Page 3 of 195 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 4861

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #51
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je povezano i nisam off topic:

    21.5.2006.
    Crnogorska berza: Skok akcija vecine kompanija


    Na crnogorskim berzama juce su rasle akcije skoro svih kompanija i privatizacionih fondova uz nekoliko rekorda. Slicno se desilo samo tokom oktobra prosle godine, kada su cijene prvi put eksplodirale. Promet na berzama bio je oko 1,5 miliona eura, a rekord je ostvarila Elektroprivreda cije su akcije prodavane i po 3,62 eura ili 6.335 eura za vaucer, objavile su “Vijesti”.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #52
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imali negdje neki detaljan plan kuda treba da ide taj autoput? pocitao sam, da ide pored/kroz "FARMACI" - a tamo imam imanje, pa sam malo zabrinut....

    hvala unaprijed

  3. #53
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    hrvatska televizija javlja da će izgradnja
    koštati 3 milijarde eura. po kilometru 16.5 miliona eura
    crnogorska vlada će osigurati 1,74 milijarde a ostalo od putarine i kredita kod zagrebačke banke. hrvatska će imati koncesiju 30 godina.

    autocesta od bara do boljara imaće dužinu od 169,2 kilometra, a po projektu hrvatski graditelji će trebati probiti 48 tunela i izgraditi 107 mostova i vijadukata. najduži most, oko 5 kilometara, bit će podignut na skadarskom jezeru.

    početak izgradnje autoputa kroz crnu goru predviđen je u drugoj polovini ove godine, a završetak krajem 2016. godine.
    Last edited by starwalker; 09-06-09 at 16:28.
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zna li se kuda će kroz Crnu Goru ići dionica Jadransko Jonske autoceste?

  5. #55
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Zna li se kuda će kroz Crnu Goru ići dionica Jadransko Jonske autoceste?
    To ne bi trebalo da te brine, necemo ga docekat ni ti ni ja.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  6. #56
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    To ne bi trebalo da te brine, necemo ga docekat ni ti ni ja.
    Ka sto nijesmo docekali ni ovaj Bar-Boljare
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  7. #57
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    To ne bi trebalo da te brine, necemo ga docekat ni ti ni ja.
    Ne mislim ja tako brzo sa ovoga svijeta

  8. #58
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Ne mislim ja tako brzo sa ovoga svijeta
    Dzabe ti je i rekord da oboris...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Paa dobro dacemo im Galebe i dobar posao i jos uzet kredit kod njih (kako je to vrhunski uzimas kredit kod onoga kojem placas za posao) i dako nam oproste ono sto smo zgrijesili Para vrti gdje burgija nece, ista je to krv.
    She is only here to annoy herself!

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,048
    Thanks Thanks Given 
    325
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    175 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    To ne bi trebalo da te brine, necemo ga docekat ni ti ni ja.
    mislim da si u pravu(nažalost). braco, neće napraviti ni bar boljare, ni jadransko-jonski put( nažalost). Naš BDP je oko 3,5, a ovo košta oko 2,5 do 3 milijarde eur. To je isto kao da USA započne neki projekat od 10 triliona dolara.

  11. #61
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAJSKUPLJI IZVOZNI PROIZVOD
    Konstruktor gradi autocestu u Crnoj Gori
    Konzorcij Konstruktor gradi autocestu koja će spojiti sjever i jug Crne Gore. Ovaj projekt najveći je izvozni proizvod našeg gospodarstva.

    Ministar prometa, pomorstva i telekomunikacija u crnogorskoj vladi Andrija Lompar i generalni direktor hrvatskog Konstruktora Željko Žderić potpisali su u utorak u Podgorici ugovor vrijedan 2, 77 milijardi eura o koncesiji za izgradnju autoceste Bar-Boljari, koja ide od krajnjeg juga do krajnjeg sjevera Crne Gore. Autocesta od Bara do Boljara imat će duljinu od 169,2 kilometra, a po projektu hrvatski graditelji će trebati probiti 48 tunela i izgraditi 107 mostova i vijadukata. Najdulji most, oko 5 kilometara, bit će podignut na Skadarskom jezeru.
    Cijela investicija, najveća do sada u Crnoj Gori i najveći izvozni posao za Hrvatsku, stajat će 2,77 milijardi eura, od čega će crnogorska vlada osigurati 1,74 milijarde.
    Koncesija na 30 godina
    Početak izgradnje autoceste kroz Crnu Goru predviđen je u drugoj polovici ove godine, a završetak krajem 2016. godine.
    Novoosnovani hrvatski konzorcij Konstruktor, čiji su vlasnici tri hrvatske građevinske tvrtke: splitski Konstruktor-inženjering i zagrebačke tvrtke Institut građevinarstva Hrvatske (IGH) i Tehnika, sklopio je potpisivanjem ovog ugovora najveći izvozni posao hrvatskog gospodarstva i građevinarstva. Posao stoljeća konzorcij dobio je na javnom natječaju, na kojemu je sudjelovalo još pet građevinskih konzorcija iz Austrije, Grčke, Izraela i Francuske.
    Prema riječima izvođača, izgradnja autoceste financirat će se iz cestarine, dijelom iz kredita koji su osigurani kod Zagrebačke banke, a dio će financirati crnogorska vlada. Ponuda hrvatskog konzorcija obuhvatila je projektiranje, izgradnju, financiranje, održavanje i upravljanje autocestom tijekom razdoblja izgradnje i 30 godina koncesije.
    Glavna crnogorska autocesta gradit će se po načelu javno-privatnog partnerstva, što je ujedno i prvi projekt javno-privatnog partnerstva u Crnoj Gori.
    http://www.javno.com/hr-profit/konst...oj-gori_264170

  12. #62
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    ako ga zavrse do 2060 bice puna kapa a kamoli do 2016.

  13. #63
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    mislim da si u pravu(nažalost). braco, neće napraviti ni bar boljare, ni jadransko-jonski put( nažalost). Naš BDP je oko 3,5, a ovo košta oko 2,5 do 3 milijarde eur. To je isto kao da USA započne neki projekat od 10 triliona dolara.
    Sta velis to?"The GDP PPP for 2008 was $6.944 billion, or $11,091 per capita"
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da pocnu opklade, kada ce u narednih 6 mjeseci biti raskinut ugovor ?
    5e na novembar

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    6e odmah nakon iducih izbora
    She is only here to annoy herself!

  16. #66
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Konstruktor ne isplacuje plate zaposlenima vec 3 mjeseca i velika se prasina digla , a mi smo mu dali posao "vijeka" i ocekujemo od njega da ulozi 2 milijarde .... hehehe ....velika je prevara na pomolu bojim se ... Pregledajte elektronsko izdanje Nacinala od prije 3 dana ...

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    U gradnji autoputa bice ukljucena domaca preduzeca i to je O.K.
    Ali, da li to podrazumijeva da ce se i crnogorskim brodarima dati sansa da prevoze rasute suve i tecne terete potrebne za gradnju autoputa?
    Opet se vracamo na predizborna obecanja pomenutog ministra, koji pred svake izbore pominje CG flotu. Ovolika investicija moze da sadrzi i investiciju u crnogorsko brodarstvo. Ne moraju to bit' veliki brodovi, mogu to bit' manji, od 3-5 hiljada tona nosivosti.
    P r i m o r a c

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hrvatska JAVNA PREDUZECA; DRZAVA I OPSHTINE,
    duguju 15 milijardi KUNA, oko 2 milijarde eura, privatnim firmama i podizvodjachima, pa se plashim, da zagrebachka banka ne prikochi sa kreditima.

    Ja molim Boga,
    da se pochne sa radovima, jer je to nash dug prema potomstvu,
    da ne budu i oni stanovnici SLIJEPOG CRIJEVA JEVROPE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    U gradnji autoputa bice ukljucena domaca preduzeca i to je O.K.
    Ali, da li to podrazumijeva da ce se i crnogorskim brodarima dati sansa da prevoze rasute suve i tecne terete potrebne za gradnju autoputa?
    Opet se vracamo na predizborna obecanja pomenutog ministra, koji pred svake izbore pominje CG flotu. Ovolika investicija moze da sadrzi i investiciju u crnogorsko brodarstvo. Ne moraju to bit' veliki brodovi, mogu to bit' manji, od 3-5 hiljada tona nosivosti.
    Obicaj kod ovakvih projekata jeste da se uglavnom zaposljavaju domaci prevoznici i masine iz razloga sto su jeftiniji i recimo ne treba im placati smjestaj, dok skuplje i zahtijevnije poslove rade inzinjeri i radnici iz maticnih firmi (kao nadgledanje i kontrola). To znaci da mozemo ocekivati da ce glavninu prevoza sa kamionima i iskopa sa bagerima obaviti domace firme.

    Sto se tice flote, sad je pravo vrijeme za kupovinu brodova zbog stanja u svijetu. Ti Cattaro sigurno znas koliko su niske vozare brodova a samim tim i cijena brodova. P.S. Steta je sto na ovom forumu ne postoji ni jedan topic posvecen pomorstvu i vezanim djelatnostima iako se zna koliki doprinos ono daje nasoj ekonomiji samo kroz plate pomoraca.

    Sto se tice autoputa mislim da ce biti najpotrebniji silosi za pretovar cementa, sto su vec Mandici nanjusili i napravili silose u Zelenici ,( usput sto je sa njima? jel rade? ) i par brodova da dovoze cement vjerovatno iz Splita posto je to najblize. Kamen imamo kod nas vec, a od ostalog ne znam sto je potrebno da se dovozi konstantno u tolikim kolicinama da se mora prevozit brodom. Jedino mozda oprema za autoput ( ograde i slicno).
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Dobro, ti se mozes raspitat kako su sve to odradili u Hrvatskoj po tom pitanju.
    Ne znam dal' su silosi u Zelenici u funkciji... Ali jesu nedje na sjever CG. Taj biznis (sa cementon) se u toku gradnje autoputa sigurno nece povjerit Mandicima.
    Velike su pare u pitanju, sigurno ima "prostora" i za kupovinu par brodova.
    P r i m o r a c

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    I ja mogu da tvrdim da su 3 trake DOSTA...ako su onakve kao Bar-Ulcinj, a ne po sto metara 3 pa opet dvije....3 trake svugdje , sem na mostovima i onim najskpljim tunelima-gdje godje moze-prosiruj i tunel.

    A to bi bilo duplo jefinije.


    3 trake je dosta jeftinije ali to nije auto put. Crnoj Gori treba ovaj auto put, jer po ovim nasim putevima od Bara do granice sa Serbijom dodjes za 6 sati, a ovako, za sat i nesto.


    Sto se tice para za izgradnju, ne znam odakle ce ih dobit ali znam da su hrvati uzeli kredit u Dojcland, izgradili su auto put a poceli su da vracaju kad su stavili rampe i mjesta za naplatu "cestarine", tj. auto put placa sam sebe, ne mora niko da izdvoji ni centa.



    A ovo 16 miliona po km je KATASTROFA!
    Zamisli, 1 km asfalta, plafon 12 metara sirok, 4 pregrade visoke po 1m, 20 litara bijele boje i ajde da kazemo jedan digitalni znak = 16 miliona eura?


    Valjda kod nas komunizam i dalje ima svoje radnike.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 12-06-09 at 16:42.
    TAKUMI

  22. #72
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Montenegro & Co: Radićev ugovor s vragom uz Božju pomoć

    Hrvatski građevinci će u Crnoj Gori probiti 48 tunela i izgraditi 107 mostova i vijadukata, a to istovremeno znači da će se 48 tunela i 107 mostova i vijadukata manje izgraditi u Hrvatskoj. Što bi narod rekao - dok nekom ne smrkne, drugom ne svane


    Dojam o upletenosti nadnaravnih sila još je i veći ako se zna da je glavni čovjek hrvatskog konzorcija upravo Jure Radić, osvjedočeni vjernik i nerealizirani teolog, ali i čovjek čija tvrtka IGH posljednjih mjeseci grca u dugovima, a svojim radnicima plaće isplaćuje u ratama. U tom kontekstu ima malo sumnji da je posao u Crnoj Gori uslišenje Radićevih molitvi, ali i kletvi hrvatskih poreznih obveznika. "Nesrećo moja, pređi na drugoga", izustili su vjerojatno mnogi od njih, računajući koliko je državnog novca potrošeno na poslovne eskapade hrvatskih građevinaca. Kletva je urodila plodom, pa će sad to plaćati uzorni građani Crne Gore.
    Naime, računica je vrlo jasna, a temelji se na narodnoj poslovici o tome kako jednome svane tek kad drugom smrkne. U prijevodu, hrvatski građevinci će u Crnoj Gori probiti 48 tunela i izgraditi čak 107 mostova i vijadukata, a to istovremeno znači da će se 48 tunela i 107 mostova i vijadukata manje izgraditi u Hrvatskoj.


    Ko hoce cutav tekst da procita ...
    http://www.nacional.hr/clanak/59801/...uz-bozju-pomoc

  23. #73
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mi samo za sprdnju sluzimo ...strasno ... najtuznija samo zemlja i na Balkanu ,jadnici bijedni...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Mogu vam samo reci da sam prije 20-tak dana isao do Rijeke autoputem i da sam zadovoljan kako su to u Hr napravili
    P r i m o r a c

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    A ovo 16 miliona po km je KATASTROFA!
    Zamisli, 1 km asfalta, plafon 12 metara sirok, 4 pregrade visoke po 1m, 20 litara bijele boje i ajde da kazemo jedan digitalni znak = 16 miliona eura?


    Valjda kod nas komunizam i dalje ima svoje radnike.
    Kakva si ti bistrina... a pripremanje terena, tuneli, mostovi, mehanizacija, radnici, TNT, ...?
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

Page 3 of 195 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 475
    Last Post: 13-03-24, 09:44
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 17:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 02:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •