Results 1 to 21 of 21

Thread: Zatvaranje Olimpijskih igara u Pekingu 2008

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zatvaranje Olimpijskih igara u Pekingu 2008

    Sto da kazem? Olimpijske igre u Pekingu su dokazale da su Kinezi jedna od najoptimisticnijih nacija. Ovako se izrazio komentator na BBC-ju. Od pocetka do kraja kao pod konac. To sam i oceklivala od njih, zar nijeste i svi vi? Tuzno je da su svi sa Zapada pokusali da obescijene napore Kine, ali kada su se nasli tamo nijedan ruzni komentar nijesu uputili svijetu.

    Danas je BBC, nakon 'breathtaking' [oduzima dah] priredbe usljed zavrsetka Olimpijskih igara, prikazao Britancima i veliku proslavu na trgu u Londonu. Vec su pristigli pojedini sportisti sa medaljama, medju kojima se i nashao i Amerikanac, cuveni Phelps. Narod je stizao iz svih pravaca grada, pravi kumbulj, pravo veselje sa cuvenim muzicarima na pozornici. Sjutra je docek Britanskih sportista iz Pekinga. Idem tamo s djetetom. Ne mogu propustiti taj velicanstveni trenutak kada ce svi ucesnici i dobitnici medalja Velike Britanije pojaviti pred narodom. Tako malo ostrvo a toliko medalja!!! Ko zivi u UK zna pod kakvim finansijskim teskocama se ovi sportisti treniraju. Ali, sve ide na bolje. Dokle god novac od lutrije ide njima sve ce biti vishe medalja. Kad pomislim koliko se slave ovi fudbaleri odje, koji leze na milionima, prosto mi dodje da zagrlim ove siromasne Olimpijce.

    Neka nama Crnogorcima udje u glavu i ovaj primjer. Danas su se svi bivshi sportisti Britanije obratili gradjanima sa uzvikom, ' Sto cinish? Od tebe zavisi sve kako cemo se pokazati kao nacija. Digni se i daj prilog!'

    Mozemo li i mi tako nesto ucinjeti kada se nashi sportisti domognu nashe lijepe Crne Gore. Poziv gradjanima koji mogu dati neki prilog da nam sport postane ZAHTIJEV a ne samo razonoda.

    Ne zaboravimo, sljedece godine je Svjetsko prvenstvo. Uchinimo nesto, ako ikako mozemo.

    pozdrav svima u CG

    cvrchak

    P.S. Moderatori, promijenite mi gresku u pravopisu u naslovu. Treba da stoji 'Olimpijskih'.
    Last edited by cvrchak; 24-08-08 at 20:56.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,048
    Thanks Thanks Given 
    325
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    175 Posts

    Default

    Mene je cak vise zadivilo zatvaranje nego otvaranje, zatvaranje je bilo dinamicnije nekako lakse za gledanje.... Bilo je stvarno odlicno Londonu je ljestvica visoko podignuta, ne znam hoce li moci da je preskoci........

  3. #3
    big giant head Guest

    Default

    meni je i zatvranje bilo super, osim onog djela kad su kineski zeljko joksimovic i kineska leontina pokusavali nesto da pjevaju. ali, da, bice zajebato londonu da nadmasi ono. pekinag je bio fenomenalan domacin (mada nisam siguran da su pekinzani bili presrecni ovih 15 dana). i ja bi da josh traju olimpijske igre

    a sledece cu, hopefully, gledati sa liceta mjesta.

    bajdvej, britanci su, chini mi se, uzeli i vishe medalja nego sto su se nadali i tako su jedno od prijatnijih iznenadjenja

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Ko zivi u UK zna pod kakvim finansijskim teskocama se ovi sportisti treniraju.

    Ne znam od kad nisi u CG ali ko zivi u CG zna pod kakvim uslovima treniraju nasi sportisti, niti imamo atletske staze, niti sprave za gimnastiku, imamo 1-2 bazena i td. A sto se tice para, cudo jedno kako i dalje opstaje sport u CG.
    Zatvaranje je bilo extra!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ne znam od kad nisi u CG ali ko zivi u CG zna pod kakvim uslovima treniraju nasi sportisti, niti imamo atletske staze, niti sprave za gimnastiku, imamo 1-2 bazena i td. A sto se tice para, cudo jedno kako i dalje opstaje sport u CG.
    Zatvaranje je bilo extra!
    Vidi, to sto si napisao u vezi crnogorskog sporta i uslovima pod kojim se ti 'nesretni' sportisti treniraju pozdravljam. Znam da je to katastrofa. No, u UK, jednoj od vodecih ekonomsko bogatih drzava u svijetu, ti isti sportisti decenijama treniraju u jako loshim uslovima. Nekada davno, John Major, konzervativac, onaj tikvan prije tikvana Blair-a, doshao je do genijalne ideje. Osnovao je Lutrijski fond odakle su se ti mrcenici finansisjski potpomogli. Sjecam se Denis Lewis koja je u Atini osvojila zlato kada je u intervjuu rekla da su uslovi u UK bili takvi da je krov prokisnjavao, zastarjele zgrade i stadioni, ocajni uslovi da je morala mjesec dana boraviti u Holandiji ne bi li postigla iole znacajnije rezultate. Njen intervju je bio krik da se nesto uchini povodom sportista i njihovog treninga. Isto je prichala i Kelly Holmes. No, ovu potonju je trenirao ochuh, a izasla je iz Armije, tako da je sve od sebe dala da sa 35 godina osvoji zlatnu na 800 i 1500 m u Atini. To je bio podvig nacije. Kraljica ju je licno proglasila Damom. Vidish li ti po ovome koliko su Britanci nazadni bili u sportu.

    Vidi ih danas! Malo ostrvo, po velicini zanemarljivo u odnosu na ostale drzave pa chudo uchinjese na ovim Olimpijskim igrama. Dodushe, oni i ulazhu u sportove koji nijesu toliko popularni, ali koga briga, medalje se nizu.

    Mi imamo kosharku, vaterpolo, odbojku, rukomet, dzudo, boks i td, daj, razvijajmo te sportove. Mislish ne mozemo, mozhemo itekako. Oporezuj lutriju i kladionice bar za pocetak. Pazi, dje nam je zenska reprezentacija u vaterpolu? Nidje, jer smo nazadni, to je sport samo za muskarce, a one nashe BEDEVIJE od djevojaka nemaju ni pristupa bazenima. Dje nam je plivanje? Mediteranska smo drzava, ah, nemoj!

    E, da, vaterpolo dolazi iz Britanije. Oni su bili prvi u svijetu koji su i izmislili ovaj jako tezak sport. Nidje u UK neces naci bazen dje se taj sport trenira. Toliko o tome.

    A za kraj, kad vec ne mogu prestati s ovijem odgovorom, profesori fizickog su nam bili vjechito blentavi...nista nijesu znali, nimalo nijesu bili motivisani da nas podstaknu da sto od sebe uchinimo ako smo imalo imali talenta sto se tiche sporta. Fizicko se u skolama smatralo bezveznim predmetom, tako da su oni isfrustrirani tim vrednovanjem njihovih kvaliteta i bili preobraceni u siledzije. Ko nije mogao napraviti stoj na ruke tri uz ushi bu mu ishle. Kao opomena, je li? Ili ako ne mozes preskochit kozlic, noga u dupe, jer si fizicki defektan. Ali ako mozes trcat 100 na sat taj isti profesor nije bio ni od koga potpomognut da te predstavi kao buduceg Olimpijca. Ozbiljno! Imam sestru, nisku rastom, koja je u trcanju bila zvek, ali niko je nije ni primjetio. U nasho skoli je bila djevojka, Vera Kavaja, vrhunski trkach, no sto je to vrijedjelo kad je niko nikada nije pogurao da bude vrhunski sportista. Glavu dajem da bi ta zenska stojala na nekom od postolja na Olimpijadi. CG je vazda bila zapecak u bivsoj Jugoslaviji...sport joj je bio zadnja rupa na svirali.

    Duboko vjerujem da ce ova ili sljedeca vlast ucinjeti nesto da sport u CG zazivi i bude ponos svih nas. Ljudine smo, i vjecito smo se borili za tu CG. bash fizicki. Ne fali nam tih gena. Samo da nas neko uputi i podrzi na pravom putu.
    Last edited by cvrchak; 25-08-08 at 23:31.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,931
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    134 Posts

    Default

    kad prestane da se sport politizuje i privatizuje u cg,kad sportisti prestanu da se pojavljuju u promotivnim spotovima odredjenih partija,kad prestanu da mashu sa 1-2-3-4-5-6-7 prstiju po ulica i trgova i bina,onda mogu ochekivat neku potporu gradjana.dotle su osudjeni da budu ono shto jesu sad.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    kad prestane da se sport politizuje i privatizuje u cg,kad sportisti prestanu da se pojavljuju u promotivnim spotovima odredjenih partija,kad prestanu da mashu sa 1-2-3-4-5-6-7 prstiju po ulica i trgova i bina,onda mogu ochekivat neku potporu gradjana.dotle su osudjeni da budu ono shto jesu sad.
    a kad ce to bit ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednog dana :P
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa Velika Britanija nije mala,to je jedno prilicno veliko ostrvo sa preko 60 miliona stanovnika...a vecina im sportista sa olimpijskih igara trenira u nikakve uslove zbog same cinjenice sto su njihovi sportovi nevazni(za britance)...Pogledaj u kakve uslove treniraju i igraju njihovi fudbaleri,ragbisti,igrachi kriketa...

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs up

    Sjajne Igre, pogotovo što se organizacije tiče. Kinezi opravdali i prevazišli očekivanja, otvaranje i zatvaranje nenadjebivi! Kakav crni London, decenije će proći dok neko ovo nadmaši!

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Sjajne Igre, pogotovo što se organizacije tiče. Kinezi opravdali i prevazišli očekivanja, otvaranje i zatvaranje nenadjebivi! Kakav crni London, decenije će proći dok neko ovo nadmaši!
    Potpisujem !!!
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Sjajne Igre, pogotovo što se organizacije tiče. Kinezi opravdali i prevazišli očekivanja, otvaranje i zatvaranje nenadjebivi! Kakav crni London, decenije će proći dok neko ovo nadmaši!
    A vala ću te i ja potpisat da 'ebe oca!

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Tako vas volim!

    Ne znam jel još koga prošla jeza par puta na otvaranju, kakve scene... grandiozno je presmiješna riječ.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,048
    Thanks Thanks Given 
    325
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    175 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Tako vas volim!

    Ne znam jel još koga prošla jeza par puta na otvaranju, kakve scene... grandiozno je presmiješna riječ.
    "Ljepotu otvaranja i znanje kineza samo Puskin i Jesenjin mogu opisati"... Evo i mene, jeste da sam malo drugačije definisao Koraća... xexe.. Ja mislim da nešto ovako neće ponoviti ove sljedeće dvije-tri olimpijade. A možda i nijednna ako gledamo kako je futuristički bila ova... jedno 100 godina unaprijed...

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    Sigurna sam da ovo mogu nadmasiti samo Kinezi...ako dobiju priliku da ponovo organizuju OI.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ljudi 4 godine su veliki vremenski period,pogotovo za tehniku
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sigurna sam da ovo mogu nadmasiti samo Kinezi...ako dobiju priliku da ponovo organizuju OI.

    Props.`````

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,048
    Thanks Thanks Given 
    325
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    175 Posts

    Default

    e sjećaćemo se Pekinga vazda, sad čekamo Vancouver 2010....

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sigurna sam da ovo mogu nadmasiti samo Kinezi...ako dobiju priliku da ponovo organizuju OI.
    Zaintrigirao me je ovaj tvoj odgovor, naravno, u smijeshnoj konotaciji. Cudno, uvijek volim da odgovaram na takve postove.

    Britanci su, odmah nakon zatvaranja, na BBC website-u izbacili vijest da je glavni AUDITOR (onaj zaduzen za finansije), na nacionalnom nivou, izdao obavijestenje da je Kina ulozila toliko i toliko milijardi jena u Olimpijske igre kraduci od teritorija KOJE SU BILE PODODJENE katastrofalnim zemljotresom. Svi znamo da je cijeli svijet poslao pomoc ovim ugrozenim prostorima.

    Pitam se, kako je moguce da ta vijest ' ladno' prodje kroz cijeli svijet uprkos vlasti koja ne dozvoljava nijedan blog koji se suprostavlja toj istoj vlasti. Pride, nijedan clan Falun Gonga ne moze biti na slobodi ako se, iole, suprostavi vlasti.

    Mozda BBC misli da svi koji zive u UK moraju biti ludi il' im charape smrde. U svakom slucaju, da budem iskrena, vjerujem da su vlasti zakidale svakog Kineza, bio bogat ili unakazen zemljotresom, ali oficijelni podaci iz Kine za BBC SMRDE KILOMETRIMA.


    Pustimo Kinu na miru...organizovali su velicanstvenu Olimpijadu, od pocetka do kraja. Ako su i imali malverzacija neka to oni sami rasciscavaju, a ne da im se ovi dusebriznici sa Zapada brinu nakon zatvaranja.
    Last edited by cvrchak; 05-09-08 at 23:07.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,048
    Thanks Thanks Given 
    325
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    175 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Pustimo Kinu na miru...organizovali su velicanstvenu Olimpijadu, od pocetka do kraja. Ako su i imali malverzacija neka to oni sami rasciscavaju, a ne da im se ovi dusebriznici sa Zapada brinu nakon zatvaranja.
    tačno tako dovoljno mi je ono što NBC nije live imao otvaranje.......:mad:

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post

    Pustimo Kinu na miru...organizovali su velicanstvenu Olimpijadu, od pocetka do kraja. Ako su i imali malverzacija neka to oni sami rasciscavaju, a ne da im se ovi dusebriznici sa Zapada brinu nakon zatvaranja.
    naravno, po meni, i vise nego velicanstvenu, i bez obzira koliko tehnika bude napredovala sumnjam da ce ih London zasjeniti...mozda ni oni posle njih...a onda cemo da vidimo.
    Pokazali su ono sto su htjeli...a i ima ih, mora se priznati, za respekt...cijena koju su za to platili Kinezi je mala naspram nacionalnog interesa
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 21:42
  2. Calcio - Seria A & Seria B 06/07
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 1998
    Last Post: 18-01-11, 17:02
  3. sportski program
    By straus in forum Ostali sportovi
    Replies: 190
    Last Post: 05-09-08, 11:10
  4. Osvoji put na OI u Pekingu 2008!
    By Milos in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 30-11-07, 15:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •