Page 5 of 198 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 4943

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #101
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    1. traze vinjete kao u SLO.
    2. I taj put je dosta jadan.
    3. Vinjete su dobra stvar, recimo platis 200 eura godisnje pa mozes koristit taj put koliko ti je milo.
    4. Onda, greota je npr. neko ide iz Bara do PG a placa isto kao onaj sto ide iz Bara do sjevera.
    1. To nije istina. Imamo ENC koji ovih dana pokazuje sve svoje prednosti. Nema više zastoja i kolona na naplatnim kućicama.
    2. Kako misliš jadan?
    3. Vinjete su loša stvar. Uvjeri se na primjeru Slovenije. ENC je dobra stvar a to već imamo. Sa ENC imaš razne popuste do čak 40 %.
    4. Jesi li čuo za naplatne kućice? Na ulazu uzmeš kupon a svaki izlaz sa auto ceste ima naplatne kućice na kojima plaćaš točno onoliko koliko si vozio. Vjerujem da će ova auto cesta imati takav sistem naplate kakav se koristi svugdje po svijetu (osim u Sloveniji) gdje se auto ceste naplaćuju.
    Last edited by bracodubrovnik; 15-06-09 at 11:07.

  2. #102
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ce rampe bit na pocetku sve 3 dionice, znaci ove juzne do Smokovca, Smokovac - Matesevo, i Matesevo - Boljare. To je nekako i najpravednije...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  3. #103
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa ako će se naplaćivat cestarina, rampe (naplatne kućice) moraju bit postavljene. Cestarina se ne naplaćuje na ulazu na auto cestu nego na izlazu s nje. Kako će se naplatit nekome tko ide od Bara u Pg ako u Podgorici nema rampe?

  4. #104
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Pa ako će se naplaćivat cestarina, rampe (naplatne kućice) moraju bit postavljene. Cestarina se ne naplaćuje na ulazu na auto cestu nego na izlazu s nje. Kako će se naplatit nekome tko ide od Bara u Pg ako u Podgorici nema rampe?
    Moze li se desit presedan da se za svaku dionicu autoputa naplacuje na ulaz u istu?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  5. #105
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Moze li se desit presedan da se za svaku dionicu autoputa naplacuje na ulaz u istu?
    Kako misliš na ulaz? Misliš da unaprijed plaćaš cestarinu? Pa kakvog to ima smisla. Platiš u Baru na ulazu do prvog izlaza a voziš do kraja :grin:

  6. #106
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Kako misliš na ulaz? Misliš da unaprijed plaćaš cestarinu? Pa kakvog to ima smisla. Platiš u Baru na ulazu do prvog izlaza a voziš do kraja :grin:
    Ja bez da ti nacrtam Imas 3 dionice puta, prva Bar-PG recimo. U Bar placas iskljucivo tu dionicu jer kad dodjes do pg, imas rampe koje na kojima placas sledecu dionicu i tako s trecom. Tako sam ja shvatio pricu nekoga iz ministarstva prije mjesec-dva.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gdje udjes uzmes listic a tamo gdje izadjes sa autoputa pokazes listic i oni ti naplate putarinu i to je to bez puno filozofiranja

    P.S. Zna se kolika ce biti cijena putarine. Do 8 centi po kilometru!
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  8. #108
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ja bez da ti nacrtam Imas 3 dionice puta, prva Bar-PG recimo. U Bar placas iskljucivo tu dionicu jer kad dodjes do pg, imas rampe koje na kojima placas sledecu dionicu i tako s trecom. Tako sam ja shvatio pricu nekoga iz ministarstva prije mjesec-dva.
    Shvatio sam ali to je komplicirano jer rampe moraš postavit na sred auto ceste a tako nastaju kolone i zastoji. Rampe se postavljaju van auto ceste na njenom izlazu za pojedino mjesto i ti ako si krenuo iz Bara za Pg, u Podgorici ćeš na izlazu koji je van autoceste, da ne ometa ostali promet prema Boljarama, platit tu dionicu. Ako ideš dalje od Podgorice skroz do Boljara onda nemaš nikakvih rampi sve do izlaza Boljare gdje plaćaš cijelu dionicu. Naravno, u Baru na ulazu uzimaš karticu. Kod nas je to na ulazima automatizirano pa samo pritisneš dugme a automat ti izbaci karticu na kojoj piše na kojem si ulazu ušao.
    Last edited by bracodubrovnik; 15-06-09 at 11:30.

  9. #109
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad se završi autoput, ENC će vjerovatno biti standard. Kroz Srbiju imaš naplatne rampe na autoputu ( ove što prave gužvu), a plaćaš kad se isključiš sa autoputa, u zavisnosti koliko si prešao km. Imaš i dio autoputa koji se ne plaća (kroz Beograd). Kod nas će vjerovatno biti pravljena isključenja u blizini gradova, pa će se tako i naplaćivati.
    Par stranica ranije piše da je ugovorom navedeno da putarina bude maksimalno 6 €centi po kilometru, pa računajte. 100 km - 6€
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Samo kompletan idiot moze rec da je Hrvatski autoput los i jadan.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #111
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Medo prije neki dan reče da su Hrvati ,,gušteri" u ovom poslu i da tri najozbiljnije kompanije nijesu dale svoju ponudu odnosno nijesu učestvovale na tenderu!
    Pitanje za Braca...
    Da li su budući graditelji autoputa učestvovali u hrvatskim autocestama ili ne?
    Libertas

  12. #112
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Neka bude za trecinu gori od Hrvatskog i bice odlican.
    Samo se bojim da je to kolac dje ce svi nasi sisnjari pokusat da ochople bar mali dio pa cemo vidjet kako ce se to zavrsit.

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nrka me Braco ili neko drugi demantuje ako "lazem", al sam cuo da u sklopu hrvatskog autoputa ima jedan most ili vijadukt koji se zatvara kad je malo jaca bura.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Da li su budući graditelji autoputa učestvovali u hrvatskim autocestama ili ne?
    Konstruktor je koliko ja znam sudjelovao u gradnji hrvatskih auto cesta a trenutno zajedno sa Vijaduktom, Hidroelektrom i Strabagom radi na zadnjoj, najtežoj i najskupljoj dionici autoceste A1 (Zg-Du) od Dubrovnika do Ravče. U njihovu kvalitetu ne treba sumnjat.

    Osim A1 ove firme grade i A12 (Sv. Helena-Koprivnica-Mađarska granica)i A13 (Vrbovec-Virovitica-Mađarska granica) čiji radovi su već započeli ili uskoro započinju. To je onaj takozvani podravsko-bilogorski ipsilon.
    Last edited by bracodubrovnik; 15-06-09 at 15:44.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Nrka me Braco ili neko drugi demantuje ako "lazem", al sam cuo da u sklopu hrvatskog autoputa ima jedan most ili vijadukt koji se zatvara kad je malo jaca bura.
    Zavisi od jačine bure ali je istina da se jedan dio auto ceste zatvara za promet ako puše orkanska bura. To će ubrzo bit riješeno ugradnjom burobrana. Jbg, to je velebitska bura i za nju nema lijeka a autocesta je morala kroz i preko Velebita. U svakom slučaju ta zatvaranja su kratkotrajna i ne česta.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Samo kompletan idiot moze rec da je Hrvatski autoput los i jadan.
    Nije idiot nego je neinformiran i vjerojatno nikad nije prošao ovom autocestom. Upravitelji europskih autocesta našu A1 autocestu su proglasili najboljom europskom autocestom. Turisti i sudionici Gumball relija je smatraju najboljom i najljepšom, a ADAC najljepšom i najsigurnijom sa najsigurnijim europskim tunelom Brinje. Ne znam šta je tu onda jadno :wink:

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Zavisi od jačine bure ali je istina da se jedan dio auto ceste zatvara za promet ako puše orkanska bura. To će ubrzo bit riješeno ugradnjom burobrana. Jbg, to je velebitska bura i za nju nema lijeka a autocesta je morala kroz i preko Velebita. U svakom slučaju ta zatvaranja su kratkotrajna i ne česta.
    Maslenica?Ako je to to,onda se radi zaista o predjelu sa posebno ekstremnim klimatskim fenomenom.

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Nije idiot nego je neinformiran i vjerojatno nikad nije prošao ovom autocestom. Upravitelji europskih autocesta našu A1 autocestu su proglasili najboljom europskom autocestom. Turisti i sudionici Gumball relija je smatraju najboljom i najljepšom, a ADAC najljepšom i najsigurnijom sa najsigurnijim europskim tunelom Brinje. Ne znam šta je tu onda jadno :wink:

    Put sam prosao od Sestanovca,pa gore do Senja.
    Moze se rec samo-perverzija.

    Istina malo me nervirala guzva kod Svetog Roka,zbilja,jel gotov tunel u kontra pravcu?
    Last edited by Sidewinder; 15-06-09 at 18:32.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #118
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Maslenica?Ako je to to,onda se radi zaista o predjelu sa posebno ekstremnim klimatskim fenomenom.

    Put sam prosao od Sestanovca,pa gore do Senja.
    Moze se rec samo-perverzija.
    Da, radi se o Maslenici i dionici od masleničkog mosta do Svetog Roka. Rijetko se zatvara za sav promet, samo kad puše orkanska bura, a i ako se zatvori postoji alternativni pravac Ličkom magistralom preko Gračaca.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Istina malo me nervirala guzva kod Svetog Roka,zbilja,jel gotov tunel u kontra pravcu?
    Gotove su obje cijevi i puštene su u promet prije petnaestak dana i na Svetom Roku i na Maloj Kapeli nema više nikakvih zastoja

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    1. To nije istina. Imamo ENC koji ovih dana pokazuje sve svoje prednosti. Nema više zastoja i kolona na naplatnim kućicama.
    2. Kako misliš jadan?
    3. Vinjete su loša stvar. Uvjeri se na primjeru Slovenije. ENC je dobra stvar a to već imamo. Sa ENC imaš razne popuste do čak 40 %.
    4. Jesi li čuo za naplatne kućice? Na ulazu uzmeš kupon a svaki izlaz sa auto ceste ima naplatne kućice na kojima plaćaš točno onoliko koliko si vozio. Vjerujem da će ova auto cesta imati takav sistem naplate kakav se koristi svugdje po svijetu (osim u Sloveniji) gdje se auto ceste naplaćuju.


    Ovo u vezi vinjeta sam vidio u AK.

    A da je jadna, je. Recimo, od ZG do Makarske nije bilo WC-a pa ti je ovo svakodnevna pojava:





    A sto je najgore, od Zagreba do Stona isto ti je da vozis D1 ili A1, vremenski a D1 je jedno 40 km kraci. A tako ti je svugdje.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 15-06-09 at 19:56.
    TAKUMI

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ovo u vezi vinjeta sam vidio u AK.

    A da je jadna, je. Recimo, od ZG do Makarske nije bilo WC-a.
    Hahahaahah...to moras da se sprdas?
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  22. #122
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ovo u vezi vinjeta sam vidio u AK.

    A da je jadna, je. Recimo, od ZG do Makarske nije bilo WC-a.
    Dosta si izdrzao da se ne popiskis (450km) a ipak mislim da je u pitanju neka zabuna.
    Last edited by remark; 15-06-09 at 19:58.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne siri ljudima ovuda dezinformacije pa samo od st do zadra imas wc na 4-5 mjesta, a ima oko 120km autoputa...
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  24. #124
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    A da je jadna, je. Recimo, od ZG do Makarske nije bilo WC-a.
    :lolblue:A ne lupaj molim te. Od Zg do Makarske imaš ni manje ni više nego 27 odmorišta a na svakom od njih imaš muški i ženski wc. Neka odmorišta imaju samo wc-e, a većina ih ima restorane, benzinske pumpe, trgovine, wc-e sa tuševima za tuširanje, wc-e namijenjene majkama sa malom djecom sa posebnim stolovima za presvlačenje djece. Recimo da je odmorište Krka ocijenjeno najvećom mogućom ocjenom i proglašeno najboljim odmorištem u Europi.

    Nego, kojom si ti cestom vozio? Sve mi se čini da ti nisi vidio autoceste od Makarske do Zagreba

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noodle View Post
    Ne siri ljudima ovuda dezinformacije pa samo od st do zadra imas wc na 4-5 mjesta, a ima oko 120km autoputa...

    Da sad, ali prije?
    TAKUMI

Page 5 of 198 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 480
    Last Post: Yesterday, 17:01
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •