Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 96 of 96

Thread: Košarka

  1. #76
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije nemoguce ali ja mala vjerovatnoca, manja od 10% rekao bih...

  2. #77
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Nije nemoguce ali ja mala vjerovatnoca, manja od 10% rekao bih...
    Odprilike kao da se kladimo da ja ulozim 1000e a ti 20e i ako amerika izgubi uzimash sve :lolblue::lolblue::lolblue:
    deuscroix

  3. #78
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da vam kazem , ovaj tim , ne moze da se uporedi sa onim iz 1992 godine, ali bas ne moze da se uporedi. Evo pogledajte ta imena i oni koji prate NBA kosarku slozice se samnom:
    Charles Barkley of the Philadelphia 76ers
    Larry Bird of the Boston Celtics
    Clyde Drexler of the Portland Trail Blazers
    Patrick Ewing of the New York Knicks
    Earvin "Magic" Johnson of the Los Angeles Lakers
    Michael Jordan of the Chicago Bulls
    Christian Laettner of Duke University
    Karl Malone of the Utah Jazz
    Chris Mullin of the Golden State Warriors
    Scottie Pippen of the Chicago Bulls
    David Robinson of the San Antonio Spurs
    John Stockton of the Utah Jazz

    I ocete ove igrace da uporedite sa ovim:

    E ne mogu se nikako uporedit !!!
    Last edited by Igor R; 17-08-08 at 13:06.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Realno gledano protiv Amerike treba da svi odigraju najbolju utakmicu u zivotu uz slab procenat shuta protivnika pa da uz VELIKU srecu dodju do poena prednosti sa trojkom u poslednjoj sekundi mecha shto je hah,skoro pa nemoguce
    mislim da precjenjuješ amere, ali vidjećemo...

    ameri još nisu naišli na razigranog protivnika...
    a ponavljam-njima španija leži (a i španija je u par utakmica (kina, USA) većim dijelom bila totalno van svoje igre ).

    sad će ameri da razvale australiju, a onda-ako litvanci budu raspoloženi vidjećemo

    zaboravljaš kakvi šuteri znaju da budu litvanci...
    do sad možda nisu pokazali svoje pravo lice, ali tamo gotovo svako zna da šutira trojke-i to odlično-ako se litvanci raspucaju mogli bi i dobiti


    a nisam siguran da će španci dobiti hrvate-veliki su im dužnici, a i ne igraju posebno na ovim OI, dok će hrvati vjerovatno biti motivisani zbog beograda-to može da bude zanimljiva utakmica
    ....

  5. #80
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Ulcinj
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Igor R;992439]Da vam kazem , ovaj tim , ne moze da se uporedi sa onim iz 1992 godine, ali bas ne moze da se uporedi. Evo pogledajte ta imena i oni koji prate NBA kosarku slozice se samnom:
    Charles Barkley of the Philadelphia 76ers
    Larry Bird of the Boston Celtics
    Clyde Drexler of the Portland Trail Blazers
    Patrick Ewing of the New York Knicks
    Earvin "Magic" Johnson of the Los Angeles Lakers
    Michael Jordan of the Chicago Bulls
    Christian Laettner of Duke University
    Karl Malone of the Utah Jazz
    Chris Mullin of the Golden State Warriors
    Scottie Pippen of the Chicago Bulls
    David Robinson of the San Antonio Spurs
    John Stockton of the Utah Jazz

    Swe zhive legende...nema boljih...te Postar i Trojkas of the Utah Jazz ...
    For those who believe no explanation is necessary,for those do not no one will suffice!!!

  6. #81
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Da vam kazem , ovaj tim , ne moze da se uporedi sa onim iz 1992 godine, ali bas ne moze da se uporedi. Evo pogledajte ta imena i oni koji prate NBA kosarku slozice se samnom:
    Charles Barkley of the Philadelphia 76ers
    Larry Bird of the Boston Celtics
    Clyde Drexler of the Portland Trail Blazers
    Patrick Ewing of the New York Knicks
    Earvin "Magic" Johnson of the Los Angeles Lakers
    Michael Jordan of the Chicago Bulls
    Christian Laettner of Duke University
    Karl Malone of the Utah Jazz
    Chris Mullin of the Golden State Warriors
    Scottie Pippen of the Chicago Bulls
    David Robinson of the San Antonio Spurs
    John Stockton of the Utah Jazz

    I ocete ove igrace da uporedite sa ovim:

    E ne mogu se nikako uporedit !!!
    Ne mogu se jos uporediti jer su ovo uglavnom igraci na pocetku karijera,a za jedno 6-7 godina sve ce ovo biti legende NBA lige,tako da je jos rano za poredjenja...

  7. #82
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Ne mogu se jos uporediti jer su ovo uglavnom igraci na pocetku karijera,a za jedno 6-7 godina sve ce ovo biti legende NBA lige,tako da je jos rano za poredjenja...
    Nije rano za poređenja jer se uspoređuje koji je tim bolji - onaj sa OI iz 1992. ili ovaj iz 2008. Uspoređuju se njihovi nastupi na OI a ne kakvi će biti za nekoliko godina. Ovaj USA tim na ovim OI nije ni sjena onog tima iz 1992. u Barceloni

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Nije rano za poređenja jer se uspoređuje koji je tim bolji - onaj sa OI iz 1992. ili ovaj iz 2008. Uspoređuju se njihovi nastupi na OI a ne kakvi će biti za nekoliko godina. Ovaj USA tim na ovim OI nije ni sjena onog tima iz 1992. u Barceloni
    to je malo glupo tako porediti...

    mislim ipak je evropska košarka dosta napredovala od 92-pa to je 16 godina-prije 16 godina u evropi se igrala dosta slabija košarka!
    ....

  9. #84
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo je samo dream 2 tim, mozda 70% od onog prvog dream tima iz 1992...moje misljenje...

    ameriku jedino pobjediti kad ih usporis ritam igre, malo igras sporo, sut mora da ti je skoro perfektan i dobacivanje sa puno trcanja kao sto argentina je ranije znala da radi sa puno ubacivanja i trcanja njihovih igraca bez lopte tako da se moze birati kome da das za laki kos...ne smijes ameriki da dozvolis previse da idu na kontre, zzkucavaju itd...moras da ih usporis, malo iritiras itd...znaci ako se ceras sa njima i hoces da igras kao oni onda se hubi kao od sale...

  10. #85
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    to je malo glupo tako porediti...

    mislim ipak je evropska košarka dosta napredovala od 92-pa to je 16 godina-prije 16 godina u evropi se igrala dosta slabija košarka!
    U Europi se nikad nije igrala tako dobra košarka kakva se igrala prije 16 godina. Zaboravljaš Hrvatsku sa Draženom Petrovićem, Kukočem, Rađom, Vrankovićem... Litvu sa Sabonisom, Marčulionisom, Karnišovasom... Jugoslaviju sa Paspaljem, Divcem, Đorđevićem... Rusiju, Italiju, Španjolsku, Grčku... Sve podjednake reprezentacije i sve puno bolje nego ove današnje ali nijedna ni do koljena Dream teamu 1.
    Ja mislim da je europska košarka odonda jako malo napredovala. Prije bi se reklo da su Amerikanci nazadovali u odnosu na ondašnji tim.
    Last edited by bracodubrovnik; 20-08-08 at 08:00.

  11. #86
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Alex Raymond View Post
    ovo je samo dream 2 tim, mozda 70% od onog prvog dream tima iz 1992...moje misljenje...

    ameriku jedino pobjediti kad ih usporis ritam igre, malo igras sporo, sut mora da ti je skoro perfektan i dobacivanje sa puno trcanja kao sto argentina je ranije znala da radi sa puno ubacivanja i trcanja njihovih igraca bez lopte tako da se moze birati kome da das za laki kos...ne smijes ameriki da dozvolis previse da idu na kontre, zzkucavaju itd...moras da ih usporis, malo iritiras itd...znaci ako se ceras sa njima i hoces da igras kao oni onda se hubi kao od sale...
    potpis.
    samo sto sumnjam da iko na ovom turniru moze da uradi to sto je potrebno da bi ih dobili. oni su ovo takmicenje shvatili vrlo ozbiljo, za razliku od nekih ranijih reprezentacija, i po superiornosti su slicni originalnom dream team-u. igraju odlichno u odbrani, jednostavno po prvi put zaista djeluju kao tim. jedina reprezentacija koja im se koliko-toliko priblizava po kvalitetu je spanija, a spanija uglavnom igra brzu, da ne kazem run&gun kosarku. tako nema leba protiv amerikanaca. jedino mozda argentina, ali nemaju oni dovoljno igracha...

  12. #87
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Spanci za sad lagano s Hrvatskom 50-36 29'

  13. #88
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bu2
    Posts
    411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lagano ce to Spanci da zavrse.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    U Europi se nikad nije igrala tako dobra košarka kakva se igrala prije 16 godina. Zaboravljaš Hrvatsku sa Draženom Petrovićem, Kukočem, Rađom, Vrankovićem... Litvu sa Sabonisom, Marčulionisom, Karnišovasom... Jugoslaviju sa Paspaljem, Divcem, Đorđevićem... Rusiju, Italiju, Španjolsku, Grčku... Sve podjednake reprezentacije i sve puno bolje nego ove današnje ali nijedna ni do koljena Dream teamu 1.
    Ja mislim da je europska košarka odonda jako malo napredovala. Prije bi se reklo da su Amerikanci nazadovali u odnosu na ondašnji tim.
    ne zaboravljam-OK košarka jeste bila jaka i sve je to jasno, ali ipak mislim da ni tadašnja jugoslavija ili hrvatska i nisu baš jače od današnje španije recimo. znam kakvi su igrači tada bili i sve je to jasno, ali ipak mislim da nisu bili jači. i današnja litvanija je jaka-samo kad se još malo razigraju (mada su i sad dovoljno jaki-možda i najveći kandidat da dobiju amere).

    posebno kad prorade braća lavrinoviči

    mislim jaka je i današnja španija-nemoj da te prevari njihov ubjedljivi poaz u grupi od amera-ipak su tu ušli mnogo lagano (imaju teoriju da mogu da dobiju amere, ali samo jednom-pa kažu bolje u finalu i sad su odigrali slabo-mada mislim da je to dosta glupo ipak se vidi da nisu igrali svoju igru, a nisu igrali ni svoju igru većim dijelom meča protiv kine, ali sada su sve bolji i bolji), a svakako su mašinerija-posebno kad ih krenu trojke.


    španija i grčka definitivno nisu bile jake kao sada (grčka prije svega na psihološkom planu-iako su izgubili od argentine u samom kraju i dalje su specijalci za takve završnice). rusi jesu bili jači, italijani i nisu bili nešto posebni (kad se porede sa ostalim jačim timovima) ni onda


    litvanci..pa bili su i onda jaki, ali jaki su i sad. možda jači (još kad bi igrao i ilgauskas bili bi još jači)

    ne treba zaboraviti ni italijane koji su možda trenutno u krizi, ali oni su prije par godina bili prvi koji su "načeli" "tim snova"-nisam siguran moguće je da je bilo na SP-kad su uzeli srebro.

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    potpis.
    samo sto sumnjam da iko na ovom turniru moze da uradi to sto je potrebno da bi ih dobili. oni su ovo takmicenje shvatili vrlo ozbiljo, za razliku od nekih ranijih reprezentacija, i po superiornosti su slicni originalnom dream team-u. igraju odlichno u odbrani, jednostavno po prvi put zaista djeluju kao tim. jedina reprezentacija koja im se koliko-toliko priblizava po kvalitetu je spanija, a spanija uglavnom igra brzu, da ne kazem run&gun kosarku. tako nema leba protiv amerikanaca. jedino mozda argentina, ali nemaju oni dovoljno igracha...
    pa mogli bi grci da su prošli, ali nažalost su ispali. mada mogli bi i argentinci.

    za amere je glavno postaviti jaku zonu (iako su dobri šuteri)-da ne mogu svašta da rade po reketu.
    ....

  15. #90
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ove amerikance neco moc niko dobit na olimpijadu, evo vidjecete. Jednostvno su superiorni. Ko ce da zaustavi Howard-a??? Tesko da ce se opet sastavit onakav sastav kao 92. godine jer je tada bilo cast da se igra za SAD i tada su se borili ko ce da igra. A sad se igraju 82 utakmice u NBA sezoni i to se igra svaki drugi - treci dan i svaki dan po 5 sati treninga i oda kad dodje ljeto , niko nece da igra za reprezentaciju nego ce da odmara. Ne znam moze li im se zamjerit sto zbog toga jer je ipak tesko igrat 82 utakmice u regularnom dijelu i jos play-off. Ja mislim da je Bryant ove sezone odigrao peko 100 utakmica u NBA sezoni , sto u regularnoj sto u play-offu (stigao je do finala). Ja mislim da nema ekipe na svijet koja im moze parirat

  16. #91
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    litvanija protiv spanije na poluvremenu vodi 42:38

  17. #92
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    U finalu kao da smo gledali zamijenjene uloge

    Amerikanci se spashavaju trojkama a Shpanci igraju atraktivnu kosharku uz fantastichan procenat skoka (josh ako se zna da Ameri nisu prolazili doping test)

    ps: bogomi ce bit dream team i u London ako misle do medalje jer Argentina Shpanija i Litvanija djeluju izjednacheno
    deuscroix

  18. #93
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Da$a brate, kako se računa procenat skoka ol mi pojasnit?!

  19. #94
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ramos View Post
    A Da$a brate, kako se računa procenat skoka ol mi pojasnit?!
    Do finala su protiv Amera mozda dodirivali loptu posle obijanja od obrucha ali je slabo ko ufatio u ruke pa mi je zbog toga to procenat
    deuscroix

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mada ipak mi se čini da su ameri imali i popust kod sudija-tolerisana im je veoma gruba igra pod košem, poneki koraci (zbog tog "prvog koraka"),...po meni je španija pokazala više i definitivno je zaslužila zlato iako se uzme u obzir da su ameri vjerovatno napumpani svakakvim hemikalijama...u svakom slučaju svaka čast španiji.


    u londonu-čini mi se da će argentina imati dosta staru ekipu (mada će vjerovatno biti OK) a nisam siguran kakvi su im mlađi, španci bi trebalo da budu OK, a litvanci možda još bolji nego sad-ako se uzme u obzir kako im kadeti igraju+osnova sadašnjih,...jedino im hvali jedan dobar centar, ali dako ga budu imali do tada.

    s tim da se možda i srbi uključe do tada, a računam (nadam se) da će i cg biti dosta dobra-u svakom slučaju mislim da će OI u londonu biti dosta kvalitetnije nago ove sada (kad je košarka u pitanju)..
    ....

  21. #96
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    U Europi se nikad nije igrala tako dobra košarka kakva se igrala prije 16 godina. Zaboravljaš Hrvatsku sa Draženom Petrovićem, Kukočem, Rađom, Vrankovićem... Litvu sa Sabonisom, Marčulionisom, Karnišovasom... Jugoslaviju sa Paspaljem, Divcem, Đorđevićem... Rusiju, Italiju, Španjolsku, Grčku... Sve podjednake reprezentacije i sve puno bolje nego ove današnje ali nijedna ni do koljena Dream teamu 1.
    Ja mislim da je europska košarka odonda jako malo napredovala. Prije bi se reklo da su Amerikanci nazadovali u odnosu na ondašnji tim.

    A Jugoslavija 1989 u Zagrebu , pa 1991 u Italiji...
    Veliki ruski trener tih godina Aleksandar Gomeljski je izjavio da bi tadašnja Jugoslavija i SSSR (kombinovani tim) bili bolji od Amera!
    Prisjeti se nenadmašnog Dražena Petrovića, Tonija Kukoča, Dina Rađe, Vlade Divca, Žarka Paspalja ...
    Neko je i pomenuo da je sadašnja Španija po kvalitetu ispred tih velikana.
    Meni to upoređenje liči kao i komparacija između sadašnjih fudbalskih zvijezda i fudbalskog božanstva Dijega Armanda Maradone!
    Kada su Zidana pitali da li može da se poredi sa Maradonom , on je jasno odgovorio :
    Ja sam najbolji fudbaler svijeta ali Maradona nije bio stanovnik ove planete!!

    Nikada ni jedna reprezentacija u Evropi neće više biti superiorna kao ona naša 80-tih i ranih 90-tih ( mislim na SFRJ)

    Vjerujte mi , ovo je boranija!
    Libertas

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Košarka: Euro Championships 2007
    By RHCP in forum Ostali sportovi
    Replies: 213
    Last Post: 21-09-07, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •