Page 92 of 199 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast
Results 2,276 to 2,300 of 4958

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #2276
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Zaludu je sad pisat,protiv autoputa,kad već izgradnja traje. Mene samo zanima da li će poboljšati put Kl-MK-Bp-Granica?
    Slažem se, sada kada se ušlo ,,grlom u jagode"...

    Sent from my Motorola 8400

  2. #2277
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #2278
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Sa 33 miliona eura po kilometru je daleko najskuplji autoput u regionu, a pri tome se ne poštuju osnovni tehnički standardi izgradnje... Hm, ima li tu posla za neke državne organe?

    Sent from my Motorola 8400

  4. #2279
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ma jok, kako će kada su svi u ovome....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #2280
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

  6. #2281
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #2282
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Možda interesantno, post od 3.2 2011 god. (poslije prvog neuspješnog otvaranja radova na autoputu) kojim su iskazani dotadašnji troškovi:

    Evo koliko je novca do sada uloženo u auto-put:
    1. Izrada državnog prostornog plana -------------- 430.000 €
    2. Detaljni prostorni plan auto-puta Bar - Boljari - 300.000 €
    3. Studija o opcijama privatno-javnog partnerstva koju je izradio Ecorys - 164.000 €
    4. Idejni projekat auto-puta Smokovac - Mataševo koji je izradio građevinski fakultet u Podgorici - 1.788.000 €
    5. Studija o izvodljivosti dionice Virpazar - Mataševo - Andrijevica koju je izradio Louis Berger SAS -- 1.300.000 €
    6. Za konsultatske usluge Međunarodnoj finansijskoj korporaciji (IFC) ----- 400.000 €
    7. Eksproprijacija zemljišta na dionici auto-puta Smokovac - Mataševo -- 5.242.888 €
    8. Razni troškovi organizacije oko pečenja onog vola

  8. #2283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    EU je bila zainteresovana da iz fonda ERDB finansira autoput, ali ne na način koji je htjela vlada Crne Gore.
    Redoslijed izgradnje bi bio drugačiji (da se ciljalo na novac iz ERDB) te bi se prvo radila dionica od 26,5 km od Sotonića (gdje se sada skreće za tunel Sozinu, odnosno gdje je benzinska pumpa Kalamper) do Šteka (ulaz u Podgoricu). Ta dionica bi, po studiji, donosila dovoljno prihoda da se finansira prepravke dionice Đurmani - Sotonići iz puta rezervisanog za saobraćaj motornih vozila u autoput, te nastavak u vidu zaobilaznice oko Podgorice.
    Tek poslije te tri dionice, a na osnovu parametara koji bi tada bili poznati pristupilo bi se izgradnji ove ,,prioritetne dionice".
    To je bio uslov, no mi odabrasmo ovaj način...
    To je bilo i racionalno.

    Po meni, ništa drugo nije smjelo da se radi dok se ne uradi autoput Podgorica - Bar, i brza cesta Bar - Tivat. To slovo "L" je žila kucavica crnogorske ekonomije, i tu ova država zaradi i obrne 80% novca koji čini naš BDP. Ja sam isti porijeklom sa sjevera, ali zapostavljanje onoga od čega svi živimo je kriminalno.

    Gledajući čak i bez autoputa - obilaznica oko Nikšića, Bijelog Polja, Žabljaka, put Risan - Šavnik - Žabljak, pruga Podgorica - Nikšić - kakav smo povrat dobili od tih investicija? A Budva bez obilaznice, i daleko najprometnije parče puta u Crnoj Gori, Tivat - Jaz, sa 12000 vozila dnevno, u profilu magistrale?

    Lijepo je to strateško razmišljanje na duge staze, napravi se zaleđe Luci bar, poveže se sjever i jug, itd i sl...ali dok smo mi tako zagledani u budućnost, aerodrom u Tivtu izgleda skromnije od HDL i KIPS stovarišta, a od njega do Splendida i Iberostara ljeti treba preko sat vremena vožnje. A mi od toga živimo, pare koje uđu na primorju se provrte kroz uslužni sektor i transfere kroz poreze (pa na plate i penzije), i koriste da opstane čitav ostatak države.

    Ponavljam, raditi megastrukture po čukama oko Kolašina, a dok se na primorju vozimo 20km/h između grbaljskih stovarišta da se probijemo do aerodroma, i dok je tranzit kroz najstroži centar Budve - to nikakve logike nema. Ovaj autoput nam treba, kao što nam treba mnogo toga, ali je redosled naopak.

  9. #2284
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Bas mi je zao ove sto voze 20 kmh ljeti.
    James Tiberius Kirk

  10. #2285
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Bas mi je zao ove sto voze 20 kmh ljeti.
    I ne treba da ti je žao, to je pravi turizam, sletiš na aerodrom, i onda do hotela 20km/h između grbaljskih stovarišta i pečenjara. Bitno je da se preleti od Zlatice do Mateševa, cijena prava sitnica. Bitno je da se preleti ono oko Bijelog Polja, a što sav tranzit začepi Budvu ljeti, o tom po tom...

    Redosled poteza mi je potpuno nejasan, ali ajde da vidimo... Možda se nešto izbije na tranzit, kad se zaokruži potez Andrijevica - Farmaci, tu se može navući tranzita sa Kosova, jer su nam Hrvati doveli AP do pred kuću.

  11. #2286
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko troskove nece smjeti izracunati.
    Direktni su lako vidljivi. Troskovi oprosta PDV-a, muljanja ovih sto su bili u ministartstvima pa odjednom postali dobavljaci Kinezima ( ala Pavlicic)troskovi odrzavanja koje ovakva brzina gradnje neminovno uvecava.
    Naravno ima i benefita, ali oni su uglavnom usmjereni na Bemaks.
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Možda interesantno, post od 3.2 2011 god. (poslije prvog neuspješnog otvaranja radova na autoputu) kojim su iskazani dotadašnji troškovi:

    Evo koliko je novca do sada uloženo u auto-put:
    1. Izrada državnog prostornog plana -------------- 430.000 €
    2. Detaljni prostorni plan auto-puta Bar - Boljari - 300.000 €
    3. Studija o opcijama privatno-javnog partnerstva koju je izradio Ecorys - 164.000 €
    4. Idejni projekat auto-puta Smokovac - Mataševo koji je izradio građevinski fakultet u Podgorici - 1.788.000 €
    5. Studija o izvodljivosti dionice Virpazar - Mataševo - Andrijevica koju je izradio Louis Berger SAS -- 1.300.000 €
    6. Za konsultatske usluge Međunarodnoj finansijskoj korporaciji (IFC) ----- 400.000 €
    7. Eksproprijacija zemljišta na dionici auto-puta Smokovac - Mataševo -- 5.242.888 €
    8. Razni troškovi organizacije oko pečenja onog vola

  12. #2287
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Troskovi oprosta PDV-a
    Je li ja nešto propuštam, ili je ta MANS-ova priča o oprostu PDV kao trošku za CG potpuno suluda?

    Da pojednostavimo, neka autoput po ovom modelu po kom ga gradimo košta 100€. Državi ni cent PDV.

    Da se PDV obračunava regularno, CRBC bi morao za sve inpute da uračuna PDV, i normalno da obračuna izlazni PDV...kome? Krajnji račun, tako uvećan za PDV, plaća krajnji kupac, kao i za sve. Ko je u ovom slučaju kranji kupac? Država! Dakle, autoput više ne košta 100€, već 120€...ali slilo nam se 20€ od PDV u budžet, jupiii.

    Samo, kad taj kupac kupuje autoput od kredita, a na kredit ide kamata, šta onda? Prihod od PDV je umanjen za kamatu.

    Ja sam spreman da priznam ako sam nešto previdio, zbog čega bi bilo bolje da je ovakav međudržavni posao uveden u PDV sistem kao i sve drugo. Ja apsolutno ne vidim šta to može biti.

  13. #2288
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Pdv ne placaju naše firme koje rade na autoputu, znači ništa dobit, ništa osiguranje radnika, ništa pdv.

  14. #2289
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    A zašto ne bi izbili pdv na tih 100, pa umjesto 121 bi bilo 82,65
    Nego na računicu auto puta treba dodati i pdv, poreze i doprinose na zarade, porez na dobit i petlju( zamalo je zaboravih )
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. #2290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Je li ja nešto propuštam, ili je ta MANS-ova priča o oprostu PDV kao trošku za CG potpuno suluda?

    Da pojednostavimo, neka autoput po ovom modelu po kom ga gradimo košta 100€. Državi ni cent PDV.

    Da se PDV obračunava regularno, CRBC bi morao za sve inpute da uračuna PDV, i normalno da obračuna izlazni PDV...kome? Krajnji račun, tako uvećan za PDV, plaća krajnji kupac, kao i za sve. Ko je u ovom slučaju kranji kupac? Država! Dakle, autoput više ne košta 100€, već 120€...ali slilo nam se 20€ od PDV u budžet, jupiii.

    Samo, kad taj kupac kupuje autoput od kredita, a na kredit ide kamata, šta onda? Prihod od PDV je umanjen za kamatu.

    Ja sam spreman da priznam ako sam nešto previdio, zbog čega bi bilo bolje da je ovakav međudržavni posao uveden u PDV sistem kao i sve drugo. Ja apsolutno ne vidim šta to može biti.

    Ugovor i dogovor oko kredita su toliko maliciozni da ne znam gdje da krenem (da se ne vracam da je zaboravljena petlja, rasvjeta itd itd sto ce nas kostati 100+ miliona (to je otprilike godisnji budzet fonda PIO, a to 100 miliona su Brajovic i ekipa zaboravili).

    Drzava CG od autoputa ima samo muku... Da da MUKU !

    Prvo da je drzava imala pregovarace ispregovarali bi da se razlika izmedju ulaznog i izlaznog PDV ne dodaje na cijenu pa smo tako mogli ustedjeti par desetina miliona.
    Nijesu smjeli radnike osloboditi doprinosa, kako kineske tako i ove nase nego po zakonu pa da vidis kad bi se slilo jos jedno 4-5-8-10 miliona godisnje u fond PIO koji je u deficitu.
    Pa onda su oslobodjeni CARINE od nekih 5-6% (WTF) i to ne samo kinezi nego i njihovi podizvodjaci.


    Pa tako recimo jedan bemax ili jedan rajo shushkavcevic kupi masinu koja inace kosta 100 000 eur (umanjenu za PDV, carine itd) za nekih 70k.
    Koristi tu masinu 4-6 godina na nju dobro zaradi i proda je za 70k ... WOW kakva kombinacija

    Ili jedan drugi dobavljac, naruci 500 000 jedinica necega bez carine i PDV a njemu recimo treba samo 300 000 jedinica. Ovo 200 000 on je vec konkurentniji za neko 30%.


    I da ne ulazim previse.

    Kamen oko vrata. Gdje ce elita u vidu Bemaxa i ekipe da zaradi a mi cemo u duznicko ropstvo. I to da budemo rob skakavcima iz Kine koji su za max 10 godina zavrsili sa nama.
    One Ring to Rule them all...

  16. #2291
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Pdv ne placaju naše firme koje rade na autoputu, znači ništa dobit, ništa osiguranje radnika, ništa pdv.
    Naše firme su podizvođači, i takođe se isplaćuju iz kineskog kredita, na kraju. Krajnju fakturu dobija država, koja bi na kraju platila taj PDV.

    A kako, molim te, osiguranje radnika? Ja lično znam da je radnik Bemax-a jednako radnik Bemax-a i prije i posle gradnje autoputa, i da mu se doprinosi uplaćuju.

    Kineze ko j. , da prostiš. Ponovo se vraćamo na priču, cijena koju su Kinezi ponudili je za ovakve uslove. Ako je 100€ pod ovim uslovima, uz plaćanje doprinosa Kineskim radnicima bi bila 103€, uz plaćanje PDV-a 130€, lupam. Iz kredita, sa kamatom. Đe logika?

    Jedino, ali jedino što može na ovu temu legitimno da se kaže - autoput je preskup, ili nije preskup. A to da je država zakinuta za nekakv PDV, to je potpuno suluda priča.

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    A zašto ne bi izbili pdv na tih 100, pa umjesto 121 bi bilo 82,65
    Nego na računicu auto puta treba dodati i pdv, poreze i doprinose na zarade, porez na dobit i petlju( zamalo je zaboravih )
    Jbt... Ozbiljnjo?

    Zato što je cijena ispregovarana sa tim uslovima, đe se PDV ne računa.

    Nema nikakve ekonomske logike da država uvede u PDV sistem posao koji sama plaća iz kredita.

  17. #2292
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo da je drzava imala pregovarace ispregovarali bi da se razlika izmedju ulaznog i izlaznog PDV ne dodaje na cijenu pa smo tako mogli ustedjeti par desetina miliona.
    Ja ne znam da li znaš da i Kinezi imaju pregovarače, pa da se krenulo tako, onda bi Kinezi rekli, ok nije problem, samo dodajte vi te pare na cijenu autoputa, jer kolko vidimo, nije neka gužva, ne otimaju se ponuđači oko ove džade.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesu smjeli radnike osloboditi doprinosa, kako kineske tako i ove nase nego po zakonu pa da vidis kad bi se slilo jos jedno 4-5-8-10 miliona godisnje u fond PIO koji je u deficitu.
    I opet ti Kinez digne cijenu za taj iznos. Kao da je ona cifra od 800 i kusur miliona bila uklesana munjom u kamenu, pa unutar toga da mi zavrnemo glupe Kineze.

    Po meni, potpuno je ispravno eliminisati svaki budžetski prihod, ako se isti finansira kreditom koji je podigla ista ta država, kao krajnji kupac. Ali to izgleda niko na forumu ne može da shvati, jer se cifra od 800 miliona uzima kao data, pa sad unutar nje mi da otkinemo za budžet kolko najviše možemo.

    To važi za kompletan tvoj post, sem za ovaj dio đe bi podizvođač kupio nešto što će prodati na drugom projektu. Ali takve zloupotrebe su privredni kriminal, za to ti ništa ne treba autoput.

  18. #2293
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kakav privredni kriminal. Drzava mu je omogucila da pljacka.


    Za ovo gore. Nijesi u pravu. Mi sno njima trebali a ne oni nama i mogli smo sta smo htjeli.

    Autoput su htjeli i ameri i Eu ali mi dadosmo kinezima.

    Tako da smo iteeeekako mogli bolje uslove.

    Ali mislim sta reci za tipove koji su zaboravili radove 100+ miliona, koji se nijesu osigurali od valutnog rizika, dozvolili da za sporove pri gradnji autoputa koji u CG budu nadlezni kineski sudovi (lolololol), koji nijesu preciziralI sta je garancija za kredit nego su zalozili cijelu CG ahahhaaHAHAHAAHHAAHHAHAAHHA


    N E R V N O

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #2294
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^
    Evo da uprostim.#Da li drzava CG ima benefit od toga sto je recimo firma Nemanje Pavlicica oslobodjena PDv-a jer ista snadbijeva Kineze benzinom? #Mislim da nema.
    neprikazivanjem PDV-a(ti si uglavnom to objasnio) vjestacki se smanjuje stvarni trosak ovog projekta za eto 20%,
    a drzava umjesto da plati i tih 20% je pristala da to prebije kroz oprastanje poreza CRBC-u, Bemaksu, Nemanji i ostalim koji su se ugradili u ovaj projekt.
    da ima nezavisnog sudskog sistema, i zbog ovog bi neko mogao tuziti drzavu za ugrozavanje konkurencije, nezakonite subvencije itd.
    Kao sto Gandalf kaze Bemks kamion kosta 80,000 a konkurenta 100,000

  20. #2295
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakav privredni kriminal. Drzava mu je omogucila da pljacka.


    Za ovo gore. Nijesi u pravu. Mi sno njima trebali a ne oni nama i mogli smo sta smo htjeli.

    Autoput su htjeli i ameri i Eu ali mi dadosmo kinezima.

    Tako da smo iteeeekako mogli bolje uslove.

    Ali mislim sta reci za tipove koji su zaboravili radove 100+ miliona, koji se nijesu osigurali od valutnog rizika, dozvolili da za sporove pri gradnji autoputa koji u CG budu nadlezni kineski sudovi (lolololol), koji nijesu preciziralI sta je garancija za kredit nego su zalozili cijelu CG ahahhaaHAHAHAAHHAAHHAHAAHHA


    N E R V N O

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    tu je i pitanje da li je takav ugovor po međunarodnom pravu uopšte i valjan
    She is only here to annoy herself!

  21. #2296
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakav privredni kriminal. Drzava mu je omogucila da pljacka.
    Koliko ja znam, nije čitava firma magično oslobođena plaćanja PDV zato što je angažovana kao podizvođač, već samo radove na autoputu. Ako imaš saznanja da Bemax toči gorivo sa smanjenim akcizama da bi pogonio mehanizaciju na jugozapadnoj obilaznici - podijeli, napiši krivičnu prijavu - to jeste privredni kriminal.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Za ovo gore. Nijesi u pravu. Mi sno njima trebali a ne oni nama i mogli smo sta smo htjeli.

    Autoput su htjeli i ameri i Eu ali mi dadosmo kinezima.

    Tako da smo iteeeekako mogli bolje uslove.

    Ali mislim sta reci za tipove koji su zaboravili radove 100+ miliona, koji se nijesu osigurali od valutnog rizika, dozvolili da za sporove pri gradnji autoputa koji u CG budu nadlezni kineski sudovi (lolololol), koji nijesu preciziralI sta je garancija za kredit nego su zalozili cijelu CG ahahhaaHAHAHAAHHAAHHAHAAHHA
    Sa ovakvim ugovorom, nema firme koja bi ovo napravila za 809 miliona. Za te pare smo im trebali, za manje očigledno nismo.

    Ovde je jedino pitanje je li bilo pametno spucati tolike pare u ovaj projekat. Ja lično mislim da je bilo prečih stvari, kao što gore i napisah. Ali ako se u to krenulo, nemojmo da se zamlaćujemo da bi Kinezi pristali i da rade za 20% manje para, kao da su u problemu pa samo da uposle operativu...

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    ^
    Evo da uprostim.#Da li drzava CG ima benefit od toga sto je recimo firma Nemanje Pavlicica oslobodjena PDv-a jer ista snadbijeva Kineze benzinom? #Mislim da nema.
    neprikazivanjem PDV-a(ti si uglavnom to objasnio) vjestacki se smanjuje stvarni trosak ovog projekta za eto 20%,
    a drzava umjesto da plati i tih 20% je pristala da to prebije kroz oprastanje poreza CRBC-u, Bemaksu, Nemanji i ostalim koji su se ugradili u ovaj projekt.
    da ima nezavisnog sudskog sistema, i zbog ovog bi neko mogao tuziti drzavu za ugrozavanje konkurencije, nezakonite subvencije itd.
    Kao sto Gandalf kaze Bemks kamion kosta 80,000 a konkurenta 100,000
    Da ako više naglavimo da je koncept ovakve gradnje bio ne da se država okoristi od same gradnje kroz poreze, nego da napravi autoput. Ništa više. Glavni benefiti treba da dođu od samog postojanja autoputa i pozitivnih eksternalija. Dakle, da se smanji trošak, samim tim i kredit, kroz izbijanje ovog projekta iz PDV sistema. Ne znam zašto je ovo toliko komplikovano da se shvati.

    Ali, ako uzmemo da se shvatilo, za CG je bolje da firma toga nekoga nabavlja gorivo, nego da ga dovezu Kinezi u tankeru. U slučaju domaćeg dobavljača / podizvođača, ostaće barem dio profita u državi. Druga stvar je ako nam je mrzan taj Nemanja dovoljno da nam je milije da u CG ne ostane ništa od profita, tj da nije bilo klauzole o podizvođačima, i da Kinez doveze tanker u Bar.

    Ili pak da je čitav projekat uveden u PDV sistem, pa da Nemanja plati razliku između ulaznog i izlaznog PDV, tu razliku CRBC fakturiše takođe uredno sa PDV državi, a autoput onda mjesto 809 miliona košta milijardu. Iz kredita...na koji ide kamata.

    Državu ne možeš da tužiš za međudržavni ugovor. To je suvereno pravo svake države, da se dogovori bukvalno šta god oće, dok je u skladu sa Ustavom. Ono što možeš, kao što rekoh i Gandalfu, je da vidiš valja li taj Nemanja gorivo neđe drugo, što nema veze sa autoputem, pa da napišeš krivičnu. To jeste utaja poreza i jeste krivično djelo.

  22. #2297
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^
    mene si pobijedio

  23. #2298
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Koliko ja znam, nije čitava firma magično oslobođena plaćanja PDV zato što je angažovana kao podizvođač, već samo radove na autoputu. Ako imaš saznanja da Bemax toči gorivo sa smanjenim akcizama da bi pogonio mehanizaciju na jugozapadnoj obilaznici - podijeli, napiši krivičnu prijavu - to jeste privredni kriminal.

    .
    E ajde ako smo krenuli u fer konverzaciju tako i ostane. Da ne vrijedjamo jedni drugima inteligenciju.

    Zasto bih ja kao gradjanin podnosio krivicnu i vrsio istrazne radnje kada institucije sistema ne zele ?

    Koliko je to sto si rekao paradoxalno, govori cinjenica da se vec godinama otpadne vode sa gradilista kao i do skoro fekalije iz kineskih kampova izlivaju u Taru i druge rijeke.
    Trebao je MANS da izadje na teren, napravi fotoelaborat, izuzme uzorke vode, ponese na analizu, i poslije par mjeseci izadje inspekcija koja nalozi da se naprave izmjene (hahahahahhaaaa). Sva ispitivanja vode i istrazivanja prije toga proglasena drzavnom tajnom hshshsbhsbs


    Da nastavim samo sa krivicnom prijavom. Jedan privrednik "ugledni" je usao u probleme tek kada je medijski objavljeno da ne sipa beton kakav treba vec van standarda. Imaju slike vec godinama dje se peru kamioni istog tog majmuna i mjesalice za beton u sred Tare.
    Zamisli sta se radi onda i kakav je autoput?


    Bez akciza, bez pdv, bez carine, bez poreza na dobit... Ako firma ima 100 radnika svaki je prijavljen da radi na autoputu iako radi 30 da se ne bi doprinosi placali.

    Pa onda posto nema doprinosa mozes da izvlacis kesha iz firme koliko hoces na plate.

    Pa onda prodaja goriva (vec je 6-7 pumpi niklo uglavnom u vlasnistvu "podizvodjacha").
    Masine se prodaju nove 20% ispod trzisne cijene, nove nepaljene.
    Prave se zgrade po PG od materijala koji je proknjizen za autoput itd itd itd

    Itd itd itd

    I ti.meni.kazes podnesi prijavu ?

    A institucije ne zele da talasaju jer je autoput 'vazan" projekat...

    Od autoputa ce benefit.imati kinezi i gradjevinska.mafija.

    Gradjani veliki kamen oko vrata i duznicko ropstvo

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #2299
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E ajde ako smo krenuli u fer konverzaciju tako i ostane. Da ne vrijedjamo jedni drugima inteligenciju.

    Zasto bih ja kao gradjanin podnosio krivicnu i vrsio istrazne radnje kada institucije sistema ne zele ?
    Institucije sistema rade tek kad se podnese prijava ili postoji indicija da je izvršeno KD. Evo nek MANS podnese prijavu, ako stoje iza saznanja.

    I na kraju, kad tužilaštvo u utvrdi da nije krivično djelo ako se radi po međudržavnom ugovoru, onda će MANS i Vijesti da pričaju kako je tužilaštvo produžena ruka DPS, zaboravljajući da se racionalnost i etičnost državnih poslova ne ocjenjuje u tužilaštvu, već na izborima, a da se tužilaštvo bavi samo krivičnim djelima pobrojanim u KZCG, a sve po ZKP.

    Ja rekoh šta tu može biti djelo, pa ako neko zna nešto, neka piše. Ja stvarno ne znam da neko prodaje gorivo koje je kupio za autoput.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Koliko je to sto si rekao paradoxalno, govori cinjenica da se vec godinama otpadne vode sa gradilista kao i do skoro fekalije iz kineskih kampova izlivaju u Taru i druge rijeke.
    Trebao je MANS da izadje na teren, napravi fotoelaborat, izuzme uzorke vode, ponese na analizu, i poslije par mjeseci izadje inspekcija koja nalozi da se naprave izmjene (hahahahahhaaaa). Sva ispitivanja vode i istrazivanja prije toga proglasena drzavnom tajnom hshshsbhsbs
    A šta je tačno problem sa tim? Bio incident, inspekcija uradila svoj posao? Očekuješ da takav projekat, pa još u CG, prođe glatko? Za takve projekte se kalkuliše i koliko će LJUDI da pogine, a ne oće li da se zamuti rijeka, zato se i rade planovi praćenja i sanacije po završenom projektu, ne može to kao po jajima.

    I kakve veze sad ima ekologija sa pričom o PDV. To je to o čemu pričam, "dobro, možda PDV nije baš kako se priča, ali šta ćemo sa Tarom?". Pušti, brate, nismo svi Vanja Ćalović, meni bi trebalo 10 života da budem stručnjak za sve od ekonomije, preko ekologije, do prava i urbanizma.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da nastavim samo sa krivicnom prijavom. Jedan privrednik "ugledni" je usao u probleme tek kada je medijski objavljeno da ne sipa beton kakav treba vec van standarda. Imaju slike vec godinama dje se peru kamioni istog tog majmuna i mjesalice za beton u sred Tare.
    Zamisli sta se radi onda i kakav je autoput?
    To ova zadnja priča? Ko to kaže? Imam vala familije u građevini, i znam šta je nadzor... bez dokaza, smatraću da su to kafanske priče, koje ipak uredno prenosi Daily press.

    Tri nivoa kontrole kvaliteta naspram medijskih naslova - oprostićete mi što sam malo skeptičan, jer su više mediji lagali nego što se mostova i tunela srušilo u CG.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bez akciza, bez pdv, bez carine, bez poreza na dobit... Ako firma ima 100 radnika svaki je prijavljen da radi na autoputu iako radi 30 da se ne bi doprinosi placali.

    Pa onda posto nema doprinosa mozes da izvlacis kesha iz firme koliko hoces na plate.

    Pa onda prodaja goriva (vec je 6-7 pumpi niklo uglavnom u vlasnistvu "podizvodjacha").
    Masine se prodaju nove 20% ispod trzisne cijene, nove nepaljene.
    Prave se zgrade po PG od materijala koji je proknjizen za autoput itd itd itd

    Itd itd itd

    I ti.meni.kazes podnesi prijavu ?
    Doprinosa su oslobođeni Kinezi, ne i domaće firme

    Ovo drugo su zloupotrebe, ali ih treba dokazat, ne rekla/kazala. Sem ako imaš fetiš da plaćamo odštete kao Kaliću. Ne moraš ti, može MANS.

    Ja uopšte ne sumnjam da toga ima, naš narod je sklon tome. Ali za to nije kriv ugovor po kome je izvođač oslobođen PDV - tako možeš da zloupotrijebiš bilo koji izvođački posao. Tebi na Žabljaku firma može da ugradi grijanje, i da stavi na otpremnicu duplo više robe nego je ugrađeno, i tu robu proda majstorima za keš. Standardna priča.

  25. #2300
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post

    Sem ako imaš fetiš da plaćamo odštete kao Kaliću. Ne moraš ti, može MANS.

    To što su institucije "nesposobne" ne znači da treba da više vjerujemo njima nego svojim očima.

Page 92 of 199 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (1 members and 2 guests)

  1. lucke91

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 480
    Last Post: 23-04-24, 17:01
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •