skuplje), ako zelite high fps procesor.

    E pa to je upravo postalo istorija: Ryzen 3 3100-3300x procesori daju ekvivalentan (do bolji) performans za cijelih 99$/120$.

    Takodje i vlasnici pojedinih, novijih Ryzena, isto su u korotu. Pukli pristojne pare (x2 u odnosu na ove cijene) za nesto sto je evo sad 100 i kusur dolara. Jasno, ovo je "samo 4 jezgra/ 8 threadova", no kako 95% korisnika nece prigat ne znam sto naporedo, ovo je apsolutni best buy!
    Da vam ne odere chapru s ledja a pruzi jako dobar performance.



  4. The Following 2 Users Say Thank You to NexusVI For This Useful Post:


  5. #329
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default AMD // Novosti

    AMD je predstavljanjem ovog 3300x potpuno obesmislio kupovinu nekog korištenog Intel procesora, bukvalno im je srozao vrijednost u jednom danu... Vidim već kako kreću masovni oglasi za prodaju 7700. Samo, ostaje pitanje zašto bi to neko kupio pored ovog AMD-a sada, pogotovo uzevši u obzir cijenu i odnos polovno-novo...

    AMD je po meni ovo odradio vrlo pametno i proračunato - 3300x će jako ugroziti Intel, ali ne i prodaju novijih AMD procesora - jer u multicore performansama su ipak dobro distancirali ove nove procesore od aktuelne Ryzen mid i high end ponude...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Markez For This Useful Post:


  7. #330
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AMD ih je dotukao, videćemo odgovor Intela, ako ga imaju uopšte...a trebalo bi, ipak je Intel bio jaka kompanija.

  8. #331
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    HN
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li se kad ce 3100 ili 3300x biti dostupni kod nas?

  9. #332
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Interesantna vremena, ko bi ovako nesto mogao i da pomisli do prije koju godinu:

    I7 7700k, prije 3 godine Intelov flagship, ovih dana slovi (slovio je) za apsolutni polovni best buy, 250-300$ dolara na ebay-u, (kod nas isto to samo skuplje), ako zelite high fps procesor.

    E pa to je upravo postalo istorija: Ryzen 3 3100-3300x procesori daju ekvivalentan (do bolji) performans za cijelih 99$/120$.

    Takodje i vlasnici pojedinih, novijih Ryzena, isto su u korotu. Pukli pristojne pare (x2 u odnosu na ove cijene) za nesto sto je evo sad 100 i kusur dolara. Jasno, ovo je "samo 4 jezgra/ 8 threadova", no kako 95% korisnika nece prigat ne znam sto naporedo, ovo je apsolutni best buy!
    Da vam ne odere chapru s ledja a pruzi jako dobar performance.


    Fala Coroni za jedno jedino... a to je - zamalo pukoh pare za X570 ploču i 3700x Ryzen.. Sad, iz ovog ugla gledano razmislit ću dobro. Jedna stvar je sigurna.. Novi Ryzen gen. 3 (za sad bar) neće moći na stare ploče AM4
    Samo B550 i X570..
    Čisto da ne budu potpuni pozitivci) Mada koliko dugo podržavaju svoje socket-e OD MENE RESPECT!
    A vala više je i bilo vrijeme da Intel popije jedan klasični! Još samo da NVIDIA to isto doživi pa da se cijene bar malo normalizuju.. inače je bio i još je ZVEK)

    Mada.. ide ka boljem - nadam se

    Sent from my BTV-DL09 using Tapatalk
    Using Tapatalk

  10. #333
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Generalno je AMD napravio dobar posao s Ryzenom.
    Tu nema priče.
    Nijesam fan nijednog od te 2 proizvođača.
    Ali ovo za "šamaranje" mi je presmiješno
    Pa Intel ih šamara evo 20 i kusur godina.
    Ryzen neće pomjerit s "mjesta" Intela, to sigurno.
    Ljudi i dalje više kupuju Intel (kod nas).
    Intel je težak oko 260 milijardi dok je AMD oko 60 milijardi.
    Treba imati u vidu da AMD radi i grafike kao i hardver za konzole a Intel samo procesore, ssd-ove i matične...
    Generalno je dobro da Intel ima zdravu konkurenciju ali priče da ih je ubio AMD i td . su nezrele i smiješne.

  11. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  12. #334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Vidim već kako kreću masovni oglasi za prodaju 7700.
    Polovni 7700k su i dalje preskupi, ne znam koja je logika pogotovo poslije pustanja u prodaju zen2.
    \\
    OFL•GIC

  13. #335
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Generalno je AMD napravio dobar posao s Ryzenom.
    Tu nema priče.
    Nijesam fan nijednog od te 2 proizvođača.
    Ali ovo za "šamaranje" mi je presmiješno
    Pa Intel ih šamara evo 20 i kusur godina.
    Ryzen neće pomjerit s "mjesta" Intela, to sigurno.
    Ljudi i dalje više kupuju Intel (kod nas).
    Intel je težak oko 260 milijardi dok je AMD oko 60 milijardi.
    Treba imati u vidu da AMD radi i grafike kao i hardver za konzole a Intel samo procesore, ssd-ove i matične...
    Generalno je dobro da Intel ima zdravu konkurenciju ali priče da ih je ubio AMD i td . su nezrele i smiješne.
    I Nokia je ovako mislila.. Blackberry.. pa odoše.. Neki se I vratiše) Ovo je baš kako sam reko jedan zum' na brzaka) "Kvarni"
    Nešto ne vidim (a nijesam samo ja) da će se u skorije vrijeme Intel vratiti tako brzo. Čak im je i Xbox novi "Na Ryzen"
    Oni nešto drugo merkaju odavno.. no to je potpuno druga priča.
    Nijesam "član" ni Plavih ni Crvenih a DEFINITIVNO ni Zelenih)
    OVO je dobro za NAS - potrošače. Jer kako je bilo krenulo.. moralo je da se zarati)

    Sent from my BTV-DL09 using Tapatalk
    Using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Cyberkurajber For This Useful Post:


  15. #336
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Generalno je AMD napravio dobar posao s Ryzenom.
    Tu nema priče.
    Nijesam fan nijednog od te 2 proizvođača.
    Ali ovo za "šamaranje" mi je presmiješno
    Pa Intel ih šamara evo 20 i kusur godina.
    Ryzen neće pomjerit s "mjesta" Intela, to sigurno.
    Ljudi i dalje više kupuju Intel (kod nas).
    Intel je težak oko 260 milijardi dok je AMD oko 60 milijardi.
    Treba imati u vidu da AMD radi i grafike kao i hardver za konzole a Intel samo procesore, ssd-ove i matične...
    Generalno je dobro da Intel ima zdravu konkurenciju ali priče da ih je ubio AMD i td . su nezrele i smiješne.
    Ovdje se radi o brojevima, a brojevi ne mogu da lažu... Ako AMD lansira procesor za 120$ koji ima efektivno iste ako ne i bolje performanse od Intelovog "high end" procesora od prije 2 generacije (i dalje jako zastupljenog i aktivnog modela, koji se prodaje po visokoj cijeni) - onda su tu stvari prilično jasne... Ako to nije ekvivalent ozbiljnog šamara u svijetu tehnologije - ne znam šta jeste.

    Dodatno, mislim da apsolutno SVAKI entuzijasta i zaljubljenik u tehnologiju sa iole zdravim rezonom i te kako cijeni i treba da cijeni ono što radi AMD. Jer, prisjetimo se - da nije bilo AMD-a i njihove reforme tržišta/cijena i rapidnog razvoja tehnologije - procesori sa 4 jezgra bi i dalje dugo dugo koštali 300 i kusur € (kada bi se Intel pitao, naravno). Potrošači i te kako nagrađuju ovakav poslovni pristup AMD-a, globalno, i to je činjenica... P.S. Priča "ljudi i dalje kupuju Intel više od AMD" je smiješna, jer sve i da je tako (kod nas) - Crna Gora nije ni mikro-tržište, i apsolutno njje relevantna za procjene tokova trgovine i potrošnje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Markez For This Useful Post:


  17. #337
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Polovni 7700k su i dalje preskupi, ne znam koja je logika pogotovo poslije pustanja u prodaju zen2.
    Neka ih kupuje ko oće... Znaš kako se kaže, ovce su za šišanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Markez For This Useful Post:


  19. #338
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    47 Posts

    Default



    Sent from my BTV-DL09 using Tapatalk
    Using Tapatalk

  20. #339
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Generalno je AMD napravio dobar posao s Ryzenom.
    Tu nema priče.
    Nijesam fan nijednog od te 2 proizvođača.
    Ali ovo za "šamaranje" mi je presmiješno
    Pa Intel ih šamara evo 20 i kusur godina.
    Ryzen neće pomjerit s "mjesta" Intela, to sigurno.
    Ljudi i dalje više kupuju Intel (kod nas).
    Intel je težak oko 260 milijardi dok je AMD oko 60 milijardi.
    Treba imati u vidu da AMD radi i grafike kao i hardver za konzole a Intel samo procesore, ssd-ove i matične...
    Generalno je dobro da Intel ima zdravu konkurenciju ali priče da ih je ubio AMD i td . su nezrele i smiješne.
    Interesantna interpretacija stvari-stanja,

    Neko ko je neuporedivo manji, sa neizmjerno manje resursa, dodje i razmiche "najveceg" koji drzi ne znam ni koliko monopola i koliko vec, sve sto radi je presminka i prepakuje jedan isti proizvod po zastidje cijenama.
    Slazem se, ne da je presmijesno, nego..

    Takodje evo i na polju procesora za mobilne mashine, outsider je upravo ponudio toliko bolji proizvod i performansama i cijenom i trajanjem baterije, da je za nevjerovat.
    (Sto, opet, skrece paznju na nepojmljivu bizarnost, napravish ovakve CPU-e, no i dalje, posle 100 godina, imas problema zDrajeverima za svoje grafike! Facepalm xiljadu! Sram!)


    Kad se kod grafike,
    I pored toga sto je (Intel) zasluzio sve sto mu se desava, nadao sam se da ce zbog svoje velichine i (navodne) snage, kako je pocheo da pravi svoj GPU, napravit nesto sto bi pomjerilo mrtvu Nvidiu s mjesta, nazalost reklo bi se da je to nadanje zaludno.

    No ko zna, evo da vidimo..

  21. The Following User Says Thank You to NexusVI For This Useful Post:


  22. #340
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Oduvijek sam preferirao Intel ali mi je jako drago što je AMD izbacio ovakve procesore. Da nije Ryzena jos uvijek bi procesori sa 4 jezgra i 8 threadova kostali preko 300 eura. AMD je u jednom trenutku imao bolju ponudu od Intela. AthonXP (odnos cijena-performanse) je bio bolji od Pentiuma 4. Intel se vratio u igru sa Core 2 duo procesorima. Ti procesori su bili odlicni ali njih ne bi ni bilo AMD-a. Naredni Intelov i3 ce biti jaci od mog i7 procesora četvte generacije. God bless AMD!

  23. #341
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ryzen neće pomjerit s "mjesta" Intela, to sigurno.
    Mora da zato vec dvije godine neuspjesno pokusavaju da skrpe pravi odgovor na Ryzen.
    Da nije bilo Ryzena, ne bi se povecavao broj jezgara na Intelovim procesorima, i9 ne bi ni postojao a cijene bi samo rasle i rasle.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  25. #342
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Generalno je AMD napravio dobar posao s Ryzenom.
    Tu nema priče.
    Nijesam fan nijednog od te 2 proizvođača.
    Ali ovo za "šamaranje" mi je presmiješno
    Pa Intel ih šamara evo 20 i kusur godina.
    Ryzen neće pomjerit s "mjesta" Intela, to sigurno.
    Ljudi i dalje više kupuju Intel (kod nas).
    Intel je težak oko 260 milijardi dok je AMD oko 60 milijardi.
    Treba imati u vidu da AMD radi i grafike kao i hardver za konzole a Intel samo procesore, ssd-ove i matične...
    Generalno je dobro da Intel ima zdravu konkurenciju ali priče da ih je ubio AMD i td . su nezrele i smiješne.
    Jokas brate, nisu to price, to su cinjenice. Drugo je sto nas deru sa cijenama pa nam je isti matrak kupit AMD ili Intel.

    Ryzen 3 3300X je lagano rame uz rame sa i7 7700K. Koliko kosta nov 3300X? - 100$, 7700K? - 250-300$
    Ako zagrebemo dublje, vidi se da ih AMD drma i u laptop trzistu. Polako, nece ove godine biti masu AMD gejming laptopova, ali za godinu dana situacija ce biti opako drugacija.
    Intel vrijedi toliko sada, nakon decenija faktickog monopola nad CPU trzistu. Ako se ne boje propasti, zasto su "ukrali" AMD-ovog CEO za GPU-e i sami pocinju da razvijaju svoj all-in-one GPU?
    Zasto je Intel sasjekao u POLA veleprodajnu cijenu i9? Jedini odgovor je zato sto je Threadripper obrisao pod sa njima i evo dana danas nemaju odgovor na taj CPU.
    Mislim, ma da, ne daju tech reviewerima semplove novih procesora (plase se uporednih analiza) da ne bi sebi pravili kontra marketing jer ih u PPD segmentu AMD sije, ali bas ih raskiva. Zato su revieweri prinudjeni da sami kupuju i onda testiraju. Da ne pominjem da je i9 gen10 u nekim slucajevima sporiji od i9 gen9...

    AMD ih ubija, polako.

    edit: evo vidjeh post iznad dje su linkali Linusa, mislim to je to.
    Last edited by guvarana; 14-05-20 at 01:51.
    Those about to rock, we salute you!

  26. #343
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Jokas brate, nisu to price, to su cinjenice. Drugo je sto nas deru sa cijenama pa nam je isti matrak kupit AMD ili Intel.

    Ryzen 3 3300X je lagano rame uz rame sa i7 7700K. Koliko kosta nov 3300X? - 100$, 7700K? - 250-300$
    Ako zagrebemo dublje, vidi se da ih AMD drma i u laptop trzistu. Polako, nece ove godine biti masu AMD gejming laptopova, ali za godinu dana situacija ce biti opako drugacija.
    Intel vrijedi toliko sada, nakon decenija faktickog monopola nad CPU trzistu. Ako se ne boje propasti, zasto su "ukrali" AMD-ovog CEO za GPU-e i sami pocinju da razvijaju svoj all-in-one GPU?
    Zasto je Intel sasjekao u POLA veleprodajnu cijenu i9? Jedini odgovor je zato sto je Threadripper obrisao pod sa njima i evo dana danas nemaju odgovor na taj CPU.
    Mislim, ma da, ne daju tech reviewerima semplove novih procesora (plase se uporednih analiza) da ne bi sebi pravili kontra marketing jer ih u PPD segmentu AMD sije, ali bas ih raskiva. Zato su revieweri prinudjeni da sami kupuju i onda testiraju. Da ne pominjem da je i9 gen10 u nekim slucajevima sporiji od i9 gen9...

    AMD ih ubija, polako.

    edit: evo vidjeh post iznad dje su linkali Linusa, mislim to je to.
    Brate moj dobri
    Misliš da će Intel śeđet skrštenih ruka` i puštit AMD da im se baškari naredne nekolike godine i da ih kako ovđe velite uništi?
    Ovo me podśeća na priču koja se vrćela u Ex Yu republikama da Mercedes propada...

    Tačno je da je tu neđe Ryzen 3 3300X sa I7 7700K ali ko kupuje danas 7700K? Kupuju ljudi I5 9400F prije nego ovaj I7, npr.
    Ne deru nas što se procesora tiče makar.
    Pa Ryzen 3 (prve gen) je nov oko 70 Eura treće gen oko 100 Eura,Ryzen 5 druge gen oko 140 Eura, za matične i ram su isto ok cijene.
    Za sve osim za grafike.
    Što se cijena tiče AMD jeste uticao da Intel "skreše" cijene procesora.
    Tako da sada imate budžet gejming procesor (I3, Ryzen3) za oko 70-80 Eura, što nikad prije nije bilo.

  27. #344
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Tačno je da je tu neđe Ryzen 3 3300X sa I7 7700K ali ko kupuje danas 7700K? Kupuju ljudi I5 9400F prije nego ovaj I7, npr.

    Problem je što je 3300x bolji procesor i od 9400F - bolji base clock (3.9 vs 2.9), bolji boost (4.3 vs 4.1), bolji L3 keš (16mb vs 9mb), 7nm naprama arhaične 14nm arhitekture - a pritom košta MANJE. U maltene svakom testu ga šiba dobrano - u zavisnosti od vrste od 13 do čak 43% bolje performanse (osim u gamingu, gdje su na 1080p maltene isti)... Dakle, za manje para se dobije bolji, brži i savremeniji procesor... U trenutnoj situaciji na tržištu, jedini častan potez Intela bi bio da svoje inferiorne proizvode ponudi po realnim, puno nižim cijenama, pređe na savremenu arhitekturu i omogući kompatibilnost novih procesora sa starijim pločama - ali budući da su toliko osiljeni doskorašnjim monopolom i ogrezli u bezobrazluku - svi znamo da se to naravno neće desiti.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #345
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,338
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Neko postavi pitanje gore ali ne dobi odgovor - da li neko zna ima li kod nas 3300x procesora i ako ima koja je cijena i gdje se moze kupiti?

  29. #346
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Ne vjerujem da ga ima kod nas jos uvijek. A kad se pojavi bice makar 2x skuplji od cijena koje se pominju po svim clancima, YouTube snimcima i sl. (ukljucujuci i ovaj zadnji snimak iznad, gdje kosta 100-injak eura, $120 na klipu).

    Znaci racunaj najmanje 200e za 3300x kod nas, moguce i do 220-230e.
    Last edited by Fidel Castro; 19-05-20 at 14:07.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  30. #347
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,338
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    A tako i ja mislim, ako se ne pojavi kroz par dana po nekoj "normalnoj" cijeni od 150-160 eura, uzecu 3600, nema mi druge

  31. #348
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    A tako i ja mislim, ako se ne pojavi kroz par dana po nekoj "normalnoj" cijeni od 150-160 eura, uzecu 3600, nema mi druge
    150-160e? A kako b'ate?

    Kako kad je Intel-ov i5 9400F koji se tuda pominje uz cijenu od $140 kod nas 250 eura? A 3300x je od njega (po istim tim informacijama) jeftiniji $20.

    Ocekivat' da bude ispod 200e je nerealno, makar ja tako mislim. A ti sacekaj pa odluci.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  32. #349
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,338
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Nije vala no 180 eura, ako ne lazu ovi iz multicoma, zato i kazem da bi normalna cijena bila do 160 za 3300x, ali tesko da ce to u sledecih par dana doci kod nas, jer ne vidjeh ga u ponudi u srb...

  33. #350
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Nije vala no 180 eura, ako ne lazu ovi iz multicoma, zato i kazem da bi normalna cijena bila do 160 za 3300x, ali tesko da ce to u sledecih par dana doci kod nas, jer ne vidjeh ga u ponudi u srb...
    Izgleda sam ja gledao i5 9400, bez F oznake... U tome je razlika.

    Onda bi 3300x mogao da bude 150e valjda. Iako zbog znatno vece zastupljenosti Intel-a, za Ryzen se moze ocekivat' jos veca razlika u cijeni tamo i ovamo...
    Last edited by Fidel Castro; 19-05-20 at 17:39.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intel // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 137
    Last Post: 06-11-21, 21:51
  2. novosti iz bmw-a
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-10, 13:25
  3. Novosti...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 05-07-05, 23:40
  4. Vijesti pa Novosti
    By MonterO in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-04, 09:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •