Page 6 of 31 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 773

Thread: Ginekolog

  1. #126
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Dr. Rakocevic bio do prosle godine (evo saznadoh gdje radi privatno) i bice opet ako ikad budem imala neekih problema...Boljevic poslednju godinu (citaj 1 pregled), vidjecemo do kad
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #127
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel ginekolog Rakocevic nekada radio kod Vojske?Boljevic je mene poslije prvog porodjaja ,posto sam bila malo rezana,sasio,ali tako da je dr.Lazarevic, sve to makazama iskidao brzomentno,pa on popravio njegovu kardinalnu gresku.Tada je bio Boljevic u smjeni sa Lazarevicem,ali pored mene se poradjela jedna zena,i nesto se bilo iskomplikovalo,pa je Boljevic morao da me usiva.A Lazarevic me porodio skoro bez bola i jako efikasno.Na porodjaj,bez Lazarevica nema trika da bih se usudila ziva da podjem u kbc.
    Last edited by Anchy; 07-07-09 at 12:11.

  3. #128
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anchy View Post
    Jel ginekolog Rakocevic nekada radio kod Vojske?Boljevic je mene poslije prvog porodjaja ,posto sam bila malo rezana,sasio,ali tako da je dr.Lazarevic, sve to makazama iskidao brzomentno,pa on popravio njegovu kardinalnu gresku.Tada je bio Boljevic u smjeni sa Lazarevicem,ali pored mene se poradjela jedna zena,i nesto se bilo iskomplikovalo,pa je Boljevic morao da me usiva.A Lazarevic me porodio skoro bez bola i jako efikasno.Na porodjaj,bez Lazarevica nema trika da bih se usudila ziva da podjem u kbc.
    Covjek radi u Domu zdravlja na starom aerodromu...tako da ne znam da li je moguce da je mogao raditi i na porodilistu...inace mi je preporucen od sestara kao i od dosta zena, tako sam i dosla do njega, nakon Pedje Rakocevica. A Rakocevic jeste radio kod vojske do prije par godina. I sjajan je ginekolog, sto se mene tice ne bih ga mijenjala.

    Da li je dr Lazarevic ovaj dr. koji je optuzen za nesavjesno lijecenje Almere Fetic, koja je umrla na prodjaju?

    Trojica ljekara Kliničkog centra u Višem sudu

    Trojica ljekara Kliničkog centra Crne Gore juče su u u Višem sudu u Podgorici odbacili optužbe da su odgovorni za smrt porodilje Almere Fetić i njenog novorođenčeta, tvrdeći da su uradili sve što su mogli, te da ni vještačenja nijesu utvrdila uzrok njihove smrti. Fetićeva je 28. januara 2007. godine, nakon drugog obraćanja ljekarima, u večernjim satima, zadržana na Odjeljenju ginekologije žaleći se na bolove, da bi dan kasnije umrla prvo beba a zatim i ona.
    Prema jučerašnjem svjedočenju ginekologa dr Gorana Lazarevića, 28. januara je utvrđeno da je njena trudnoća uredna, međutim, narednog dana u ranim jutarnjim satima, ponovne analize su pokazale pad hemoglobina. One su dr Lazareviću, kako je rekao, dostavljene tek sat vremena nakon što su obrađene.
    Porodilja ga je zatim obavijestila da se osjeća dobro, ali da ne osjeća bebine pokrete. Novim pregledom ljekar, kako je rekao, nije mogao da čuje srčane otkucaje bebe, a ono što ga je više zabrinulo bili su bolovi i tvrdoća stomaka. Kada su ljekari otvorili njen stomak utvrdili su da je došlo do krvavljenja na koje, prethodno, niko od ginekologa, nije posumnjao.
    Pored dr Lazarevića u operacionoj sali su bili, kako je on ispričao, načelnica ginekološkog odjeljenja Snežana Raspopović, dr Vojo Miketić, dr Filipović, dr Snežana Crnogorac... Nakon što je izvađena mrtva beba, prema riječima Lazarevića, krvarenje je postalo jače i obilnije, a ginekolozi nijesu znali šta se dešava. Kada su zaključili da nije ginekološki problem, zatražili su pomoć hirurga.
    "Prvi je došao dr Ranko Mirović koji je nakon pregleda poslao isječak trbušne maramice na analizu i rekao da se ne može hirurškim putem zaustaviti krvarenje. Sa njegovim mišljenjem složio se hirurg dr Dragoljub Kastratović. Almera Fetić je smještena na Odjeljenje intenzivne njege, ali lijek za sprečavanje krvarenja nije djelovao," ispričao je ljekar.
    Na optuženičkoj klupi su se pored Lazarevića našla i dvojica hirurga, a tužilaštvo je u optužnici navelo da su oni u periodu od 28. do 29. januara 2007. godine \\\"očigledno nesavjesno postupali u pružanju ljekarske pomoći Fetićevoj i njenom plodu starom sedam i po mjeseci\\\", što su ljekari i juče demantovali.
    U prisustvu branioca, advokata Vlada Vukovića, dr Lazarević, koji je specijalista od 2003. godine, juče je kazao da je 28. januara bio u smjeni, kao mlađi dežurni ljekar sa koleginicom dr Majom Rajković. Ona je odlučila da Fetićevu smjesti na Odjeljenje ginekologije.
    Lazarević je pred vijećem sudije Evice Durutović bio kategoričan da su ginekološke analize pokazale da je sve u redu, a nakon operacije konzilijum ljekara ginekologa odlučio je da je smjesti na Odjeljenje intenzivne njege.
    "Kada se posumnjalo na poremećaj u zgrušavanju krvi, konzilijum se, nakon poziva ljekara sa intenzivne njege, sastao oko 14 sati i odlučio je da se pokuša sa lijekom koji bi to spriječio. Ni to nije dalo rezultate. Zaključili smo da nema potrebe da se konzilijum više sastaje. O kakvom se krvarenju radilo ostala je dilema i danas. Krv je dolazila sa svih strana - iz trbušne duplje, povećavala se dok je operacija trajala... Niko od njene porodice nije pominjao da je udarena ili eventualno pala, a ona sama jedva da je nešto progovorila. Nijedan parametar nije ukazivao da postoji ginekološki problem i nijesam mogao predvidjeti krvarenje. Niko nije predlagao "selektivnu angiografiju", kaže Lazarević.
    Selektivna angiografija, kako objašnjavaju ljekari, podrazumijeva snimanje i analizu tačno određene grupe krvnih sudova kontrastnim rastvorima.
    Dodaje da mu nije poznato da je prethodno bilo ko kontaktirao dr Kastratovića u vezi sa problemom u slučaju Fetićeve, a da ljekar Mirović, nije bio pripravni ni dežurni ljekar, ali je "imao tu nesreću da se prvi odazove na molbu da pomogne".
    U optužnici, koju zastupa zamjenik višeg tužioca Olivera Ražnatović, konstatuje se kako su tokom carskog reza, zbog krvi u trbuhu Fetićeve, pozvani hirurzi Mirović i Kastratović. Hirurzi, tvrdi tužilaštvo, u toku te intervencije nijesu identifikovali uzrok krvarenja, iako su raspolagali podatkom da u zatrbušnom predjelu postoji jedan krvni ugrušak.
    Hirurg Mirović je, u prisustvu branioca advokata Dragoljuba Đukanovića, pojasnio da se prethodno mora tačno definisati krvni sud i odakle dolazi krvarenje, da bi se hirurškim putem zaustavilo, što nije bio slučaj sa pacijentkinjom. On se ne sjeća zvaničnog konzilijuma, ali je naveo kako je sigurno "jedini zajednički stav bio da se uključi lijek "novoseven", kako bi se zaustavilo krvarenje.
    "Da se krenulo u operaciju tog hematoma, Fetićeva ne bi živjela 13 sati, već bi umrla pet minuta nakon operacije zbog krvarenja. Nijesam imao nijedan podatak da je doživjela traumu, na tijelu nije bilo hematoma što bi nas odvelo u drugačijem smjeru", kategoričan je Mirović. Tužilaštvo smatra da je nova operacija mogla promijeniti ishod.
    Mirović smatra da je dr Raspopović trebalo da učestvuje u operaciji, jer je, zbog stanja pacijentkinje, bila obaveza da se "pruži najbolje čime bolnica raspolaže".
    "Kada sam ušao u salu, sve što sam vidio bili su šavovi od carskog reza, a šta je bilo prije toga ne znam. Bilo je devet ljekara u sali, ali nijedan komentar šta bi najbolje bilo preduzeti . Kastratovića, koji nije učestvovao u operaciji, pozvao sam jer je jedan od tri najiskusnija hirurga na klinici, a bio je je i načelnik našeg odjeljenja", rekao je Mirović.
    Kastratović, koji je odbranu dao u prisustvu advokata Mira Raičevića i Marka Dakića, istakao je da ga kolege sa ginekologije nijesu konsultovale u vezi sa komplikacijama kod Fetićeve ni prije ni nakon operacije.
    "Nijesmo imali nikakve podatke, krv je izbijala iz svake pore. Niko nije pominjao angiografiju zato što je pacijentkinja bila u teškom stanju. To nikada nije rađeno u takvim slučajevima, niti je sala tehnički bila opremljena. Hematomi su bili vidljivi u trbušnoj duplji, bili su posljedica loše koagulacije. Ništa više nije moglo da se uradi, i siguran sam da bi drugo otvaranje pacijenta ubrzalo smrt. Ona je živjela nekoliko sati zbog stalne reanimacije. Da se znalo da je bilo traume, odnosno pada, vjerovatno bi tok bio drugačiji", rekao je Kastratović.
    U znak podrške kolegama, petočasovno suđenje koje je obilovalo pitanjima odbrane, tužioca i sudije, juče su u klupama za publiku, ispratili ljekari hirurškog odjeljenja, dok su, prema informacijama "Vijesti", ginekolozi izostali.
    Fetić se pridružio gonjenju
    Mirsad Fetić je negirao da je njegova supruga prethodno doživjela udar ili pad, ali je rekao da joj je pozlilo. On se u svojstvu predstavnika oštećene porodice, pridružio krivičnom gonjenju. Rekao je da će njegov zastupnik, advokat Izet Fekić, naknadno podnijeti odštetni zahtjev.
    Pročitan je obdukcioni nalaz koji su odbrana i tužilac osporili i zatražili da se obducenti dr Miodrag Šoć i dr Dragana Čukić pojave na sljedećem suđenju zakazanom za 29. maj.

    izvor- Vijesti
    Last edited by zvoncica; 07-07-09 at 13:19.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #129
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ti provjeri gdje je radio dr.Boljevic 8.jul 2005?ja ti garantujem da je bio u kbc Pg u porodiliste?a sta ti ovo znaci?Citat?ne razumijem?Jedno je optuziti,a dok se ne dokaze krivica nema smisla ikoga kriviti.Cak ne vjerujem ni da si upucena u slucaj,kao ja.A to su trojica vrsnih ljekara-to ce se brzo i dokazati.Tako da se nemoj mnogo opterecivati -ima nadlezni za to!!!Za Boljevica provjeri-slobodnooooooo!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by Anchy; 07-07-09 at 13:54.

  5. #130
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    NEbitno mi je za Boljevica, pravo da ti kazem za taj uput sto ce mi dati sasvim mi je dovoljno da sam cula da je dobar od zena koje poznajem. A za bolnicu...moguce, svi su oni radili i u KBC. vec neko vrijeme radi ovdje a gdje je radio ne znam.
    Eto ja ne htjedoh da se plekam oko Lazarevica, no mi cudno sto velis da nijedna zena nema kritiku za njega...evo ova bi imala da je pretekla!
    Da li je kriv ili ne, ne znam. Ja sam samo citirala ovo sto sam citala po novinama, a sto se tice slucaja, slusala sam vjerovatno stranu koju ti nijesi, tako da je to potpuno irelevantno, jer familija ove zene prica jedno, a on i njegovi prijatelji drugo. Ali mu svakako nije preporuka, bar za mene.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #131
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A to sto prica familija te nesretne zene nema ,ama bas,nikakve veze sa onim sta se zaista zbilo.Drugo,bolje da su odmah,dok je jos sanse bilo da joj klinicari pomognu,kazali sta je sve ta zena dozivjela,a ne da pricaju gluposti,skrecu u suprotnom pravcu pravi razlog.To je samo pogubno bilo po nju i bebu.Placu po sudnicama,usaglasiti se ne mogu sto i kako je bilo,ocigledno lazu-kriju nesto,to je prizor goli.I na kraju da ga plati nevini.E doznace se istina,pa ce se vidjet ko,dje,kad i kako!!!!!!Lazarevic je jedan posten covjek,porodican,otac dvoje djece,veoma savjestan ljekar,fantastican dijagnosticar,dlaku u jaje trazi,narodski receno,nikada nije van dometa, stoji iza svakog dogovora,i jako je dobar psiholog. Dr.Lazarevic nije gatar ili vidovnjak,i nema trika da se ikome moze pomoci ko kasno dodje ili ne otvara usta da kaze sta je zaista.Zene se ne kontrolisu redovno,e tu je pocetak i kraj svih nedaca koje su uz to propratne,i na kraju krivi ljekari!E ZAISTA BI BILO MALO MNOGO!!!!!Doktor Lazarevic ima veoma brojnu klijentelu,mozda i najbrojniju,i veoma je hvaljen od velikog broja zena koje ja poznajem,a koje saradjuju sa njim tokom trudnoce i kasnije.Ja ga svakome preporucujem!!!!!!!!Izvrstan je,a ovakav peh se mogao desiti bilo kojem ginekologu,ali mi je zao sto bas njemu,ali se iskreno nadam,da ce se koplja slomiti taman tamo DJE TREBA!!Pravda je spora,ali dostizna!!!!!!
    Last edited by Anchy; 07-07-09 at 21:57.

  7. #132
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Anchy dodje li tebe što ovaj Lazarević???

  8. #133
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije on ovaj,nego DOKTOR!!!!a za takav tretman na relaciji pacijent-ljekar,dva porodjaja-jako sam mu zahvalna!!!!!!!!
    Last edited by Anchy; 07-07-09 at 22:24.

  9. #134
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    NEbitno mi je za Boljevica, pravo da ti kazem za taj uput sto ce mi dati sasvim mi je dovoljno da sam cula da je dobar od zena koje poznajem. A za bolnicu...moguce, svi su oni radili i u KBC. vec neko vrijeme radi ovdje a gdje je radio ne znam.
    Eto ja ne htjedoh da se plekam oko Lazarevica, no mi cudno sto velis da nijedna zena nema kritiku za njega...evo ova bi imala da je pretekla!
    Da li je kriv ili ne, ne znam. Ja sam samo citirala ovo sto sam citala po novinama, a sto se tice slucaja, slusala sam vjerovatno stranu koju ti nijesi, tako da je to potpuno irelevantno, jer familija ove zene prica jedno, a on i njegovi prijatelji drugo. Ali mu svakako nije preporuka, bar za mene.
    Ne vjeruj svemu sto novine pisu Posao tih ljudi je prilicno odgovoran da bi se unaprijed osudjivali...
    She is only here to annoy herself!

  10. #135
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se,ali to treba shvatiti

  11. #136
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    oooooo, gospodo, dr lazarevic prvo bjese bezgresan, sad bas i nije bezgresan i ispade da je ovo tema o njemu!
    Moglo se desiti svima, ali se desilo njemu...novine pisu ono sto su cule na rocistima, ono sto pise u tuzbi, ono sto se pokusava razrijesiti, pa ne mozemo nikako ne saslusati obje strane!
    Vidite, ja znam neke druge price o ovom slucju, koje nijesu za ovdje ni nigdje, jer su obicno rekla-kazala, tako da necemo o tome...sud ce nadam se donijeti pravu odluku, sto znaci da ako su ti ljudi krivi treba im zabraniti da ikad vise udju u ijednu ordinaciju na planeti, a ako nijesu krivi da se adekvatno nadoknadi svaki trenutak sjekiracije koju su imali oko ovoga slucaja...nazalost zena je mrtva i to ne smije ostati nerasvijetljeno...a da smrdi, smrdi ko god da bude odgovoran.
    Sto se mene tice, najgora smrt koja se moze dogoditi jeste da umre zena u trenutku dok radja novi zivot!
    Kao sto Anchi trazi da se ne osudjuje dr Lazarevic prije nego se donese presuda, bilo bi lijepo da Anchi ne osudjuje pokojnu zenu i njenu porodicu prije nego se vidi prava istina...
    A sad naprijed, da vidimo ima li jos koji ginekolog lise Lazarevica u Crnoj Gori
    Last edited by zvoncica; 07-07-09 at 23:58.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #137
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZA MENE NE!I nema toga dokaza koji ti mozes da navedes,a ja da se u dr Laza razocaram,zapamti ne postoji!!Nikoga ja ne krivim,ali ono sto je istina i realno,iznosim ti da bi barem bila malo upucena ,jer ako si nasla clanak,nijesi Ameriku otkrila.Pored njega su jos 2 vrsna strucnjaka okrivljena,i da se razumijemo nije ona umrla dr Lazarevicu,nego Kastratovicu i Mirovicu.Lazarevic je radio carski rez i izvadio mrtvu bebu,a operaciju i dalji tok njenog lijecenja su preduzeli hirurzi.Greota je sto je zena umrla,jako mlada,ali familija krije misteriju.Neka se slobodno ne nadaju da ce ista ostati nerasvijetljeno.Doveli zenu u kolabirajucem stanju,pa da ljekari spasu,a posle da tuze!Seljacka posla!!!!!!I oba nalaza sudske medicine iz BGD I NSada su opovrgla optuznicu dijela koja tereti Lazarevica,i to da znas.Covjek je jedino kriv sto se tu zatekao,cak ni na ginekologiji nije bio sam i tu je bila sva ekipa kolega,koja mu je odmah dan poslije dizanja optuznice pruzila podrsku i u javnost izasla sa obavjestenjem da je sve sto je moguce bilo preduzeto u domenu ginekologije da bi zenu spasili!Jako bi mi bilo drago da cujem i tvoju verziju povodom ovog slucaja,pa da nadjemo nacin da mi to saopstis,ako vec neces na forum,ili se predomislis!!!!!!
    Last edited by Anchy; 08-07-09 at 08:08.

  13. #138
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    sud ce nadam se donijeti pravu odluku, sto znaci da ako su ti ljudi krivi treba im zabraniti da ikad vise udju u ijednu ordinaciju na planeti, a ako nijesu krivi da se adekvatno nadoknadi svaki trenutak sjekiracije koju su imali oko ovoga slucaja...
    Zvonci...to je nemoguce.
    She is only here to annoy herself!

  14. #139
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvonci, citala sam od pocetka o ovom slucaju..doktora Lazarevica ni ne poznajem ali mislim da nije u redu optuziti po mom misljenju (bar sto se dr Kastratovica kao hirurga tice)ove ljekare dok se ne dokaze da su stvarno krivi...
    Anchy pretjera sa pricom o Lazarevicu, ok je da je tebi bio super i da das svoje misljenje ali ovo ni da ti je rod rodjeni..

  15. #140
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sanjice,nemam zamjerku,ali stvari tako ti je to.Pa kome ne odgovara-ja nista tu ne mogu.Danas se svasta desava,ljudi su na raznim iskusenjima-bog da te sacuva samo.A to sto sam ovako naklonjena dr,imam naravno dobar razlog.Ne dozvoljavam ikakve kritike na njegov racun barem iz mog ugla.Zato sto ga poznajem i dobro sam upucena u svu ovu nepotrebnu frku i zbrku oko njega.Meni je to jako zao.I treba komentaristi,sto da ne,ali realno!!!!!!!!!

  16. #141
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nabolje bi bilo staviti naslov teme "O dr. Lazareviću kao ginekologu" puštite više priču , nekom je on extra nekom drugom on nije i sve zavisi od slučaja do slučaja

  17. #142
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaki dr. je različit, nekom je dobar nekom loš s tim ako se ti poznaješ sa dr. još i privatno naravno da ce tebi biti 100 put bolji nego meni to je ljudska priroda..
    mada iskreno u KBC se doktori ne odraše od posla tako da ne bi me čudilo da im je nešto promaklo...recimo moju dr. pljuju ooga svijeta meni je bila extra, nekoga je "nagrdila" i tako bitno da svako nadje svog dr.
    a druga stvar iskreno nemam mnogo povjerenja (a to je najbitnije u relaciji dr.-pacijenta) u mlade doktore ipak je za ovaj posao potrebno malo više iskustva!!
    a ja nešto ne bih da se na meni uče

  18. #143
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka svako prica ono sto zeli , ali ne daj Boze nikome da padne u ruke tim kasapima u bolnici. Moze da me demantuje ko god zeli, i navede razloge ne znam koje , ali iz licnog iskustva ni dusmaninu ne bih pozeljela da zavrsi u KBC-u. (u ovom slucaju govorim o ginekologiji , mada vjerujem da je na svakom odjeljenju tako).
    Imala sam priliku da budem prije par mjeseci tamo, zbog gubitka bebe u 4-om mjesecu trudnoce. Znate koliko su se obruli na mene ???? Hehhh .... Niko , nista...
    Sama sam pobacila , dosao kasapin u 3 ujutro odrao me , iscistio...i taj dan i sjutra dan niko vise nije usao u sobu da pit akako sam...
    Pita me mama : E sine, sta kazu doktori , jeli sve ok??? Ja kazem , : Mama, ja ne vidim , ni doktora ni sestru , sem majstore koji krece hodnik ...I tako 2 dana....
    Bruka!
    Eto...morala sam da napisem svoje gorko iskustvo.
    Zlatile se privatne klinike .

  19. #144
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na svu sreću Avionka ti si dobro prošla (ah..dobro..al ajd tako da kažem..nadam se da neceš zamjeriti) i po drugim odjeljenjima je tako tako da se moram složit sa tobom..brate neodgovorni su do zla boga.. kad mi neko pomene KBC krv da ti se sledi..al podješ kod tih istih dr. privatno ma ima da lete oko tebe da te maze i još da ti tepaju ..fuj..

  20. #145
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se radi od ovih zena?pa umijeli koja da trzi dr?da porAZGOVARA?POKUCA U KABINET?ILI SAMO LEZITE U KREVET I CEKATE?Nema toga-ako se same za sebe ne izborite,nece niko,garant.Slazem se da su dr ,ali ne i svi,namcori,mada malo se treba drznuti i o sebi voditi racuna,biti uporan,pa tek da vidis rezultat.Zao mi je ove zene sto je izgubila bebu.Jos ako je i prvo,onda trauma jos veca.Privatni sektor jos nije,barem sto se klinike tice,nije jos zazivio

  21. #146
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Zvonci...to je nemoguce.
    A da li je moguce vratiti zivot umrloj zeni, ako se utvrdi krivica ljekara? Ljudski zivot je ipak ljudski zivot.

    Quote Originally Posted by sanjica View Post
    Zvonci, citala sam od pocetka o ovom slucaju..doktora Lazarevica ni ne poznajem ali mislim da nije u redu optuziti po mom misljenju (bar sto se dr Kastratovica kao hirurga tice)ove ljekare dok se ne dokaze da su stvarno krivi...
    Anchy pretjera sa pricom o Lazarevicu, ok je da je tebi bio super i da das svoje misljenje ali ovo ni da ti je rod rodjeni..
    Upravo tako, slazem se, mada dok se to ne dokaze ja ne vjerujem ni u njihovu nevinost...

    Quote Originally Posted by Anchy View Post
    ZA MENE NE!I nema toga dokaza koji ti mozes da navedes,a ja da se u dr Laza razocaram,zapamti ne postoji!!Nikoga ja ne krivim,ali ono sto je istina i realno,iznosim ti da bi barem bila malo upucena ,jer ako si nasla clanak,nijesi Ameriku otkrila.Pored njega su jos 2 vrsna strucnjaka okrivljena,i da se razumijemo nije ona umrla dr Lazarevicu,nego Kastratovicu i Mirovicu.Lazarevic je radio carski rez i izvadio mrtvu bebu,a operaciju i dalji tok njenog lijecenja su preduzeli hirurzi.Greota je sto je zena umrla,jako mlada,ali familija krije misteriju.Neka se slobodno ne nadaju da ce ista ostati nerasvijetljeno.Doveli zenu u kolabirajucem stanju,pa da ljekari spasu,a posle da tuze!Seljacka posla!!!!!!I oba nalaza sudske medicine iz BGD I NSada su opovrgla optuznicu dijela koja tereti Lazarevica,i to da znas.Covjek je jedino kriv sto se tu zatekao,cak ni na ginekologiji nije bio sam i tu je bila sva ekipa kolega,koja mu je odmah dan poslije dizanja optuznice pruzila podrsku i u javnost izasla sa obavjestenjem da je sve sto je moguce bilo preduzeto u domenu ginekologije da bi zenu spasili!Jako bi mi bilo drago da cujem i tvoju verziju povodom ovog slucaja,pa da nadjemo nacin da mi to saopstis,ako vec neces na forum,ili se predomislis!!!!!!
    Anchy, tebe niko nikad nije ni pokusavao da odvrati da ides kod doktora kod kojeg pozelis...a ti lobiras na 2 strane da je dr. Lazarevic najbolji! Za tebe jeste, za druge nije i tu je prica zavrsena nadam se.
    To sto su kolege stale iza njega nikako ne znaci da nije kriv, jer ljekarska komora nikad nije kolegu iznevjerila, izuzev u ponovljenim postupcima, kad nijesu imali kud...tako da se tim dokazom ne bih dicila.
    I nadam se da smo zavrsili pricu o Lazarevicu, kad je ovaj slucaj u pitanju, jer niti smo mi sud niti je normalno da prepricavamo gradske abrove po forumu. Ne pada mi na pamet da neprovjerene informacije plasiram po forumu, a necu ni tebi dozvoliti da iznosis detalje o ovom slucaju, tako da te molim da se ovdje ova prica zavrsi. Nije u redu da pokojnu zenu prozivas za bilo sto sto ne znas da li se desilo.
    Jos jednom molim da se o ovom slucaju prica zavrsi.

    Quote Originally Posted by milenas View Post
    Nabolje bi bilo staviti naslov teme "O dr. Lazareviću kao ginekologu" puštite više priču , nekom je on extra nekom drugom on nije i sve zavisi od slučaja do slučaja
    Upravo tako, kao uostalom i svi ljekari.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #147
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo ja sam ga hvalila i predlagala,a ti si prva zapocela ovu temu jer si objavila clanak iz novina-ja to spominjala nijesam,i sad kad ti odgovorim na sve to ti se bunis.Prva si pocela-pa sad trpi sto je to tako,a ako te nervira,ja ti nista ne mogu.I nijesi u pravu ako hoces iskreno.Ja se ne ljutim,ja shvatam ovo kao cakulanje,a ti stagod hoces.I nije fer to bilo sa tvoje strane,a ja sam morala da odreagujem,mislim kulturno,nikoga nijesam osudjivala,nego komentarisala tako kako jeste.Ne trpaj mi usta tvoje misljenje.

  23. #148
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno Anchy, ne treba lezati i cekati doktora da on leti oko tebe , to nema nigdje ... Ali malo pozrtvovanosti, malo humanosti. Da dodju u vizitu ujutro i kazu , Dobro jutro, kako ste ... to i to...ne znam vec , posavjetuju te nesto. Pola boljke bi covjeku proslo. Meni je dr. uletio ujutro i pogledao na onoj metalnoj tabli sto visi, nalaze, i rekao ...aha dobro je , vi ste to samo zavrsili sinoc. I otisao...ni dovidjenja ..ni da mi pipne stomak ...ili...ne znam. Kao krava sam se osjecala, ja sam to "zavrsila sama sinoc" i ..nista, to je to!
    A naravno , sjutradan sam pokucala na vrata i pitala za savjet , sta i kako dalje?? I dobila veoma kratak odgovor da se pazim jedno pola godine i opet u akciju.
    Nego, nema veze . :mad:
    Dok god postoje privatne klinike za preglede i analize, dobro je...e sad sto se tice stacionarnog lijecenja , nek nam je BOG u pomoc.

  24. #149
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taman tako,slazem se-to je luda kuca u kbc!tu se ne zna ko pije,a ko ga placa!Koji ti je ginekolog vodio trudnocu?a ko ti je radio intervenciju u kbc?

  25. #150
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anchy View Post
    Prvo ja sam ga hvalila i predlagala,a ti si prva zapocela ovu temu jer si objavila clanak iz novina-ja to spominjala nijesam,i sad kad ti odgovorim na sve to ti se bunis.Prva si pocela-pa sad trpi sto je to tako,a ako te nervira,ja ti nista ne mogu.I nijesi u pravu ako hoces iskreno.Ja se ne ljutim,ja shvatam ovo kao cakulanje,a ti stagod hoces.I nije fer to bilo sa tvoje strane,a ja sam morala da odreagujem,mislim kulturno,nikoga nijesam osudjivala,nego komentarisala tako kako jeste.Ne trpaj mi usta tvoje misljenje.
    Kao sto sam ti vec rekla, clanak sam objavila nakon gomile tvojih postova o njegovoj nepogrijesivosti...rekla si da se NIKAD NIKO NIJE zalio na njega. Ono je bio logican odgovor, ipak jeste.
    Kao uostalom na svakog ginekologa. Kao sto smo vec rezimirali, svi imaju i hvala i pokuda dopadalo se to tebi ili ne. Sto tebe i ne treba da sprijeci da ides tamo gdje mislis da je najbolje.
    Sto se tice KBC-a, mnogi se zale, mada moram reci da sam ja uglavnom imala prilicno pozitivna iskustva, ali to je bilo prilicno davno, tako da nije mjerodavno za sadasnje vrijeme.
    Kazu da je dr Jovanovic iz doma zdravlja blok V prilicno temeljan, mada su mi s eneke zene zalile da pretjeruje sa analizama i kad nije potrebno...no bolje tako nego da je nezainteresovan.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 6 of 31 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ginekolog
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 03-06-05, 09:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •