Page 179 of 195 FirstFirst ... 79129169175176177178179180181182183189 ... LastLast
Results 4,451 to 4,475 of 4861

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #4451
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,631
    Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    560 kamera koje ne rade apsulutno NIŠTA
    Da Sofija nije okačila sliku na IG da vozi 180 ne bi je nikad kaznili, tolko o tih 560 kamera i mjerenju brzine....

  2. The Following 2 Users Say Thank You to pauki For This Useful Post:


  3. #4452
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Ja vozim 110, 10 gore-dolje, i nerealno je kako me obilaze, kao da stojim. Baš se vozi neprimjereno brzo.

  4. #4453
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    na skoro svakom autoputu se vozi po 160-170 iako je ograničenje manje, u Srbiji Hrvatskoj Austriji(uspori se kad ti navigacija blicne za kamere) itd
    She is only here to annoy herself!

  5. #4454
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na skoro svakom autoputu se vozi po 160-170 iako je ograničenje manje, u Srbiji Hrvatskoj Austriji(uspori se kad ti navigacija blicne za kamere) itd
    U hrvatsku smo vozili 160-170 skoro cijelo vrijeme... Da ne pogledam na onaj brzinomjer mislio bi da idemo 100, koliko su im siroki putevi i lagani za voznju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #4455
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #4456
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,031
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    3.5 miliona su uzeli od kad je auto-put otvoren.

  8. #4457
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ova vijest je - ništa konkretno (očekujemo, videćemo koja varijanta, koja dionica,...)

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  9. #4458
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,035
    Thanks Thanks Given 
    449
    Thanks Thanks Received 
    203
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    U nedelju sam se prvi put provozao ovim putem i ogromno je olaksanje u odnosu na stari put.. Sto se tice sahti ok su, sto se tice kucica, kartice, placanja i to je je normalno samo nas narod toliko lose vozi da mu izmedju trotoara i gume ima jedno dobroh 35-40cm prostora pa se protezu kroz prozor da bi platili i uzeli karticu - uglavnom ja nisam imao tih problema.
    Sto se gužve tice malo je bilo oko 18h na ulaz u PG ali su i to rijesili brzinom svjetlosti tako sto su aktivirali jos jedan prolaz i kućicu... Sve u svemu moje neko iskustvo: auto put - platije: 10 - 0
    But if you never try, you'll never know..

  10. The Following User Says Thank You to LUKA! For This Useful Post:


  11. #4459
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,031
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    A sve se nema para.


  12. #4460
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Budva
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    U nedelju sam se prvi put provozao ovim putem i ogromno je olaksanje u odnosu na stari put.. Sto se tice sahti ok su, sto se tice kucica, kartice, placanja i to je je normalno samo nas narod toliko lose vozi da mu izmedju trotoara i gume ima jedno dobroh 35-40cm prostora pa se protezu kroz prozor da bi platili i uzeli karticu - uglavnom ja nisam imao tih problema.
    Sto se gužve tice malo je bilo oko 18h na ulaz u PG ali su i to rijesili brzinom svjetlosti tako sto su aktivirali jos jedan prolaz i kućicu... Sve u svemu moje neko iskustvo: auto put - platije: 10 - 0
    Slazem se,i ja sam prvi put prošao auto -putem u petak (po onoj kiši) i stekao sam pozitivan utisak, jedino pametno sto se uradilo u državi u zadnje vrijeme ...

    Sent from my Redmi Note 10 Pro using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Tvholic For This Useful Post:


  14. #4461
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tvholic View Post
    Slazem se,i ja sam prvi put prošao auto -putem u petak (po onoj kiši) i stekao sam pozitivan utisak, jedino pametno sto se uradilo u državi u zadnje vrijeme ...

    Sent from my Redmi Note 10 Pro using Tapatalk
    Lol, kao da nije bilo gorućih tema đe se pametnije moglo usuti 2 milijarde.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  15. #4462
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Podgorica
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja sam prosla jednom doduse, ali nisam imala neko negativno iskustvo. Do Kl se stize za cas. A to da je nas je kostao boga oca... to je vec duga prica

  16. #4463
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Lol, kao da nije bilo gorućih tema đe se pametnije moglo usuti 2 milijarde.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Ovo je bio najpametniji poduhvat do sad (NOT), roknut tolike pare na put iz nicega u nidje. Ovim tempom ce se otplatiti za jedno 200 god.

    Pametnija infrastrukturna investicija je bila da se prosire aerodromi, da se renovira zeljeznica (sto ce nama to, iako je to i dalje jedan od glavnih metoda transporta rasutog tereta, teske robe/materijala svuda u svijetu), i da se izgradi brodogradiliste opet - ne ova smijurija sto sad reklamiraju, dje su teske dokove prodali strancima, a sad uvoze nekakve igracke (nije ni smijesno). Uz to se moglo izgraditi i par profi biroa za dizajn/izradu luksuznih jahti i lagano samo cisti kes da dolazi. I sve to zajedno ne vjerujem da bi kostalo koliko je kostala ova glupost nevidjena, najveca ikad. Sad kad su ga izgradili neka potope Moracu (jer pricaju da mu je to izgleda bio i primarni razlog gradnje) i jedno 50 hidrocentrala na nju, i da uzivaju ka grofovi, a vi gradjani idite u

  17. The Following 2 Users Say Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  18. #4464
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Budva
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Placamo i plaćaćemo mnoge druge nebitne i stvari koje ne sluze ničemu, ali ne treba zaboraviti to da su Platije odnijele stotine zivota ,ako ne i hiljade,tako da svaki spašeni zivot nema cijenu. ....


    Sent from my Redmi Note 10 Pro using Tapatalk

  19. #4465
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,933
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    907
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    Za ovo koliko je kostao autoput su mogli cijelu CG uzduz i poprijeko da popravr postojece i naprave brze ceste koje bi zavrsile bolji posao nego ovako od nikud za nidje. Skoro da sat treba do KL koliko se i ranije moglo stici kroz platije kad nije guzva. Dzaba auto puta kad posle od sutoputa do KL u kolonu ides 50km/h 20 min

    Послато са SM-F936B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  20. #4466
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    779
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Sahte veli nisu problem. E svasta cu cut ovdje. Milijardu eura za 40km autoputa sa sahtama.

  21. #4467
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Ne postoji loš infrastrukturni projekat (autoput, željeznička pruga Ulcinj - Bar - Dubrovnik, tunel Cetinje - industrijska zona Kotor, željeznička pruga Pljevlja - Bijelo Polje - Berane - Peć, ...), ali se uvjek treba postaviti pitanje uloženo-dobijeno. Samo to, ništa više...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  23. #4468
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Sahte veli nisu problem. E svasta cu cut ovdje. Milijardu eura za 40km autoputa sa sahtama.
    Za zadnjih 50 godina kroz platije je poginulo oko 1350 ljudi, to je oko 2 osobe mjesečno u prosjeku...

    Za ova skoro 4 mjeseca auto puta prošlo je 875 hiljada vozila, to je vjerovatno oko 2 miliona ljudi, i broj poginulih je 0 (nula).
    Što se mene tiče auto put se već isplatio.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  24. The Following 4 Users Say Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  25. #4469
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Za zadnjih 50 godina kroz platije je poginulo oko 1350 ljudi, to je oko 2 osobe mjesečno u prosjeku...

    Za ova skoro 4 mjeseca auto puta prošlo je 875 hiljada vozila, to je vjerovatno oko 2 miliona ljudi, i broj poginulih je 0 (nula).
    Što se mene tiče auto put se već isplatio.
    Platije su mogle da se rekonstruišu i saniraju za daaaaaleko manje novca, ko god kaže da nisu - laže.
    Drugo, imaš li možda podatak koji je procenat ljudi izgubio život tamo svojom krivicom: nepoštovanjem osnovnih saobraćajnih propisa, ograničenja, pune linije, neprilagođavanja brzine i načina vožnje uslovima na putu, neispravnim i neuslovnim vozilima, neodgovarajućim ili potrošenim gumama, neposjedovanjem opreme, pretovarom, preuzimanjem nepotrebnih rizika, alkoholisanom stanju, umoru, pospanošću, ne držeći distancu, gledajući u telefon...?
    Čini mi se da podgoričani žive u iluziji da su u centru svijeta, ali kao sto neko rece na forumu ovih dana - 6 letova na dan (od toga četiri za BG), pa to je zabit, budimo realni.
    Država koja živi od turizma i ovo 250km obale u sezoni doživljava saobraćajni kolaps iz dana u dan, iz godine u godinu. Jedina prava prioritetna dionica u Crnoj Gori treba da bude tranzitna obilaznica oko Boke Kotorske, koja bi se tek poslije Budve spajala nazad na jadransku magistralu E65.
    Umjesto da se pojača ulaganje u infrastrukturu juga, iz koga glavni grad i tako srče novac decenijama, jer budimo realni - bez koga ostatak zemlje ne bi hljeba imao, mi gradimo autoput iz Pičkovca u Pizdovac koji se za 20 godina još neće spojiti na neku iole bitnu međunarodnu saobraćajnicu.
    Ne postoji zemlja u svijetu koja trenutno ima lošiju putnu mrežu u priobalnom pojasu od Crne Gore. A E65 je žila kucavica ove zemlje, to nikad nemojte zaboraviti.
    Klizišta ima maltene na svakom ćošku, ali kao i vazda, čekaćemo da neđe dobro sleti i da nas začepi mjesecima, pa će se onda razmišljati o obilaznici.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  26. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  27. #4470
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Za zadnjih 50 godina kroz platije je poginulo oko 1350 ljudi, to je oko 2 osobe mjesečno u prosjeku...

    Za ova skoro 4 mjeseca auto puta prošlo je 875 hiljada vozila, to je vjerovatno oko 2 miliona ljudi, i broj poginulih je 0 (nula).
    Što se mene tiče auto put se već isplatio.
    Odakle je taj podatak?

    Put kroz Platije je otvoren 1965 god.. što će reći da je u upotrebi 57 godina. Za 24 god. (od 1998 do 2021 god., uključujući i pomenute godine) u cijeloj Crnoj Gori je poginulo 1.817 ljudi. Prije dvadesetak godina su definisane sve crne tačke na crnogorskim drumovima (bilo ih oko tridesetak, u ovoj temi sam ih detaljno opisao), od toga četri kroz platije, a sve četri kroz platije su sanirane i od tada je bitno sigurnija vožnja. Postoje crne tačke koje još uvjek nisu sanirane (ček i zbog ,,banalnih'' razloga kao što su imovinsko-pravni odnosi). Poenta, ako gledamo samo faktor zvani bezbjednost mogao se put kroz platije osigurati da bude najbezbjedniji put u državi (regionu) za puno (puno, pšuno) manje novca.

  28. #4471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,994
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    evo sad su platije bezbjednije...lakse se vozi tuda...pa ko voli nek izvoli...

  29. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  30. #4472
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sto se tice Platija, koliko je recimo ljudi poginulo u Dromiru za sve ove godine, sto se moglo izbjeci da je ta banda neznalica napravila jaku betonsku ogradu u tom najkriticnijem dijelu.

  31. #4473
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kod nas vlada megalomanija, kao i svudje dje su ljudi sitne pameti. Tako je i sa dionicom PG-KL koja je definitivno predimenzionisana. Kao da je u pitanju Amsterdam - Utrecht, a ne PG i KL dje se narednih 50 godina ne moze ocekivati dovoljan protok vozila (10 000+ dnevno), kako bi ovaj profil autoputa bio isplativ. Za milijardu eura su mogli rijesiti mnogo vise, samo da nije bilo lopinjanja i avetanja.

    Dalje, gledam trasu i cijenu autoputa Farmaci - Djurmani. Sprdnja. Pa ljudi moji, zar nije bilo lakse i bolje nastaviti bulevar od Golubovaca do Sozine i prokopat jos jednu cijev? Kako je moguce da se nisu toga sjetili? Tu ima nekih 24km, to se moglo zavrsiti za 2-3 god ne racunajuci tunel. I to su mogli uraditi za one 56 miliona sto su pokrali na sjever sa Euroasfaltom.

  32. The Following User Says Thank You to Stetni For This Useful Post:


  33. #4474
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Kod nas vlada megalomanija, kao i svudje dje su ljudi sitne pameti. Tako je i sa dionicom PG-KL koja je definitivno predimenzionisana. Kao da je u pitanju Amsterdam - Utrecht, a ne PG i KL dje se narednih 50 godina ne moze ocekivati dovoljan protok vozila (10 000+ dnevno), kako bi ovaj profil autoputa bio isplativ. Za milijardu eura su mogli rijesiti mnogo vise, samo da nije bilo lopinjanja i avetanja.

    Dalje, gledam trasu i cijenu autoputa Farmaci - Djurmani. Sprdnja. Pa ljudi moji, zar nije bilo lakse i bolje nastaviti bulevar od Golubovaca do Sozine i prokopat jos jednu cijev? Kako je moguce da se nisu toga sjetili? Tu ima nekih 24km, to se moglo zavrsiti za 2-3 god ne racunajuci tunel. I to su mogli uraditi za one 56 miliona sto su pokrali na sjever sa Euroasfaltom.

  34. #4475
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    1,456
    Thanked in
    628 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 179 of 195 FirstFirst ... 79129169175176177178179180181182183189 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 475
    Last Post: 13-03-24, 09:44
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 17:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 02:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •