Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Pomoc oko kupovine kamere...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow Pomoc oko kupovine kamere...

    Hocu da kupim kameru, a imam srecu sto neko od svojte ide do Amerike pa ce mi donijeti nesto fino od TUD!

    Ima li neko ko se RAZUMIJE u kamere pa da mi kaze postoji li trenutno bolja kupovina od ove kamere:

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...specifications

    Isto tako, kakva su mi ogranicenja s obzirom da pise da je ova kamera na NTSC sistem... Da li to znaci da samo ne mogu da reprodukujem sliku direktno sa kamere na TV ili imam jos neka ogranicenja?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih ti samo predlozio da kupis neku koja snima direktno na CD. Vidim da ova sto si stavio link nije takva

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Zašto direktno na CD? Pffff. Ova inače ima nešto bolje od CD-a i DVD-a.
    Internu memoriju 16GB.

    Igi pitaj Vlada iz Nikšića, to ti je ljubitelj Extra TV-a on se bavi video produkcijom pa će te dobro savjetovat.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zašto direktno na CD? Pffff. Ova inače ima nešto bolje od CD-a i DVD-a.
    Internu memoriju 16GB.

    Igi pitaj Vlada iz Nikšića, to ti je ljubitelj Extra TV-a on se bavi video produkcijom pa će te dobro savjetovat.
    Dobro , evo izvini sto sam mu predlozio da kupi kameru koja snima direktno na CD

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj zaboravit na punjac za bateriju. Ne znam kako se puni, ali u americi koriste napon 110v ,pa ti moze bit problem ako nemas adapter...
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    koji koshta 3e kod nas..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Hocu da kupim kameru, a imam srecu sto neko od svojte ide do Amerike pa ce mi donijeti nesto fino od TUD!

    Ima li neko ko se RAZUMIJE u kamere pa da mi kaze postoji li trenutno bolja kupovina od ove kamere:

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...specifications

    Isto tako, kakva su mi ogranicenja s obzirom da pise da je ova kamera na NTSC sistem... Da li to znaci da samo ne mogu da reprodukujem sliku direktno sa kamere na TV ili imam jos neka ogranicenja?

    Skroman doprinos sa moje strane kao iskusnog prodavca... Ova kamera nije losa... sta vise... Mada bi ja prije trazio nekoga panasonica ili sony kameru... sa svojom internom memorijom sto vecom i moguci prosirenjem sa fleske ili sd kartica... cd zaboravi... brzo trosi bateriju ne mozes snimat duze od 45 min...

    I naravano da ima sve performanse kao i ova sa tvog linka....

    Uvjek trazis best by... ako odu oko katolickog bozica u americi su ti tada veliki popusti i mozes naci jako dobre cijene za jako dobre stvari...
    The chase... is better than the catch

  8. #8
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cetinje-Podgorica
    Posts
    3,111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Hocu da kupim kameru, a imam srecu sto neko od svojte ide do Amerike pa ce mi donijeti nesto fino od TUD!

    Ima li neko ko se RAZUMIJE u kamere pa da mi kaze postoji li trenutno bolja kupovina od ove kamere:

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...specifications

    Isto tako, kakva su mi ogranicenja s obzirom da pise da je ova kamera na NTSC sistem... Da li to znaci da samo ne mogu da reprodukujem sliku direktno sa kamere na TV ili imam jos neka ogranicenja?
    Igi da necesh mene sto lijepo narucit da mi stigne od TUD...DD
    Ali da ti castis...
    " Ko te kara,nek ti piše pjesme! "


  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moj komentar kupuj ovu i tacka
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Htio sam i ja da ide direktno na DVD zbog lakoce reprodukcije i backupa (izvadis DVD iz kamere i pustis ga na player, poslije toga u koverticu i gotovo), a ovako moram svaki put prvo kabal za racunar, prebacim sve u komp, kompresujem, pa snimam na DVD i tek onda pustanje na TV...

    FULL HD kamera nema na DVD nego sve imaju svoju internu memoriju + kartica...

    Ono sto me najvise interesuje, a sto mi niko nije odgovorio je NTSC sistem... Sto sa njim?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e to ne vidjo nadji na pal sistem kameru il vidi ima li idje ova opciju da radi pal, to je europski format
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Globetrotting

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne nego uzmi auto ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    ovakvu ja imam samo 30GB extra je kamerica
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ja bih kupio na PAL da ima na PAL, ali u USA je samo NTSC...

    Zna li neko iz iskustva koja su ogranicenja?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ja bih kupio na PAL da ima na PAL, ali u USA je samo NTSC...

    Zna li neko iz iskustva koja su ogranicenja?
    Slušaj brate, probat ću da ti objasnim najbolje što mogu na moj skromni Crnogorski jezik.

    1). Preporučujem ti da ne kupujes HDD, DVD ili SD kameru, pa bila HD TV READY ili FULL HD TV, i sigurno ne NTSC kameru iz Amerike.

    - Ove HDD, DVD i SD kamere komprimiraju direktne snimke sa kamere, i narezavaju ih na HDD, DVD ili SD.

    - Najmanji kvalitet slike se dostiže na DVD kameru, jer se slika mnogo (premnogo) komprimira i piše i fajl format, koji ne možes tako lako editovati na komputer. Trebaš prvo potrebni snimak sa DVD prevesti na komputer, pa ga onda konvertovati, nakon čega tek možes da ga editujes (a kvalitet snimka je loš).

    - SD kamere i HDD kamere takođe komprimiraju snimke, ali ne baš tako mnogo. U svakom slučaju su snimci napravljeni sa SD karticom mnogo bolji zbog većeg data rate-a nego snimci napravljeni sa HDD-om. Dalje, SD i HDD kamere opet imaju više pozitivnih i negativnih stvarih. Tako na SD kartice nemožes mnogo da snimaš, i trošit ćes dosta na kupovini kartica, dok kod HDD kamere rezikuješ da se HDD ošteti i da više bilo što ne mozeš sa kamerom raditi (barem, dok se ne postavi drugi HDD unutra). Ali opet, ako bi da snimaš uz naprimjer vožnju ili brzinu, (trku itd.) ti je opet bolje uzeti SD kameru, jer takve kamere prakticno nemaju mnogo pokretljivih dijelova koji se mogu oštetiti.

    2). Šta se razlike u PALi NTSC tiče:
    PAL je EU standard dok je NTSC USA standard, to nije za ništa tako određeno:

    - NTSC standard radi uz 525 horizontalnih linija i 60 framova u sekundi, dok PAL standard koristi za rad 625 horizontalnih linija i 50 framova u sekundi, što znači da PAL standard posleđuje veću rezoluciju nego NTSC, i zbog toga omogučava detaljniju sliku. Ali opet na drugu stranu, PAL standard malo sporije "izvještava" brze snimke (kao fudbal naprimjer) zbog manjeg FPS-a nego NTSC (PAL > 50 FPS | NTSC > 60 FPS). U takve brze akcije ti je znači uz PAL, gledajući naprimjer fudbal snimke, malo neoštra slika (ali nije toliko primjetljivo).

    - Snimki sa kamere znači uvjek predviđava u ili PAL ili NTSC processor, koji se nalazi u kameri naravno. Znači, ako kamera internalno standardno prebači vertikalnu rezoluciju na 525 linija (NTSC), će do biti dovoljno dobro, i precizno za NTSC televiziju, a u koliko koristiš NTSC kameru uz PAL televizijom, će ti snimki morati da se prebače sa 525 linija (NTSC) na 625 linija (PAL).

    Te extra 100 linija koje se stvaraju tokom prebačivanja NTSC snimka na PAL televiziju su znači lagane, i to će biti uvjek vidljivo, i to ne u pozitivnom smislu. Kvalitet slike ti ide znaši nazad ako koristis NTSC kameru na PAL televiziju. (Zato ima od PS2 i PS3, 2 verzije: NTSC i PAL verzije).

    3). Da se vratim na prvu tačku: Preporučujem ti da kupiš kameru sa MINI-DV trakama (uz 3CCD, ili CMOS X.X MEGAPIXEL sensor i FULL HD, odluka zavisi po onome što zeliš da snimaš). Kao naprimjer Canon HV-30.

    Preporučujem ti znači PAL kameru uz MINI-DV trakama, jer kamere na te trake, nikako ne komprimiraju snimce. Sve ide direktno nekomprimirano ka traci, i zato ceš uvjek nakon prebacivanja trake na komputeru imati originalni nekomprimirani kvalitet (desetina gigabytes).

    Uz takvom kamerom ćeš imati najbolju sliku, i detalje.

    Vjerujem da si me razumjeo,

    Pozdrav,

    MNT

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Slušaj brate, probat ću da ti objasnim najbolje što mogu na moj skromni Crnogorski jezik.

    1). Preporučujem ti da ne kupujes HDD, DVD ili SD kameru, pa bila HD TV READY ili FULL HD TV, i sigurno ne NTSC kameru iz Amerike.

    - Ove HDD, DVD i SD kamere komprimiraju direktne snimke sa kamere, i narezavaju ih na HDD, DVD ili SD.

    - Najmanji kvalitet slike se dostiže na DVD kameru, jer se slika mnogo (premnogo) komprimira i piše i fajl format, koji ne možes tako lako editovati na komputer. Trebaš prvo potrebni snimak sa DVD prevesti na komputer, pa ga onda konvertovati, nakon čega tek možes da ga editujes (a kvalitet snimka je loš).

    - SD kamere i HDD kamere takođe komprimiraju snimke, ali ne baš tako mnogo. U svakom slučaju su snimci napravljeni sa SD karticom mnogo bolji zbog većeg data rate-a nego snimci napravljeni sa HDD-om. Dalje, SD i HDD kamere opet imaju više pozitivnih i negativnih stvarih. Tako na SD kartice nemožes mnogo da snimaš, i trošit ćes dosta na kupovini kartica, dok kod HDD kamere rezikuješ da se HDD ošteti i da više bilo što ne mozeš sa kamerom raditi (barem, dok se ne postavi drugi HDD unutra). Ali opet, ako bi da snimaš uz naprimjer vožnju ili brzinu, (trku itd.) ti je opet bolje uzeti SD kameru, jer takve kamere prakticno nemaju mnogo pokretljivih dijelova koji se mogu oštetiti.

    2). Šta se razlike u PALi NTSC tiče:
    PAL je EU standard dok je NTSC USA standard, to nije za ništa tako određeno:

    - NTSC standard radi uz 525 horizontalnih linija i 60 framova u sekundi, dok PAL standard koristi za rad 625 horizontalnih linija i 50 framova u sekundi, što znači da PAL standard posleđuje veću rezoluciju nego NTSC, i zbog toga omogučava detaljniju sliku. Ali opet na drugu stranu, PAL standard malo sporije "izvještava" brze snimke (kao fudbal naprimjer) zbog manjeg FPS-a nego NTSC (PAL > 50 FPS | NTSC > 60 FPS). U takve brze akcije ti je znači uz PAL, gledajući naprimjer fudbal snimke, malo neoštra slika (ali nije toliko primjetljivo).

    - Snimki sa kamere znači uvjek predviđava u ili PAL ili NTSC processor, koji se nalazi u kameri naravno. Znači, ako kamera internalno standardno prebači vertikalnu rezoluciju na 525 linija (NTSC), će do biti dovoljno dobro, i precizno za NTSC televiziju, a u koliko koristiš NTSC kameru uz PAL televizijom, će ti snimki morati da se prebače sa 525 linija (NTSC) na 625 linija (PAL).

    Te extra 100 linija koje se stvaraju tokom prebačivanja NTSC snimka na PAL televiziju su znači lagane, i to će biti uvjek vidljivo, i to ne u pozitivnom smislu. Kvalitet slike ti ide znaši nazad ako koristis NTSC kameru na PAL televiziju. (Zato ima od PS2 i PS3, 2 verzije: NTSC i PAL verzije).

    3). Da se vratim na prvu tačku: Preporučujem ti da kupiš kameru sa MINI-DV trakama (uz 3CCD, ili CMOS X.X MEGAPIXEL sensor i FULL HD, odluka zavisi po onome što zeliš da snimaš). Kao naprimjer Canon HV-30.

    Preporučujem ti znači PAL kameru uz MINI-DV trakama, jer kamere na te trake, nikako ne komprimiraju snimce. Sve ide direktno nekomprimirano ka traci, i zato ceš uvjek nakon prebacivanja trake na komputeru imati originalni nekomprimirani kvalitet (desetina gigabytes).

    Uz takvom kamerom ćeš imati najbolju sliku, i detalje.

    Vjerujem da si me razumjeo,

    Pozdrav,

    MNT


    Igi, coek ti je sve objasnio

    Potpuno se slazem za miniDV kamere, i predlazem jedan malo stariji model, Panasonic GS500.
    I am the one who locks.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam Sony MiniDv kameru, i stvarno je kvalitet snimka odlican i sve to...
    Ali iskreno, smorilo me je vise da prebacujem na komp, pa sa kompa da komprimujes i rezem na dvd...
    Ok kvalitet i sve, ali meni znaci i vrijeme potrebno za dalju obradu...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PAL/NTSC standardi kod sadasnjih kamkordera znace u kojem ce od ova dva standarda kamkorder pustat video materijal preko analognog izlaza.Dakle kad se kamkorder koristi kao videoplejer.A i Pal i Ntsc full hd kamkorderi isto snimaju na medij na koji snimaju bio on dvd,traka hdd ili kartica.Znaci 1080 ili full hd rezolucija.Kaseta je i dalje ne prevazidjena jer je skoro neunistiva.Dvd je ******,svako trece snimanje propane materijal ako se kamera malo trese.Hdd dok radi radi i odlicna je opcija.Stane masu materijala koji nije previse kompresovan,a ne jebes se sa kasetama.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post


    Igi, coek ti je sve objasnio

    Potpuno se slazem za miniDV kamere, i predlazem jedan malo stariji model, Panasonic GS500.
    Good choice kao predlog , ali je bogami teško neđe možeš nabaviti u novopakovano stanje.

    To je problem. A ako ga nađeš će ti biti možda 100 ili 200 eura jeftiniji od Canon HV-20 i Canon HV-30 koji ipak više ispunjavaju kao future cam, nego Panasonic NV-GS500, pa na kraju vrijedi izdati 100-200 eura više za takav Canon.

    Ali opet sve zavisi u kojoj situaciji želiš da snimaš. Ukoliko želis da snimas po (lijepom sunčanom) danu, ti Panasonic NV-GS500 uz 3CCD sensor više odgovara, pa i čak ostvarava ljepše boje zbog 3CCD technologije (svaki sensor snima svoju boju, jedan plavu, drugi crvenu, treći zelenu, pa ih procesor spaja u jednu sliku, koja dobija realnije boje zbog posebnog snimanja svake priorne boje).

    Ako želiš da snimaš u mraku, drečavom danu, itd, onda je bolje uzeti Canon HV-20 ili Canon HV-30, zbog odličnog CMOS sensora (to nije 3CCD sensor, što opet zači da jedan chip sve boje snima), koji se ipak primjetljivo ošetljiviji pokažuje, i bolji po tamnim prostorijama, mraku itd (iako NV-GS500 ima 0 Lux ).

    Mada je Igiju i dovoljno dobra jedna kamera iz Panasonic NV-GSXXX serije, sa manjim brojem. Za 300 eura već ima odlicnu Panasonic 3CCD MINI-DV kameru, koja mu opet omugućava prikačiti za oprilike 150 eura extra zum mikrofon, wide angle lens, tele lens, različite filtere, zaštitnu kapu itd.
    Last edited by MNT; 17-10-08 at 19:54.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Good choice kao predlog , ali je bogami teško neđe možeš nabaviti u novopakovano stanje.

    To je problem. A ako ga nađeš će ti biti možda 100 ili 200 eura jeftiniji od Canon HV-20 i Canon HV-30 koji ipak više ispunjavaju kao future cam, nego Panasonic NV-GS500, pa na kraju vrijedi izdati 100-200 eura više za takav Canon.

    Ali opet sve zavisi u kojoj situaciji želiš da snimaš. Ukoliko želis da snimas po (lijepom sunčanom) danu, ti Panasonic NV-GS500 uz 3CCD sensor više odgovara, pa i čak ostvarava ljepše boje zbog 3CCD technologije (svaki sensor snima svoju boju, jedan plavu, drugi crvenu, treći zelenu, pa ih procesor spaja u jednu sliku, koja dobija realnije boje zbog posebnog snimanja svake priorne boje).

    Ako želiš da snimaš u mraku, drečavom danu, itd, onda je bolje uzeti Canon HV-20 ili Canon HV-30, zbog odličnog CMOS sensora (to nije 3CCD sensor, što opet zači da jedan chip sve boje snima), koji se ipak primjetljivo ošetljiviji pokažuje, i bolji po tamnim prostorijama, mraku itd (iako NV-GS500 ima 0 Lux ).

    Mada je Igiju i dovoljno dobra jedna kamera iz Panasonic NV-GSXXX serije, sa manjim brojem. Za 300 eura već ima odlicnu Panasonic 3CCD MINI-DV kameru, na kojoj može za 150 eura extra prikačiti zum mikrofon, wide angle lens, filtere, zaštitnu kapu itd.
    Pa htio sam mu rec da uzme i meni jednu ako nadje

    Sto cu kad sam fool for Panasonic...
    I am the one who locks.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Pa htio sam mu rec da uzme i meni jednu ako nadje

    Sto cu kad sam fool for Panasonic...
    Dal nema da se kupi tamo u Italiju, pa bar makar NV-GS230, NV-GS320 ili NV-GS330? To su odlične kamere za max. 400 eura. Pogledaj specifikacije, isplati se uzeti ako ih možeš naći za oko ~350 eura (tolika je cijena za ove 3 kamere, per komad naravno, u BENELUX).

  23. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Dal nema da se kupi tamo u Italiju, pa bar makar NV-GS230, NV-GS320 ili NV-GS330? To su odlične kamere za max. 400 eura. Pogledaj specifikacije, isplati se uzeti ako ih možeš naći za oko ~350 eura (tolika je cijena za ove 3 kamere, per komad naravno, u BENELUX).
    Iz serije 300 znam da sam gledao, ali mi je to bilo previse "sitno". GS400 mi je odma zapala za oko, ali je nisam mog'o nac kad bi se yeb'o
    Vidio sam da se GS500 nude na Ebay Italia, nove, za nesto ispod 900e. Ali kako nisam nikad trgova na taj nacin, nemam namjeru ni sad pocinjat, pogotvo ne sa kamerama
    I am the one who locks.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    http://labnol.blogspot.com/2006/10/c...e-between.html

    Po ovome nema razlike izmedju NTSC ili PAL sistema kamere...

    Ako svaki fajl prebacim na komp i kasnije konvertujem u koji ocu format, naravno...

    Problem je jedino da direktno kameru spojim sa TV-om, mada ni to nije problem jer moj TV moze da se prebaci na NTSC sistem...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Dobro , evo izvini sto sam mu predlozio da kupi kameru koja snima direktno na CD
    Ne morash mi se izvinajvat.
    Zaobishao si kasetu u startu, ne znajuci da se materijal na dvd kompresuje p ase gubi kvaltiet slike, pa maloako zadrhti ruka rizikujesh da bacis dvd i tako dalje i tako redom.
    Dusa je prebacat i kompresovat materijald a stane na DVD, ali ako hoces kvalitet onda mini DV.
    Ja imam Sony miniDV kamericu. Extra zavrshava posao
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pomoc oko izbora digitalne kamere!
    By Sparco_CG in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-08, 11:55
  2. kamere
    By Night_whisper in forum Software
    Replies: 34
    Last Post: 20-01-08, 17:10
  3. maticna + procesor pomoc oko kupovine !!!
    By Duka Bazuka in forum Hardware
    Replies: 39
    Last Post: 26-01-07, 14:01
  4. Pomoc oko kupovine auto pojacala
    By XXX-pg in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 20-02-05, 16:45
  5. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 11:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •