Page 13 of 31 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 773

Thread: Ginekolog

  1. #301
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Napomenuo sam da smo dosli skoro u Podgorici , a zena mi u HN ima izabranog doktora... Kako sad da se prebacuje u Podgorici i jeli to zamrsena procedura? Posto ponekad odemo u HN ta opcija otpada da joj njeni izabrani doktor (ginekolog) odrzava trudnocu. I da li se ona moze poroditi u Podgorici u KBC ako smo iz drugog grada (prijavili smo mjesto prebivalista skoro ovdje u Pg) ?

    Hvala za Artemis i Zvoncicu za prethodne postove

  2. #302
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Claudio, samo se pođe sa knjižicom u Dom zdravlja u kojem radi doktor kojeg želite da izaberete, prijavite se sestri na šalteru da želite kod određenog ljekara (morate otići kad je on u smjeni). Onda DZ službeno traži da im se iz prethodnog DZ pošalje karton, to nije vaša obaveza. Samo je bitno da kod novog ginekologa ima mjesta, tj. da nije popunio broj pacijenata. Ginekolozi koji rade u bolnici ne rade kao izabrani ljekari niti se kod njih dobijaju doznake za bolovanje i slično, nego to samo može kod svog ljekara u DZ. Znači ako hoćete da trudnoću prati ljekar koji radi u KBC, onda izaberite nekoga koji pored toga radi i privatno (Miketić i Lipovina su dobar izbor), a pored toga morate imati i izabranog ljekara u DZ za papirologiju. A što se tiče tajminga porođaja, ljekari ne smiju da uskaču jedan drugome u smjenu, nego ili koji se potrefi, ili da se dogovori termin tamo pred kraj na osnovu pregleda.

  3. #303
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @ctrl+alt+delete, hvala puno, ove informacije s pocetka nisam znao, zahvaljujem, vidjecu da supruga podje do nekog doma zdravlja u pg ili mozda do najblizeg u bloku5
    da vidi kojeg ce da izabere.
    Koji je u Bloku 5 u DZ u Podgorici najbolji ginekolog, da bi njega izabrala kao izabranog ljekara? Nebitno jeli muski ili zenski samo da je pouzdan, iskusan i da ne stedi rijeci kad pacijenta nesto zanima... Mada to je sve individualno od dr do dr
    Last edited by Claudio CANIGGIA; 20-12-10 at 17:36.

  4. #304
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    u bloku je dr Jovanović i žene ga hvale...već sam tinapisala da korektno vodi trudnoću i to rizičnu, mojoj snahi, pa probajte.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #305
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da sucajno neko nezna gdje mogu privatno da uradim HSG jer su me na Ct ispalili,ali bukvalno-svi doktori posli na godisnji a dali mi terapiju...tako da mi je danas receno da se snadjem,pa evo pokusavam cijeli dan i pojma nemam sta da radim :/ ...

  6. #306
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Manekenka, trebalo bi da rade u Codri, mada, najsigurnije je da ih nazoveš..

  7. #307
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    u bloku je dr Jovanović i žene ga hvale...već sam tinapisala da korektno vodi trudnoću i to rizičnu, mojoj snahi, pa probajte.
    Zakazala je pregled kod dr Raicevica u Vitu, pa ako ne bude zadovoljna s njim, probace kod dr Jovanovica ili Boljevica....
    Ovaj u Vitu je toliko trazen da nije mogla ove nedelje zakazati, pa je za sljedecu... Vidjecemo koliko je dobar

    Hvala ti

  8. #308
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    A da sucajno neko nezna gdje mogu privatno da uradim HSG jer su me na Ct ispalili,ali bukvalno-svi doktori posli na godisnji a dali mi terapiju...tako da mi je danas receno da se snadjem,pa evo pokusavam cijeli dan i pojma nemam sta da radim :/ ...
    Ako misliš na beta HCG, možeš u bilo kojoj laboratoriji.

  9. #309
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene interesuje radi li koja ambulanta sad za praznike mozda dr rakocevic ili poliklinika Vita..posto cujem pohvala za nju??

  10. #310
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Ako misliš na beta HCG, možeš u bilo kojoj laboratoriji.
    Nije to to...ovo sto sam ja radila je uzasno bolno i time se provjerava prohodnost jajovoda,a Beta Hcg je test za trudnocu...u svakom sluchaju hvala,a za druge djevojke kojima ovo bude trebalo(ne daj Boze),radi se u svim bonicama i boljim klinikama.
    U bolnici je besplatno,u klinikama je od 70-500e.

  11. #311
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,261
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Ako neko zna broj Dr. Jovovica moze na PM unapred hvala.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  12. #312
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li neko kolliko se krecu cijene pregleda u cenex meical mislim jesu skuplje od prosjecnih u ostalim ordinacijama

  13. #313
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Treba mi pomoc od vas

    SUpruga mi je bila kod ginekologa i dao joj je da radi neki TORCH lab nalaz, to je valjda za viruse.
    Ja sam se raspitao u privatne labaratorije ali to nidje nije ispod 120e. Da li rade to u KBC zna li neko i da li se moze s knjizicom bez uputa to uradit u labaratoriji u kbc ??
    hvala

  14. #314
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar joj on ne može dati uputnicu?
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  15. #315
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    nije ginekolog odabrani ljekar vec je isla kod privatnog ginekologa

  16. #316
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O.K je li ima odabranog ljekara pa da joj on da uputnicu, ona je trudnica, trebala bi imati na to pravo.
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  17. #317
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bas sam ovdje komentarisao prije nekog vremena, ona je u malo specificnom polozaju. Radi u firmi gdje joj se ne placa zdravstveno osiguranje (istinito i zalosno), ali nekako smo uspjeli da ovjeirmo knjizicu (posle mnogo muka i jada), ali sada posto smo dosli u Podgorici iz HN-a ovdje nemamo izabranog ljekara. Posto kod ginekologa na sljedeci pregled treba otici iduce nedelje sa nalazima (KKS i torch) , a odabrati svog ljekara traje neko vrijeme (tako su mi rekli) pogotovo ako se prebacuje iz jednog grada u drugi. Iz tog razloga me zanima da li se u kbc u labaratoriji ako nemas uputa mogu izvaditi nalazi, pa makar se platio taj uput ??? (u kbc u hiruskoj ambulanti moze bez uputa ali se placa 4e)

  18. #318
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    Bas sam ovdje komentarisao prije nekog vremena, ona je u malo specificnom polozaju. Radi u firmi gdje joj se ne placa zdravstveno osiguranje (istinito i zalosno), ali nekako smo uspjeli da ovjeirmo knjizicu (posle mnogo muka i jada), ali sada posto smo dosli u Podgorici iz HN-a ovdje nemamo izabranog ljekara. Posto kod ginekologa na sljedeci pregled treba otici iduce nedelje sa nalazima (KKS i torch) , a odabrati svog ljekara traje neko vrijeme (tako su mi rekli) pogotovo ako se prebacuje iz jednog grada u drugi. Iz tog razloga me zanima da li se u kbc u labaratoriji ako nemas uputa mogu izvaditi nalazi, pa makar se platio taj uput ??? (u kbc u hiruskoj ambulanti moze bez uputa ali se placa 4e)
    Žao mi je da je tako.
    Ne znam ti odgovoriti na to pitanje.
    Nemam riječi za njenu firmu, a ni za proceduru oko odabranog doktora, ko da se brine za nju dok nema odabranog ljekara, nije mi jasno.....sramota....
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  19. #319
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    vjeruj mi da sve za sada zavrsavamo privatno, al ima neke stvari koje se privatno ne mogu zavrsit. Moram odmah da pokrenem proceduru da se odabrani ljekar premjesti iz HN-a ovdje u PG. A do tada da ako se snadjamo nekako. hvala ti berekina

  20. #320
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Promjena izabranog ljekara je nekad bila problem (i jeste dugo trajala procedura), ali sad više ne (provjeri da li bi mogao da uzmeš vaše kartone iz Doma zdravlja u HN, pa da ih ti odneseš u Dom zdravlja gdje se prijavljuješ da bi ubrzao prenos - naravno, prethodno da odeš u pg Dom zdravlja da tražiš prebačaj kod njih).
    Nešto nisam sigurna da se tamo mogu raditi analize bez uputa, ali ovo bi morao završiti što prije da ne bi kasnije ušao u problem zbog uputa za porodiljsko, recimo. Moja ti je preporuka da u ponedeljak odeš u Dom zdravlja da se prijaviš i pitaš za dokumenta (što sam ti napomenula ranije), i da im objasniš u kakvoj si situaciji - možda će ti izaći u susret da ti budući izabrani ljekar izda uput dok čekate na dokumenta.

  21. #321
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    pokusacu hvala ti

  22. #322
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Promjena izabranog doktora je za minut vremena.Ne postoje "kartoni pacijenata",sve je na centralnom serveru.Imaš mobilni broj na koji zakazuješ pregled kod izabranog doktora,nazoveš i pitaš sestru koja je procedura za promjenu doktora jer si u drugom gradu.
    Last edited by minjo; 15-01-11 at 12:33.

  23. #323
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Promjena izabranog doktora je za minut vremena.Ne postoje "kartoni pacijenata",sve je na centralnom serveru.Imaš mobilni broj na koji zakazuješ pregled kod izabranog doktora,nazoveš i pitaš sestru koja je procedura za promjenu doktora jer si u drugom gradu.
    u teorije, jeli tako i u praksi
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  24. #324
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    u teorije, jeli tako i u praksi
    jeste,daju spisak "slobodnih izabranih doktora".Nabodes nekoga(ko da je bitno koga),upišeš mobilni njegove med sestre,i to je to.Naravno,ako je to neki frik doktor,poslije ga mjenjaš,i sve tako... Doktori su tu da ih maltretiraš.,a ne oni tebe...

  25. #325
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Torch se radi u higijenskom zavodu, ne u KBC.

Page 13 of 31 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ginekolog
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 03-06-05, 09:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •