Page 104 of 198 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 4939

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #2576
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    U Njemačkoj je mislim prosjek 3+1 traka u jednom pravcu, makar taj dio koji sam ja vozio je išao od 2+1 do 6 ili 7+1 na prilazu Frankfurtu.

    Tamo kad predješ na 2+1 razočaraš se

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #2577
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Po onome što se vidjelo (ugovor koji je MANS prezentovao) svakako plaćamo kineskoj banci uradili autoput ili ga ne uradili (prekid izvođenja radova zbog ekoloških ili inih razloga). Za osporavanje tog ugovora nadležan je sud u Pekingu.

    Sent from my Motorola 8400
    Da parafraziram, ako odbijemo isplatu rate da li oni imaju pravo da upale damper i natovare recimo Lovćen i izbace ga tamo kod Šangaja?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  4. #2578
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,762
    Thanks Thanks Given 
    10,867
    Thanks Thanks Received 
    5,139
    Thanked in
    2,395 Posts

    Default

    Mislim da ih Lovčen ne interesuje.Za Durmitor,Bjelasicu,Buljaricu,Veliku Plažu...nisam siguran.Siguran sam da ih neće na damper ali će nać načina kako da ih valorizuju.
    Jedino što je zaštićeno su dipl.predstavništva po svijetu.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  6. #2579
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Da parafraziram, ako odbijemo isplatu rate da li oni imaju pravo da upale damper i natovare recimo Lovćen i izbace ga tamo kod Šangaja?
    Njima vise vrijedi Lovcen tamo gdje je, nego da ga prebacuju do Sangaja. Jednu Sri Lanku su uspjeli da utjeraju u dug i sada tamo grade svoju vojnopomorsku bazu. Svakako mogu da plijene ambasade, robu, brodove, novac sa racuna, a vjerovatno i drzavnu imovinu na teritoriji CG. Njima ta sirenja svakako pasuju, oni ne bi ni voljeli da im novac vratimo, vjerovatno ga zato i pozajmljuju, cilj je da se preko ekonomskih mjera prosire tako za sto se nekad kretalo u ratove. Negdje sam naisao na podatak da ovi kineski prodavci dzabe dobijaju robu cisto da se rasire po svijetu i potuku konkurenciju. Za takve drzave i sisteme to je prihvatljiv trosak spram ciljeva koji se ostvaruju.

  7. #2580
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Uzeh to za primjer ali fora je što mi kao obični narod ne znamo šta stoji u tom ugovoru..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #2581
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,786
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,944
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Da parafraziram, ako odbijemo isplatu rate da li oni imaju pravo da upale damper i natovare recimo Lovćen i izbace ga tamo kod Šangaja?
    Ako nema diplomatsko-konzularna predstavništva... Može

    Sent from my Motorola 8400

  9. #2582
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Uzeh to za primjer ali fora je što mi kao obični narod ne znamo šta stoji u tom ugovoru..
    Pazi jedna SFRJ je izlihvarena preko tih igranja sa projektima na dug. On ti pozajmljuje novac ali samo da kupujes njegovu robu ili da ti rade njegove firme + politicki ustupci obavezno idu uz sve to. Na kraju krajeva SFRJ Ustav iz 1974 je po mnogima posljedica politickog ustupka na ime dobijanja kredita.
    Da ne pricam o tome da gomila lijevih drzava poput Crne Gore pa i Hrvatske, Grcke i ostalih nema kapaciteta za izradu projekata i uzimanja investicionih kredita na realnim iliti odrzivim osnovama. O korupciji da ne pricamo. Sam autoput je nerentabilan, projekat je zaboravio petlje i gomilu instalacija, tu je i pitanje odnosa evro - dolar i ko zna sta jos. O uticaju duga na ekonomiju, drzavne finansije da ne pricamo. Ne moras da znas sto pise u ugovoru, poguban je i ovako.

  10. #2583
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    I prije se pricalo za Sozinu da je promasen projekat pa ispade top stvar, tako ce i ovaj autoput zivnut i biti extra samo isto bi valjalo da se reorganizuje Monteput koji fakat treba da placa dio rata

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. #2584
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    nikad niko nije rekao da to nije top stvar. ali kad pomenu sozinu, do sad su mogli vratiti kredite pa da smanje cijene prolaska.
    ali ne, bolje da se zaposljavaju kumovi, ljubavnice i prijatelji.
    i da se dijele stanovi i otpremnine od 100 000 eura.
    ovakav stav je radim za 500 eura, ali sam napravio kucu i kupio plac za 400 000 ali je top jer ce ziranti da vracaju pare.
    ali je top meni i porodici

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #2585
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Hitna nova sistematizacija za Monteput....

    Višak...doma!!!

    Službena auta, mobilni telefoni (može neki paket do 10€ za upravu), bonusi... kraj!




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  14. #2586
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,786
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,944
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    I prije se pricalo za Sozinu da je promasen projekat pa ispade top stvar, tako ce i ovaj autoput zivnut i biti extra samo isto bi valjalo da se reorganizuje Monteput koji fakat treba da placa dio rata

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sozina je drugačija priča, trebala je na nižoj koti (da nema velikog uspona od strane Skadarskog jezera zbog eventualnih snežnih nameta), ali je odlučeno da se probija tamo gdje je već probijen hidrotehnički tunel (koji sada služi kao evakuacioni) te se time nije puno uštedjelo što se gubi kotom na kojoj visini je ulaz/izlaz iz tunela sa sjeverne strane. Da sada ne ulazim u sve detalje. Poenta, nije se pričalo da je Sozina nepotrebna već da mjesto bušenja nije najbolje odabrano.
    Od naplatnih rampi do tunela Raš je konstantna nizbrdica (nekih 3 km) gdje većina vozača ,,liže" kočnicu. Šta to znači?
    Iz studije koju je radio Univerzitet u Zagrebu (kada je osamdesetih godina razrađivana prva ideja) kaže da budući drumski tunel Sozina treba pozicionirati tako da mu kota bude viša od željezničkog (da bi mu bila manja dužina) ali da ne bude previše jer bi to značilo da se od izlaska iz tunela do Skadarskog jezera postojao veliki spust gdje bi većina vozača na neki način držala nogu na kočnici. To znači da bi azbestna prašina (od kočionih obloga) bila uobičajena na tom putu. Obzirom na predviđeni intezitet saobraćaja i spiranje kolovoza kišom sav taj azbest bi završio u Skadarskom jezeru što bi na duže narušilo biodiverzitet Skadarskog jezera.
    To danas nije problem jer mislim da je azbest poslije 2000 god. zabranjen da se upotrebljava u proizvodnji kočionih obloga (mada ga ima u ovim zamjenskim koje dolaze iz ne EU država). Ipak ostaje problem sa kamionima koji moraju savladati taj uspon i potrošiti više goriva (više izduvnih gasova) u basenu Skadarskog jezera. Bilo je tu još promašaja kod Sozine, no, neka...

    Svaki infrastrukturni objekat je dobar (nema toga koji je loš), ali se mora postaviti ono uloženo/dobijeno/bezbjednost. Ovaj autoput je po svim parametrima... Ma, rečeno je sve. Hoću li ga koristiti? Vjerovatno, jer dobro dođe.


    Sent from my Motorola 8400

  15. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  16. #2587
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Hvala Wulfy na pojasnjenju jer mislio ja i po crne gore da je protivljenje zbog Sozine same , a ne pozicije dje je trebalo da se busi.... a takav nam je posao bio i za zeljeznicku trasu i ostalo.... ne pita se struka izgleda previse

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  17. #2588
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,786
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,944
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Pala mi je napamet ona priča o tunelu od Cetinja (valjda na nekih 650 m.n.v.) koji bi bio dugačak oko 7-8 km i spustio se na nekih 150 m.n.v. u predelu između Sutvare i industrijske zone Kotor. Da li bi to bio loš infrastrukturni projekat? Ne. Da li je izvodljiv? Opet, ne, obzirom na to koliko bi koštao i koliki bi eventualni promet bio tim putem. Poenta, ne postoji loš infrastrukturni projekat, postoji samo neracionalni.

    Sent from my Motorola 8400

  18. #2589
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Kad vec pricamo o tunelu Sozina, stvarno je previsok. Pogotovo sa primorske strane. Laik pa osjeti. Jos sve one krivine.

  19. #2590
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default



    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  20. #2591
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi, jel ima neka procjena, koliko ce ljudi koristiti autoput kad se zavrsi? Mislim da su najavili da ce putarina biti oko 4e. Ja znam dostinu ljudi kojima je zao dat te pare,koji idu svako malo.
    Pocnite od sebe, i ljudi koje znate. Ljudi nazalost sipaju gorivo po 5e-10e, bas ne znam koliko ce njih da placa 8 eura za jedan dan . Mislim da ce autoput donijeti ustedu i pravu zaradu kada stigne do Boljara .Tada ce veliki dio sjevara imati ustedu veliku vremena autoputem. Sada kad neko krene iz BP i sad ce mu autoputem biti 90 min,a ovako za manje od 2 stizu. Srbi napreduju dobro, evo najavljuju dogodine do Pozege da ce biti gotovo. To sve kad se spoji stvarno ce biti velika stvar.

  21. #2592
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Kad im nije zao dat za trajekt 4.5 eura, ne vidim sto bi problem bio da daju 4 eura za auto put...

  22. The Following User Says Thank You to osvajaci pg For This Useful Post:


  23. #2593
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Srbija blizu dogovora sa Kinom da otkupi crnogorski dug za auto put!

    https://borba.me/ekskluzivno-srbija-...g-za-auto-put/

  24. #2594
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    U tom slučaju, Srbija bi postala ekonomski gospodar Crne Gore, što je sada gotovo izvjesno, s obzirom da je naša ekonomija u lišem stanju.


    Legendarna Borba.

    Neka moderator prebaci ovo napolitiku a moze i humor


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  26. #2595
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Pa vjerovati borbi.me

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  27. #2596
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,786
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,944
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Obzirom koji je portal izvor informacije uzeo bi istu sa velikom dozom sumnje.
    Hm, šta bi to hipotetički moglo da znači? Da će biti povoljniji uslovi otplate? Sumnjam. Da će biti bar isti uslovi otplate? Vjerovatno. Ops, Srbija postaje vlasnikom crnogorske teritorije. Hoćemo li u šumu da branimo... uh, čekaj, ta šuma nije u vlasništvu Crne Gore.

  28. #2597
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Ovo se vjerovatno Manda dogovorio sa Vučićem.

  29. #2598
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Obzirom koji je portal izvor informacije uzeo bi istu sa velikom dozom sumnje.
    Hm, šta bi to hipotetički moglo da znači? Da će biti povoljniji uslovi otplate? Sumnjam. Da će biti bar isti uslovi otplate? Vjerovatno. Ops, Srbija postaje vlasnikom crnogorske teritorije. Hoćemo li u šumu da branimo... uh, čekaj, ta šuma nije u vlasništvu Crne Gore.
    Pravno gledano, dužniku je svejedno kome duguje... jer je dužan. Novi povjerilac ima samo obavezu da obavijesti dužnika (Crnu Goru) da je sada dužan nekom novom.

    Imajući u vidu značaj posla siguran sam da su eksperti iz tadašnje vlade, na čelu sa Ivanom Brajovićem, zaštitili našu državu od takve mogućnosti u samom ugovoru

    A jedva čekam da se objavi taj ugovor i da bude public, pa da plačemo svi kolektivno od muke.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  30. #2599
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Za ovu ideju o otkupu duga sam čuo poodavno. I ukoliko se ostvari, ne mislim da će bilo šta bitn mijenjati, možda samo u psihološkoj ravni.

  31. #2600
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,778
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Srbiju moze interesovati pruga i luka Bar a Kinezi obzirom da je jasno da ce se naplacivati u naturi to jest u imovini Crne Gore realno je da gledaju sto mogu najbolje da iskoriste .Srbiji treba zeljeznicka i drumska veza sa nekom lukom tako da j jednačina postavljena.
    Kad si potpisao cijelu zemlju kao zalog za kredit i prihvatio nadleznost suda svoga poslovnog partnera a nemas para da platis onda nema mnogo prostora za manevar.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

Page 104 of 198 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 478
    Last Post: 06-04-24, 16:39
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •