Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 286

Thread: Plivanje

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    evo vi pa gledajte sto puta...


  2. #152
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Stvarno ne bih da se bavim necim u sto se ne razumijem, ali ova slika je 10-tak cm prije dodira zida. Phelpsova glava je ispred Cavice i u zamahu je, dok Milorad trazi zid sa zavrsenim zamahom. Ima li ko snimak dodira
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ok, svaka cast za plivaca iz tvoje zemlje

    Ajmo ljudi polako u aljine, ako bude zalba znacemo ujutru, svaka cast Phelpsu i Cavicu, to je to. Bolje i zalba nego sumnja da smo imali pobjednika koji to nije bio, zalio se Cavicev trener koji je Amerikanac, ako ti delegati odluce da je Phelps pobijedio - svaka cast velikom sampionu, i kraj, no hard feelings!
    Zalba je ulozena, razmatrana i odbijena. Sem ako procedure ne dozvoljava da se ulozi vise zalbi. To sto je Cavicev sudija Amerikanac nema ama bas nikakve veze. Pa i Cavic je Amerikanac. A bogme po prezimenu i Crnogorac. Bice da je jos i najmanje prestavnik zemlje za koju je plivao.

    Cavicu svaka cast, osvajanje srebrene medalja je veliki uspjeh, posebno u trci u kojoj je o zlatnoj medalji odluchila jedna stotinka.

    Medjutim, kolektivna histerija o nepravdi i kradji zaista nije potrebna.
    Prochitah na jednom drugom forumu i da je Phelps dopingovan, i da eto ne daju da se chuje srpska himna pa to ti je (ka da je koga briga), itd. Ali, dobro, bar se covjek posteno ismije.

  4. #154
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    evo vi pa gledajte sto puta...

    Ajmo sada kometarisite strucnjaci.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  5. #155
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Strucnjaci su izgleda zaspali
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  6. #156
    Join Date
    May 2008
    Posts
    383
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Strucnjaci su izgleda zaspali
    jesi li pogledao snimak ???ajde jos jednom ti pogledaj,al stopiraj kad dodje 7 od 13 secundi,pa ce ti sve jasno biti:wink:

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne pratim previše plivanje, ali evo da dam komentar

    na snimku (sa youtube-a ko je uhvatio na vrijeme jer je izgleda maknut, al koga interesuje, nek proba da ga skine sa http://keepvid.com/?url=http%3A%2F%2...%3DlbpHmNG2bGk (mada nisam siguran dal moze) ) se vidi par stvari:

    -čavić je bio u (relativno) velikoj prednosti pred kraj
    -felps je imao veće ubrzanje-taj poslednji zamah mnogo znači dok je čaviš uletio ispruženih ruku (jer bi mu zamah samo smetao) i time imao "usporenje" (ne mogu da nađem bolju riječ)
    -zato je na 7. sekundi snimka došlo do "izjednačenja"
    -pošto je felps (zbog tog poslednjeg zamaha) imao veću brzinu-jasno je da će prije da dotakne zid (ali baš malo prije)
    -možda (ali veliko možda) je čavić (mrvicu) ranije dotakao zid (ali nedovoljno za "stisak"-više kao maženje), ali je zbog veće (trenutne brzine) felps ipak ranije napravio "stisak"

    dakle felps je očigledno bio sporiji, ali nije bilo mjesta da čavić napravi taj poslenji zamah, dok je felps bio u mnogo boljoj situaciji, i to je donjelo pobjednika


    da je trka bila duža nekih 10-20 cm, situacija bi bila drugačija i čavić bi vjerovatno pobijedio
    ....

  8. #158
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Krajem 8 sekunde vec je Phelps bio ispred, u 9-toj je to tek evidentno.
    Cavic je jednostavno precijenio svoj zadnji zamah. Predugo je plovio po inerciji
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  9. #159
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja stvarno i pored najbolje namjere ne vidim da je Felps dobio ovu trku.

    svi ovi YouTube su poskidani pa pogledajte odje..

    http://www.pressonline.rs/page/stori...3&sectionId=77

    na jednom od snimaka se vidi da su Cavicevi prsti vec jasno savijeni od dodira zida u momentu kad Felps tek ulece pod punim zamahom.

  10. #160
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Cavic je poslednjih 10 cm isao izuzetno sporo i tu izgubio trku.
    To se jasno vidi na onom usporenom snimku sa zelenom linijom.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  11. #161
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel ti vise vjerujes tupim frazama koje si cuo na NBC-iju iz usta nekog americkog plivackog eksperta / procitao na nekom blogu ili svojim ocima.

    ja svojim ocima na ovom snimku vidim da su Cavicevi prsti savijeni na gore jer su naisli na zid u momentu kad su Felpsovi i dalje ispruzeni na putu ka zidu. ako je Press toliko snalazljiv da u 35 minuta izrezira snimak onda im svaka cast.

    izgleda da je stvarno to da je Cavic usljed manje sile s kojom je isao ka zidu prvi dotakao ali nedovljno jako da se dodir registruje u samom momentu dodira, dok se Felps u punoj sili zamaha zakucao u zid nesto kasnije ali je njegov dodir odmah registrovan zbog jacine.
    Last edited by mirkoislavko; 16-08-08 at 06:38.

  12. #162
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.b92.net/sport/peking2008/...&nav_id=313757

    Gledam ovaj snimak sa oznacavanjem plivaca na B92, ne znam, cini mi se da je Cavic prvi...

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mirkoislavko View Post
    jel ti vise vjerujes tupim frazama koje si cuo na NBC-iju iz usta nekog americkog plivackog eksperta / procitao na nekom blogu ili svojim ocima.

    ja svojim ocima na ovom snimku vidim da su Cavicevi prsti savijeni na gore jer su naisli na zid u momentu kad su Felpsovi i dalje ispruzeni na putu ka zidu. ako je Press toliko snalazljiv da u 35 minuta izrezira snimak onda im svaka cast.
    ja vjerujem svojim očima, a nbc i slično nisam ni gledao (niti sam obraćao pažnju na ton snimaka)

    obrati pažnju na donji snimak-usporeni, ali baš obrati pažnju!

    vidjećeš da felps dobija "za dlaku"

    pobjeda je čista i priče o zavjeri, o tome kako felps mora da pobijedi i slično su gluposti. takođe priče da su ameri namjestili senzore (a ne vjerujem da bi im kinezi to dozvolili) nisu baš realne

    u svakom slučaju-švaka čast čaviću jer izgubiti za dlaku od felpsa nije mala stvar
    ....

  14. #164
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    ja vjerujem svojim očima, a nbc i slično nisam ni gledao (niti sam obraćao pažnju na ton snimaka)

    obrati pažnju na donji snimak-usporeni, ali baš obrati pažnju!

    vidjećeš da felps dobija "za dlaku"
    mislim da mjesas to sto se na donjem snimku Cavicevo tijelo i dalje malo pomjera naprijed (dok mu se sake i prsti ne vide jer su ispod povrsine vode) u momentu kad je Felps vec zakucan u zid i da na osnovu toga donosis odluku da je Felps stigao "za dlaku" ranije. to pomjeranje Cavicevog tijela koje vidis je razdaljna izmedju vrhova prstiju i dna sake. da, u momentu kad je Cavic prestao da se pomjera naprijed Felps je vec bio zakucan u zid, ali Cavicevi prsti su tu vec bili prije Felpsa. to na donjem snimku ne mozes ni da vidis jer su mu ruke kao sto rekoh ispod vode a i snimak je iz vece daljine

    ovo sto ti ja govorim se jasno vidi na gornjem snimku ispod iz vode koji stvari pokazuje mnogo blize i uocljivije. ja prilicno jasno vidim sopstvenim ocima da su vrhovi Cavicevih prstiju vec dotakli zid i savili se na gore u momentu dok je Felps jos uvijek u naletu i prsti su mu ispruzeni sto ce reci jos nisu naisli na otpor zida.
    Last edited by mirkoislavko; 16-08-08 at 07:04.

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mirkoislavko View Post
    mislim da mjesas to sto se na donjem snimku Cavicevo tijelo i dalje malo pomjera naprijed (dok mu se sake i prsti ne vide jer su ispod povrsine vode) u momentu kad je Felps vec zakucan u zid i da na osnovu toga donosis odluku da je Felps stigao "za dlaku" ranije. to pomjeranje Cavicevog tijela koje vidis je razdaljna izmedju vrhova prstiju i dna sake. da, u momentu kad je Cavic prestao da se pomjera naprijed Felps je vec bio zakucan u zid, ali Cavicevi prsti su tu vec bili prije Felpsa. to na donjem snimku ne mozes ni da vidis jer su mu ruke kao sto rekoh ispod vode a i snimak je iz vece daljine

    ovo sto ti ja govorim se jasno vidi na gornjem snimku ispod iz vode koji stvari pokazuje mnogo blize i uocljivije. ja prilicno jasno vidim sopstvenim ocima da su vrhovi Cavicevih prstiju vec dotakli zid i savili se na gore u momentu dok je Felps jos uvijek u naletu i prsti su mu ispruzeni sto ce reci jos nisu naisli na otpor zida.
    kao što sam rekao-pogledaj pažljivo!
    vidi se jasno da čavić nije dotakao zid, kad felps dira. jes da je pod vodom, ali voda je providna i vidi se dovoljno.

    vidi meni je stvaro dosadno da se ovako raspravljam-moj stav je da je felps dobio, senzori kažu isto-ti misliš drugačije i to je to.
    ....

  16. #166
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    kao što sam rekao-pogledaj pažljivo!
    vidi se jasno da čavić nije dotakao zid, kad felps dira. jes da je pod vodom, ali voda je providna i vidi se dovoljno.

    vidi meni je stvaro dosadno da se ovako raspravljam-moj stav je da je felps dobio, senzori kažu isto-ti misliš drugačije i to je to.

    jeste li culi za senzore? senzori su rekli da je felps bio za dlaku brzi i kraj.aa kako teskih ljudi ima, sto je ovo.

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Sad gledah po ko zna koji put i ova repriza (usporena) mi nekako govori da je Cavic bio prvi.

    EDIT: Ipak mi je jedan sjajni RTS usporeni snimak odgonetnuo stvar.
    Felps je bio brzi.
    Svaka chast RTS na korektnosti, sportski nema shto!
    Last edited by cattaro; 16-08-08 at 08:36.
    P r i m o r a c

  18. #168
    Join Date
    May 2008
    Posts
    383
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nekoliko puta su prikazali na rts,i felps je zasluzeno dobio trku !

    cavicu su cak pochele suze da idu,kad mu je novinar rekao da je citava srbija bila uz njega u 4 ujutro !

    CAVICU svaka ti cast MAJSTORE !!!!

  19. #169
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mene samo zivo interesuje ko to moze da misli da bi Kinezi ugrozili organizaciju Olimpijskih igara zbog namjestanja trke jednom Amerikancu??? Pa to je suludo

  20. #170
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ooooo, opet nekakve teorije zavjere, dokleeee??? :roll:
    Odozgo je zaista izgledalo je prvi, ali RTS snimak je potvrdio da nije tako. Momak jednostavno nije imao srece i tu se zavrsava svaka prica.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default evo


  22. #172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Bravo, to je taj, najbolji ugao.
    P r i m o r a c

  23. #173
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Evo ovdje se vidi da je Felps stigao djelic sekunde prije, ali je stigao prije da ne bi bilo vise nikakvih teorija

  24. #174
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jasno se vidi koliko je sporo isao Cavic, a koliko je jak Phelps-ov poslednji zaveslaj, sve cisto kao suza

  25. #175
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ovaj snimak najbolje pokazuje koliko je Cavic precijenio svoj zadnji zamah.
    Pa on je najmanje 0.2 sec "trazio" zid, a Felps je bukvalno uletio u njega
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako najbolje smrsati?
    By SpellStealer in forum Ostali sportovi
    Replies: 114
    Last Post: 02-09-10, 05:22
  2. Izvanredno !!! :)
    By Avetinjak in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 08-12-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •