Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 99

Thread: (ne)savjesni vlasnici pasa!

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Angry (ne)savjesni vlasnici pasa!

    E, pa ljubitelji zivotinja, sinoc sam dozivjela takvu traumu da sam se tresla pola sata, a nakon toga dobila takvu glavobolju da zamalo nijesam u hitnu zavrsila!

    Isla sam autom ka stadionu Crvene Stijene, bulevarom, i na nekih pedesetak metara od stadiona, vidim kolona auta, masa ljudi po ulici, svi stoje i gledaju...bacim pogled kroz prozor od auta, kad vidim dva psa se kolju!!!
    Djevojcica od 16, 17 godina trci oko njih i bukvalno vristi, pokusavajuci da svoga ljubimca (moj suprug kaze da je sar pej u pitanju) izvuce iz celjusti pit bula!!!
    Ne mogu reci da ni vlasnik pit bula nije mlatio drskom od metle svog psa, neko je iz crijeva pustio mlaz vode na njega, nadajuci se da ce govedo pustit...ali jok, stisnuo ga pod grlo...
    aooooooo, teske scene...narod stoji i gleda...pazi, ne mogu da im zamjerim, jer ni vlasnik se bas nije usudio da mu se mnogo primakne...jedino ona djevojcica, koja mi je srce juce iskidala na hiljadu komada!!! Ona ga je sutirala, i hvatala, i pokusala svoje kuce da izvadi...ma ljudi, GROZOTA!!!
    Ne znam sto je bilo sa njenim kucetom...voljela bih ako neko zna je li joj kuce zivo da napise na forumu...mozda nije sar pej u pitanju...ja sam nesto mislila da je neki snaucer, mada ja nemam pojma o tome!:cry::cry::cry:
    Kao slag na tortu, utece pit bul, konacno, razbjeza se onaj narod, gazda pojuri za njim (bio je u bijeloj majici i nekom sortsu, sram ga za vazda bilo) i ladno nastavi sa njim bez povoca, a o korpi da ne pricamo!!!:mad:

    Koliko shvatih, djevojcica je vodila vezano kuce, ovaj kreten je vodio pita bez povoca i ovaj se zaletio na jadno kuce i skopao ga za vrat...ajte vi, ljubitelji zivotinja, recite mi sto treba da se radi sa tako nesavjesnim vlasnicima pasa???
    Alooooooooooo, mogao je na dijete da skoci, na bilo koje celjade...ajde recite mi sto da radi covjek?

    Meni je ovu djevojcicu zao nenormalno...ja sam se tresla pola sata, a zamislite nju, koja obozava toga psa, zamislite sto je ona sinoc prezivjela...traumu za citav zivot!!!
    bogami da je moja cerka, trazila bih onoga mangupa da mu se krvi seljacke napijem!

    Mrzim kad vlasnici pasa kazu "a, nece on, on je dobrica" i ovaj koljac je bio dobrica! PIH!
    Bijesna sam i nemoj da me je ko kritikovao zbog gruboga posta ali stvarno nema smisla!!!:fight:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takvi nijesu samo sa psima "nesavjesni" . . .

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    bogami da je moja cerka, trazila bih onoga mangupa da mu se krvi seljacke napijem!
    MOderatorski nema shto Ali razumijem te,vodat pit bula okolo bez povoca,korpe je samo chekanje da se nesto lose desi.To je krvolochna zivotinja koliko znam njih je u nekim zemljama zabranjeno izvodit u narod i sa korpom.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    E, pa ljubitelji zivotinja, sinoc sam dozivjela takvu traumu da sam se tresla pola sata, a nakon toga dobila takvu glavobolju da zamalo nijesam u hitnu zavrsila!

    Isla sam autom ka stadionu Crvene Stijene, bulevarom, i na nekih pedesetak metara od stadiona, vidim kolona auta, masa ljudi po ulici, svi stoje i gledaju...bacim pogled kroz prozor od auta, kad vidim dva psa se kolju!!!
    Djevojcica od 16, 17 godina trci oko njih i bukvalno vristi, pokusavajuci da svoga ljubimca (moj suprug kaze da je sar pej u pitanju) izvuce iz celjusti pit bula!!!
    Ne mogu reci da ni vlasnik pit bula nije mlatio drskom od metle svog psa, neko je iz crijeva pustio mlaz vode na njega, nadajuci se da ce govedo pustit...ali jok, stisnuo ga pod grlo...
    aooooooo, teske scene...narod stoji i gleda...pazi, ne mogu da im zamjerim, jer ni vlasnik se bas nije usudio da mu se mnogo primakne...jedino ona djevojcica, koja mi je srce juce iskidala na hiljadu komada!!! Ona ga je sutirala, i hvatala, i pokusala svoje kuce da izvadi...ma ljudi, GROZOTA!!!
    Ne znam sto je bilo sa njenim kucetom...voljela bih ako neko zna je li joj kuce zivo da napise na forumu...mozda nije sar pej u pitanju...ja sam nesto mislila da je neki snaucer, mada ja nemam pojma o tome!:cry::cry::cry:
    Kao slag na tortu, utece pit bul, konacno, razbjeza se onaj narod, gazda pojuri za njim (bio je u bijeloj majici i nekom sortsu, sram ga za vazda bilo) i ladno nastavi sa njim bez povoca, a o korpi da ne pricamo!!!:mad:

    Koliko shvatih, djevojcica je vodila vezano kuce, ovaj kreten je vodio pita bez povoca i ovaj se zaletio na jadno kuce i skopao ga za vrat...ajte vi, ljubitelji zivotinja, recite mi sto treba da se radi sa tako nesavjesnim vlasnicima pasa???
    Alooooooooooo, mogao je na dijete da skoci, na bilo koje celjade...ajde recite mi sto da radi covjek?

    Meni je ovu djevojcicu zao nenormalno...ja sam se tresla pola sata, a zamislite nju, koja obozava toga psa, zamislite sto je ona sinoc prezivjela...traumu za citav zivot!!!
    bogami da je moja cerka, trazila bih onoga mangupa da mu se krvi seljacke napijem!

    Mrzim kad vlasnici pasa kazu "a, nece on, on je dobrica" i ovaj koljac je bio dobrica! PIH!
    Bijesna sam i nemoj da me je ko kritikovao zbog gruboga posta ali stvarno nema smisla!!!:fight:
    Sar Pej ce biti dobro.Danas sam ga vidjela kada sam nosila macu kod veterinara, jer su i njega doveli tamo.Ima terapiju i cula sam da mu daju nesto protiv bolova.Tako da se ne sjekiras jer ce biti ok.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chula sam i ja da je Sar pei dobro,jer sam se bash raspitivala chiji je,sobzirom da sam blizu.Bash greota,a cura sva istraumirana...
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  6. #6
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cura ce se oporaviti a pas je dozivio sok.Barem sam tako danas cula.Bas mi ga je zao.Imamo i mi jedan takav problem, rijec je o nekom stafordu koji je tako dresiran (kako kaze njegov gazda) da rastrgne u sekundi macku,psa i jeza.Nemam komentar.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ne treba ljudi mrzjeti i kriviti pitbulove zbog ponasanja koje im je genetski nametnuto od strane ljudi,jer za jednog pitbula je ubijanje i borba nesto najnormalnije.Negdje otprilike prije 6 godina uzeo sam zenku pitbula poslije izgubljene borbe,vlasnik je u bijesu sto je izgubila htio da je ubije,jedva sam ga nagovorio da je meni pokloni i tako joj spasio zivot.
    Nakon veterinarskog tretmana Luna (tako se zvala) se izuzetno brzo oporavila i povratila snagu,i ako je u pocetku izgledala kao da joj nema spasa,citava njuska i usi su joj bile bukvalno razbucane.Sledecih nekoliko godina (koliko je pozivjela) vratila mi je stostruko ljubav i paznju koju sam joj pruzio,zamislite psa koji je prezivio ko zna koliko borbi i ubio mnogo puta kako se mazi uz nogu kao macka.Od nje sam kasnije imao dva okota koje sam razdijelio samo onim ljudima za koje sam znao da sigurno NIKADA nece koristiti stenad koju su dobili za borbu.Luna je bila posljednji pas kojeg sam imao,tesko je gledati svog ljubimca u trenucima dok umire,to moze da shvati samo neko ko je imao to iskustvo...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se u potpunosti sa tobom.Zivotinja nije kriva vec covjek koji tako dresira, a sve je vise takvih ljudi koji smatraju da je njihov pas najjaci.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    bogami da je moja cerka, trazila bih onoga mangupa da mu se krvi seljacke napijem!
    MOderatorski nema shto Ali razumijem te,vodat pit bula okolo bez povoca,korpe je samo chekanje da se nesto lose desi.To je krvolochna zivotinja koliko znam njih je u nekim zemljama zabranjeno izvodit u narod i sa korpom.
    :sad:Ma ne umijem da ti objasnim kako je to bilo gadno!!! Uzas!

    Quote Originally Posted by keti View Post
    Sar Pej ce biti dobro.Danas sam ga vidjela kada sam nosila macu kod veterinara, jer su i njega doveli tamo.Ima terapiju i cula sam da mu daju nesto protiv bolova.Tako da se ne sjekiras jer ce biti ok.
    Hvala ti, jako bi mi bilo drago zbog one djevojcice i zbog njega, sirotoga, nije znao sto ga je snaslo...kako je tuzno gledao...i vidjelo se da je prezivio shok, upravo je tako izgledao kad se digao sa zemlje i oslonio na prednje sape...ocekivao bi covjek da pocne da ujeda, grize...a on nista, greotice, samo gleda u jednom pravcu...ljudi, ja nijesam ni vlasnik niti veliki ljubitelj zivotinja (kao neki od vas) ali zao mi je svako zivo bice, jako sam se potresla i ne bih mogla udarit kuce a ne sto drugo (samo mrave, muve, komarce i bubasvabe tamanim!)

    Quote Originally Posted by gameaddict View Post
    Ne treba ljudi mrzjeti i kriviti pitbulove zbog ponasanja koje im je genetski nametnuto od strane ljudi,jer za jednog pitbula je ubijanje i borba nesto najnormalnije.Negdje otprilike prije 6 godina uzeo sam zenku pitbula poslije izgubljene borbe,vlasnik je u bijesu sto je izgubila htio da je ubije,jedva sam ga nagovorio da je meni pokloni i tako joj spasio zivot.
    Nakon veterinarskog tretmana Luna (tako se zvala) se izuzetno brzo oporavila i povratila snagu,i ako je u pocetku izgledala kao da joj nema spasa,citava njuska i usi su joj bile bukvalno razbucane.Sledecih nekoliko godina (koliko je pozivjela) vratila mi je stostruko ljubav i paznju koju sam joj pruzio,zamislite psa koji je prezivio ko zna koliko borbi i ubio mnogo puta kako se mazi uz nogu kao macka.Od nje sam kasnije imao dva okota koje sam razdijelio samo onim ljudima za koje sam znao da sigurno NIKADA nece koristiti stenad koju su dobili za borbu.Luna je bila posljednji pas kojeg sam imao,tesko je gledati svog ljubimca u trenucima dok umire,to moze da shvati samo neko ko je imao to iskustvo...
    Ja mislim da nigdje nijesam krivila pit-bula nego magarca koji je njegov vlasnik...uz svo uvazavanje tvoje ljubavi prema Luni, ali da izvedes psa koji je treniran za borbu bez povoca i korpe...izvini, samo ludak to moze da uradi...znas kako, ti ga voli, i pusti ga da te rastrgne ako ti je merak, ali zastiti druge ljude od toga!
    Znam da ih ljudi (da li da ih nazovem tako) treniraju za borbe, znam da se oni bore po instinktu, ali sve te opasne rase treba, brate, propisno izvodit u setnju i razumjeti da se zivotinji nikad ne zna sto ce je iziritirati!

    Dodacu na kraju, makar me vi necete razumjeti, ali kad bi moj ljubimac napao nekoga (mislim na ljude, jer zivotinje se medju sobom ipak drugacije ponasaju i vide opasnost u drugom psu, tako da je nasrtanje na drugoga psa ipak prirodna reakcija) sjutra dan bi bio uspavan...eto toliko
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O tome mrzim i da pricham,to nisu ljudi koji tako drze pse.Ne znam kako ih nazvati.Prosto uzivaju u tome da njihov pas rastrgne neku manju zivotinju a najcescha zrtva je macka.
    Moj komshija je imao vucijaka i lado ga pusti i samo macku uhvati za kicmu..Macka posle paralizovana,ziva al vuche zadnje noge
    Uzaaaaaaas....
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    NikshiC
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam nabavio strashnu korpu za mog retrivera jer je tako krvolochan da je to chudo....

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mijuska View Post
    ja sam nabavio strashnu korpu za mog retrivera jer je tako krvolochan da je to chudo....
    Mora da je zlatni retriver,oni su najopasniji :grin::grin::grin:

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Treba uspavati vlasnika tog pit bula.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Meni se cini i da su ovi sar pej-ovi miroljubivi? Jesam li u pravu? Ja nemam pojma o tome samo znam da je meden sa onim viskom koze preko tijela, a i retrivari su takodje jako slatki, a vidim i ove labradore, kao medenjaci, mada ja kad vidim haskija raspametim se, nista ljepse nijesam vidjela!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba uspavati vlasnika tog pit bula.
    Ne znam treba li ga uspavat ali da bi valjalo dat mu po 'rbatu, valjalo bi! Danas sam opet isla za dijete i gledam seta li ga opet...pravo da vam kazem mene je jako strah, dijete mi cesto biciklom prolazi tuda, a kucad poavetaju kad vide biciklo, dijete se uplasi, a i momenat kad vidis da te pit juri stvarno nije lagodan, pa sve da oce da se igra!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni se cini i da su ovi sar pej-ovi miroljubivi?
    bogami nisu ni oni nevinasca, naprotiv.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    bogami nisu ni oni nevinasca, naprotiv.

    Nijedan pas nije nevinasce,sve zavisi kako ih ko drzi.
    Ja imam vuchijaka na kome spavaju moje machke a poznato je da su macke i vucjaci najveci neprijatelji...
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da je mojeg psa tako napao neki pit, ne bi ga taj pit zivio vise!!!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nishta strashno Zvonchy,takve stvari se redovno deshavaju.. u principu sve zavisi od vlasnika,moj mnogo dobar drug ima pit bulla i to je jedna prava maza,sve zavisi od toga kako odgojish psa i kako se ponashash s njim..


    juche,u naselje srecem neku zhenu vodi prelijepog englesog buldoga (10mjeseci) i vidim mu neke ogrebotine po glavi,ona se zhali kako ga je iz chista mira napao komshijski rotvajler.. =/

    zhena sva u shoku... =/
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Greota, a za sve je kriv taj dzukac vlasnik pit bull-a. Ako vec nije svom keru stavio korpu na njusku, pri sebi je trebao da ima tzv "break-stick" kojim se jedino mogu rastaviti vilice pit bull-a. Bez toga je svaki pokusaj odvajanja obicno mrcvarenje zrtve. Dobro je da to dijete nije ujedeno, s obzirom da je i ono bilo u kontaktu s zivotinjom.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Tesko se u tim trenucima moze odvoiti zrtva jedino kao sto ti kazes "break-stick" ili jednostavno da mu se zavuce motka izmedju vilica i da se cimne da bi se odvoila. Jer ta pascad hvata grc u vilicu i taj dio cima dok ga ne otkine. Imao je moj komsija prije 6-7 godina stafordskog terijera ja sam u to vrijeme imao sarplaninca. Dok je moj pas bio u vezanj ovaj drugi se pustio znao da je moj u vezanj i dosao i napao ga. Klali su se 3-4 puta a svaki put je bilo da ovaj staford otkine lanac i dodje kod mojeg da se kolje. Na kraju ga je ubilo auto. Te komsije su plakali za njim kao da je bio ljudsko bice. Jednostavno Mrzim te vrste pascadi.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    To je krvolochna zivotinja koliko znam njih je u nekim zemljama zabranjeno izvodit u narod i sa korpom.
    Da je krvolocna zivotinja, udarao bi na gazdu i sve oko sebe. Nije pit krvolocna zivotinja, nego su u 99% slucajeva vlasnici pitova praznoglave zivotinje...

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj slučaj nažalost nije usamljen i to jeste naša tužna i jadna realnost. Vlasnici takvih pasa jednostavno ne znaju i NEĆE da ga vaspitaju kako treba. Ujedno i ne znaju i opet NEĆE da izvode takve pse kako je Zakonom propisano (sa korpom i povocem). Svaki pas može biti krvoločan i agresivan ako ga vlasnik takvim učini. Ovaj pas kojeg je Zvončica pominjala je takav, nažalost. Ja tu ne krivim psa, već samo vlasnika koji bi, da se poštuje Zakon o dobrobiti životinja, bio kažnjen (nažalost samo novčano, ali ipak KAŽNJEN).

    Što se tiče uspavljivanja psa... i tu ću se složiti sa Zvončicom. U slučaju da moj pas ne daj bože napadne čovjeka, ne bih se sekunda dvoumila - istog momenta bih ga povela na uspavljivanje.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    NikshiC
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gameaddict View Post
    Mora da je zlatni retriver,oni su najopasniji :grin::grin::grin:
    ni sam ne znash,krade djeci lopte i donosi mi ih,mislim nije fer,i ja mu stavih korpu

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    je li ko vidio preko morace vucijaka koji tumara sam koga je 'gazda' ocigledno napustio?
    this is pointless

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bolesti pasa.
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 717
    Last Post: 24-07-23, 08:14
  2. vlasnici bmw-a najcesce....
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 24-04-10, 12:02
  3. Anatomija pasa ?
    By Spale in forum Kućni ljubimci
    Replies: 5
    Last Post: 19-10-08, 18:59
  4. dzemperi/duksevi oko pasa? :P
    By verbalni_fajter in forum Ženski kutak
    Replies: 32
    Last Post: 06-07-07, 07:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •