Page 13 of 197 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 4905

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #301
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Objasni ti nama kako je trebala da izgleda ta garancija? Da donesu dvije torbe para i pokazu da imaju?
    Evo Hari, Remark je postavio kako treba da izgleda bankarska garancija. A i ja i ti znamo, iako smo laici za to, kako ne treba da izgleda, pogotovo ne kao pisamce premijera. Tako da nema potrebe za takvim tvojim komentarima sa torbama punih para.

  2. #302
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stvarno ne znam sta je bilo u tom pismu, ali garancija banke stane u jako, jako tanko pismo zato mi bi cudno sto se ti naśekira pa jos i alooooooo.
    U onom oglasu kad je raspisivan tender moralo je da se navede koje banke mogu dati garanciju i kako se dostavljaju.

  3. #303
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Stvarno ne znam sta je bilo u tom pismu, ali garancija banke stane u jako, jako tanko pismo zato mi bi cudno sto se ti naśekira pa jos i alooooooo.
    U onom oglasu kad je raspisivan tender moralo je da se navede koje banke mogu dati garanciju i kako se dostavljaju.
    Da li ti stvarno misliš da je banka dala garanciju i da se zbog toga što je procedura apsolutno ispoštovana zakonski sve drži pod debelim plaštom tajne?

  4. #304
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ne znam, a necu se bas mnogo naśekirati ni da su ima dali ni da im nijesu dali. Vjerovao ili ne pojma nemam ni ko je tim graditeljima davao prethodne garancije za prethodne puteve i ne śekiram se puno sto su to zatajili od mene.
    Nekako me malo vise brinu garancije nasih jer ću ja te kredite vracati, a kad bi se ja pitao ja bih njih pustio da oni grade sve dok imaju para pa kad im nestane "hvala i dovidjenja." Mi jeftinije prosli kad bi oni taj put izgradili do Kolasina i rekli vise ne mozemo, pa sljedecu dionicu neko drugi i da mu opet ponestane para i sve dok neko ne zavrsi, a mi poslije naplacujemo drumarinu.

  5. #305
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja ne znam, a necu se bas mnogo naśekirati ni da su ima dali ni da im nijesu dali. Vjerovao ili ne pojma nemam ni ko je tim graditeljima davao prethodne garancije za prethodne puteve i ne śekiram se puno sto su to zatajili od mene.
    Nekako me malo vise brinu garancije nasih jer ću ja te kredite vracati, a kad bi se ja pitao ja bih njih pustio da oni grade sve dok imaju para pa kad im nestane "hvala i dovidjenja." Mi jeftinije prosli kad bi oni taj put izgradili do Kolasina i rekli vise ne mozemo, pa sljedecu dionicu neko drugi i da mu opet ponestane para i sve dok neko ne zavrsi, a mi poslije naplacujemo drumarinu.
    Ja mislim da mi kao gradjani ne tražimo puno ako hoćemo da se makar nešto u ovoj državi uradi legalno i transparentno, pogotovo što država sve plaća novcem poreskih obaveznika. A ovako sve sakrivaju i muljaju, medjusobno sredjuju poslove jedni drugima i pojedinci iz vrha izvlače korist i sve na štetu naroda. Eto zbog toga se treba cimati oko ovoga, nećemo valjda u nedogled ovako, mora stati nekad.

  6. #306
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ovi se baš i ne pale na tajnost podataka.


    11 Feb 2010. 21:18 | Izvor: CdM
    Stop za dionice IGH i Tehnike dok se ne sazna istina o garanciji
    Pošalji vijest | Proslijedi na Facebook
    Ko je dao garancije hrvatskom konzorcijumu koji čine Konstruktor, Institut za građevinarstvo Hrvatske IGH i Tehnika, za projekat izgradnje autoputa Bar-Boljare u Crnoj Gori, je informacija koja do daljnjeg ostaje zavijena velom tajne.

    Hrvatska agencija za nadzor finansijskih usluga Hanfa naložila je danas poslije podne Zagrebačkoj berzi da privremeno obustavi trgovanje dionicama Instituta IGH i Tehnike, do trenutka kada javnost bude tačno obaviještena o okolnostima vezanim uz informacije koje su IGH i Tehnike objavili putem Berze 9. i 10. februara.

    Podsjećamo da je tada objavljeno da je hrvatski konzorcijum dostavio pisane garancije koja zadovoljavaju uslove iz tendera Vlade Crne Gore za izgradnju autoputa Bar-Boljare.

    Međutim, danas su gotovo svi hrvatski mediji objavili informacije o navodnom obratu, u kojem se navodi da su IGH i Konstruktor bez garancija, dostavili u Podgoricu samo obećanje.

    U rješenju Hanfe se navodi da je danas uočen pad cijena dionica IGH-a u odnosu na referentnu cijenu prethodnog dana.

    “S obzirom na takav razvoj događaja, Hanfa je odlučila da naloži Zagrebačkoj berzi privremeno obustavljanje trgovanja dionicama IGH-a i Tehnike, kako bi se hitno nabavili tačni i istiniti podaci”, javlja HRT.

    U IGH-u, kako prenose mediji iz Hrvatske, nijesu danas željeli da komentirišu pisanja crnogorskig medija, ali podsjećaju na jučerašnju službenu objavu na web stranicama crnogorskog Ministarstva saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija, prema kojoj je hrvatski konzorcijum dostavio pisane garancije koje zadovoljavaju uslove tendera i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora.

    Vlada Crne Gore će nastaviti predviđenu proceduru analize dostavljenih ponuda i zaključivanja ugovora sa hrvatskim konzorcijumom i finansijskim institucijama.

    Prema podacima sa web stranica Zagrebačke berze, dionici IGH cijena je pala za oko 7,6 odsto, a dionica Tehnike pojeftinila je za 9,25 odsto.


    Danas su iz crnogorskog Ministarstva saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija, reagovali na nezvanična novinska saznanja prema kojima hrvatski konzorcijum nije dostavio finansijske garancije, već samo obećanje i najavili da će nadležna komisija do 28. februara procijeniti kvalitet bankarskih garancija za izgradnju autoputa Bar-Boljare.

    Takođe, iz tog minsitarstva su večeras za CdM, naglasili da neće davati zvanična saopštenja do 28. februara.

    Podsjećamo da je hrvatski konzorcijum 9. februara Vladi Crne Gore, dostavio pisane garancije, koje zadovoljavaju uslove tendera i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora za izgradnju autoputa Bar-Boljare.

    Kako je i ranije najavljivano, početak radova na izgradnji prve dionice Smokovac-Mateševo planiran je za proljeće, zbog čega je i Vlada insistirala na početak pregovora sa drugorangiranim ponuđačem.

    Podsjećamo, i da je 15. oktobra prošle godine simboličnim presijecanjem vrpce, u Gornjim Mrkama kod Podgorice, označen početak izgradnje autopuota Bar-Boljare, najveće investicije u istoriji Crne Gore.

    Autoput od Bara do Boljara biće dug 169,2 kilometra.

    Prvi dio posla obuhvata geodetske, geofizičke radove i radove na pomoćnim cestama.

    Projekat izgradnje autoputa u Crnoj Gori vrijedan je 2,77 milijardi eura.

  7. #307
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Ipak su oni na malo većem stepenu razvoja od nas.

  8. #308
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da je ovaj tender *po pravilima igre*!

    Quote: Index HR

    CRNOGORSKA vlada i dalje pregovara s grčko-izraelskim konzorcijem, odnosno tvrtkama Shikun&Binui – Aktor Concessions oko izgradnje autoceste Bar-Boljari u toj zemlji, a kako doznajemo, novi sastanak dogovoren je krajem mjeseca, točnije 26. veljače u Podgorici.
    Podsjetimo, na međunarodnom natječaju za izgradnju crnogorske autoceste Bar-Boljare izabrana je ponuda hrvatskog konzorcija u kojemu su Institut građevinarstva Hrvatske, splitski Konstruktor-inženjering i Tehnika. Hrvatski građevinari za kompletnu autocestu ponudili su neto sadašnju vrijednost od 2,77 milijardi eura, dok je grčko-izraelski konzorcij za kompletnu autocestu ponudio cijenu od 3,92 milijarde eura.
    Grci i dalje u igri
    U prosincu prošle godine Vijeće crnogorske vlade za izgradnju autoceste iznenađujuće je ocijenilo da priložena financijska jamstva hrvatskog konzorcija nisu dovoljna i da ne osiguravaju zaključenje financijskih ugovora. Prema njima, nedostaje 124 milijuna eura jamstava. Tada su u prosincu prošle godine obnovljeni pregovori s Grcima, koji su nastavljeni sredinom siječnja.
    Zadnjeg dana roka, početkom ovog tjedna, Konstruktor i IGH dostavili su jamstva, no špekulacije je li to istina dodatno su potaknuli medijski napisi, kao i odluka da se taji tko jamči za hrvatski konzorcij.
    Dva dana istraživali smo u Ministarstvu prometa, pomorstva i telekomunikacija u Podgorici jesu li pregovori s grčko-izraelskim konzorcijem okončani te je li sastanak otkazan s obzirom na to da se crnogorska vlada prije tri dana službeno očitovala da je hrvatski konzorcij na čelu s Konstruktorom dostavio garancije, no umjesto odgovora na naše pitanje, odgovoreno je pitanjem.
    Zašto svi šute!?
    "Zašto vas toliko zanimaju naši pregovori s Grcima?", pitali su nas u nas Ministarstvu prometa dodajući kako se ne mogu službeno očitovati o detaljima pregovora, što jedino može značiti da ugovor s hrvatskim tvrtkama još nije potpisan, odnosno da ostaju sumnje.
    Također, u vladi Crne Gore ne žele posebno objasniti ni detalje izjave predsjednika Komisije za provođenje tenderskog postupka i pregovaranja Zorana Radonjića, koji je rekao da se jamstva "provjeravaju".
    S hrvatske strane također vlada velika tajnovitost. Ministarstvo financija, odnosno ministar Ivan Šuker cijeli ovaj tjedan nije se očitovao o ovom slučaju iako je službeno potvrđeno da je sudjelovao u pregovorima Konstruktora i IGH s bankama. Također, čelnici IGH i Konstruktora ne pojavljuju se u javnosti od trenutka kada su navodno podnijeli jamstva.
    .
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #309
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ...Nekako me malo vise brinu garancije nasih jer ću ja te kredite vracati, a kad bi se ja pitao ja bih njih pustio da oni grade sve dok imaju para pa kad im nestane "hvala i dovidjenja." Mi jeftinije prosli kad bi oni taj put izgradili do Kolasina i rekli vise ne mozemo, pa sljedecu dionicu neko drugi i da mu opet ponestane para i sve dok neko ne zavrsi, a mi poslije naplacujemo drumarinu.
    Evo sve izracunali za mene
    Za 'posao stoljeća' treba izdvojiti više od pola BDP Posao vijeka, gradnja autoputa Bar-Boljare kroz Crnu Goru vrijedna 2,7 milijardi eura, nije upitan samo zbog teškoća hrvatskih firmi Konstruktor, IGH i Tehnike da osiguraju dovoljno kvalitetno bankovno jamstvo.
    Kako piše Business.hr, puno je veći problem kako će Crna Gora, koja je trenutno pod strogim patronatom Međunarodnog monetarnog fonda, osigurati novac za tu investiciju.
    Prema planiranim ulaganjima država Crna Gora bi u cijelom projektu trebala da učestvuje sa 1,7 milijardi eurašto je više od 50 posto BDP-a te države za 2010. godinu.
    Naime, prema prognozama ministarstva financija crnogorski BDP bi ove godine trebao da iznosi 3,11 milijardi eura.
    Ovakvo ulaganje nije dobro prihvaćeno u evropskim bankarskim institucijama pa su EBRD (Evropska banka za obnovu i razvoj) i EIB (Evropska investicijska banka) odbile da finansiraju gradnju autoputa i cijelu su investiciju u samom startu proglasili finansijski neopravdanom.
    Sumnju u mogućnost Crne Gora da vraća dugove koji bi nastali gradnjom autoputa izrazio je i MMF, koji je iskazao zabrinutost zbog prevelikog zaduženja Crne Gore u odnosu na trenutno stanje u toj zemlji.
    Kako piše Business.hr, ukupni dug Crne Gore na kraju 2009. iznosio je 1.14 milijardi eura, a ulaskom u gradnju autoputa Bar-Boljare taj bi dug skočio na 2,8 milijarde eura ili više od 90 posto BDP-a.

  10. #310
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Paralelni autoput

    Аутопут који ће повезати албанску луку Драч и Косово биће важан за цео регион, укључујући и Србију, каже албански министар спољних послова Иљир Мета.

    Мета је рекао да ће аутопут од Драча до Косова који треба да буде завршен до краја пролећа бити један од најмодернијих у Европи. "Пут од Тиране и Драча до границе с Косовом јако ће се скратити. То је важно за Албанију и Косово, али и цео Балкан. Желимо да и Србија користи луку Драч за своје потребе", рекао је Мета.

    На питање неће ли Србија радије користити црногорску луку Бар, Мета је рекао да је за Србију Драч повољнији јер ће им бити саобраћајно доступнији. Он је, међутим, додао да изградњу аутопутева у Црној Гори и луку Бар не доживљава као конкуренцију албанским могућностима, јер од градње путева добија читав регион.

    Мета је навео да пут од Драча до Косова гради амерички Бехтел и да је Албанија заинтересована и за продужетак до Ниша, како би га могла користити и Србија. Од јаче привредне сарадње у региону корист ће имати сви и посла је за све довољно, истакао је Мета.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  11. #311
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda ce se radit ovaj autoput. Ako ne, sto ce cinjet Sarici sa 150 kamiona koje su narucili. Vjerovatno su imali garancije od vlade da ce bit ukljuceni u taj posao cim su narucili toliko kamiona.
    Release Yourself

  12. #312
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Valjda ce se radit ovaj autoput. Ako ne, sto ce cinjet Sarici sa 150 kamiona koje su narucili. Vjerovatno su imali garancije od vlade da ce bit ukljuceni u taj posao cim su narucili toliko kamiona.
    uuuu 150 komata, jeli to vec stiglo u CG?

  13. #313
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Valjda ce se radit ovaj autoput. Ako ne, sto ce cinjet Sarici sa 150 kamiona koje su narucili. Vjerovatno su imali garancije od vlade da ce bit ukljuceni u taj posao cim su narucili toliko kamiona.
    kao sto su genexu tako ce i njima jer ipak dostini ljudi su poklonili kola,satove,telefone
    f6

  14. #314
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    uuuu 150 komata, jeli to vec stiglo u CG?
    Vidis kako su forumasi obavijesteni .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #315
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  16. #316
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    albanci ubodose amerikance da im radee autoput a mi hrvate , epa stvarno ne mogu da vjerujem , a pametno oni , namjestaju amerikancima da uzmu pare , zato ih sjutra ni oni ne zaboravljaju tako lako ...cudo jedno znaju kome treba napunit guzicu pa to ti je ...

  17. #317
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,240
    Thanks Thanks Given 
    362
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    preksjutra pocinje gradnja ovog naseg

    edit: provjerena info
    You'll Never Smoke Alone..

  18. #318
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    moze lock. otvaranje 2020godine
    f6

  19. #319
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MotobikeR View Post
    preksjutra pocinje gradnja ovog naseg

    edit: provjerena info
    prek,prek-prek,prek...
    deuscroix

  20. #320
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako će nas sad Hari poizbačivat' sa foruma
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  21. #321
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba javnosti izbrisat sjecanja vezana za ovaj autoput pa pocet ispocetka sa najavama, studijama izvodljivosti, pa polako otvorit tender, izabrat ko najvise da ispod stola politicarima pa ispec 10 jagnjadi i to je to.
    Release Yourself

  22. #322
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    A kako zaboravit ono divno otvaranje sa nekoliko premijera iz regiona...

  23. #323
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislim da bi sledeci mogao da se zavrsi za upola radnih godina.. Mozda iz tog razloga nije ni lose ovo sto se desilo.

    Hvala Lepo

  24. #324
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Udje mi Jadranka u AUDI,
    stopira do Matesheva na Zlaticu, bila u KOSOR I MOSOR da vidi rodjake,
    kad zena ispushti sherpu na keramichke plochice,
    te me PROBUDU,
    nikad joj to necu oprostit.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #325
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino je sigurno da ce Konstruktor graditi autoput,a za koji konzorcijum,to je drugo pitanje.
    drugi izbor izvodjacha je Behtel,ali,oni ce opet uzeti podizvodjaca Konstruktor.
    Last edited by minjo; 03-03-10 at 12:55.

Page 13 of 197 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 478
    Last Post: 06-04-24, 16:39
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •