Page 95 of 195 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145 ... LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 4861

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #2351
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Zar nisu duhoviti?

    Hvala Lepo

  2. #2352
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    U Bugarskoj se 17 km autoputa (po strogo ravničarskom terenu) radi za 60 miliona eura (od Sofije ka srpskoj granici), a ovih naših 41 km (po strogo planinskom terenu) će biti dobro ako se zaustavi na 1,3 milijarde eura. Ne, nije razlika u cjeni samo zbog terena...

    Sent from my Motorola 8400

  3. #2353
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ja odavno mislim da se cg ne pita sa cg(Balkan u kompletu)...ni politicari sa politikom...
    zasto, kako, boo.. neko ce nekad .. ili nikad..

    Hvala Lepo

  4. #2354
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/kinezi-...rina-i-akciza/

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  5. #2355
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Molio bih ako neko zna dali je utvrdjena trasa autoputa kroz Berane. Dali ce ici planinskom varijantom od Vinicke iznada sela Buce, Luzac i Dolac
    ili drugom trasom pored Lima kroz Berane. Koliko znam to je jos ostalo nereseno na celoj trasi. Cinimi se da je bio raspisan i tender za idejno resenje. dali neko zna bilo sta o tome. Hvala

  6. #2356
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Ne, nije utvrđena konačna trasa, razmatraju se dvije varijente, čini mi se da je bliže usvajanju varijanta koja ide visočije (zbog uticaja na rijeku Lim), ali ne mora da znači (vidi se kakav je uticaj imala Tara).

  7. #2357
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Kako ovi strucnjaci prosipaju milione

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/rade-na-pronalazenju-broda-za-liniju-bar-bari

    Pogledati odgovor o autoputu

    Ona je, odgovarajući na pitanje poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) Luiđa Škrelje, kazala da je rok za završetak radova na prioritetnoj dionici autoputa, od Smokovca do Mateševa, potpisivanja tri priloga ugovora o realizaciji produžen do 30. septembra naredne godine.Ona je saopštila da je analizom nadzornog organa na projektu utvrđeno da je došlo do istovremenog kašnjenja.„To znači da je izvođač radova, kompanija China Road and Bridge Corporation (CRBC), odgovoran za kritično kašnjenje radova iz glavnog ugovora, dok je investitor preko nadzornog organa naručio izvođenje naknadnih radova“, objasnila je Živković. Ona je kazala da u situaciji kada postoji istovremenost kašnjenja, investitor gubi pravo na naknadu štete zbog kašnjenja, dok izvođač nema pravo na troškove zbog produženja roka.


    Na kraju ispadne da su zbog zaboravljenih radova izgubili pravo na penale, tj. da ih je dodjela dodatnih radova Kinezima kostala dodatnih 50 miliona ( minimum).
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  8. #2358
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Vidi je molim te na sta lici

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  9. #2359
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Ko zna kakav je tu ugovor potpisan kad se toliko krije kao da se radi o nuklearnom oruzju a ne projektu za sve gradjane CG.

    Ne bi me cudilo da u ugovoru pise da Kinezi ne mogu ni pod kojim okolnostima da budu odgovorni pa ovi izmisljaju i preispaju iz supljeg u prazno svako par mjeseci... Zivi bili pa vidjeli oce li Kinezi jednog centa platit' za svo kasnjenje do sad, sve druge nepravilnosti koje su do sad zabiljezene kao i naknadno kasnjenje koje nas tek ceka...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #2360
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ko zna kakav je tu ugovor potpisan kad se toliko krije kao da se radi o nuklearnom oruzju a ne projektu za sve gradjane CG.

    Ne bi me cudilo da u ugovoru pise da Kinezi ne mogu ni pod kojim okolnostima da budu odgovorni pa ovi izmisljaju i preispaju iz supljeg u prazno svako par mjeseci... Zivi bili pa vidjeli oce li Kinezi jednog centa platit' za svo kasnjenje do sad, sve druge nepravilnosti koje su do sad zabiljezene kao i naknadno kasnjenje koje nas tek ceka...

    Ja bih bio zadovoljan ukoliko CG preko svega ne bude placala neke penale.

  11. #2361
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ko zna kakav je tu ugovor potpisan kad se toliko krije kao da se radi o nuklearnom oruzju a ne projektu za sve gradjane CG.

    Ne bi me cudilo da u ugovoru pise da Kinezi ne mogu ni pod kojim okolnostima da budu odgovorni pa ovi izmisljaju i preispaju iz supljeg u prazno svako par mjeseci... Zivi bili pa vidjeli oce li Kinezi jednog centa platit' za svo kasnjenje do sad, sve druge nepravilnosti koje su do sad zabiljezene kao i naknadno kasnjenje koje nas tek ceka...
    Ima jedna stavka u ugovoru koja kaže da ukoliko se utvrdi od nadležnih organa da izvođač (kinezi) pravi ekološku štetu onda banka (ova kineska eksim) ima pravo da prekine svaku dalju isplatu kredita, ali je investitor (mi) dužan da plati sa pripadajućim kamatama ono što je isplaćenoj do tada uz odštetu.
    Prevedeno, naši zvanično kažu da je na rijeci Tari ekološka katastrofa kinezi sve prekidaju a mi plaćamo + posao nije dovršen...
    Ima još ovakvih tačaka u ugovoru...

    Sent from my Motorola 8400

  12. #2362
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ček ček ,ako banka raskine ugovor mi plaćamo kamate sve do kraja ali ne dobijamo ostatak para???
    Jel tako nesto

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #2363
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ima jedna stavka u ugovoru koja kaže da ukoliko se utvrdi od nadležnih organa da izvođač (kinezi) pravi ekološku štetu onda banka (ova kineska eksim) ima pravo da prekine svaku dalju isplatu kredita, ali je investitor (mi) dužan da plati sa pripadajućim kamatama ono što je isplaćenoj do tada uz odštetu.
    Prevedeno, naši zvanično kažu da je na rijeci Tari ekološka katastrofa kinezi sve prekidaju a mi plaćamo + posao nije dovršen...
    Ima još ovakvih tačaka u ugovoru...

    Sent from my Motorola 8400
    Pa to ti je to... "Cuti, dobro je kako bi moglo da bude"...

    Nisam toliko upoznat sa tackama iz ugovora niti mislim da se o njima previse javno raspravljalo...

    Ali sam siguran da tu ima svega i svacega. Najzalosnije od svega je i da se sve to objelodani CG javnost bi boljela patka za to... Jos jedna afera u nizu, idemo dalje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #2364
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ček ček ,ako banka raskine ugovor mi plaćamo kamate sve do kraja ali ne dobijamo ostatak para???
    Jel tako nesto

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Pisao sam po sjećanju, danas u toku dana ću probati da prepišem kako to u originalu piše.

    Sent from my Motorola 8400

  15. #2365
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ček ček ,ako banka raskine ugovor mi plaćamo kamate sve do kraja ali ne dobijamo ostatak para???
    Jel tako nesto

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Jeste. Ne dobijamo ostatak para i placamo kamatu na do tog trenutka povucena sredstva
    Varijanta je CRBC se povlaci, banka naplacuje kao glavnicu ono sto je vec dala, plus kamata na te povucene pare.
    Ovako sam ja shvatio saopstenje.
    Tipa sad bi to bilo oko 450 miliona plus kamata(ne drzi me za rijec da je toliko do sad povuceno)
    Onda ostajes sa nezavrsenim putem, 450mil + kamata, oko 80-90mil nasih ulaganja+ kamata
    Last edited by Hell Raiser; 04-06-19 at 11:55.

  16. #2366
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,577
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default



    Ima odje jos dosta posla

  17. #2367
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Koliko mogu primijetit prije će napravit pumpe,motele,restorane i ostali prateći sadržaj nego put ...
    deuscroix

  18. #2368
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Koliko košta 41 km autoputa?

    Evo ako je neko ekonomske struke možda može preciznije da izračuna. Prilažem parametre.

    Kredit od 687 miliona eura (944 miliona dolara) po tadašnjem kursu (septembar 2014 god.) bez uračunatog valutnog rizika sa kamatom od 2% i grejs periodom od 6 godina.
    Od septembra 2020 god. ide naplata u 28 rata (na 14 godina sa ratom na svakih pola godine)
    + 122 miliona eura koje Crna Gora treba dodatno da obezbjedi po osnovnom ugovoru (kredit, iz budžeta, pomoću magije... svejedno), a takođe se djeli na 28 rata u 14 godina.
    Ovdje je tačan izračun praktično nemoguć jer zavisi od kursa dolar/euro u momentu plaćanja rate.

    No to nije sve jer osnovni ugovor ne pokriva sve.

    160 miliona + kamate (pod kojim uslovima još nije precizirano) kinezi traže (tražili su više, pa je dogovoren ovaj iznos... vjerovatno opet zaboravili neke stavke)
    30 miliona + kamate za opremanje autoputa koje plaća Monteput

    Ekspropriacija (oko 6 miliona eura), izrada projekata, studija, planova... je takođe trošak, ali ajde da ga zanemarimo

    Taj iznos koji dobijete podjelite sa 41 (toliko je dugačak autoput/brza ceta) i dobićete kolika je prosječna cjena po kilometru...
    Juče rekoše da je godišnja rata za kredit 66,4 miliona dolara, a kako se plaća na 28 polugodišnjih rata to ispada da je jedna rata 33,2 miliona dolara (isplata u eurima, po kursu koji važi taj dan kada se isplačuje rata), te da ćemo za dignutih 687 miliona dolara vratiti 929,6 miliona dolara.
    Ako nismo u stanju narednih 14 godina (od septembra 2020 god.) da svakih pola godine kineskoj Eksim banci isplačujemo po 33,2 miliona dolara ista će da preuzima naše nekretnine (rok za isplatu od dana dospjeća je 30 dana ili slijedi prepis imovine). Da su to jedini troškovi koji nas čekaju oko autoputa bilo bi ... biću blag i reći - nepovoljno.
    Tu je samo 85% ugovorenih radova. Ostaje još 15% ugovorenih radova + tzv. zaboravljeni radovi (za sada 190 miliona eura + kamate).

  19. #2369
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ево и овдје да поставим.

    FUN FACT - Konačno smo dobili podatke koliko će da iznosi rata za autoput. Naime, juče je u Skupštini saopšteno da ona iznosi 66 miliona dolara godišnje. A konačno znamo i da će prihodi od putarina iznositi 22 miliona eura, kako je navedeno u Skupštini.��

    E sad da vidimo da li je realna priča da će se od putarina naplatiti 22 miliiona dolara. Za potrebe mini analize uzeli smo situaciju da je Vlada hedžovala dolarski kredit i svi iznosi su u eurima.��


    Dakle, ako je 22 miliona eura godišnji prihod od putarina a godina ima 525.600 minuta, po cijeni putarine od 5 eura, svakog minuta treba da prođe 8 vozila ili jedno vozilo svakih 7 sekundi. A ako bi putarina iznosila 3 eura, onda bi trebalo da svakog minuta prođe 14 vozila ili jedno vozilo svake 4 sekunde. U oba slučaja, ovakva frekvencija bi trebala da traje svaki dan (u sezoni i van sezone) tokom punih 14 godina.��


    Potpuno je jasno da računica od 22 miliona prihoda od putarina apsolutno nije tačna i da nije moguće dostići ovu cifru.��


    Ne zaboravite, preostala 44 miliona eura plaćamo mi, poreski obveznici Crne Gore. Pa vi viđite.��


    Inače, kredit za izgradnju autoputa je iznosio 688 miliona dolara a vraćamo 929,6 miliona dolara (godišnja rata od 66,4 miliona dolara puta 14 godina), što znači da nas kamata košta 241,6 miliona dolara. Ovi iznosi su bez kamate u grejs periodu, nakanda za odobravanje kredita kao i bez troškova hedžinga kredita.��*��
    Полакоте!

  20. #2370
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Putarina ne ide za otplatu kredita (ma kolika bila) već ide kinezima za dionicu od Mataševa do Andrijevice (tu opciju pokušavaju da isposluju ovi naši) što je slično ludilo kao i za dionicu Smokovac - Mataševo.
    Dakle, u narednih dvadest godina očekuju prihod od putarine na relaciji Smokovac - Andrijevica u iznosu od 365 milina eura što je vrlo optimistična brojka jer podrazumjeva PGDS (prosječni godišnji dnevni saboraćaj) od 10.000 što je nedostižna brojka, možda je dostižan PGDS od 7.000.
    Edit: ovo za 22 miliona godišnje podrazumjeva PGDS od 12.000 vozila što govori o (ne)ozbiljnosti onoga ko je izrekao to. Da podsjetim, jedine tri dionice u CG koje imaju PGDS veći od 10.000 su: Budva - Tivat, Podgorica - Golubovci i Podgorica - Danilovgrad.
    Ukoliko kinezi ne dobiju od putarine garantovani iznos razliku doplačujemo mi, poreski obveznici.
    Dakle, osim rata kredtita, otplate ostalih 15% ugovorenih radova, otplate rata za zaduženja na osnovu zaboravljenih radova imamo još da plaćamo iz budžeta i održavanje autoputa, trošak radne snage za autoput, račune za vodu, struju i sve ostale sisteme, te i nedostajući iznos putarine u narednih dvadeset godina (do 2040 god.) jer da podsjetim, putarina isplačuje krak autoputa od Mataševa do Andrijevice... Posao vijeka...
    Last edited by wulfy; 27-06-19 at 13:35.

  21. #2371
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Nevezano sad za cijenu, rate,
    Kamate itd ali mislim da se stalno uzima fiksna cijena puta broj vozila pri cemu se zaboravlja prelazak teretnih vozila,kamiona itd cija je cijena veca.
    Sa telefona sam, pa ne mogu sad trazit koliko to ispane kroz sozinu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  22. #2372
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Nevezano sad za cijenu, rate,
    Kamate itd ali mislim da se stalno uzima fiksna cijena puta broj vozila pri cemu se zaboravlja prelazak teretnih vozila,kamiona itd cija je cijena veca.
    Sa telefona sam, pa ne mogu sad trazit koliko to ispane kroz sozinu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na potezu Smokovac - Andrijevica putarina za putnička vozila bi trebala biti 4 eura (jedan od izveštaja vladine neke komisije, ne mogu ga sada naći), onda tu idu kamioni i autobusi u određenom procentu koji plaćaju veću putarinu, te motocikli koji plaćaju manju putarinu što u ove tri kategorije predstavlja od 20 do 25% vozila tako da se može računati sa prosječnom putarinom od 5 eura (vrlo gruba računica, da se razumijemo).

  23. #2373
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Evo za sozinu



    Ovdje dodje po prolazu da se uzme prosjek 3.5eura ( u odnosnu na osnovnu 2.5).

    Mislim da shodno tome ako ovamo osnovna bude 4.5 moze se uzet po prolazima da bude prosjek 6.5-7.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  24. #2374
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Ako se kiksa s cjenom putarine a oce onda i to malo sanse da ovo bude iole isplativo makar za odrzavanje pada u vodu... Jer treba staviti cjenu po kojoj neko nece okrenuti i ici starim putem osim ako isti ne potope. Autobusi i kamioni ce ici starim ako im je to iole finansiski isplativo a oni donose najvise prihoda kroz putarinu i zbog toga se na kraju krajeva radi sve ovo (povezanost s lukom bar) koja i ne radi ili radi s 20% kapaciteta al o njoj otom potom tamo za 10ak godina

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  25. #2375
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Evo za sozinu



    Ovdje dodje po prolazu da se uzme prosjek 3.5eura ( u odnosnu na osnovnu 2.5).

    Mislim da shodno tome ako ovamo osnovna bude 4.5 moze se uzet po prolazima da bude prosjek 6.5-7.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    87,69 % prometa su automobili, što znači da 12,31% spada na ostale kategorije...

    Nego, ako se računa prosjek od 6,5 eura na PDGS od 10.000 to je 23,725 miliona godišnje... na realni PGDS od 6.500, ma, budimo optimistični i kažimo 7.000 to je 16,6 miliona godišnje...
    Last edited by wulfy; 27-06-19 at 14:48.

Page 95 of 195 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 475
    Last Post: 13-03-24, 09:44
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 17:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 02:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •