Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 89

Thread: Semafori

  1. #51
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja sam rekao da je to samo teorija. I to sto si ti rekao za ljevake je samo teorija jer se pravi uzrok jos uvijek ne zna. I ja sam ljevak inace. I nije samo centar za motoriku u pitanju. Svaki ljevak kojeg znam ima odlican smisao za ucenje jezika. Naravno, ne kazem da ne postoje izuzeci jer ne poznajem sve ljevake na svijetu.
    Centar za motoriku nije cijela lijeva ili desna strana. Jednostavno se nekim slučajem aktivira lijevi centar,kod nekih osoba. U pitanju je već teza zašto su neki ljudi lijevaci a neki dešnjaci. Nikakva prednost, osim možda što pojedine lijevake tjeraju da treniraju desnu ruku kao prioritetnu. Što je jako pogrešno.

  2. #52
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Centar za motoriku nije cijela lijeva ili desna strana. Jednostavno se nekim slučajem aktivira lijevi centar,kod nekih osoba. U pitanju je već teza zašto su neki ljudi lijevaci a neki dešnjaci. Nikakva prednost, osim možda što pojedine lijevake tjeraju da treniraju desnu ruku kao prioritetnu. Što je jako pogrešno.
    Nije prednost uopste. Cijeli svijet je dizajniran za desnjake. Tek su ljudi poceli da obracaju paznju na to. Kod nas jos uvijek ne mozes gitaru za ljevake da kupis no moras zice da premjestas i da ih podesavas ponovo.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #53
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije prednost uopste. Cijeli svijet je dizajniran za desnjake. Tek su ljudi poceli da obracaju paznju na to. Kod nas jos uvijek ne mozes gitaru za ljevake da kupis no moras zice da premjestas i da ih podesavas ponovo.
    Bilo bi pogubno da te tjeraju da sviraš desnom. Svakako bi genijalnost bila umanjena.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Bilo bi pogubno da te tjeraju da sviraš desnom. Svakako bi genijalnost bila umanjena.
    Zato i ne sviram. Bar ne za sad dok se ne snadjem za "naopaku" gitaru. A ne volim trgovinu preko neta tako da to za sada nije opcija. Ovo je za temu 'stvari koje vas nerviraju'
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Kada se govori o religijama treba uzeti u obzir i sam nivo nauke u trentuku nastanka same religije. Podijela nauke je savremenijeg datuma, tako da je naučna inteligencija bila jako vezana, odnosno jedina kao religijski kler.Tadašnja naučna misao je davala odgovarajuće teorije koja je moderna nauka odbacila pružajući izvjesne dokaze.Danas kada se metafizika i fizika odvojile, kada sama nauka se grana na specijalizovane grane opet dolazi do određenih teorija koje isključuju jedna drugu.Astronomija, jedna od nauka koja se bavi istraživanjem svemira. Između ostalog gledao sam jednom intervju jednog od impozantnih naučnika tog domena, gdje na konkretno pitanje : 'Koliko vi zasita znate o svemiru?' , odgovrio : 'Ne mnogo.'
    Ona kao naučna disciplina počiva na bezbroj teorija, koje su proizišle kao teorija teorija itd...Tu dolazi do imaginacije, koju si negdje spomenuo, kao nevjerovatno neophodne u svijetu nauke, da bi postojala mogućnost sagledavanja određenih teorija. Osnovna nauka je elementarno bazirana na čvstim dokazima, dok idući ka većim stupnjevima ona gubi vezu sa dokazima već zaranja u svijet teorija i imaginacija i upravo dobija onaj metafizički karakter i poništava osnovnu podijelu nauke,gotovo da je vraća na srednjovijekovni način podijele.
    Ja mislim da su neka filozofska razmisljnja, metafizika, hipoteticke teorije ... oduvjek izmedju ciste nauke i vjerovanja u koje spada i religija.
    U srednjem vijeku struktura materije , pojam vremena i prostora, porijeklo zivih organizama... su bili metafizika ili vjerovanje (religisko-sa pojmom Boga ili nereligisko- bez pojma Boga - svejedno)
    Spoznajom atomske strukture materije , teorije evolucije ,teorije reletivnosti ,... dosta srednjovjekovne metafizike je postalo nauka a metafizika i vjerovanja su se pomjerili dublje ka nepoznatom.
    Ali davno u antickoj Grckoj filozofi Demokrit , Epikur, ... su vjerovali da se materija sastoji od malih "nedjeljivih" (atom-na grckom) djelova.
    Ta filozofija je bila samo forma vjerovanja i metafizika.
    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Svaka dogma počiva na obrnutom procesu saznanja. Na samom početku ona je ostvarila kontakt sa apsolunim saznanjem i istinom, posjeduje sve odgovore. Možda bi trebala da se konkretizuje da posjeduje 'bitne odgovore' Tu je glavni problem oko početnih premisa. Jedna od njih jeste da Bog postoji, on posjeduje apsolutno saznanje i sama naučna misao je besmislena, jer čovjek živi radi testa, dok naučnik želi spoznati zašto i kako se dešavaju procesi, nastanak itd...Oba saznanja teroijski ne bi trebalo da isključuje jedno drugo, mnogo je recimo bilo religioznih naučnika, gdje njegova vjera ne kompromituje samu religiju.
    Meni se svidja ova filozofska vrsta vjerovanja (religije) koja je stvar slobodnog izbora sa malo ili nimalo dogmatskih elemenata.
    Last edited by septembar; 09-08-11 at 10:28.

  6. #56
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Meni se svidja ova filozofska vrsta vjerovanja (religije) koja je stvar slobodnog izbora sa malo ili nimalo dogmatskih elemenata
    Uglavnom kada se govori o religiji ljudi su strašno egocentrični. Nikako da pogledaju svoj dom i da skinu paučinu sa očiju,da vide prizore potresne, nesrećne i bolesne.
    Dogma ima smisla, jer ona pripada naivnoj religioznoj misli i pokriva veliki sloj ljudi kojima je (po meni) neophodna. Ona otvara um i širi percepciju i daje smisao beskonačnosti i posmatranja iz perspektive. Što je jako bitno...da se krene dalje.
    Sve to do jednog momenta kada Dogma i Nauka, počnu da ograničavaju misao.

  7. #57
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ne treba mješati kupus i boraniju,ako je filozofija puko ponavljanje već rečenog u tom slučaju i robot može voditi državu i društvo u cjelini..

    Kakve džamije i crkve kakvi bakrači,izmišljene su samo da zbune,zavade i podele narode u svijetu.Da li je god(biće medju nogama kako ga žene vole nazvati) biće ili bog(predmet) ne vrijedi raspravljati.
    Da li vam se često dogodi da kada kupite neki predmet ,da isti pojeftini?(e zbog toga ne vrijedi raspravljati).
    "Zaista nisam znao da je komunizam tako uništio našu nacju" česta je rečenica koja nosi u sebi mnogo istine ali je svako na svoj način tumači.Ako je neko izgubio iluzije i san ,bio pod uticajom raznih "struja" ili "strahova" koje vladaju zemljom ili jednostavno naišao na poteškoće u zivotu koji je sasvim drugačije zamišljao u mladosti Srbin prvo optuži one oko sebe ili korijene iz kojih je izrastao.Što je pozitivna osobina srpskog naroda, a koju zloupotrebljavaju dušmani srpskog naroda.Djelovanje istiktivno ali ne zdarvim razumom ostavilo je posledice na društvo.
    Ako neko misli da se mogu ujediniti Ruska pravoslavna crkva(Američka pravoslavna crkva i Ruska pravoslavna crkva),moguće da se i druge crkve objedine(mislim na hrišćane uopšte..)
    Last edited by Beli vuk; 18-08-11 at 22:57.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Uglavnom kada se govori o religiji ljudi su strašno egocentrični. Nikako da pogledaju svoj dom i da skinu paučinu sa očiju,da vide prizore potresne, nesrećne i bolesne.
    Ljudi inače posmatraju svijet uvijek iz svog ugla po svojim mjerilima (egocentrično).
    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Dogma ima smisla, jer ona pripada naivnoj religioznoj misli i pokriva veliki sloj ljudi kojima je (po meni) neophodna. ...
    Ja sa za slobodu misli bez dogmi ili mogućnošću argumentovane rasprave i sumnje u bilo koju dogmu.
    Jedino osnovni moralni principi slobode i tolerancije mogu biti dogma ako neko nemože nikako drugačije da ih shvati i poštuje.

  9. #59
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sa za slobodu misli bez dogmi ili mogućnošću argumentovane rasprave i sumnje u bilo koju dogmu.
    Jedino osnovni moralni principi slobode i tolerancije mogu biti dogma ako neko nemože nikako drugačije da ih shvati i poštuje.
    Dogma je svugdje.
    Gotovo pola stanovništva, živi i radi da očuva i sprovede učenje dogme, uvaženog i zvaničnog mišljenja.
    Od policajca,noćnog čuvara, vlade, skupštine i tako dalje...

    Ne prave se zatvori i crkve zbog pametnih i pravednih, bar teorijski (praksa često demantuje).

    Shvaćam te, govoriš o idelanom društvu,apsolutnih vrijednosti (platonova država)...ipak realnost je drugačija.

    Ljudi inače posmatraju svijet uvijek iz svog ugla po svojim mjerilima (egocentrično).
    Primarna pogrešna misao.
    Zašto čovjek uči dok je živ...stremi ka čemu?

    Saznanje donosi oduševljenje. Ugao posmatranja se permanentno mijenja, najveći oblik spoznaje jeste posmatranje soptvenosti iz perpektive.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra tema samo sto danas o tome malo ljudi koristi mozak a vise se oslanja na dogmu i zaludjivanje.
    Uz duzno postovanje svih koji vjeruju od srca sto bi se reklo,pokusacu samo neke zakljucke da donesem kao bice koje koristi mozak za razumijevanje.
    Odbacicu svaku tvrtdnju da ne postoji nista i da nesto postoji.
    Krenucu da istrazujem da vidim sta to nesto,nevidljivo postoji,nesto tako jako,nesto tako lijepo u sta vjeruje vecina ljudi.
    Trazio sam da vidim Boga ali ga nisam vidio.Raspitao sam se da li ga je iko ikad vidio,saznao sam ne.
    Pitao sam i trazio da vidim ko je bio u paklu i raju,saznao sam da samo covjek poslije smrti tamo odlazi od ljudi.Pa dobro ko se vratio da nam kaze da to postoji-niko.Pa kako znate-a to je Bog stvorio.Ok.
    Bog je stvorio planetu,Sunce,vasionu sve.Pa pitam se koliki je to Bog koji stvori toliki Kosmos.Koliki je Kosmos?Kosmos je tolike velicine da nas um(danas u 2012) godini ne moze da ima predstavu o njegovoj sirini,da je to samo naprijed i jos i jos do nesvijesti.To je neopisivo kolike su to razmjere,kad samo svetlost od Sunca do nas putuje 8:30 minuta!!!
    Pitam sebe alo pa toliko galaksija i planeta i zvijezda postoje da je to vise nego sva zrna pijeska na svijetu,pa da li je moguce da to sve neko stvori-a i da stvori zasto ne stvori svaku planetu naseljivu-zasto ne stvori sve oblike zivota iste-zasto stvori sve kao da nista ON nije stvorio.
    Pricam zivu istinu,kazu mi ljudi da to nije moguce ali da postoji nesto sto ih pokrece,sto je jace,sto ce nekad doci,sto je njima u srcu i dusi.Pa pitam ih pa znaci ne priznajete da je bog sve stvorio-odgovaraju mi pa ko ce to znati,vjerovatno da nije ali...?!
    Dobro idemo dalje-sami vjernici se cude kako to nije tako,sve u skladu.
    Ja kazem zemlja planeta je stara 4.5 milijardi godina,a crkva koja svjedoci bozije rijeci kaze za 6 dana.Kazem sebi to nije moguce.Ta mi je cinjenica okrenula razum i otvorila vidike,da nije sve u zapisu i svjedocenju necega sto ne postoji,nego je istina ono sto vidite i sto ste u stanju da razumijete.
    Pitaju me pa ti ne vjerujes,ali kako to mozes,pa u sta vjerujes?
    Pa ne mogu vjerovati da ako ubijem 100 osoba Bog ce mi sve oprostiti.Ne mogu vjerovati da ako skocim sa zgrade da ce mi andjeli priteci u pomoc,ne mogu vjerovati da ako mi stane srce moja dusa odlazi gore,kad znam da je dusa skup hormona koji proizvode osjecanja ili emocije i sve krece iz mozga,kad srce stane svi enzimi prestaju-tijelo se pretvara u obicno trulo meso.
    Kazem im da vjerujem u vrijednosti covjeka,u ljubav u srecu,u covjeka.

    Kazu mi ali bozanstvo to je nesto sveto,cisto,koje svaku osobu nadgleda.
    Kazem a sto znaci to sveto-ko je dao tu titulu-sveto i bozansko a vec mi je razum demantovao sve price o tome,kako dalje da vjerujem u to,postovacu ali vjerovati necu.

    Dosta je primjera istorija pokazala da je ustvari sve se vrcelo oko religije i da zemljina kora jos mirise na krv zbog iste.

    Nauku i medicinu niko ne smije i ne moze da poistovjeti ili nadje zajednicko sa bozanstvima i vjerovanjima.Nauka kaze voda je H2O i jos neki elementi i to je tako,tu nema vjerovanja napamet,ovo,ono,to je cinjenica.
    Medicina kaze da bez organa covjek a nijedno bice koje ima krv ne moze da zivi-sto je cinjenica i to ce uvijek biti tako i bilo je.

    NAuka je dokazala i pronasla da je covjek rod majmuna Ape,ali jos nije pronasla kako smo se razvili tacno mada postoje tri teorije od kojih je jedna 100% jer drugacije ne moze.

    Religija sad drevni ljudi su napisali Kur'an i Bibliju da bi narod vodili drugim putem od prirode i realnosti i tu nema price,samo osoba koja nije svjesna sto je Kosmos,kako funkcionise od stvaranja galaksija do sopstvenih rasta kose i noktiju ne moze da upozna ni sebe,ni ljude ni prirodu ni stvarnost,ni svoj mir i srecu.Doduse danas je oko 20% stanovnistva na planeti mojeg misljenja i zbog njih imamo ovaj forum,internet,zbog takvih imamo struju,medicinu,tehnologiju i sve oko nas i na nama.


    Procitajte ovaj post pa zakljucite i ukljucite kriticko razmisljanje i budite skeptici,ne idite sistemom pise,cuo=vjerujem i znam.
    Last edited by Zaovičić; 22-04-12 at 01:24.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo da predstavim blog/website na našem jeziku koji se bavi skepticizmom.

    http://laikaskeptik.wordpress.com/

    Site je posvećen raskrinkavanju starih praznovijerica poput astrologije i newage medicine kao npr kiropraktike, homeopatije, reikiki itd.

    npr http://laikaskeptik.wordpress.com/20...ulo-u-legendu/
    http://laikaskeptik.wordpress.com/20...gicke-pogreke/

    Značaj ovog websitea je taj što je jedan od rijetkih ovog tipa na našem jeziku i da ne kažem koliko je potreban.

    Danas previše čitamo po novinama i poklopljeni smo raznim člancima i reklamama od strane svakojakih gatara, astrologa i svakojakih drugih prevaranata.
    Ovo je bitno jer naše društvo nije bogato i mnoge porodice ostaju bez ono malo prihoda što imaju na ime ovih lopova u pokušaju da ublaže svoj položaj.

    Ti šarlatani koriste ljudsku nestreću, tugu i žalost da bi oduzeli ono malo što ljudi skrhani neimaštinom ili nesretnim okolnostima, imaju.

    Zato si siteovi ovog tipa bitni i treba ih promovirati.


    Na žalost nisam siguran dali je ovo pravo mijesto za postavljanje ovog posta, međutim nisam htio praviti novu temu već to ostavljam moderatoru da odluči dali ovo zaslužuje da bude posebna tema
    Last edited by funestis; 09-08-12 at 14:18.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj link je bas za ovu temu
    Quote Originally Posted by funestis View Post

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Rumunka, Kristina Rad bolje znana kao ZOMGitsCriss drži dva govora na ovogodišnjem Reason Ralley u Wašingtonu.






    Nova zvijezda Ateizma.
    Last edited by funestis; 08-09-12 at 20:05.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  16. #66
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Daleko veći greh je skrivanje od javnosti(ako znamo ko je javnost) incesta nego sam seksualni čin sa bliskim krvnim srodnikom.

    Isto tako ne može se ništa graditi na loshim.. ispucalim temeljima,.. ni nova država u nezdravom društvu.Savremeni svijet(države) izgrađen je na zdravim osnovama i pravilnim mjerilima

    ..samo što to neki ne vide..

  17. #67
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beli vuk View Post
    Daleko veći greh je skrivanje od javnosti(ako znamo ko je javnost) incesta nego sam seksualni čin sa bliskim krvnim srodnikom.
    Silovani se tu ne bi složili sa tobom



    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svi smo napravljeni od zvijezdane prašine. Zanimljiv video koji slavi tu činjenicu.

    Beautiful Stars: A Tribute to Hubble & the Human Race


  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze i

    :-)

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili

    Odosmo van teme ...
    Uglavnom kada bi filozofsko razunjevanje mjesta nauke i vjerovanja u ljudskoj imaginaciji bilo bolje sukob nauke i religije nebi ni postojao .

    Taj problem je nastao greskama u metodama ucenja koje su previse zasnovane na ponavljanju i memorisanju a manje na analiziranju i raspravljanju .
    Te metode "industriskog" ucenja/prenosenja i nauke i religije stvaraju ovaj sukob.

    Zanimljivo vezano za entropiju ...
    Dok jedan dio materije postaje sve haticniji i haoticniji kao oblak medjuzvjezdane prasine u nekoj maglini...
    drugi dio materije postaje sve organizovaniji i uredjeniji stvarajuci zvijezde , planete oko njih , zivot i postepeno sve slozenije forme organizama ...
    Last edited by septembar; 21-09-12 at 12:38.

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daniel Dennett objašnjava prirodno (i evolutivno) porijeklo religije i krava te moderni redizajn krava i religije


  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Debata između Christopher Hitchensa i Tony Blaira sponzorisano od strane Petera Muka


  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  24. #74
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    David Bowie se bavio zvjedzanom prasinom imaginacija => nauka ?

  25. #75
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam znao gdje da stavim...ali ne moze da skodi

    http://njegox.blogspot.com/2012/06/b....html?spref=fb

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Semafori
    By Heroj_Pg in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 13-02-07, 09:50
  2. Semafori
    By Kradem_Shahte in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 22-05-05, 07:54
  3. Semafori.
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-05, 08:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •