Page 4 of 198 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 4943

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    I ja mogu da tvrdim da su 3 trake DOSTA...ako su onakve kao Bar-Ulcinj, a ne po sto metara 3 pa opet dvije....3 trake svugdje , sem na mostovima i onim najskpljim tunelima-gdje godje moze-prosiruj i tunel.

    A to bi bilo duplo jefinije.

    Ali ovo bi bilo CHUDO...do Rozaja za 8o min.
    Ti mozes da tvrdis? Bravo.. Zbog takvih strucnjaka ka ti nam se putevi raspadaju...
    Ispod 4 trake nema sto, tri su vrlo nesigurne i cesto se desava da oni iz suprotnoga smjera preticu i upadaju u tudji smjer dje je jedna traka
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Dobro, ti se mozes raspitat kako su sve to odradili u Hrvatskoj po tom pitanju.
    Ne znam dal' su silosi u Zelenici u funkciji... Ali jesu nedje na sjever CG. Taj biznis (sa cementon) se u toku gradnje autoputa sigurno nece povjerit Mandicima.
    Velike su pare u pitanju, sigurno ima "prostora" i za kupovinu par brodova.
    Znaci pricamo o dovozenju cementa brodovima iz Splita i ona prevozenje kamionom/zeljeznicom do gradilista/betonske baze, zato silosi na sjeveru ne igraju ulogu. Cini mi se silosi za pretovar postoje jos u Baru. Znaci najbolje je rijesenje brodom do Bara i onda zeljeznicom do odredista.

    E sad o kojoj se kolicni radi zaista ne bi znao, a samim tim ni da li bi tu bilo posla za vise brodova. Pitanje je jos da li mi imamo managment koji bi adekvatno zaposlio i upravljao tim brodovima ,posto ljude koji bi plovili na njima sigurno imamo.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Imamo itekako i te ljude, samo ne znam zasto si se vezao za Split (ne ti licno )
    Sigurno postoji nedje jeftinije, to je cini mi se preko Grcke nekad uglavnom islo...Mislim, kad se svercovalo
    I nije samo cimenat, potreban je i kamen (ne ovaj sto ga mi imamo), vjerovatno i neki tecni tereti...
    P r i m o r a c

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista licno. To je iz prostog razloga jer se u Splitu tj Kastelima nalazi nama najbliza cementara Dalmacijacement, koja je bukvalno na pjenu od mora, i koja vec ima podruznicu kod nas (Dalmacijacement-montenegro ili tako nesto) . Uz to jos je i Konstruktor iz Splita tako da ne sumnjam da ce navijat za svoje.

    Sto se tice kompanije. Cini mi se da bi se za 14-15 miliona koliko je nas ministar bio predvidio za kupnju brodova danas moglo kupiti 2-3 fina broda za plovidbu po mediteranu ili 1-2 veca broda
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  5. #80
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Mogu vam samo reci da sam prije 20-tak dana isao do Rijeke autoputem i da sam zadovoljan kako su to u Hr napravili
    Super su to uradili ali im putarine odrase ali prava stvar uzivancija. Kada bi se radilo tempom kao u HR bilo bi dobro.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fanaticooo View Post
    Super su to uradili ali im putarine odrase ali prava stvar uzivancija. Kada bi se radilo tempom kao u HR bilo bi dobro.
    Cini mi se 30 eura da smo platili citav taj dio (autoput). To je oko 600km.

    @noodle
    O.K. je, nisam u toku sa tim. Sigurno ce biti ta splitska kombinacija.
    P r i m o r a c

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Kakva si ti bistrina... a pripremanje terena, tuneli, mostovi, mehanizacija, radnici, TNT, ...?


    I? 16 miliona?
    TAKUMI

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Fabio nije isto pravit autoput kroz Malesiju i kroz Moracu
    She is only here to annoy herself!

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    I? 16 miliona?
    Pa skupi se **** ga... a i sto veli NSX nije isto pravit autoput po nekoj ravnici i kroz one najgore moguce vrleti. Vjeruj mi da je to izazov za sve gradjevinare.

    500m ulice ovamo kod mene u naselje po terenu koji je poluspreman za pravljenje puta kostalo je pola miliona. A coek bi reka sto ima tu, malo asfalta, par kubika betona za trotoare, par bandera.... ali skupi se **** ga
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  10. #85
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Ti mozes da tvrdis? Bravo.. Zbog takvih strucnjaka ka ti nam se putevi raspadaju...
    Ispod 4 trake nema sto, tri su vrlo nesigurne i cesto se desava da oni iz suprotnoga smjera preticu i upadaju u tudji smjer dje je jedna traka
    Moze se to regulisat (tj. mora se regulisat) radi se o tome da je ucinkovitije za iste pare napravit tri trake u duzini od 200 km nego cetiri u duzini od 100 km.
    She is only here to annoy herself!

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da, i to ce bit "autoput" a putarina ce bit tako skupa da ce mnogi da putuju starim putem.
    TAKUMI

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabia blago nama sa tvojim "optimizmom".

    Uz materijal si zaboravio i racunati plate radnicima, rad masina koji ce kopati i pripremati teren, troskove prevoza i jos milion drugih stvari. U Danskoj je cini mi se km autoputa 6 miliona, a ona je potpuno ravna i ima tvrdu podlogu tako da je gradnja medju jeftinijom.

    A za putarinu. Cini mi se u Vijestima je bilo da ce maksimala cijene putarine po km za auta bit 6 ili 8 centi po km znaci cijeli autoput za 12-13e uz velike popuste za one koji putuju cesto ( i do 30%).

    A taj stari put nije alternativa autoputu, makar u dijelu kroz kanjon morace.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  13. #88
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Da, i to ce bit "autoput" a putarina ce bit tako skupa da ce mnogi da putuju starim putem.



    pa neka idu.niko im nece branit.

    avaj,a koliko ce bit putarina,znas li ti?a kolika bi po tebi trebala da bude? a koja je od te 2 ekonomski splativa? i ko na kraju placa autoput?

    uf.
    ilustrovani namaz za kucnog ljubimca

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    radi se o tome da je ucinkovitije za iste pare napravit tri trake u duzini od 200 km nego cetiri u duzini od 100 km.
    razmisljanje ti je ravno djetetu od 10 godina
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Da, i to ce bit "autoput" a putarina ce bit tako skupa da ce mnogi da putuju starim putem.
    a mnogi ce/su platili svojim zivotom....

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Pa skupi se **** ga... a i sto veli NSX nije isto pravit autoput po nekoj ravnici i kroz one najgore moguce vrleti. Vjeruj mi da je to izazov za sve gradjevinare.

    500m ulice ovamo kod mene u naselje po terenu koji je poluspreman za pravljenje puta kostalo je pola miliona. A coek bi reka sto ima tu, malo asfalta, par kubika betona za trotoare, par bandera.... ali skupi se **** ga

    16 miliona na prosjecna cijena,nedje ce cijena padati ispod 10 miliona a nedje rasti i preko 16 miliona...

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ja sam papa View Post


    pa neka idu.niko im nece branit.

    avaj,a koliko ce bit putarina,znas li ti?a kolika bi po tebi trebala da bude? a koja je od te 2 ekonomski splativa? i ko na kraju placa autoput?

    uf.

    MA - ZG je (bilo) 149 kuna sto je 20 eura. I to je premnogo i hrvati su se zalili, i zale se svaki dan, traze vinjete kao u SLO. I taj put je dosta jadan.
    Dug je 380 km i kostao je 2,3 milijarde eura. Teren nije bas ravan, ima 2 dupla tunela koji su preko 8 km, Sv. Rok i Mala Kapela, onda desetine vijadukata i td.
    Vinjete su dobra stvar, recimo platis 200 eura godisnje pa mozes koristit taj put koliko ti je milo.
    Onda, greota je npr. neko ide iz Bara do PG a placa isto kao onaj sto ide iz Bara do sjevera.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 13-06-09 at 14:49.
    TAKUMI

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Idemo dalje, Tunel Sozina. Tunel je otplacen a cijena je i dalje 2,5 eura.
    Gdje idu te pare? Mozda na struju onih turbina koje nikad je rade i kroz tunel moras upalit maglenke ili mozda placaju one radnike koji drkaju pred monitorima u vrijeme kada ispred njihovih kamera drogirani tatini sinovi voze po 250?
    TAKUMI

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    16 miliona na prosjecna cijena,nedje ce cijena padati ispod 10 miliona a nedje rasti i preko 16 miliona...
    znam, zasto mi to pricas?
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    MA - ZG je (bilo) 149 kuna sto je 20 eura. I to je premnogo i hrvati su se zalili, i zale se svaki dan, traze vinjete kao u SLO. I taj put je dosta jadan.
    Dug je 380 km i kostao je 2,3 milijarde eura. Teren nije bas ravan, ima 2 dupla tunela koji su preko 8 km, Sv. Rok i Mala Kapela, onda desetine vijadukata i td.
    Vinjete su dobra stvar, recimo platis 200 eura godisnje pa mozes koristit taj put koliko ti je milo.
    Onda, greota je npr. neko ide iz Bara do PG a placa isto kao onaj sto ide iz Bara do sjevera.

    Nije Zg-St kostao 2,3 milijarde nego Bosiljevo-Split.Ne znam koliko tacno ima od Zg do Bosiljeva, ali ima sigurno 30-40km ako ne i vise. Autoput do Bosiljeva je vec postojao jer se tu razdvajaju autocesta za Rijeku i za Split i tehniciki tek tu pocinje A1. Evo ove su godine otovrili ove druge cijevi tunela i samo njihovo opremanje i zavrsavanje je kostalo oko 100 iliona eura jer su vec ranije bile probijene. Dionica Ploce-Dubrovnik po projektu ima cijenu od 0,9 milijardi eura a duzina je nekih 80-tak km.

    U Hr ko koristi ENC (Elektronska naplata cestarine) ima u startu 10% popusta, a ide sve do 40% za one koji cesto putuju. Firme placaju po ugovorima godisnje (naprimjer 100 000 eura za cijelu godinu bez obzira koliko puta je koristili).


    Ako rijetko koristis AC ona je najfer nacin placanja pay-as-you-go odnosno koliko se vozis toliko platis. Glupo je ako jednom idem za sjever da platim vinjetu ako bi me put dosao puno jeftinije da platim po kilometru. Uzmi evo primjer Slovenije.


    P.S. Po kojoj je racunici tunel otplacen? Mozda je on prihodovao vise nego sto je kostao ,ali su u obzir moraju uzeti i troskovi nastali njegovom upotrebom.
    Last edited by noodle; 13-06-09 at 15:53.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Da, i to ce bit "autoput" a putarina ce bit tako skupa da ce mnogi da putuju starim putem.
    Ista je ova priča bila kada je počinjao da se radi tunel Sozina, znači ko će da da 5e da iz PG dođe do BR kada može okolo, 5e po 5e se pokupi. A vidi sada oko 90% saobraćaja ide tunelom.
    Ja bih prvi platio 15e da me teleportuju iz PG u BR. Pa neka je skupje duplo od obične cijene ali sam odmah tamo i ne mučim se da vozim. Kome je do vožnje preporučujem mu da iz Podgorice pođe preko rijeke Crnojevića i spusti se na Virpazar a onda preko Ostros -a i Vladimira -a starim putem preko Dobre Vode izbije na magistralu Bar - Ulcinj i da onda ide stari putem preko bolnice i dođe do kasarne i da ode okolo i izbije u makeodnsko. Eto mu izazova sigurno treba od PG do BR u jednom pravcu oko 5 sati :yipiiii:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #97
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ista je ova priča bila kada je počinjao da se radi tunel Sozina, znači ko će da da 5e da iz PG dođe do BR kada može okolo, 5e po 5e se pokupi. A vidi sada oko 90% saobraćaja ide tunelom.
    Ja bih prvi platio 15e da me teleportuju iz PG u BR. Pa neka je skupje duplo od obične cijene ali sam odmah tamo i ne mučim se da vozim. Kome je do vožnje preporučujem mu da iz Podgorice pođe preko rijeke Crnojevića i spusti se na Virpazar a onda preko Ostros -a i Vladimira -a starim putem preko Dobre Vode izbije na magistralu Bar - Ulcinj i da onda ide stari putem preko bolnice i dođe do kasarne i da ode okolo i izbije u makeodnsko. Eto mu izazova sigurno treba od PG do BR u jednom pravcu oko 5 sati :yipiiii:

    Bojim se da ce putarina kostati mnogo vise od 15 eura ...i veoma je cudno da nigdje u ugovoru nije definisana ... zbog veoma lose frekventnosti puta , znam da postoje analize isplativosti u kojima se pominjala cijena od oko 20 eura putarine ... da bi bila ekonomski odrziva na frekventost od 25 000 vozila ...a na zalost trenutna frekventnost jeste oko 7000 vozila ...

  23. #98
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noodle View Post
    Fabia blago nama sa tvojim "optimizmom".

    Uz materijal si zaboravio i racunati plate radnicima, rad masina koji ce kopati i pripremati teren, troskove prevoza i jos milion drugih stvari. U Danskoj je cini mi se km autoputa 6 miliona, a ona je potpuno ravna i ima tvrdu podlogu tako da je gradnja medju jeftinijom.
    U Njemackoj i Austriji je 22 miliona po km (a negdje i do 100 miliona)
    Prosječna se cijena u Hrvatskoj penje na 12 milijuna eura i jedino je u Slovačkoj manja te iznosi 10 milijuna po kilometru. U Njemačkoj i Austriji isti kilometar autoceste vrijedi oko 22 milijuna eura.

    Cijena gradnje ovisi o terenu kroz koji prometnica prolazi, broju objekata, zhtjevnosti gradnje, opremanju pa je teško uspoređivati cijene gradnje različitih autocesta. No, bez obzira na to može se reći da je cijena gradnje najtežih dionica u Hrvatskoj daleko od cijena najtežih u Austriji.

    Tako primjerice gradnja dviju najzahtjevnijih dionica brze ceste S1 od Beča do Kremsa stoji po kilometru čak 100 milijuna eura, a najjeftinija dionica po kilometru samo 4,5 milijuna. Usporedbe radi, najskuplja dionica autoceste Zagreb - Split je ona od tunela M. Kapela - jug do Žute Lokve koja je po kilometru stajala nešto manje od 12 milijuna eura, što je 2004. bila iznimno visoka cijena.

    Osim po prosječnoj cijeni kilometra autoceste, Hrvatska u istraživanju dobro stoji i u analizi cijena gradnje velikih mostova, vijadukata i tunela u usporedbi s navedenim članicama EU. Tako Hrvatska ima najniže cijene gradnje mostova i vijadukata, po metru kvadratnom 750 eura. Najskuplja je gradnja objekata u Mađarskoj, gdje četvorni metar objekta stoji više od 2500 eura.

    Gradnja kilometra tunela najskuplja je u Njemačkoj i Mađarskoj -nešto manje od 50 milijuna eura. U Hrvatskoj je je prosječna cijena oko 25 milijuna eura po kilometru, dok je najjeftinija gradnja tunela u Sloveniji, nešto manje od 20 milijuna eura po kilometru.

    Gradnja tunela uvelike ovisi o težini materijala koji se iskopava, te opremi tunela. U Hrvatskoj se tuneli opremaju tako da se zadovolje sva pravila sigurnosti koja propisuje EU. Prema podacima Hrvatskih autocesta, gradnja i opremanje jedne cijevi tunela Sv. Rok i iskop druge cijevi stajali su 24 milijuna eura po kilometru. Isti posao na M. Kapeli stajao je nešto više od 10 milijuna eura po kilometru jer nije potrebna gradnja više trafostanica kao u slučaju Sv. Roka.
    T-PORTAL

  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    razmisljanje ti je ravno djetetu od 10 godina
    Pa i neka je ali kakve veze to ima sa ovim o cemu pricamo?
    She is only here to annoy herself!

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    MA - ZG je (bilo) 149 kuna sto je 20 eura. I to je premnogo i hrvati su se zalili, i zale se svaki dan, traze vinjete kao u SLO. I taj put je dosta jadan.
    Dug je 380 km i kostao je 2,3 milijarde eura. Teren nije bas ravan, ima 2 dupla tunela koji su preko 8 km, Sv. Rok i Mala Kapela, onda desetine vijadukata i td.
    Vinjete su dobra stvar, recimo platis 200 eura godisnje pa mozes koristit taj put koliko ti je milo.
    Onda, greota je npr. neko ide iz Bara do PG a placa isto kao onaj sto ide iz Bara do sjevera.
    Ovo ne bi smjelo da bude. Pretpostavljam da ce se placat' po izlasku sa autoputa, s tim sto ce (konkretno u ovom slucaju) nakon skretnice za Pg bit' rampa. Pa koliko si vozio toliko ces da platis.
    P r i m o r a c

Page 4 of 198 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 479
    Last Post: Today, 13:38
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •