Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 226 to 250 of 286

Thread: Plivanje

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    popicjete ban i jedan i drugi!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  2. #227
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da sam jasan bio!
    Last edited by DIDI; 16-08-08 at 14:08.

  3. #228
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Sto se mene tice, polemika je zakljucena sto se ovoga tice...... Necemo vise o tome.... Realnost je takva Cavic se ne buni, pa sto bismo mi o ovome lupali glavu?

  4. #229
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo cu ovo rec, mislim da su malo veci strucnjaci od nas gledali te snimke i utvrdjivali ko je prvi stigao, tako da ko su oni odlucili da je Felps prvi onda j on prvi.Mi mozemo da pricamos sto smo vidjeli snimak na internet i prema tome smo uzeli da pricamo je li ili nije!!!

  5. #230
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tony_m View Post
    tasteri koji se ugradjuju u bazene

    Procitajte malo kraljevi prepametni. Senzori (rekao sam taster ali mislio na senzor) reaguju tek na jaci dodir. Jer kada se plivaci priblizavaju cilju voda udara u te senzore pa bi onda oni te blage vodene udare registrovali. Zbog toga registruju samo jaci dodir. Ne mislim na bukvalno udaranje sakom ali sigurno nisu mogli registrovat cavicev blagi kontakt.

    Slavni Rus Aleksandar Popov u razgovoru sa srpskim novinarima nije mogao da sakrije nevericu.

    "Ljudi, molim vas da prenesete Čaviću moju poruku! Recite mu da ciljna ploča nije žena koju treba milovati. Neka je udari! Zaronio je, imao je predug finiš i nije dovoljno jako dotakao zid. Šta sada vredi što je bio brži", rekao je Popov.


    Ali tako je kod nas. Najpametniji su pojmasi. Popov je budala, ima devet medalja, ali sta on zna. Vi ste najpametniji
    Čestitam Čaviću na zasluženoj medalji. Čestitam i Phelpsu. Čavić je izgubio i to je to.

    Popov nije budala ali nije ni Čavić. On o ovom senzoru zna najmanje toliko koliko i Phelps, pa je mogao znati da ga aktivira jači dodir. Znači da je, ako je i stigao prvi, on pogriješio i tako izgubio zlatnu medalju. Tu je kraj priče. Meni bi bilo drago da je dobio ali nije. To je sport.

  6. #231
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Te sudije su uradile sve to sto si rekao i vidjele da je Felps prije stigao.
    A reci mi kakva je realnost?
    Realnost je da je zlatna medalja dodijeljena Felpsu, srebrna je dodijeljena Cavicu, i da ce biti jos dosta nadmetanja u buducnosti.
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  7. #232
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oni koji su odlucivali o tome (o zalbi) nisu gledali NBCov snimak no Omegine (one kamere sto stoje na stub izvise svake trake na cilj), dje ima hiljadu snimaka u sekundu, ako ne i vise. Omegine kamere su potvrdile ono sto su senzori registrovali. Momak je bio dobar, zasluzio je i bolje, za razliku od drzave koju je predstavlja.

  8. #233
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Imaće oni još duela nema šta, pokazaće Čavić da je bolji od njega u ovoj disciplini, svaka mu čast na osvojenoj medalji i tražim da se post iznad mog izbriše jer nije u skladu sa pravilima
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  9. #234
    big giant head Guest

    Default

    evo ga snimak, frejm po frejm. mislim da dileme vise nema, phelps je prvi dotakao.

  10. #235
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na svim ostalim kamerama cini se da je cavic pobjednik osim na ovoj podovodnoj, mada se meni cini ako zaustavljate sec po sec da su isto dotakli.
    Inace NBC je jedina tv koja je kupila prava da snima svojim kamerama i ova podvodna je njihova.

    Bez namjere da ulazim u rasprave samo cu reci da kamera snima 25 frejmova (slika) u sekundi. A jedan frejm (slika) traje 0.04 sekunde, a ovdje je odlucila 0.01 sekunda.

    Ali Felps je dobio. Dzaba svaka prica.

    Inace iz mnogo izvora je potvrdjeno da ameri ne podlezu dop kontroli jer vlada garantuje za njih. To je bez presedana i sramno.

  11. #236
    big giant head Guest

    Default

    ameri ne podlezu dop kontroli jer vlada garantuje za njih. To je bez presedana i sramno.
    ...a ujedno i netachno

  12. #237
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tony_m View Post
    Na svim ostalim kamerama cini se da je cavic pobjednik osim na ovoj podovodnoj, mada se meni cini ako zaustavljate sec po sec da su isto dotakli.
    Inace NBC je jedina tv koja je kupila prava da snima svojim kamerama i ova podvodna je njihova.

    Bez namjere da ulazim u rasprave samo cu reci da kamera snima 25 frejmova (slika) u sekundi. A jedan frejm (slika) traje 0.04 sekunde, a ovdje je odlucila 0.01 sekunda.

    Ali Felps je dobio. Dzaba svaka prica.

    Inace iz mnogo izvora je potvrdjeno da ameri ne podlezu dop kontroli jer vlada garantuje za njih. To je bez presedana i sramno.
    I ja sam čuo za taj presedan (ne samo od tebe i Cattara nego i na stranim forumima).

    Evo zanimljiv link.

  13. #238
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    evo clanak o doping kontroli i ko je sve bio banovan do 4og avgusta

    http://sports.espn.go.com/espn/wire?...oly&id=3518079

  14. #239
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    99% su tamo dopingovani! Pa ljudi ne znate vi sta rade ovi nasi jadni atleticari a ne oni (doduse nisam ih gledao licno,al' sam cuo od nekih ljudi provjereno)!
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  15. #240
    lauraxsempre Guest

    Default

    Quote Originally Posted by nana View Post
    cavicu su cak pochele suze da idu,kad mu je novinar rekao da je citava srbija bila uz njega u 4 ujutro !
    Vidjela sam to...:o
    Svaka mu cast za medalju,stvarno!!!!

  16. #241
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  17. #242
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ok brate u pravu si pushti nas sad...
    #fakenews

  18. #243
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bu2
    Posts
    411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast Cavicu, nema sto!
    Bravo!

  19. #244
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tony_m View Post
    Na svim ostalim kamerama cini se da je cavic pobjednik osim na ovoj podovodnoj, mada se meni cini ako zaustavljate sec po sec da su isto dotakli.
    Inace NBC je jedina tv koja je kupila prava da snima svojim kamerama i ova podvodna je njihova.

    Bez namjere da ulazim u rasprave samo cu reci da kamera snima 25 frejmova (slika) u sekundi. A jedan frejm (slika) traje 0.04 sekunde, a ovdje je odlucila 0.01 sekunda.

    Ali Felps je dobio. Dzaba svaka prica.

    Inace iz mnogo izvora je potvrdjeno da ameri ne podlezu dop kontroli jer vlada garantuje za njih. To je bez presedana i sramno.
    Jeste ako snimas telefonom i to losijim. Na nokiju n95 je snimak 30 frejmova u sekundi, tako da mislim da je na te kamere malo vise!!!

  20. #245
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    evo ga snimak, frejm po frejm. mislim da dileme vise nema, phelps je prvi dotakao.
    nema snimka......

  21. #246
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    nema snimka......
    Nema vise, abilo ga je , ja sam ga ledao i jasno se vidi da je Felps prvi stigao jer ti zumiraju i uspore do maksimuma!!!

  22. #247
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Nema vise, abilo ga je , ja sam ga ledao i jasno se vidi da je Felps prvi stigao jer ti zumiraju i uspore do maksimuma!!!
    a sve i da nije prvi Felps je osvojio zlato. Tako je u svaki sport, ako sudija kaže penal pa makar bio prekršaj na sredinu terena onda je to penal... I mislim da stvarno treba zaključiti polemiku.

  23. #248
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ajde, ljudi, zaboravimo na emocije

    Ja bih bila presrecna da je Chavic (a na zivce mi ide da ga svi ovi u UK zou Kavic) osvojio zlatnu medalju. Momak je plivao savrseno, ali sto mi znamo iz ove pozicije TV kamera sto se sve desilo.

    Dajte, nemoj da budemo toliko iskljucivi dok nista ne znamo. Mozda i jeste bio prvi a mozda i nije. Olimpijski komitet Srbije je ulozio zalbu ali je Cavic javno rekao da ga niko nije konsultovao u vezi toga, i da njemu nije bilo da se zali na odluku sudija. Cak je izrazio nezadovoljstvo sto se Srbija zalila u njegovo ime a da ga nije konsultovala. Dosta o tome! Zvanicna izjava Olimpijskog Komiteta u Pekingu je odbacila zalbu i rekla da je Phelps s pravom osvojio prvo mjesto.

    Cavic je bio briljantan i on ce ostati u mom sjecanju kao izvrsni plivac. Top World Class!!!
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  24. #249
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ok brate u pravu si pushti nas sad...
    :lolblue:


    Inache,plivanje zavrsava sutra,jos 4 finala i to je to...dvije stafete 4*100 mjesovito,1500 za muskarce i 50 slobodno za zene...
    Last edited by Brent1986; 16-08-08 at 23:15.

  25. #250
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    kao što sam rekao-pogledaj pažljivo!
    vidi se jasno da čavić nije dotakao zid, kad felps dira. jes da je pod vodom, ali voda je providna i vidi se dovoljno.

    vidi meni je stvaro dosadno da se ovako raspravljam-moj stav je da je felps dobio, senzori kažu isto-ti misliš drugačije i to je to.
    tebi stvarno svaka cast na oku sokolovom kad kroz uzburkanu i pjenusavu vodu vidis vrhove prstiju sa tolike udaljenosti iz vazduha. za nas ostale koji nemamo vid supermena ostaje da pogledamo podvodnu kameru i vjerujemo svojim ocima

    a ona evo sta kaze..... jasno vidis Caviceve savijene prste usljed dodira zida dok su Felpsovi ispruzeni dakle nije jos u tom momentu dodirnu zid. cak i na ovoj drugoj zumiranoj overhead kameri vidis da je vec uz zid dok Felps jos ovije ide prema izdu


    Quote Originally Posted by tony_m View Post
    Last edited by mirkoislavko; 17-08-08 at 02:25.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako najbolje smrsati?
    By SpellStealer in forum Ostali sportovi
    Replies: 114
    Last Post: 02-09-10, 05:22
  2. Izvanredno !!! :)
    By Avetinjak in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 08-12-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •