View Poll Results: Da li vjerujete da Obama moze i za 1% promijeniti USA?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • DA

    54 78.26%
  • NE

    10 14.49%
  • Ne znam

    5 7.25%
Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 126 to 150 of 223

Thread: Obama Vs McCain

  1. #126
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    zbog ovih srbendi velikih sto bi sa puskama sve resavali.
    Potpuno se slazem. bombardovali su nas zbog sloba i Srbije i da nam nije bilo Mila , i nama bi sve mostove srusili !!!
    I zato sam ja da istane Milo na vlast , a ne da na vlast dodju ove (kako ih ti nazva ) srbende

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    zato sto nam treba neko ko ce da se prikloni ameriKi
    Tacno tako. I htjeli mi to, ili ne, to je fakat. Amerika je svjetski hegemon, oduvijek bila i uvijek ce to biti. S ove tacke ne vidim nijednu potencijalnu drzavu koja bi zauzela mjesto Amerike. Da se razumijemo, ni ja nisam veliki fan te nacije, ali moram da priznam da su ovi izbori pokazali da je Amerika prevazisla politiku koju je promovisala Bushova administracija, da se suocila sa nedostacima i manama koje ima. Ljudi, pa oni su se sramili toga sto su Amerikanci dok je Bush bio na vlasti. Prosle godine sam imala prilike da upoznam dosta Amerikanaca koji su boravili u Evropi i koji su mi se kleli (bukvalno) da su oni dobri ljudi, da nisu glupi, da nisu debeli, da ne zele rat, da mrze Busha zbog toga dje ih je doveo. Toliko su im Evropljani nabijali na nos to sto su Amerikanci, da je ljude bilo sramota. Zbog cega? Cega treba da ih je sramota? Sto nije Francuze sramota kakav im je predsjednik, ili Italiju kakav im je premijer ('... i osuncan'???), ili Njemce zbog njihove istorije, ili citavu Evropsku Uniju koja ce se raspasti, jer svaka clanica svoju politiku vodi.
    Amerika ima mane, nije savrsena. To je velika zemlja. Ali ja stvarno zelim da se nadam da ce Amerika bit bolja, tim prije sto i mi od nje zavisimo. Pogledajte ekonomsku krizu koja je zahvatila citav svijet. Kompanije bankrotiraju, ljudi gube posao, inflacija, pad akcija, pad nekretnina, pad svega... Htjeli mi to, ili ne, mi zavisimo od velikih sila. Mi zavisimo od Amerike. I neko je postavio jako glupo pitanje- ima li smisla stavljat nekog na celo neke drzave, ako vec Amerika odlucuje o svemu? Amerika ne odlucuje o tome ko ce bit na njenoj strani i ko ce podrzavat njenu politiku. U poslednjih nekoliko godina smo svjedoci drasticnog rasta i razvitka Kine, Indije, Juzne Koreje, Rusije, koja mase zastavom i tobos nesto prijeti nekim novim vidom Hladnog Rata. Ma zajebi Rusiju, ona to nikad bit nece. Mozda su stabilizovali ekonomiju, ali generalno Rusi su sjebani totalno. Neka oni gledaju sto se u njihovom i oko njihovog dvorista desava. Tu nema ni kapi demokratije.
    I zbog svega toga mi jeste drago sto je Barak Obama dobio izbore, jer on pored toga sto je harizmatican i sto mislim da ce biti dobar lider, svjetski lider, mislim da ce predstavljat simbol koji ce podsjetiti na to da treba prevazici razlike- rasne nacionalne, bilo kakve. Mislim da ce dati primjer, jer to moze, kako stvari i kod nas treba da stoje.
    Last edited by Anna; 07-11-08 at 22:32.

  3. #128
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anna View Post
    Toliko su im Evropljani nabijali na nos to sto su Amerikanci, da je ljude bilo sramota. Zbog cega? Cega treba da ih je sramota? Sto nije Francuze sramota kakav im je predsjednik, ili Italiju kakav im je premijer ('... i osuncan'???), ili Njemce zbog njihove istorije, ili citavu Evropsku Uniju koja ce se raspasti, jer svaka clanica svoju politiku vodi.
    Dozvoli samo da kazem da je Italijane itekako sramota od Silvija, samo sto covjek posjeduje pola medija u Italiju pa se tesko moze dje cut da ga neko kritikuje. Ali Silvio je meni isto car, toliko je nonshalantan da coek jednostavno ne moze da ga mrzi Ustvari, on mi je isti ka McCain! Rodile majke par budala... Ali isto su mi simpa Ne bih im dao cipele da mi ociste, a kamoli zemlju da vode, ali su mi simpa
    I am the one who locks.

  4. #129
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    zato treba fino i mi da se diplomatski i politicki supkamo ovima velikjema silama da bi oni nama dali njihove oprobane recepte i dio kolaca i da konacno ka' ljudi zivimo a ne da ceramo inat i da nam je vazda lose zbog toga.

  5. #130
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Dozvoli samo da kazem da je Italijane itekako sramota od Silvija, samo sto covjek posjeduje pola medija u Italiju pa se tesko moze dje cut da ga neko kritikuje. Ali Silvio je meni isto car, toliko je nonshalantan da coek jednostavno ne moze da ga mrzi Ustvari, on mi je isti ka McCain! Rodile majke par budala... Ali isto su mi simpa Ne bih im dao cipele da mi ociste, a kamoli zemlju da vode, ali su mi simpa
    Dozvoli...



    :kamikaza:

  6. #131
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    Dozvoli...



    :kamikaza:
    Hahahhahahahhahahahahaahhaahaha! Cool. Ali ti znas da ovo nije Silvio, nego njegov dvojnik iz Njemacke koji je u svoje pero dosta pometnje napravio sa ovim ispadima
    I am the one who locks.

  7. #132
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Hah znam od poodavno za ovaj snimak a nisam znao za to.

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Potpuno se slazem. bombardovali su nas zbog sloba i Srbije i da nam nije bilo Mila , i nama bi sve mostove srusili !!!
    I zato sam ja da istane Milo na vlast , a ne da na vlast dodju ove (kako ih ti nazva ) srbende
    Bravo sinisam u drugom oblicju.
    She is only here to annoy herself!

  8. #133
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Potpuno se slazem. bombardovali su nas zbog sloba i Srbije i da nam nije bilo Mila , i nama bi sve mostove srusili !!!
    I zato sam ja da istane Milo na vlast , a ne da na vlast dodju ove (kako ih ti nazva ) srbende
    A nisam ovo vidio, dok NSX nije pomenuo. Igore, dabogda ti McCain dosa na vlast u zgradu. Pa da ti ni Milo ne moze pomoc.
    I am the one who locks.

  9. #134
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    A nisam ovo vidio, dok NSX nije pomenuo. Igore, dabogda ti McCain dosa na vlast u zgradu. Pa da ti ni Milo ne moze pomoc.
    Mislite li vi da ja volim Mila? Mislite li da je meni odlicno sto je on na vlast??
    Ja sam za to da on ostane na vlast samo iz razloga zato sto nema ko bolji da ga zamijeni. Inace bih ga i ja rado zamijenio da imam sa kim.
    Milo je najbolji od najgorih !!!!!

  10. #135
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Hah znam od poodavno za ovaj snimak a nisam znao za to.



    Bravo sinisam u drugom oblicju.
    Evo ako sam sto pogresno rekao i ako nije ovo istina sto sam rekao , ti me ispravi i napisi sto je istina !!!

  11. #136
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Istina je da nema boljeg od mila dok god vecina poput tebe misli da nema boljeg od njega, eto to je istina.
    She is only here to annoy herself!

  12. #137
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo mi reci onda koji je bolji,a da je aktuelan na politickoj sceni,i zainteresovan za mjesto predsjednika?! Da nije Mandic ili Milic mozda? Da ne pominjem Medojevica.
    DICIOTTO

  13. #138
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Samo mi reci onda koji je bolji,a da je aktuelan na politickoj sceni,i zainteresovan za mjesto predsjednika?! Da nije Mandic ili Milic mozda? Da ne pominjem Medojevica.
    Misli na dotichnog
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  14. #139
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U tome i jest stvar. Uz ovakovu vlast i ovakovu opoziciju niko normalan ne želi se bavit politikom. Čuvaju ljudi čast i obraz. S toga i nema nikoga na vidik koji bi smijenio DPS za dobro građana CG. Nude se samo štetočine i lešinari.
    Ova simbioza DPS-SL može potrajat za duga vremena.
    Svako bi pomislio da bi neki novi ljudi kroz neku novu stranku mogli spasit CG i njezine tradicionalne vrijednosti, izvuć je iz ralja NATO i maćehinskoga odnosa EU. Ali, viđelo se kako se svršila epizoda s PZP. Čim se njima razvedrilo nama se smračilo. Oni te nijesu vezani pupčanikom s DPS ili SL, ne moraju bit vezani na isti način s PZP ili SNP i mogu svojijem glasom, svojijem političkijem angažmanom, na lokalu makar, učinjet da ove dvije partije postanu građanske u najširemu smislu. Isto bih reka i za SDP. Svi mi znamo kakovi su "naši", lokalni ljudi u ovijem strankama i možemo ih počet s lokala puštat "kroz sito i rešeto" i puštat naviše samo najbolje. Tek kad ove stranke pročistimo možemo se nadat napredku.
    Ko o čemu ...

    Obama je pobijedio, Evropa je zadovoljna, Crna Afrika je zadovoljna.. Ostaje nam da vidimo što će od obećanoga činjet, a što od onoga te nije obeća, a što mnim nije od manjega značaja. Jest on "abronzato" , ali je i dalje Amer. I Condoleezza Rice je "abronzata" pa ne viđeh neku promjenu američke arogantne vanjske politike? Isto ka ni za vremena Colina Powella.
    S toga mnim e nije važno ko je prva dama Amerike
    Last edited by DesertFox; 08-11-08 at 15:02.

  15. #140
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Istina je da nema boljeg od mila dok god vecina poput tebe misli da nema boljeg od njega, eto to je istina.
    Pa evo , oli nam ti rec koji je bolji od njega?

  16. #141
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    Misli na dotichnog
    E ako bi vala njega izabra,nema sto da pricamo...
    DICIOTTO

  17. #142
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba barem probat dotichnog ako ne valja na sledece izbore istog zamjenit.ali nismo se nesto opuchili od promjena mnogo...
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  18. #143
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja bih zamolio ovog jamerichkog ambasadora,
    da on preuzme korMILO,
    jer iz grmena velikoga,
    LAFU izac trudno nije,
    i umjesto hotela sa 5 zvjezdica,
    podic malo zatvora sa 2 zvjezdice, i ove lidere PARTIOKRATE, poslat malo da zive o drzavnome troshku i zire prasad u spushkoj farmi.

    Sve VLASTI zakonodavnu, sudsku i izvrshnu,
    podijelio Norvezanima, Dancima i Shvedjanima, uz dobru platu, tehnichka vlada, sa LOKALNOM SAMOUPRAVOM,
    koja bi imala 32% prihoda od poreza i prireza,
    i koja bi u lokalnim inkubatorima podnivila i filtrirala sposobne, moralne i poshtene lidere, koji bi izrasli u zrele politichare, sposobne da nas povedu u JEVROPU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Da se razumijemo, Obama je bio ocigledno bolji izbor od gospodina fosiliziranog zombija, ali je talas nekontrolisanog optimistickog hajpa koji se vrti oko njega nepotreban i prije svega neosnovan.
    Spoljna politika USA se mijenja za manje od jednog procenta promjenom predsjednika i malo je vazno da li je on demokrata, republikanac, da bude marsovac ili budala kao Bush.

  20. #145
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Sigurno se već promjenila Amerika minimum za 1% izborom Obame, dosta je što je simpatičan i što ima dobar stav i za promjenu je crnac i što nije iz bogate porodice (najvjerovatnije)
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  21. #146
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    E ako bi vala njega izabra,nema sto da pricamo...
    Sta bih mogao izgubit?!
    She is only here to annoy herself!

  22. #147
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo brate. Toliko je OCIGLEDNO da je Medo nesposoban za vodjenje drzave,i da je,prvenstveno,los politicar. On samo JEDVA ceka da se dokopa vlasti,tj. moci i povlastica koje mu vlast pruza. Ja to mogu da zakljucim iz njegovih postupaka. Nikakvu podrsku nema. Nikakve ambicije za poboljsanje drzavnog sistema i drustvenog standarda. Mislim,stranka mu se zove PzP,a ja nidje ne cuh njegove planove za te silne promjene. Prelos je retoricar,sto govori i njegov procenat osvojenih glasova. Jasno je da mi biramo predsjednika po prici koju nam naslozi,a njegova je toliko losa,da mu nisam povjerovao ni 2%. Naravno,nemoj pogresno da me shvatis,postujem svacije misljenje,i to je tvoj izbor,i ja te ne ubjedjujem u nesto drukcije,ali ovako ja mislim.
    DICIOTTO

  23. #148
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Sta bih mogao izgubit?!
    da je medo izabran cini mi se da bi se slavilo to vece a ujutru niko ne bi znao sto da se radi.

  24. #149
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Mnogo brate. Toliko je OCIGLEDNO da je Medo nesposoban za vodjenje drzave,i da je,prvenstveno,los politicar. On samo JEDVA ceka da se dokopa vlasti,tj. moci i povlastica koje mu vlast pruza. Ja to mogu da zakljucim iz njegovih postupaka. Nikakvu podrsku nema. Nikakve ambicije za poboljsanje drzavnog sistema i drustvenog standarda. Mislim,stranka mu se zove PzP,a ja nidje ne cuh njegove planove za te silne promjene. Prelos je retoricar,sto govori i njegov procenat osvojenih glasova. Jasno je da mi biramo predsjednika po prici koju nam naslozi,a njegova je toliko losa,da mu nisam povjerovao ni 2%. Naravno,nemoj pogresno da me shvatis,postujem svacije misljenje,i to je tvoj izbor,i ja te ne ubjedjujem u nesto drukcije,ali ovako ja mislim.
    I Tito isto nije bio neki retoricar, pa se lijepo zivjelo.

    Ovo je to sto ja velim, ovaj narod bi da mu se servira retorika na RTCG kako je sve bajno i lijepo i kako Evropa samo ceka na nas a da je u stvari sve suprotno. Ovaj narod voli da zivi u lazi kako ce imat para a nista radit nece. Da ne citiram Slavka sad...
    She is only here to annoy herself!

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    da je medo izabran cini mi se da bi se slavilo to vece a ujutru niko ne bi znao sto da se radi.
    Kad su ovi drugi bili izabrani ujutru se islo na Dubrovnik. Mozda je onda i bolje da se nista ne radi, sto mislis?!
    She is only here to annoy herself!

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republikanci i dalje
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 83
    Last Post: 16-07-08, 06:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •