Page 167 of 196 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177 ... LastLast
Results 4,151 to 4,175 of 4888

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #4151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Upravo na to mislim. Kad se radi neki dobar projekat (Sozina, autoput itd.), širi kontekst kao da se posmatra u maniru "lako ćemo za to". Za državu koja pretenduje da je turistička destinacija, odgovarajuća infrastruktura treba da je prioritet broj 1. A glede dnevnog prosjeka, u praksi to može biti da jednog dana prođe 500 vozila, slijedećeg 15.500. Po toj logici, sve te saobra"ajnice bi trebalo prilagođavati peak-ovima. A uz sve to, dodatno unaprijediti druge vidove saobraćaja, kao što je željeznički i autobuski. Sve to košta i zahtjeva dobro planiranje, ali se nešto mora uraditi u cilju spriječavanja totalnog kolapsa tokom ljeta.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  3. #4152
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Upravo na to mislim. Kad se radi neki dobar projekat (Sozina, autoput itd.), širi kontekst kao da se posmatra u maniru "lako ćemo za to". Za državu koja pretenduje da je turistička destinacija, odgovarajuća infrastruktura treba da je prioritet broj 1. A glede dnevnog prosjeka, u praksi to može biti da jednog dana prođe 500 vozila, slijedećeg 15.500. Po toj logici, sve te saobra"ajnice bi trebalo prilagođavati peak-ovima. A uz sve to, dodatno unaprijediti druge vidove saobraćaja, kao što je željeznički i autobuski. Sve to košta i zahtjeva dobro planiranje, ali se nešto mora uraditi u cilju spriječavanja totalnog kolapsa tokom ljeta.
    Najveći broj vozila koji je prošao jednom saobraćajnicom je oko 24.000, a radi se o putu kroz Platije. Inače, prosječni dnevni promet na toj dionici je oko 7.000 vozila. Dakle, žestoka variranja u protoku (što bi se reklo, sezonski).
    Autoput je kasnio tri godine i tri mjeseca, eto, samo taj period kašnjenja je bio dovoljan da se poslije otvaranja autoputa ne vozi po makadamu u Mateševu, da se završi bulevar do kružnog toka Smokovac, da se postavi odgovarajuća saobraćajna signalizacija na putu od Kolašina do autoputa, da sa bar isplanira put od petlje Veruša, da se... ma, mogli bi ,,do sjutra"...
    Saobraćajni čepovi su neminovni, kako god da se isplanira neka trasa isti će iz ovog ili onog razloga postojati. Poenta dobrog planiranja je da ti čepovi traju što kraće. Primjer sezonskog puta (kao naš Kolašin - Podgorica) je Zagreb - Split gdje se zna na naplatnoj stanici Lučko (Zagreb) stvoriti kilometarska kolona (uz svo čekanje koje ide uz to), a zimi ,,nema čuka" na tom autoputu. Jednostavno, toliko je zagušenje u pojedinim momentima sezone da to ne bi mogla da servisira i dupla propusnost (a da bi to napravio potrebna su tolika sredstava da se, jednostavno, ne isplati).
    Da se vratimo na ovo naše, gdje je problem, gdje se stvaraju čepovi?
    1. Raskrsnica u Sutomoru koja nema propusnu moć, a prednost imaju vozila na pravcu Budva - Bar. Opet, da se drugačije uredi (prednost) to ne bi bilo riješenje jer bi čep ostao. Semafor? Isto kao kada policija reguliše saobraćaj na toj raskrsnici, povećava se protočnost, ali vrlo malo. Kružni tok bi još više povećao protočnost, a najviše (najskuplje rješenje) denivelisana raskrsnica (petlja). Petlja se sigurno neće raditi (prostor i cijena) tim prije što je planirana jedna gore na samom izlazu iz tunela Sozina (u okviru brze ceste), a kružni će se raditi kada se bude radila rekonstrukcija puta kroz Sutomore (po projektu bulevar) čime bi se donekle smanjio i efekat uvećanog protoka vozila u sezoni.
    2. Semafori kroz Budvu su neminovnost, ali usporavaju protok saobraćaja. Proširenjem puta iz 1+1 u 2+2 se skratilo vrijeme trajanja saobraćajnih čepova, ali su isti izraženi u sezoni. Jedino zadovoljavajuće rješenje je obilaznica kojim bi se sav tranzitni saobraćaj izmjestio iz Budve.
    3. Ono što važi za Budvu (osim što ne postoji put 2+2) važi i za Herceg Novi i Tivat, gradove sa dosta (previše) tranzitnog saobraćaja. Zaobilaznica je jedino adekvatno rješenje.
    4. Budva - Tivat je najopterećeniji putni pravac u Crnoj Gori (17.000 vozila dnevno u prosjeku), a u konfiguraciji je 1+1, te su sve raskrsnice u nivou, sa dosta priključaka. Bulevar bi riješio većinu problema (ne sve) i stvarno je za zapitati se zašto se toliko odlaže njegova izgradnja. Mada, bulevar je planiran od raskrsnice za Jaz do kružnog toka Kotor (15 km), što će stvoriti poprilične čepove na ,,žutoj gredi" (Jaz - Budva) i pored aerodroma, ali to bi se to riješilo izmeštanjem tranzita (tačke 2. i 3.).
    Nisam ja ovo napisao onako iz glave, ovo je, otprilike, sumarum raznih studija o saobraćaju.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:

    NSX

  5. #4153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    ni ovi sto im je investicija bazna stanica ne projektuju po maksimalnom opeterecenju nego racunaju mozda i dobro ispod godisnjeg prosjeka.... a to je makar lakse za realizaciju...
    sa strane PG situacija je jos i dobra akd pogeldas da si bukvalno odmah na bulevar i da istim ides smjer bar-petrovac-budva.... ali matesevo i sozina ce dugo biti uska grla...
    raskrsnicu sozina-sutormore-petrovac tesko da ce rijesiti jer onamo su sve kuce, a za neku petlju treba prostora malo vise...kruzni tesko da bi nesto rijesio...sve i da se rijesi taj cep, onda ce se otvoriti odmah negdje drugo novi...

  6. #4154
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ni ovi sto im je investicija bazna stanica ne projektuju po maksimalnom opeterecenju nego racunaju mozda i dobro ispod godisnjeg prosjeka.... a to je makar lakse za realizaciju...
    sa strane PG situacija je jos i dobra akd pogeldas da si bukvalno odmah na bulevar i da istim ides smjer bar-petrovac-budva.... ali matesevo i sozina ce dugo biti uska grla...
    raskrsnicu sozina-sutormore-petrovac tesko da ce rijesiti jer onamo su sve kuce, a za neku petlju treba prostora malo vise...kruzni tesko da bi nesto rijesio...sve i da se rijesi taj cep, onda ce se otvoriti odmah negdje drugo novi...
    ne greda se dodisnji prosjek nego medijana izmedju low seasson i high seasson-a
    ali za potrebe peakova imaju mobilne bazne stanice da pokriju... s putevima samo suza suzu stize

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    2. Semafori kroz Budvu su neminovnost, ali usporavaju protok saobraćaja. Proširenjem puta iz 1+1 u 2+2 se skratilo vrijeme trajanja saobraćajnih čepova, ali su isti izraženi u sezoni. Jedino zadovoljavajuće rješenje je obilaznica kojim bi se sav tranzitni saobraćaj izmjestio iz Budve.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    meni nikad nece biti jasno sto neko vec nije planirao i napravio put koji iz Markovica (ona krivina na Pobore) silazi nedje dolje u Lastvu
    time bi izbjegli da svi koji ne zele bas u Budvu uopste prodju kroz nju
    ono, nisam inzenjer, ali to je mozda nekih 5km puta
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #4155
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Vi pisete o nasim "strucnjacima" kao da razmisljaju o necemu, njima je najbitnije koliko ce ostetit drzavu i stavit u svoj dzep, kad je cep, do cepa a oni upale helikopter pa podju do Budve ili Zabljaka na kafu i liniju bijelog.
    Zasto mislite da su ljudi koji su zaboravili petlju, struju, rasvijetu i ko zna sta jos u stanju da razmisljaju o sporednim putevima, oni su jedino u stanju da sabiraju koliko ce u dzep stavit i ostetit ovaj narod. Mogu se kladit da su se na ovaj put ugradili milijardu eura kako nasi kriminalci tako i Kinezi.
    Znam za pricu oko vjetroelektrane Mozura, momak iz PG tatin sin je imao 40 000 eura platu, samo da jednom mjesecno sazove kolege na sjednicu. Svaki Kinez je imao kreditnu karticu Prve banke i dnevni limit 1000 eura da trosi na sta hoce i dje hoce, da ne pricamo o biznis klasi do Kine, privatnih vozaca itd itd. I onda mi sve te kartice, biznis klase i sjednice placamo i dan danas uz racun za struju, a znamo i pricu oko Krnova, da je Francuz morao da plati harac da bi se prikacio na mrezu, znamo kako je to zavrsilo.
    I onda se cudite kako nam je lose organizovan saobracaj i zasto se stvaraju cepovi. Nismo u stanju da odrzavamo ono sto se u Titovo vrijeme napravilo, a ne da nesto novo gradimo. Kad se zapocinje posao, prvo se dogovore koliko mogu ukrast i kako podijelit, pa se onda prica o projektu i tako uz bijelo i Chivas zaborave se petlje, mostovi, prilazni putevi, rasvijeta, struja...
    Iskren da budem cudi me da je putarina 3.5 eura, ali me ne bi cudilo da je povecaju u buducnosti.

  8. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  9. #4156
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Drzi se ti utjehe ako si gore i pazi da ti ne prifali vode

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  10. #4157
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Uporedjujes li Split, Zagreb sa Smokovcem i Matesevom? Izvini, zaboravio sam naocare u auto.
    evo uporedjujem kad ti veliš....dobro je to takumi, ne avetj casti ti, i ne spinuj! Poenta je da su svuda na svijetu na naplatnim rampama redovi manji ili veći pogotovo u špicevima dana ili sezone....

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    a zato na 640 rampi na Suboticu se u sezoni ceka po 5-6 sati u sezoni laganini
    koju god strategiju da sam probao to nekolika puta (rano ujutru, kasno, u 12) svaki put se cekalo minimum uru

    isto tako sam jednom potreio neku rampu kod BG, mislio sam ostadoh na konak (da prostite ne snalazim se koju :P)
    po ovim tvrdnjama se vidi koliko su idje guzicom mrdnuli dalje od smokovca

    A posebno ovo uporedjivanje sa Albanijom?! Pobogu čovječe @Izzu jesi li ikad u avgustu prošao kroz Albanju od nase granice ili Ul ili na Božaj da poslije Skadra do ulaza na auto put ka Kosovu nijesi vozio najmanje tri sata 30 km....ja ne kontam dje vi to i kad idete i putujete?! U februar, oktobar?! Brate ako oćeš u Makedoniju da stigneš do 4 popodne moraš u 5 ujutro da kreneš jer kroz Albaniju miliš i na polasku i povratku?! Satima sam se vozikala od Skadra do uključenja na autoput.... jul prosle, avgust preprosle godine
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #4158
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    evo uporedjujem kad ti veliš....dobro je to takumi, ne avetj casti ti, i ne spinuj! Poenta je da su svuda na svijetu na naplatnim rampama redovi manji ili veći pogotovo u špicevima dana ili sezone....

    po ovim tvrdnjama se vidi koliko su idje guzicom mrdnuli dalje od smokovca

    A posebno ovo uporedjivanje sa Albanijom?! Pobogu čovječe @Izzu jesi li ikad u avgustu prošao kroz Albanju od nase granice ili Ul ili na Božaj da poslije Skadra do ulaza na auto put ka Kosovu nijesi vozio najmanje tri sata 30 km....ja ne kontam dje vi to i kad idete i putujete?! U februar, oktobar?! Brate ako oćeš u Makedoniju da stigneš do 4 popodne moraš u 5 ujutro da kreneš jer kroz Albaniju miliš i na polasku i povratku?! Satima sam se vozikala od Skadra do uključenja na autoput.... jul prosle, avgust preprosle godine
    Ovo je istina.
    Krenuh u jul prosle godine za skopje i zapadoh na onaj shendjin kruzni. 250m 1h55min
    Doslo mi je bilo da se samo zapalim

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  12. #4159
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    ne greda se dodisnji prosjek nego medijana izmedju low seasson i high seasson-a
    ali za potrebe peakova imaju mobilne bazne stanice da pokriju... s putevima samo suza suzu stize



    meni nikad nece biti jasno sto neko vec nije planirao i napravio put koji iz Markovica (ona krivina na Pobore) silazi nedje dolje u Lastvu
    time bi izbjegli da svi koji ne zele bas u Budvu uopste prodju kroz nju
    ono, nisam inzenjer, ali to je mozda nekih 5km puta
    Ta trasa je nešto niža nego planirana trasa brze ceste. Samim tim izgradnju te obilaznice bi trebala da finansira opština bez pomoći države. Taj (megalomanski) projekat zaobilaznice nezavisno od trase brze ceste je ideja kada je bio ,,sve i svja'' onaj što sada depresuje u Beogradu. Pošto ta trasa obilaznice ne smije da prelazi u druge opštine početak iste je u Lastvi Grbaljskoj (gdje se odvaja tzv. Topliški put) te se penje do kote gdje se probija dugačak tunel ispod Spasa (ispod diskoteke i akvaparka), a koji bi išao kroz geološki nepovoljno zemljište (čitaj, vrlo skup tunel). Onda uz tri tunela i nekoliko mostova ide uz brdo Dubovica, prije velikog mosta kojim prelazi na susjedno brdo predviđena je petlja i novi put kojim bi se silazilo u Budvu. Kako nema prostora za izgradnju takvog puta planirano je da se isti napravi iznad rijeke Grđevice. Poslije velikog mosta sljedi još jedan duži tunel (pet tunela ukupno), te most i priključak na magistralu u Markovićima ispod trafostanice (gdje je ona oštra krivina, a prije treće trake). To bi bila obilaznica oko Budve, a njena cijena bi bila približna izgradnji obilaznice po trasi brze ceste, dakle... ah, da, nisu riješeni Bečići. Zaobilaznica (ne trasa brze ceste, već ta interna) počinje od serpentine u Boretima velikim mostom preko rijeke Viještice, a uz dva tunela nekoliko mostova zavšava se gdje su tri trake u Rafailovićima.
    Uz poštovanje normi (maksimalno dozvoljen uspon, minimalni radijus krivine, širina saobraćajne trake,...) nije baš jednostavno za izvesti ,,nekih 5 km puta''. Mada su pojedini kupovali zemljište po trasi misleći da će im se isplatiti kada prođe zaobilaznica. kako više nema nadanja u onoga što depresuje u Beogradu neki se nadaju da će Carević da pogura taj projekat (on kao izvođač, jel...)...
    Elem, kada se već ulaže popriličan novac bolje raditi po trasi brze ceste jer se to onda može finansirati iz više izvora (opština, vlada, EU nepovratna sredstva).

  13. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  14. #4160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mi stvarno imamo dosta problema, ili kako to danas ljepše zvuči "izazova". I potpuno podržavam svakog da o tome otvoreno govori/piše i iskritikuje ono što smatra pogrešnim/lošim. Ali konstruktivno, odmjereno, dobronamjerno i realno. Što je zapravo najveći problem. Još kad se na sve to doda neznanje odnosno zatupljenost, onda je šou program kompletan.

  15. #4161
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,642
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    646
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Za 11 dana jula, koliko se u tom mjesecu naplaćivala putarina na novotvorenom auto-putu “Princeza Ksenija”, prihodovano je 419.415 eura.
    Prosječni dnevni prihod od 21. jula pa do kraja mjeseca je iznosio oko 38 hiljada eura.

    Za taj period, kako su kazali iz Monteputa, kroz naplatne rampe na dionici auto-puta prošlo je 111.926 vozila, što je prosječno nešto više od 10 hiljada motornih vozila dnevno.

    Kada je u pitanju njihova struktura, auto-put je koristilo 102.138 putničkih automobila, kombija i manjih kamiona je bilo 7.294, a najvećih kamiona (šlepera) i autobusa 1.876. Put su za ovih 11 dana najmanje koristili motocikli, čijih je prelazaka bilo 618.

  16. #4162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    100g tim tempom da se otplati ako ne racunamo da ce veliki dio da ide na odrzavanje, plate i sl a da ne pisemo da ce godisnji prosjek biti manji i to prilicno....
    ne mracim... i ne kukam...samo mi pade nesto na pamet da racunam

  17. #4163
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    100g tim tempom da se otplati ako ne racunamo da ce veliki dio da ide na odrzavanje, plate i sl a da ne pisemo da ce godisnji prosjek biti manji i to prilicno....
    ne mracim... i ne kukam...samo mi pade nesto na pamet da racunam
    Једина шанса за повећањем протока јесте будуће спајање са србијом, можда мало више људи одлучи да посјети цг, кад будемо на 4-5 сати од бг.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  19. #4164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    pa svakako ce bit sve bolje i bolje sto se budu zavrsvale dionice, ali i te dionice nece pasti sa neba

    ja se nadam da ce auto put popraviti situaciju u pred sezoni...jer kad ti treba 4-5 sati do mora, mozda onda razmislis da iskoristis i koju vikend akciju tokom aprila/maja.... jer veci su benefiti koje isti donese na taj nacin nego sama putarina... jer putarina je pitanje da li ce da pokrije plate/odrzavanje i sl...

  20. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  21. #4165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Pitanje da li će putarina da pokrije plate i održavanje autoputa? Pa koliko sve to košta na godišnjem nivou, znamo li?

  22. #4166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    7miliona je samo monteput uzeo kredita za nabavku opreme za odrzavanje.... samo za to ce im trebati godina
    koliko ce da kosta, ja iskreno ne znam...ali ako je u spicu sezone manje od 40k dnevno, to ti znaci na jesen i proljece mozemo da ocekujemo minimum dupolo manje... bice dobro ako bude 15k € dnevno... to ti dodje manje od pola miliona mjesecno...
    koliko ce da ide samo na plate zaposlenih? struja?
    iskreno, mogu samo da lupam, ja bih volio kad bi neko nasao koliko u okrezunje ksota godisnje odrzavanje kilometra auto puta
    Last edited by E_K_V; 04-08-22 at 12:05.

  23. #4167
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Njima ce vise sozina zaraditi nego autoput.

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

  24. #4168
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Slazem se,mislim da ce veci promet imati sozina nego auto put
    Ranije sam pisao da je najneratabilniji autoput Split -Zagreb.
    Princeza Ksenija preuzima primat

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  25. #4169
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,642
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    646
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Prema projekcijama državnog preduzeća “Monteput”, koje gazduje auto-putem, od prioritetne dionice se očekuje godišnji prihod od putarine od 9,3 miliona eura, što je na nivou prihoda koji se ostvaruje od tunela “Sozina”.

    Iz “Monteputa” su kazali da je u julu kroz tunel “Sozina” prošlo 433.380 vozila, što je više nego prethodne godine za 3,34

  26. #4170
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Za redovno održavanje puteva (bez Sozine i autoputa, naravno i bez gradskih ulica) u Crnoj Gori treba nešto više od 10 milona eura (gorivo, plate, so,...)

  27. #4171
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Nije mi jasno zašto na Google Maps i dalje ne prikazuje ovu dionicu kao autoput.

  28. #4172
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Koliko ima makadama na izlaz put Mateseva?

    Sent from my M2101K6P using Tapatalk

  29. #4173
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Koliko ima makadama na izlaz put Mateseva?

    Sent from my M2101K6P using Tapatalk
    100 metara, ali sada vec trucka i nemoj prati auto

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

  30. #4174
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    1,838
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Juče sam čekao sat vremena na naplatnoj stanici ZG Lucko pa onda skoro 2 sata na naplatnoj stanici prije HR SLO granice... Pakao...zlatile se digitalne vinjete u SLO, H i A...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to skodilak For This Useful Post:


  32. #4175
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,275
    Thanks Thanks Given 
    251
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Na iGO je ucrtan autoput

Page 167 of 196 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 475
    Last Post: 13-03-24, 09:44
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 17:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 02:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •